Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, zegareczki są świetne. Chciałbym na żywca zobaczyć, jak to się prezentuje, ale w PL chyba marna szansa. Ze zdjęć - wyglądają jak śwajcary za gruby pieniądz. Jak się odkuję po remontach i naprawach samochodów, to będę poważnie myślał...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś kupił wrzuć fotki, sam jestem ciekaw jak będą wyglądać na żywo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to najwcześniej za parę miesięcy, jeśli w ogóle ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem o Fiycie, dziś ją odkopałem... W sumie przewijały się na forum zegarki tej marki, ale tego modelu nie widziałem. Z zalet: własny design i miyota w środku. Plus dobre wykonanie. Wady? Brak sekundnika, brak lumy i rysowanie się pleksy (pewnie przez to, że jest tak wypukła). Ale w sumie gdyby nie porysowana pleksa, to bym go tak tanio nie wyrwał swego czasu ;). A że to pleksa, to polerka flanelką i po pięciu minutach jest jak nowy. Tak czy inaczej uważam, że to jeden z moich lepszych zakupów.

ffff.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta busola Fiyty. Znając życie pewnie w pierwszym dniu noszenia przygrzmocilbym w futrynę. Niech się nosi i cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w nic nim nie przywaliłem - po doświadczeniach typu dajwer vs ściana jestem ostrożny ;). A tę sztukę mam już całkiem długo. Zakładam sporadycznie, ale bawi mnie za każdym razem. Ot, Chińczyk miał pomysł.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shanghai limitowana do 199 sztuk wersja chronografu na 3LZF3-4 wypuszczona z okazji 60 lecia istnienia firmy

IMG_20201027_103453-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Shanghai z zeszłego miesiąca (chrono z biała tarczą) zrobił na mnie większe wrażenie. Taki bardziej "odświętny" był. Ten mniej zwraca uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest wyjątkowo " wredny" do fotografowania, na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciu, do tego moje biurowe studio foto ma przewagę żółtego koloru który wpływa na jakośc zdjęcia. Sama koperta ma wiele płaszczyzn  różnie wykończonych( szczotkowanie cyrklem, horyzontalne i polerowane powierzchnie) , do tego bardzo ładnie zrobiona bransoleta. Tarcza też ma swoje smaczki, kilka płaszczyzn, nakładane metalowe indeksy. Razem całość wygląda na nadgarstku jak przysłowiowy milion dolarów😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie w moim guście, ale wykończeniowo/detalowo doceniam :)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie jakieś doświadczenia z werkiem ST2130 oraz ST1812? Który lepszy? Jakieś zastrzeżenia uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Panowie czy macie jakieś doświadczenia z werkiem ST2130 oraz ST1812? Który lepszy? Jakieś zastrzeżenia uwagi?
 

ST2130 to klon ETA 2824

ST1812 to klon ETA 2892

Więc reprezentują wady i zalety tożsame dla obu produktów ETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ST2130 to klon ETA 2824
ST1812 to klon ETA 2892
Więc reprezentują wady i zalety tożsame dla obu produktów ETA
Ogólnie większość polecała ETA2892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, krzakuk napisał:

Pozostając w temacie mechanizmów, możecie coś powiedzieć na temat werku w tym zegarku? 
https://www.paganidesignwatch.com/pagani-design-pd-1662
Opisywany jest jako Pearl DG5833GMT, jestem ciekawy czy odstaje jakościowo od seiko NH35 w bliźniaczym modelu.

Kolejna nazwa dla Dixmonta, zdaje się... Klony Miyoty. Więc zamysł dobry. Co do jakości, to to będzie loteryjne, moim zdaniem, ale to nie są drogie werki. Miałem dixmonta w jakimś zegarku i poleciał datownik dość szybko, w którymś innym też mam chyba werk tego typu i jest ok.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy polecacie coś w stylu Marine w kopercie 40 mm i z szafirem w automacie / ew manuał na sea-gull lubinnym chińskim dobrym werku?

Tisella (choć to Korea) znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy polecam, bo nigdy w rękach nie miałem, ale koperta 38,5 mm, mechanizm automatyczny ST2130 czyli kolon ETA 2824. Jakoś bardzo tanio niestety nie jest.

 

obraz.png.343f62d2f260d3378c72f5205221b848.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że od Was obu koledzy[mention=107466]cordi7[/mention] i @Perpetuum Mobile wyjdą pierwsze propozycje! Jak zawsze niezawodni

Ja znalazłem taki ale nie wiem na ile odpowiada stylowi marine



26bd29f642018ba54965351b286cb00b.jpg&key=f4b3f1d4c755417e783ce18e85080aa59a05597f5b7a120fafb6ef0ca4355de0
Mam jeszcze kandydatów takich:
54be9e00e14355539dc12370d0340a11.jpg&key=a95dc915bb8a120d86f75b0049e8ad4d090d304e8e07fd96da3b2a2117cdd03262b7d9e8b80edd6e624ae32644f798f8.jpg&key=2df826a876f2624fbc8f108ccbb1f96d222eabde5d2ca162d5c5d8f938bee2e6

I jeszcze taki w stylu Bauhaus?9327dca5af17701bac326c0f81e5532b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.