Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, michszy napisał:

Powiem tak, RT kompletnie nie mój styl. Ogólnie nie jestem fanem cyganów, złotych kopert itd.
 
SM już dużo fajniejszy. Myślę, ze jakbyś zrobił lepsze fotki niż tym kalkulatorem to byłby jeszcze fajniejszy emoji12.png ps. pokazuj koniecznie lumę bo tam pewnie jest powód do dumy emoji6.png
 

Ja lubię różnorodność, ale rozumiem Twoje podejście. Zastanawia mnie czasami kolekcjonowanie samych klonów Roleksa Submarinera a są i tacy wśród nas ;) . Na złotym meshu nie będę nosił, chyba że dla żartu. Na pasku który dokupiłem będzie spokojniejszy, ale z tym czekam do wyjaśnienia sporu ze sprzedawcą. Wtedy sfotografuję jeszcze raz i zobaczysz jaki będzie piękny. :) Zaraz się wysilę i zrobię fotki lumy. Z góry mogę powiedzieć, że Sub ma lumę lepsza od innego SM,  którego już mam. Jak siedzę w oświetlonym pomieszczeniu, to bez dopalaczy świeci w ciemności bardzo dobrze. RT słabiej, ale godnie daje radę, tu dałbym ocenę w kategorii moich chińczyków za SM, chyba blisko Seiko Baby Monster. 

Próbka moich ostatnich nabytków: 

oie_nl7CQv1Ake6m.jpg

Oczywiście fotka poglądowa tak naprawdę niewiele mówi. SM mocniej świeci i dłużej trzyma, ale RT wcale nie gaśnie jak chociażby fajne Escapetime Typ B, czy Phylida 007 (choć oba  bardzo lubię ;) ). W moich zbiorach klasyfikacja pod względem lumy; 

1. SM Sub

2. SM Tuna

3. Seiko Baby M

4. Reef Tiger

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał:

Teraz taki trochę "ersatz", bo kupiony zamiast planowanego Heimdallra Willarda. Ten od Wiilarda sprzedawał coś czego nie miał, więc wybrałem sobie coś co było z... innego sklepu. Na mojej liście do realizacji była pozycja pod nazwą HULK, wahałem się między Tisellem a San Martinem i wybór padł na SM. Kupiłem najnowszą, trzecią wersję Hulka z SM (sześciokątne logo i rekinek na koronce). Wysyłka z Belgii, czas realizacji 5 dni, oczywiście bez cła i vatu, bo to UE. Cena ze zniżkami około 170 USD.

 

Więc wziąłem "ZORKĘ PIĘĆ" i zrobiłem kilka zdjęć ;) . 

 

Wykonanie? Po co pytać. Scentrowanie bezela? Po co pytać? ITD. Krótko mówiąc, zamiast kupować dwóch pogan bierzcie jednego świętego ;) .

 

 

Miałem Hulka (bez daty) z Tisella i mogę wypowiedzieć się ciut. Z tego co patrzę to wygląda lepiej niż Tisell. Jedyne moje zastrzeżenie to Logotyp - jest on na fotkach jakiś taki nie do końca pasujący, ale okej, to można pominąć, bo to kwestia subiektywna - jestem przyzwyczajony do tekstu, a nie takiego logo :) Wracając do tematu, zapięcie wygląda dużo bardziej solidnie. Jedna rzecz, którą widzę (może to być kwestia fotek) gdzie bym się przypiął to wewnętrzny ring metalowy - czy nie jest on jakiś nadzwyczajnie szeroki, czy to perspektywa?

Pomijając tą jedną rzecz, o której wspomniałem ten zegarek wygląda na dużo lepiej wykonany niż Tisell i polecam (jeżeli jest AR???) żeby brać ten zamiast koreańskiego odpowiednika, który jest zdecydowanie droższy.

 

Moje pytanie - czy planują wersję bez lupki/daty? Bo jeżeli tak to BIORĘ! już tu i teraz, bo za Homarem Suba w postaci Tisella tęsknię, ale widzę, że są już lepsze alternatywy i TAŃSZE :)

 

8 godzin temu, michszy napisał:

Powiem tak, RT kompletnie nie mój styl. Ogólnie nie jestem fanem cyganów, złotych kopert itd.
 
SM już dużo fajniejszy. Myślę, ze jakbyś zrobił lepsze fotki niż tym kalkulatorem to byłby jeszcze fajniejszy emoji12.png ps. pokazuj koniecznie lumę bo tam pewnie jest powód do dumy emoji6.png
 

 

Luma SM jest lepsza niż luma w Tisell Submersible (tej wersji z lepszą lumą), nie ma co porównywać do Tisella standardowego. Ostatnio pojawił się film dobry na youtube i porównywał lumę w najlepszych homarach Suba :)

 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Vonziej napisał:

 

Miałem Hulka (bez daty) z Tisella i mogę wypowiedzieć się ciut. Z tego co patrzę to wygląda lepiej niż Tisell. Jedyne moje zastrzeżenie to Logotyp - jest on na fotkach jakiś taki nie do końca pasujący, ale okej, to można pominąć, bo to kwestia subiektywna - jestem przyzwyczajony do tekstu, a nie takiego logo :) Wracając do tematu, zapięcie wygląda dużo bardziej solidnie. Jedna rzecz, którą widzę (może to być kwestia fotek) gdzie bym się przypiął to wewnętrzny ring metalowy - czy nie jest on jakiś nadzwyczajnie szeroki, czy to perspektywa?

Pomijając tą jedną rzecz, o której wspomniałem ten zegarek wygląda na dużo lepiej wykonany niż Tisell i polecam (jeżeli jest AR???) żeby brać ten zamiast koreańskiego odpowiednika, który jest zdecydowanie droższy.

 

Moje pytanie - czy planują wersję bez lupki/daty? Bo jeżeli tak to BIORĘ! już tu i teraz, bo za Homarem Suba w postaci Tisella tęsknię, ale widzę, że są już lepsze alternatywy i TAŃSZE :)

 

 

Luma SM jest lepsza niż luma w Tisell Submersible (tej wersji z lepszą lumą), nie ma co porównywać do Tisella standardowego. Ostatnio pojawił się film dobry na youtube i porównywał lumę w najlepszych homarach Suba :)

 

SM oferuje zmianę napisów na tarczy za dopłatą, więc może nawet logo(super) z nowego Willarda jest możliwe. Nie bawiłem się w to z  pewnych powodów. Po pierwsze, takie coś wymaga zamówienia z Chin, a więc nie 5 dni, ale miesiąc lub dwa czekania, nie zapominając o dodatkowej pracy przy indywidualizacji. Po drugie, to w pewnym sensie klasyczny wzór i jego zmiany, to według mnie zły pomysł. Po trzecie, podoba mi się taki jaki jest. :) A propos Tisella, to ogólnie wydaje mi się taki jakiś smutny (subiektywne). 

 

Możesz podać linka do filmu o którym wspominałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał:

SM oferuje zmianę napisów na tarczy za dopłatą, więc może nawet logo(super) z nowego Willarda jest możliwe. Nie bawiłem się w to z  pewnych powodów. Po pierwsze, takie coś wymaga zamówienia z Chin, a więc nie 5 dni, ale miesiąc lub dwa czekania, nie zapominając o dodatkowej pracy przy indywidualizacji. Po drugie, to w pewnym sensie klasyczny wzór i jego zmiany, to według mnie zły pomysł. Po trzecie, podoba mi się taki jaki jest. :) A propos Tisella, to ogólnie wydaje mi się taki jakiś smutny (subiektywne). 

 

Możesz podać linka do filmu o którym wspominałeś? 

 

Tak, ja wiem logotyp, tak jak mówiłem to kwestia subiektywna, może na zdjeciach mniej ciekawie wygląda (akurat  w tym modelu), bo np to logo w homage 62mas bardzo mi się podoba :) Czy wiesz o istnieniu AR pod szkłem w SM? 

 

PS. zaraz poszukam linki do filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vonziej napisał:

 

Tak, ja wiem logotyp, tak jak mówiłem to kwestia subiektywna, może na zdjeciach mniej ciekawie wygląda (akurat  w tym modelu), bo np to logo w homage 62mas bardzo mi się podoba :) Czy wiesz o istnieniu AR pod szkłem w SM? 

 

PS. zaraz poszukam linki do filmu :)

AR to dla mnie coś czego nie ogarniam i... jakoś mi dobrze z tym. ;) Czekam na link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał:

AR to dla mnie coś czego nie ogarniam i... jakoś mi dobrze z tym. ;) Czekam na link.

Nie zależy Ci na antyrefleksie pod sziełkiem? 

 

Link do wspomnianego filmu: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał:

Nie zależy Ci na antyrefleksie pod sziełkiem? 

 

Link do wspomnianego filmu: 

 

W moim wieku, to raczej chciałbym poprawić refleks a nie z nim walczyć :) . A tak serio, to z odczytem wskazówek nie mam problemu, więc w czym problem? Poważnie, nie rozumiem tego. Dzięki za film, zaraz obejrzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał:

W moim wieku, to raczej chciałbym poprawić refleks a nie z nim walczyć :) . A tak serio, to z odczytem wskazówek nie mam problemu, więc w czym problem? Poważnie, nie rozumiem tego. Dzięki za film, zaraz obejrzę. 

 

:) Dla mnie to ważne, żeby w świetle móc odczytać wszystko na zegarku. Tutaj link do bardzo krótkiego porównania: https://www.youtube.com/watch?v=jSV8Z_5GODk. To jest tak jak współczesna walka w monitorach 60 Hz i np 120/144 Hz. Jak się przeniesie człowiek to nie ma zamiaru wracać, ale jak ktoś tego nie zna to będzie narzekał, że przecież różnicy nie ma i po co wydawać pieniądze. Dla mnie AR to poprawa komfortu odczytu - preferencja. Jak widzę, że zegarek ma AR, to od razu jest duży plusik :) To tak jak jednym bardzo zależy na lumie, a inni mają ją w nosie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał:

 

:) Dla mnie to ważne, żeby w świetle móc odczytać wszystko na zegarku. Tutaj link do bardzo krótkiego porównania: https://www.youtube.com/watch?v=jSV8Z_5GODk. To jest tak jak współczesna walka w monitorach 60 Hz i np 120/144 Hz. Jak się przeniesie człowiek to nie ma zamiaru wracać, ale jak ktoś tego nie zna to będzie narzekał, że przecież różnicy nie ma i po co wydawać pieniądze. Dla mnie AR to poprawa komfortu odczytu - preferencja. Jak widzę, że zegarek ma AR, to od razu jest duży plusik :) To tak jak jednym bardzo zależy na lumie, a inni mają ją w nosie :)

 

Pozostańmy subiektywni w swoim hobby z szacunkiem dla gustu innych Kolegów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał:

Pozostańmy subiektywni w swoim hobby z szacunkiem dla gustu innych Kolegów. :)

 

Dokładnie, dlatego lubię zawsze w działach chińskich rozmawiać na forach. Najlepsza atmosfera i sama przyjemność, bo każdy każdego uszanuje, a nie jak niektóre działy, gdzie od razu ostracyzm jest jak coś źle powiesz, albo "nie tak". 

 

 High Five Season 9 GIF by The Office

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Paulus57 napisał:

A tak serio, to z odczytem wskazówek nie mam problemu, więc w czym problem? Poważnie, nie rozumiem tego.

 

Mam dokładnie tak samo. Patrząc na zegarek, zazwyczaj nawet nie odróżniam, czy jest tam jakiś AR czy nie. Może przy robieniu zdjęć robi to jakąś różnicę, ale przy codziennym użytkowaniu to jeszcze nie zdarzyło mi się poczuć różnicę. Dużo ważniejszy jest kontrast między wskazówkami i tarczą. Jak ten jest dobry, to AR nie będzie potrzebny. A jak kiepski, to nawet AR niewiele pomoże.

Z tego co się orientuję, to Rolex robi zegarki z szafirem bez AR, więc jak ktoś chce homara Suba, to taki bez AR będzie wierniejszy oryginałowi 😉. Podejrzewam, że z czasem wewnętrzny AR matowieje  i szkiełko nie będzie tak przejrzyste i ładne jak na początku bo w dłuższym okresie czasu na prawa chemii i fizyki nie ma mocnych. A Rolex ma trwać piękny przez dekady i nie może sobie pozwolić na matowe szkło.

 

Dwie przykładowe g****burze na ten temat poniżej. A jest tego dużo więcej.

https://www.watchuseek.com/threads/lack-of-antireflective-coating-on-rolex-flat-sapphires.4569363/

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=640550

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Mam dokładnie tak samo. Patrząc na zegarek, zazwyczaj nawet nie odróżniam, czy jest tam jakiś AR czy nie. Może przy robieniu zdjęć robi to jakąś różnicę, ale przy codziennym użytkowaniu to jeszcze nie zdarzyło mi się poczuć różnicę. Dużo ważniejszy jest kontrast między wskazówkami i tarczą. Jak ten jest dobry, to AR nie będzie potrzebny. A jak kiepski, to nawet AR niewiele pomoże.

Z tego co się orientuję, to Rolex robi zegarki z szafirem bez AR, więc jak ktoś chce homara Suba, to taki bez AR będzie wierniejszy oryginałowi 😉. Podejrzewam, że z czasem wewnętrzny AR matowieje  i szkiełko nie będzie tak przejrzyste i ładne jak na początku bo w dłuższym okresie czasu na prawa chemii i fizyki nie ma mocnych. A Rolex ma trwać piękny przez dekady i nie może sobie pozwolić na matowe szkło.

 

Dwie przykładowe g****burze na ten temat poniżej. A jest tego dużo więcej.

https://www.watchuseek.com/threads/lack-of-antireflective-coating-on-rolex-flat-sapphires.4569363/

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=640550

 

Ja nauczyłem się tego, że AR dla mnie jest ważny kiedy miałem Hamiltona Field Mechanical. Mój boże jaki to był piękny zegarek, a jaki wygodny!! Ale w słońcu to była katastrofa, bo odbijał prosto w oczy... Lubię dużo przebywać na powietrzu, więc dla mnie to ważne, po prostu. Od tego czasu poluję w te co mają, ale to nie jest kluczowy element. Jeżeli zegarek nosi się cały czas (oprócz np spania) i nie są to tylko miesiące ciemne to AR zaczyna mieć swoje plusy. Teraz noszę Citizena BN118 cały czas (ze względu na brak alternatywy - wszystko do mnie idzie dopiero) i AR tutaj już ma wpływ na odczyt dla mnie, a przecież kontrast jest perfekcyjny. Ma to też dla mnie znaczenie, bo lubię hobbystycznie fotografować zegarki, a takim łatwiej robić fotki kiedy nie odbijają całego światła w obiektyw. O kwestii wyłącznie subiektywnej świadczy również jedna bardzo ważna rzeczy - to, że sprzedawcy oferują różne kolory - np fioletowy, niebieski, czerwony. Jeżeli ktoś lubi kiedy szkło ma takie fajne refleksy kolorowe to jest coś dla niego :)

 

Powłoka antyrefleksyjna w nowych zegarkach raczej nie matowieje już także na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AR też jest mega plusem w zegarku. Noszę teraz dość często pilota od Escapementa i mi wręcz przeszkadza jego brak AR także kolegę Vonziej jak najbardziej rozumiem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, michszy napisał:

Dla mnie AR też jest mega plusem w zegarku. Noszę teraz dość często pilota od Escapementa i mi wręcz przeszkadza jego brak AR także kolegę Vonziej jak najbardziej rozumiem 😉

Dla mnie to trochę brzmi jak brak powszechnej dostępności kawioru, no ale co mnie tu wypowiadać się, jak się lubi wiejski chleb ze smalcem i skwarkami ;) . Kawioru nie próbowałem i stąd pewnie brak poczucia braku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, po prostu tego AR nie potrzebujesz jak nie zauważasz jego braku i tyle 😉 

 

Odpisał Ci coś chińczyk ze złotym RT zamiast czarnego? Ciekawy jestem jak podejdzie do tematu.

 

Ps. Panowie nie chce ktoś kupić nówki Escapementa pilota chrono. Mam jedną sztukę, oddam za 250 zł (taniej niż na ali 😉). Mam taki sam i poza tym wspomnianym wyżej brakiem AR bardzo sobie chwalę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, michszy napisał:

E tam, po prostu tego AR nie potrzebujesz jak nie zauważasz jego braku i tyle 😉 

 

Odpisał Ci coś chińczyk ze złotym RT zamiast czarnego? Ciekawy jestem jak podejdzie do tematu.

 

Ps. Panowie nie chce ktoś kupić nówki Escapementa pilota chrono. Mam jedną sztukę, oddam za 250 zł (taniej niż na ali 😉). Mam taki sam i poza tym wspomnianym wyżej brakiem AR bardzo sobie chwalę.

 

 

Co do AR, to wiem o co chodzi, ale tak sobie trochę żartuję. Inaczej do tego podchodzi ktoś, kto ma 2-3 zegarki a inaczej jak jest ich "trochę więcej". Ja wybieram coś co mi danego dnia pasuje a i tak najczęściej są to dwa (jeden ukryty w rękawie), jak ś.p. Diego, by rezerwowy sobie pohasał ;) . 

Jestem w trakcie rozmowy i czekam na propozycje sprzedawcy, zaznaczyłem że opłaciłem 199 zł vatu i zwrot dla mnie nie ma sensu, bo mogliby mi dołożyć raz jeszcze. Na razie rozmowa trwa i nie widać niechęci, czy zbywania. Co będzie dalej, zobaczymy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO
14 godzin temu, Paulus57 napisał:

Pierwszy zakup obciążony drobną składką na różne "plusy". Sprzedawca zamiast modelu zamówionego wysłał mi wersję z "open-heartem". Niby droższa, ale chciałem wersję z datą i całą tarczą. Dla porównania link do wybranego (wersja rose-gold i niebieski): 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32992326594.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b605c0f2Mhi6o 

 

Poniżej zdjęcia otrzymanego. Złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź sprzedawcy. Dla wzburzonych ilością "złota" zawiadomienie - dokupiłem pasek w kolorze granatowym, który zastąpi błyskotliwego mesha ;) . Klamerka co prawda srebrna, ale to się da zmienić na właściwy kolor. Wykonanie zegarka bardzo dobre, bezel minimalnie luźny, ale centruje dokładnie w punkt. Koszt łączny zegarka z trzema dodatkami i cłem prawie 1k. Podpowiadam ewentualnym naśladowcom, by dokupić w sklepach Reef Tiger albo HWE Store(tu kupiłem) jakieś trzy dodatki, wtedy jest zniżka od całości 20%!! Sam zegarek bez dodatków kosztowałby więcej! Dzięki tym zniżkom zafundowałem sobie jako uzupełnienie pasek (cena sklepowa drobne 60 USD ;) ) i dwa srebrne łańcuszki z przywieszkami dla żony. 

 

Jeżeli komuś się spodobał, to uprzedzam że to dosyć gruby zegar (15,5 mm). Na pocieszenie l2l zmieści się na nadgarstku mniejszym od mojego (18 cm), myślę że nawet 17 cm będzie OK. 

oie_UxOIIToxRNGS.jpg

oie_1922254vi0eYo0X.jpg

oie_3EgmblYfDEWD.jpg

oie_lyxdrGpRQKcv.jpg

oie_192228253ZjtUkR3.jpg

Dopiero uczę się chińskich zegarków, więc proszę o wybaczenie, że ciągle zadaję podstawowe pytania. A tym razem mam takie: czy Reef Tiger to przyzwoita marka? Na forum znalazłem kilka pozytywnych opinii, ale na portalach sprzedażowych (czy jak to nazwać) wiele krytycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, michszy napisał:

 

Ps. Panowie nie chce ktoś kupić nówki Escapementa pilota chrono. Mam jedną sztukę, oddam za 250 zł (taniej niż na ali 😉). Mam taki sam i poza tym wspomnianym wyżej brakiem AR bardzo sobie chwalę.

 

Moje pytanie brzmi - po co kupiłeś dwa 🤣 Druga sprawa jest taka, że jak poczekasz do lutego to pomyślę, ale to na razie tylko kwestia pomyślenia, a więc jak ktoś będzie chciał to niech bierze :P

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jakiegoś chińczyka typu Pagani, Parnis itp w kwocie do 230zl z wysyłką (nieprzekraczalnej nawet o dyche), może być używany, to piszcie proszę na priv. 

Nie chce mi się czekać z Ali na dostawę 😊

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, johndeacon napisał:

Jakby ktoś miał jakiegoś chińczyka typu Pagani, Parnis itp w kwocie do 230zl z wysyłką (nieprzekraczalnej nawet o dyche), może być używany, to piszcie proszę na priv. 

Nie chce mi się czekać z Ali na dostawę 😊

Na olx masz pagani ego Batmana gmt w budżecie🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Tytus de ZOO napisał:

Dopiero uczę się chińskich zegarków, więc proszę o wybaczenie, że ciągle zadaję podstawowe pytania. A tym razem mam takie: czy Reef Tiger to przyzwoita marka? Na forum znalazłem kilka pozytywnych opinii, ale na portalach sprzedażowych (czy jak to nazwać) wiele krytycznych. 

Mam dwa (pierwszy około dwa lata). Wykonanie bardzo dobre. Co może budzić kontrowersje to stylistyka i ceny. Podpowiem Ci, że warto u nich kupować tylko w czasach promocji, bo zwykłe ceny są jakie są. Przy droższych modelach (powyżej 200 USD im wyżej tym lepiej) opłaca się kupować w pakietach zegarek plus trzy drobiazgi i wtedy masz zniżkę od całości 20%. Często taki zestaw kosztuje mniej, niż sam zegarek. Dotyczy to sklepu Reef Tiger jak i HWE Store. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO

Ukłony :)  

Stylistyka rzeczywiście jest rzeczywiście kontrowersyjna, ale według stanu na dziś niekontrowersyjnych czasomierzy mam już tyle, ile chciałem mieć, więc...  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Tytus de ZOO napisał:

Ukłony :)  

Stylistyka rzeczywiście jest rzeczywiście kontrowersyjna, ale według stanu na dziś niekontrowersyjnych czasomierzy mam już tyle, ile chciałem mieć, więc...  :) 

Mnie nawet tzw. "cygany' niestraszne. Według mnie akurat RT tworzy wzory które są odmienne od wielu innych i przez to warte uwagi. Wykonanie według mnie przyzwoite a nawet dobre mnie osobiście kusi i  nie wykluczam kolejnych. Ja też lubię urozmaicone kolekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Chorwat napisał:

Muszę dokładniej się przyjrzeć co i jak. Mam już w podobnym klimacie Parnisa:

 

1606221494064.jpg

 

 

Taki Parnis jest gdzieś jeszcze dostępny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.