Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, karloss napisał:

Taki Parnis jest gdzieś jeszcze dostępny ??

Zerknij na aliexpres do sklepu mywatchcode store mają prawie identyczny model za 321 zl

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO
5 godzin temu, Paulus57 napisał:

Mnie nawet tzw. "cygany' niestraszne. Według mnie akurat RT tworzy wzory które są odmienne od wielu innych i przez to warte uwagi. Wykonanie według mnie przyzwoite a nawet dobre mnie osobiście kusi i  nie wykluczam kolejnych. Ja też lubię urozmaicone kolekcje.

Śmieszne jest to, że pod tym względem skłonność do eksperymentowania rośnie mi z wiekiem. Przez wiele lat uznawałem tylko zegarkową prostotę, niemal surowość, a potem krok po kroku odwróciło się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tytus de ZOO napisał:

Śmieszne jest to, że pod tym względem skłonność do eksperymentowania rośnie mi z wiekiem. Przez wiele lat uznawałem tylko zegarkową prostotę, niemal surowość, a potem krok po kroku odwróciło się. 

Uważam, że dojrzałość formuje nas w ukształtowaną indywidualność, maleje skłonność do ulegania wpływom zewnętrznym a tworzymy jakiś swój osobisty obraz świata i siebie samego, swoich oczekiwań i upodobań. Rośnie niezależność, maleje uleganie modzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2021 o 13:30, Paulus57 napisał:

Widzę, że w filmiku też ta wskazówka poza skalą. Zadaj pytanie sprzedawcy przed zakupem. Ten z filmu to ordynarna podróba. Nic dziwnego że zapłacił 39 USD. :) 

Dopatrzyłem, że w filmiku indeksy na tarczy są drukowane a nie nakładane jak w moim. Nie sugeruj się tym filmem. 

 

Zapytałem - i mam odpowiedź: "if the reserve indicator out of scale,the watch cannot move.The pointer can move when you winding the crown for power."

Hmmm może i ma to sens. W sumie wolałbym wskazanie na zero, ale jeśli sprężyna jest totalnie rozwinięta po dłuższym czasie  to może i "wypycha" wskaźnik kawałek dalej...nie wiem nie znam się i na logikę sobie tłumaczę.

Jednak widzę, że różni sprzedawcy maja podobne foty. Ten model chyba tak ma. ST2505 nie tragedia chyba, więc trzeba liczyć, że mi trafi się sprawny. 

 

Niedanowo był ciut tańszy, więc przyobserwuję i chyba kupię. Za bardzo się do mnie szczerzy ten parnis z ekranu 😉 a wziąłbym dwa, bo jeszcze mnie korci jeden brzydal"

https://pl.aliexpress.com/item/4000781843727.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4b322e0e8M98nq

Wiem, że kontrowersyjny, ale może dla tego właśnie... 

 

 

Panowie, jedno pytanie przy okazji. Mam zegarek z deklem na wtyk. Nie ma ząbka do otwierania i mam z nim problem. Na ali zalałem takie perpetum:

https://pl.aliexpress.com/item/32299297038.html?spm=a2g0o.cart.0.0.303b3c00znM6Iz&mp=1

Wygląda na skuteczne. Zastanawia mnie tylko czy nie wygnie dekla.... To trochę jak prasa chyba działa. Precyzyjnie z nożykiem ale jednak imadełko.... 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Darek p napisał:

 

Zapytałem - i mam odpowiedź: "if the reserve indicator out of scale,the watch cannot move.The pointer can move when you winding the crown for power."

Hmmm może i ma to sens. W sumie wolałbym wskazanie na zero, ale jeśli sprężyna jest totalnie rozwinięta po dłuższym czasie  to może i "wypycha" wskaźnik kawałek dalej...nie wiem nie znam się i na logikę sobie tłumaczę.

Jednak widzę, że różni sprzedawcy maja podobne foty. Ten model chyba tak ma. ST2505 nie tragedia chyba, więc trzeba liczyć, że mi trafi się sprawny. 

 

Niedanowo był ciut tańszy, więc przyobserwuję i chyba kupię. Za bardzo się do mnie szczerzy ten parnis z ekranu 😉 a wziąłbym dwa, bo jeszcze mnie korci jeden brzydal"

https://pl.aliexpress.com/item/4000781843727.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4b322e0e8M98nq

Wiem, że kontrowersyjny, ale może dla tego właśnie... 

 

 

Panowie, jedno pytanie przy okazji. Mam zegarek z deklem na wtyk. Nie ma ząbka do otwierania i mam z nim problem. Na ali zalałem takie perpetum:

https://pl.aliexpress.com/item/32299297038.html?spm=a2g0o.cart.0.0.303b3c00znM6Iz&mp=1

Wygląda na skuteczne. Zastanawia mnie tylko czy nie wygnie dekla.... To trochę jak prasa chyba działa. Precyzyjnie z nożykiem ale jednak imadełko.... 

Co myślicie?

 

Znaczy jak na wtyk? Co masz na myśli? Masz może fotkę?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Vonziej napisał:

 

Znaczy jak na wtyk? Co masz na myśli? Masz może fotkę?

 

Tak, Polska język = trudna język. Pomerdało mi się...

Kolega Mikas dobrze mnie poprawił

Na wcisk. 

sorki 😉

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardziej rozumiem, ale nadal tego nie widzę oczyma wyobraźni 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już upraszczam i załączam zdjęcie

od zegarków Parnisa zacząłem, ale maszynka też do zegarków i z Ali, więc tematu nie kalam a dekiel hiszpańsko-szwajcarski, wiec pewnie z Chin..

 

Generalnie powinien być ząbek do podważenia, ale ten model nie ma i trzeba inaczej sobie radzić

04b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to taaakie buty. Tak myślałem, ale już tak dawno nie miałem styczności z takim deklem, że wolałem 4 razy dopytać. Próbowałeś gdzieś koło przycisków chrono? Nie ma miejsca na podważenie? Mniemam, że na 99% to dekiel na "klik" więc nie ma innej opcji niż podważenie gdzieś tego. Próbowałeś jakimiś bardzo cienkim nożykiem? Jeżeli nie no to może zegarmistrz (to rozwiązanie na szybko), albo właśnie taka praska, ale zastanawia mnie czy tu nie będzie problemu z porysowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Vonziej napisał:

A to taaakie buty. Tak myślałem, ale już tak dawno nie miałem styczności z takim deklem, że wolałem 4 razy dopytać. Próbowałeś gdzieś koło przycisków chrono? Nie ma miejsca na podważenie? Mniemam, że na 99% to dekiel na "klik" więc nie ma innej opcji niż podważenie gdzieś tego. Próbowałeś jakimiś bardzo cienkim nożykiem? Jeżeli nie no to może zegarmistrz (to rozwiązanie na szybko), albo właśnie taka praska, ale zastanawia mnie czy tu nie będzie problemu z porysowaniem...

 

Próbowałem śrubokrętem, próbowałem nożykiem do otwierania dekli. No ni w ząb...

Już trochę porysowałem mimo patentu z taśmą :(

 

Z byle bateryjką do zegarmistrza staram się nie biegać, dookoła głównie zegarmistrz/naprawa butów/dorabianie kluczy.... a taki może różnie umieć lub umić 😉 jakoś nie mam przekonania

Prawdziwy oczywiście jest trochę dalej, ale zanim do niego pójdę chciałbym zobaczyć sam co tam siedzi, wiem że Miyota, ale co dalej?  Jaka? itp. 
Chodzę do niego np. z "szwajcarami" gdzie boję się coś uszkodzić i narzędzia nie te, ale proste czasomierze próbuje sam. Mam sporo bateryjkowych więc tu 30 zł tam 40 zł i rocznie wyjdzie parę stów na baterie po 3 zł sztuka Renatta.....

Oczywiście trzeba, bo zawód piękny i zarobić na chleb trzeba dać, ale powiedzmy z racji rozsądku ekonomicznego z co trzecim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Darek p napisał:

 

Próbowałem śrubokrętem, próbowałem nożykiem do otwierania dekli. No ni w ząb...

Już trochę porysowałem mimo patentu z taśmą :(

 

Z byle bateryjką do zegarmistrza staram się nie biegać, dookoła głównie zegarmistrz/naprawa butów/dorabianie kluczy.... a taki może różnie umieć lub umić 😉 jakoś nie mam przekonania

Prawdziwy oczywiście jest trochę dalej, ale zanim do niego pójdę chciałbym zobaczyć sam co tam siedzi, wiem że Miyota, ale co dalej?  Jaka? itp. 
Chodzę do niego np. z "szwajcarami" gdzie boję się coś uszkodzić i narzędzia nie te, ale proste czasomierze próbuje sam. Mam sporo bateryjkowych więc tu 30 zł tam 40 zł i rocznie wyjdzie parę stów na baterie po 3 zł sztuka Renatta.....

Oczywiście trzeba, bo zawód piękny i zarobić na chleb trzeba dać, ale powiedzmy z racji rozsądku ekonomicznego z co trzecim.

 

Mi nie chodzi, żeby robił za Ciebie robote, tylko, zeby otworzył Ci dekielek. Resztę pobawisz się sam, a tak pogadasz z człowiekiem, wspomożesz go trochę w ciężkich czasach ;) Na już to ciężko będzie - ja bym zerknął tam gdzie są przyciski czy nie można gdzieś zahaczyć delikatnie się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dekielki to zmora do otwierania a jak otworzysz to potem jeszcze trudniej zamknąć.

Jak ma się praskę to nie ma problemu ale inaczej to trzeba się nagimnastykować aby dekielek wcisnąć ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cadisenie C1032 jest wciskany przeszklony. Cholernie ciasno siedzi. Duży problem było zdjąć przez podwazanie, a jeszcze większy wcisnąć nazat. Przy wyciskaniu rozbilem szkło, bo praski nie mam. Skończyło się na zegarmistrzu i wymianie na nowe.  Z montażem dekla wyszło 25 zł. Już więcej go nie otworze i zrazilem się do dekli na wcisk. Szczególnie przeszklonych, bo z pełnym powinno być trochę lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że praskę lepiej będzie Ci Darku kupić.

 

@tomaliusz Planujesz jakąś chińszczyznę wystawiać na sprzedaż? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestajecie mnie zadziwiać Koledzy, ciach problem, ciach burza mózgów, ciach wymiana doświadczeń i jest od razu człowiekowi jaśniej.

Dziękować.

 

Spróbuje jeszcze raz przy przyciskach. Jak nie da rady to fachman i może pogadam faktycznie ciekawie.

Kiedyś trafiłem fajnego na zastępstwie kolegi był w serwisie w salonie sieciowki. Tak żeśmy sobie pogadali, że się kolejka ustawiła spora he, he. Nawet nie zauważyliśmy.

Generalnie fajny gość, na luzie, bo częściej jest dzień dobry/tak/nie /nie wiem/dowiedzenia. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Vonziej napisał:

...

@tomaliusz Planujesz jakąś chińszczyznę wystawiać na sprzedaż? 😁

Ja nie sprzedaję zegarków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomaliusz napisał:

Ja nie sprzedaję zegarków :P

 

Jak zwał tak zwał 😇 Czy oddajesz coś w dobre ręce czy na razie cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdyby założyć mini wątek - sprz--d--am chiński zegarek? Na dużym rynku z tego co słyszałem nie jest łatwo a jak idzie info tutaj od razu zainteresowanie większe. Nie wszyscy monitorują rynek i można coś przeoczyć co przy okazji by się dokupiło.... Jeśli nie to chociaż może dżentelmeńska umowa - wrzucamy tutaj fotę NASZEGO CHIŃSKIEGO ZEGARKA z krótkim info, że może by poszedł w dobre ręce... reszta podzieje się na priv... bez szczegółów bo to nie miejsce - tylko fota i komentarz. 

Edytowane przez Darek p
--- do sp---dam dla nietagowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał:

Panowie a gdyby założyć mini wątek - sprzedam chiński zegarek? Na dużym rynku z tego co słyszałem nie jest łatwo a jak idzie info tutaj od razu zainteresowanie większe. Nie wszyscy monitorują rynek i można coś przeoczyć co przy okazji by się dokupiło.... Jeśli nie to chociaż może dżentelmeńska umowa - wrzucamy tutaj fotę NASZEGO CHIŃSKIEGO ZEGARKA z krótkim info, że może by poszedł w dobre ręce... reszta podzieje się na priv...

Swego czasu, nie tak dawno zresztą, funkcjonował bazarek z chińczykami. Jak to w życiu nie każdy respektował wymogi formalne i skończyło się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Darek p napisał:

Panowie a gdyby założyć mini wątek - sprzedam chiński zegarek? Na dużym rynku z tego co słyszałem nie jest łatwo a jak idzie info tutaj od razu zainteresowanie większe. Nie wszyscy monitorują rynek i można coś przeoczyć co przy okazji by się dokupiło.... Jeśli nie to chociaż może dżentelmeńska umowa - wrzucamy tutaj fotę NASZEGO CHIŃSKIEGO ZEGARKA z krótkim info, że może by poszedł w dobre ręce... reszta podzieje się na priv... bez szczegółów bo to nie miejsce - tylko fota i komentarz. 

 

Weź to usuń. Nie jesteś długo na forum, ale podpowiem Ci, że to nie tędy droga. Były już awantury purystów, że JAG TO TAG RZE SPRZEDAJOM TUTAJ PODRUPKI. PRZECA TO ROLEGZ Także po prostu omińmy ten temat - dobrze radzę. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czymś się wami podzielę odnośnie kwestii sprzedaży chińczyków. Sprzedałem w tym miesiącu 3 zegarki, za 1,2k, 2k i 2,5k. Wszystko super, praktycznie bez negocjacji ceny, pełna kultura w konwersacji, wysyłka po wpłacie na konto, itd.

Wystawiłem Escapementa na olx za 250 zł, czyli taniej niż na Ali. Co chwilę wiadomości...Panie, 10 zł taniej, 20 taniej, a czemu wpłata na konto lub wysyłka olx a nie za pobraniem, dam 200 bo to na prezent itd...Normalnie ręce opadają, najlepiej jakbym za darmo go oddał i jeszcze dopłacił.

Widzę, że zasada jest taka sama jak samochodami. Czym tańsze auto sprzedajesz, tym większe oczekiwania ma kupujący..

Dobra, wyżaliłem się





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Darek p napisał:

 

Zapytałem - i mam odpowiedź: "if the reserve indicator out of scale,the watch cannot move.The pointer can move when you winding the crown for power."

Hmmm może i ma to sens. W sumie wolałbym wskazanie na zero, ale jeśli sprężyna jest totalnie rozwinięta po dłuższym czasie  to może i "wypycha" wskaźnik kawałek dalej...nie wiem nie znam się i na logikę sobie tłumaczę.

Jednak widzę, że różni sprzedawcy maja podobne foty. Ten model chyba tak ma. ST2505 nie tragedia chyba, więc trzeba liczyć, że mi trafi się sprawny. 

 

Niedanowo był ciut tańszy, więc przyobserwuję i chyba kupię. Za bardzo się do mnie szczerzy ten parnis z ekranu 😉 a wziąłbym dwa, bo jeszcze mnie korci jeden brzydal"

https://pl.aliexpress.com/item/4000781843727.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4b322e0e8M98nq

Wiem, że kontrowersyjny, ale może dla tego właśnie... 

 

 

Panowie, jedno pytanie przy okazji. Mam zegarek z deklem na wtyk. Nie ma ząbka do otwierania i mam z nim problem. Na ali zalałem takie perpetum:

https://pl.aliexpress.com/item/32299297038.html?spm=a2g0o.cart.0.0.303b3c00znM6Iz&mp=1

Wygląda na skuteczne. Zastanawia mnie tylko czy nie wygnie dekla.... To trochę jak prasa chyba działa. Precyzyjnie z nożykiem ale jednak imadełko.... 

Co myślicie?

W moim zegarku wskazuje 0, gdy jest rozładowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Vonziej napisał:

 

Weź to usuń. Nie jesteś długo na forum, ale podpowiem Ci, że to nie tędy droga. Były już awantury purystów, że JAG TO TAG RZE SPRZEDAJOM TUTAJ PODRUPKI. PRZECA TO ROLEGZ Także po prostu omińmy ten temat - dobrze radzę. 😁

 

A czy ty popierasz handel podrabianymi roleksami czy należysz do purystow? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.