Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, StaryWilk napisał:

 

A czy ty popierasz handel podrabianymi roleksami czy należysz do purystow? 

 

Po co musimy to kontynuować? Po co w ogóle komentować to? Nie zrozumiałeś sarkazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie było tematu. Zacytuję klasyka: ja tego nie napisałem, te słowa w jakiś sposób znalazły się na moim ekranie czy jakoś tak 😉 ewentualnie był to efekt choroby filipińskiej. 

 

Chodziło mi że we własnym gronie prędzej się dogadamy. Podróbkom myślę, że wszyscy mówimy nie. Skończmy temat bo zaraz zacznie się definiowanie homara. 

 

Intencje miałem dobre. Może więc jak ktoś będzie wystawiał fotkę swojego zegarka to po prostu grzecznie dorzuci, że zastanawia się czy to zostawi... czy nie.... we własnym gronie łatwiej się dogadać, czy wymienić.

 

1 godzinę temu, michszy napisał:

Z czymś się wami podzielę odnośnie kwestii sprzedaży chińczyków. Sprzedałem w tym miesiącu 3 zegarki, za 1,2k, 2k i 2,5k. Wszystko super, praktycznie bez negocjacji ceny, pełna kultura w konwersacji, wysyłka po wpłacie na konto, itd.

Wystawiłem Escapementa na olx za 250 zł, czyli taniej niż na Ali. Co chwilę wiadomości...Panie, 10 zł taniej, 20 taniej, a czemu wpłata na konto lub wysyłka olx a nie za pobraniem, dam 200 bo to na prezent itd...Normalnie ręce opadają, najlepiej jakbym za darmo go oddał i jeszcze dopłacił.

Widzę, że zasada jest taka sama jak samochodami. Czym tańsze auto sprzedajesz, tym większe oczekiwania ma kupujący..

Dobra, wyżaliłem się emoji12.png




 

Znam to. Najlepsze jest że ustalasz cene wcześniej na jakas po negocjacjach a  jak przekazujesz osobiście rzecz to:  "ojej nie mam końcówki tj. 50zl. Da radę? No przecież nie będziesz Pan taki?"

 

Sprzedawałem sporo rzeczy od rowerka dzieciecego  po zegarki i bardzo często jest walka o każde 10 gr. Taka olimpiada na ile pokażę że jestem lepszym orłem handlu...

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał:

Z czymś się wami podzielę odnośnie kwestii sprzedaży chińczyków. Sprzedałem w tym miesiącu 3 zegarki, za 1,2k, 2k i 2,5k. Wszystko super, praktycznie bez negocjacji ceny, pełna kultura w konwersacji, wysyłka po wpłacie na konto, itd.

Wystawiłem Escapementa na olx za 250 zł, czyli taniej niż na Ali. Co chwilę wiadomości...Panie, 10 zł taniej, 20 taniej, a czemu wpłata na konto lub wysyłka olx a nie za pobraniem, dam 200 bo to na prezent itd...Normalnie ręce opadają, najlepiej jakbym za darmo go oddał i jeszcze dopłacił.

Widzę, że zasada jest taka sama jak samochodami. Czym tańsze auto sprzedajesz, tym większe oczekiwania ma kupujący..

Dobra, wyżaliłem się emoji12.png




 

Cóż w niektórych krajach czy kręgach targowanie się należy do dobrego tonu, a wręcz jest wymagane 🙂

 

Nie ma się co obruszać, jeśli ktoś chce kulturalnie dychę czy dwie urwać z ceny. Ważne by było to zrobione z kulturą a być może sprzedający i kupujący się spotkają w którymś miejscu odnośnie ceny. 

 

W końcu są to chińczyki a nie zegarki renomowanych marek. Też trzeba brać to pod uwagę. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam sie z tym stwierdzeniem, że im coś tańsze tym większe problemy przy sprzedaży. Całkowicie tego nie rozumiem, ale niestety tak jest. Czasem nawet nie mam psychicznie siły odpisywać jak dostaje propozycje dam 100 i jestem za godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vonziej napisał:

Zdecydowanie zgadzam sie z tym stwierdzeniem, że im coś tańsze tym większe problemy przy sprzedaży. Całkowicie tego nie rozumiem, ale niestety tak jest. Czasem nawet nie mam psychicznie siły odpisywać jak dostaje propozycje dam 100 i jestem za godzine

To proste. 

Jak ktoś jest w stanie przeznaczyć 1,5 tysiaka za chińczyka, to znajdzie z drugiej ręki, napisze wiadomość, kupuje i po sprawie. 

 

A osoby szukające w dużo niższym budżecie jak wspomniany Escapement Time, nie mają takiego komfortu, więc oglądają każda złotówkę z każdej strony. 

Oczywiście to uogólnienie, ale pewnie wielu osób to dotyczy. 

 

Przecież sami szukajac na Ali używamy kodów czasem obniżających o parę złotych by było jak najtaniej. Więc nie dziwmy się cebulactwu jak sami cebulujemy na Ali o każda złotówkę, jakby tu osiągnąć korzystniejsza cenę. 😁

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, johndeacon napisał:

To proste. 

Jak ktoś jest w stanie przeznaczyć 1,5 tysiaka za chińczyka, to znajdzie z drugiej ręki, napisze wiadomość, kupuje i po sprawie. 

 

A osoby szukające w dużo niższym budżecie jak wspomniany Escapement Time, nie mają takiego komfortu, więc oglądają każda złotówkę z każdej strony. 

Oczywiście to uogólnienie, ale pewnie wielu osób to dotyczy. 

 

Przecież sami szukajac na Ali używamy kodów czasem obniżających o parę złotych by było jak najtaniej. Więc nie dziwmy się cebulactwu jak sami cebulujemy na Ali o każda złotówkę, jakby tu osiągnąć korzystniejsza cenę. 😁

 

Dla Nas to sport :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, johndeacon napisał:

 

Przecież sami szukajac na Ali używamy kodów czasem obniżających o parę złotych by było jak najtaniej. Więc nie dziwmy się cebulactwu jak sami cebulujemy na Ali o każda złotówkę, jakby tu osiągnąć korzystniejsza cenę. 😁

 Pełna zgoda ale:

- Jak z kims się umowie na wytargowana cene to to szanuje. Mówię o przypadkach że ktoś opuszcza cene, obie strony się umawiają a w trakcie zapłaty oj zapomniałem....oj nie wziąłem.  To buractwo dla mnie w najgorszym wydaniu. Umowa to umowa. Targować się można ale z kulturą.

- oferta typu dam 50% tego i kupie już to też mocno denerwujące. Negocjacje czy opuszczenie  ceny to normalna rzecz ale połowa? To nie sklep RTV z reklam w  tv co ma ciągle wyprzedaże, tylko prywatna osoba.

-  Za tyle to Ci nikt nie kupi! To też norma - to nie kupi moja strata. Mogę opuścić 10 może 15% ale przecież i tak wystawiam dużo taniej nawet jak prawie nowe. I to tykanie. Pierwsza wiadomość i ty tobie Ciebie. Nie jestem starcem ale też nie jestem nastolatkiem i to mnie denerwuje.

 

Dobra teraz ja wylałem żale he he i mi lepiej.

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Pełna zgoda ale:
- Jak z kims się umowie na wytargowana cene to to szanuje. Mówię o przypadkach że ktoś opuszcza cene, obie strony się umawiają a w trakcie zapłaty oj zapomniałem....oj nie wziąłem.  To buractwo dla mnie w najgorszym wydaniu. Umowa to umowa. Targować się można ale z kulturą.
- oferta typu dam 50% tego i kupie już to też mocno denerwujące. Negocjacje czy opuszczenie  ceny to normalna rzecz ale połowa? To nie sklep RTV z reklam w  tv co ma ciągle wyprzedaże, tylko prywatna osoba.
-  Za tyle to Ci nikt nie kupi! To też norma - to nie kupi moja strata. Mogę opuścić 10 może 15% ale przecież i tak wystawiam dużo taniej nawet jak prawie nowe. I to tykanie. Pierwsza wiadomość i ty tobie Ciebie. Nie jestem starcem ale też nie jestem nastolatkiem i to mnie denerwuje.
 
Dobra teraz ja wylałem żale he he i mi lepiej.
Moje "ulubione" , wisienka na torcie, pytanie w pierwszym zdaniu "jaka jest cena ostateczna?"
Wrrrr...

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie! z kopertą w czerni dla mnie zawsze gra

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 12:37, Daito napisał:

 wkładka bezela to prawdziwa ceramika, a nie polimer jak w niektórych chińczykach "z ceramiką", 

 

Możesz zdradzić jak to sprawdzić /potwierdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał:

 

Możesz zdradzić jak to sprawdzić /potwierdzić? 

 

Najłatwiej łamiąc - mnie się udało, oczywiście nie specjalnie...

Edit: raczej nie sprawdzisz bez zniszczenie wkładki, podobnie jak z szafirowym szkłem, nie wiesz czy to szafir do momentu aż nie zarysujesz...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli badania niszczące. U mnie szafir też się rysuje, duuzo mniej niż hardlex, ale jednak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Daito napisał:

;)

 

Fajny. Wypukły akryl - tak jak na staromodny design wypada i do tego postarali się z totalizatorami. 👍

No i ta dupka - niezależnie od wersji - ładniejsza niż przód. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek - Reef Tiger Sea Wolf. Zegarek wysłany przez pomyłkę przez sprzedawcę. Początkowo miałem zamiar go odsprzedać, ale biorąc pod uwagę zapłacony VAT(zwrot też nie wchodził w grę), pewnie byłoby to nieopłacalne. Po małych negocjacjach ze sklepem zgodzili się po mocno promocyjnej cenie sprzedać mi model wcześniej mnie interesujący. Wybrałem jednak w tym drugim inną wersję kolorystyczną od pierwotnej, by otrzymany i zamówiony nie były zbyt bliskie sobie wyglądem. Reef Tiger Deep Ocean, który dotrze za jakiś czas będzie w wersji "all black", czyli czarna tarcza z datownikiem, koperta czarne PVD i pasek nylon też czarny. 

Tu link do zamówionego: https://pl.aliexpress.com/item/32844741050.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6d265c0fygDMTD 

Link do kupionego przez pomyłkę: https://pl.aliexpress.com/item/32993683984.html?spm=a2g17.12010612.8148356.1.2197279bcisIuR 

 

Dziś pokaz "sklepowej omyłki". Zegarek wykonany bardzo dobrze. Bezel obraca się może trochę zbyt lekko, ale scentrowany dokładnie i cieszy moje oko. Wiem, że może budzić kontrowersje a nawet obrzydzenie u twardogłowych "bauhasowców", ale to mój wybór i fajne uzupełnienie mojej rosnącej kolekcji. Miał być homar 50 Fathoms Blancpaina a tak to nie wiem. Czy to jest wariacja na temat powyższego, czy też homar innego a może nawet oryginalny wzór Chińczyków. Wie ktoś może? Czarny homar Blancpaina już w samolocie a jak dotrze, to pokażę na Forum. Pewnie nie wzbudzi kontrowersji tak jak ten co już mam. 

Kupując zegarek na meshu rose-gold od razu zamówiłem oryginalny pasek nylonowo-skórzany, którym miałem zastąpić bransoletę. Złota bransoleta ze złotą kopertą, to nawet dla mnie zbyt dużo. Pasek już na swoim miejscu i zdjęcia wykonane. Myślę, że z homarów Fifty Fathoms, to homar Reef Tigera chyba prezentuje się najlepiej. Problemem producenta a raczej potencjalnych klientów jest wysoka cena wyjściowa około 300 USD, ale ja za oba zapłaciłem łącznie około 1/3 mniej (410 USD) (wliczając opłaty graniczne). Z tego co wiem, to chyba jedyną alternatywą dla tego modelu jest zegarek Corgeut, ale nawet niska cena (około 80 USD), nie rekompensuje niższej jakości. Teoretyzuję, bo Corgeuta nie miałem w ręce, ocena na podstawie zdjęć. 

Luma ładnie świeci, także ceramiczny bezel, ale słabnie dosyć szybko, jednak niecałkowicie. Szkiełko szafirowe lekko wypukłe. 

 

Jakość zdjęć niestety nie powala, zegarek na żywo wygląda lepiej a pasek w kolorze granatu, wymaga małej inwestycji - klamry albo zapięcia motylkowego w kolorze rose-gold (jest srebrna). 

Tu jedyny filmik poglądowy na YT jaki znalazłem, lepiej oddaje jakość produktu,  niż moje smartfonowe "zapiski". Oczywiście mój ma tarczę niebieską i kopertę z deklem w kolorze rose-gold. 

 

oie_28193425r0cEOwKQ.jpg

oie_GFA6FvzvoeXa.jpg

oie_gMNCyEIF53In.jpg

oie_3RTw7kdVLi67.jpg

oie_2819354X0XfOWHR.jpg

oie_2819361rDQ28j3p.jpg

oie_dR1HvTqlH219.jpg

oie_TjjkTo2ad6Ww.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny, co do ciebie idzie fajny, mam nadzieję, że będziesz zadowolony :)

 

P.S. Taki pasek to był chętnie zakupił, ale cena u nich odstrasza (60 USD) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Chorwat napisał:

Ten czarny, co do ciebie idzie fajny, mam nadzieję, że będziesz zadowolony :)

 

P.S. Taki pasek to był chętnie zakupił, ale cena u nich odstrasza (60 USD) ;)

Optymalny miał być taki jak ten drugi ze złotą kopertą, ale jak będą dwa, to jeden ma błyszczeć a drugi tonować. I w ten oto niespodziewany sposób stałem się właścicielem trzech RT (dwa już mam). Korci mnie więcej z tej firmy, bo mają oni dobrą jakość a wzory bardziej odjechane. Nie mają chyba nawet homara Rolexa! A to już, przyznasz, nietypowe mocno :) . Oczywiście Reef Tigery warto kupować tylko w czasie promocji, wtedy ceny są bardziej ludzkie. 

 

Co do paska, to cena jest zaporowa. Jest dość sztywny, ale z tego co słyszałem po pewnym czasie spasowuje się z nadgarstkiem bardzo dobrze. Reef Tiger Deep Ocean, to była taka moja "droga miłość" z chinczyków i dlatego na pasek nie żałowałem. Poza tym jeden istotny kruczek, który mało kto zna. W sklepach Reef Tiger i HWE jak kupujesz 2 rzeczy masz 10% zniżki, jak trzy 15% a jak cztery to 20%. Wybierasz sobie pasek za 60 i do dwa paski po 20 i powiedzmy zegarek za 200. To daje razem 300 USD. Masz z tego 20% zniżki i w ten oto sposób dostajesz pasek za darmo! :) 300 - 20%= 240 Podobnie sam zrobiłem. Zegarek (235) plus pasek (60) plus dwa srebrne łańcuszki z przywieszkami (2x15) i pasek był darmo ;) 

 

Może ktoś powiedzieć, że Reef Tiger to taka trochę chińska Invicta (czy to naprawdę USA albo tym bardziej Szwajcaria?), ale kto "bogatemu" zabroni? :) RT robi coś odmiennego od innych firm, tego nawet nie próbuje szanowany przez wielu a też i przeze mnie San Martin (mam dwa). 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję - ciekawe projekty mają, a brak "rolka" w ofercie to faktycznie nietypowa akcja :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chorwat napisał:

Przyznaję - ciekawe projekty mają, a brak "rolka" w ofercie to faktycznie nietypowa akcja :D

 

To jak, bierzesz za darmo pasek wg mojej recepty? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie. Czekam aż Sugess Chrono dotrze, a potem się zobaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chorwat napisał:

Na razie nie. Czekam aż Sugess Chrono dotrze, a potem się zobaczy ;)

Ciekaw jestem Twojej oceny Sugessa. Też w planach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.