Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tytus de ZOO
15 minut temu, Paulus57 napisał:

Optymalny będzie czarny kolor wskazówek

Ale czarnej lumy chyba nie ma? A wypełnienie lumą jest najgrubszą częścią wskazówki, ono decyduje o tym, czy wskazówka kontrastuje z tłem tarczy, czy nie. Tak mi się wydaje. W moich skeletonach miałem kontrastujące z tarczą obramowania wskazówek i to nie wystarczyło. 

Poza tym - do czego już przyznawałem się - jestem festyniarzem zegarkowym :) Czarna koperta, żółta tarcza, czerwone wskazówki - mniam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna luma jest, no może nie do końca czarna, tylko bardziej szara. Można jej poszukać u naszych przyjaciół z dalekiego wschodu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210204003311&origin=y&SearchText=black+lume

Z technicznego punktu widzenia taki efekt osiąga się mieszając proszek luminescencyjny z z pyłem grafitowym. Niestety tego sposobu na czarną lumę jeszcze nie miałem okazji wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tytus de ZOO
48 minut temu, mar3ck1 napisał:

Czarna luma jest, no może nie do końca czarna, tylko bardziej szara.

 

Niezłe, dzięki. człowiek wciąż dowiaduje się czegoś nowego. Chociaż właściwie nie powinienem  być zaskoczony.  W piątkach  2019 roku (SRPD ) Seiko zrobił przecież model z taka lumą, teraz sobie przypomniałem  

Na początek zastanowię się, czy mimo wszystko nie wolę czegoś bardziej jaskrawego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne lumy, brązowe koperty.... eh człowiek się całe życie uczy, ale od czegoś trzeba zacząć. 

Ja na etapie zwykłego tuna z czarną tarczą, który do mnie jedzie, płynie czy leci wg sprzedawcy od ponad tygodnia a w trackingu cisza;

 

Depart from facility to service provider Domestic Air Cargo Termina

 

BTW popełniłem też kwarca zza oceanu produkcji wiadomo jakiej azjatyckiej 😉

Fotki żeby nie śmiecić tutaj pod właściwym tematem:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomaliusz napisał:

 

 

Imć Pan stąd z tymi ładnymi foteczkami 🤣

 

Godzinę temu, mar3ck1 napisał:

Czarna luma jest, no może nie do końca czarna, tylko bardziej szara. Można jej poszukać u naszych przyjaciół z dalekiego wschodu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210204003311&origin=y&SearchText=black+lume

Z technicznego punktu widzenia taki efekt osiąga się mieszając proszek luminescencyjny z z pyłem grafitowym. Niestety tego sposobu na czarną lumę jeszcze nie miałem okazji wypróbować.

 

Ogólnie to popularne są zegarki, które mają całe czarne wskazówki i lumę czarniutką tak jak wskazówki. Miałem takiego jednego Citizena. No efekt to był bardziej niż marny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dziodzioslaw napisał:

Świeżak

 

Bardzo fajny zegarek, dobrze wspominam. Mi nie odpowiada ta Willardowska konstrukcja koperty, jest za masywna. Ale dzięki temu, że miałem Heimdallra to przynaję, ze nie zmarnowałem pieniążków na Seiko dużo droższe :) Po prostu nie na moją łapę. Ale to właśnie ten zegarek uświadomił mi to, że czasem nie warto wydawać dużych pieniędzy na zegarek, bo można dostać FANTASTYCZNĄ jakość za niższą cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo, że mam cienką gałązkę lubię, gdy czuję, że coś mam na nadgarstku. Na początek chiński Willard pójdzie na jakieś nato, bo jie chce mi się walczyć ze skracaniem bransy. Zobaczę jak leży na moich 18,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dziodzioslaw napisał:

A ja mimo, że mam cienką gałązkę lubię, gdy czuję, że coś mam na nadgarstku. Na początek chiński Willard pójdzie na jakieś nato, bo jie chce mi się walczyć ze skracaniem bransy. Zobaczę jak leży na moich 18,5 cm emoji848.png

18,5 cm to wcale nie tak mało, ja mam 18 i noszę nawet l2l 52mm i mieści się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w ogóle nie chodziło mi o wymiary. To nie kwestia tego. Chodzi o profil - wiemy przecież, że Willard jest bardzo charakterystyczny w budowie. L2L, nadgarstki, obwody, nie mają tu dla mnie większego znaczenia. Chodzi o profilowanie koperty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mam słabą wolę, popełniłem zakup grupowy u Escapementa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, michszy napisał:

Kurczę mam słabą wolę, popełniłem zakup grupowy u Escapementa 🙂

 

Kolejne lecą? :D Co w sumie już do Ciebie idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Escapementa, pilot type A (tak, dałem się przekonać pomimo 42mm, jak mam być szczery twoje fotki mnie przekonały), king (niestety ze srebrnym sekundnikiem) i skx diver 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, michszy napisał:

Z Escapementa, pilot type A (tak, dałem się przekonać pomimo 42mm, jak mam być szczery twoje fotki mnie przekonały), king (niestety ze srebrnym sekundnikiem) i skx diver 😃

 

Gadasz, skusiłeś się na tego SKXowego divera? To będziesz jednym z pierwszych, bo to nóweczka :)  Tam też jest nh35 nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18,5 cm to wcale nie tak mało, ja mam 18 i noszę nawet l2l 52mm i mieści się dobrze.
Ważniejsza jest szerokość niż obwód. U mnie to prawie 6 cm i tak do 45 mm zegarki mi jak najbardziej odpowiadają w temacie "wygoda noszenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziodzioslaw napisał:
22 minuty temu, Paulus57 napisał:
18,5 cm to wcale nie tak mało, ja mam 18 i noszę nawet l2l 52mm i mieści się dobrze.

Ważniejsza jest szerokość niż obwód. U mnie to prawie 6 cm i tak do 45 mm zegarki mi jak najbardziej odpowiadają w temacie "wygoda noszenia"

Jasna sprawa inaczej wygląda zegarek na nadgarstku płaskim a inaczej na zbliżonym do koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vonziej napisał:

Gadasz, skusiłeś się na tego SKXowego divera? To będziesz jednym z pierwszych, bo to nóweczka :)  Tam też jest nh35 nie?

 

Tak, czekałem trochę bo chciałem mieć z czarnym kołem daty. Wyszło mi to na dobre bo jest teraz w dobrej cenie, był wcześniej droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, michszy napisał:

 

Tak, czekałem trochę bo chciałem mieć z czarnym kołem daty. Wyszło mi to na dobre bo jest teraz w dobrej cenie, był wcześniej droższy.

 

To ~20 dni i zobaczymy foteczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak liczę

Wydaje się być ok 

zegar.jpg

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dziodzioslaw napisał:

Pierwsze wrażenie na ręce: Rewelacja!b03eca2da8fac23e3c6c8b547118461a.jpg

I to jest reakcja warta wydanych pieniędzy! :) 

Godzinę temu, michszy napisał:

Tak liczę emoji6.png

Wydaje się być ok 

zegar.jpg

Wskazówki jakby odchudzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugie jak ochłonąłeś? 
Nie zmienia się. Po 2 godzinach na ręce - jakby to był stary, lubiany zegar.
Żeby jednak nie było za słodko to dwie uwagi. Bransa dosyć ciasno siedzi w uszach i może dlatego dopiero przy jej zdejmowaniu zauważyłem, że jeden z teleskopów nie był wsadzony w otwór ucha. Majfrendowi chyba się nie chciało... Dwa, bezel mógłby być lepiej zsynchronizowany z podziałką na tarczy, ale to niuans. Tragedii nie ma.
Ciekaw jestem lumy. W wolnej chwili porównam z monsterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziodzioslaw napisał:

Nie zmienia się. Po 2 godzinach na ręce - jakby to był stary, lubiany zegar.

Dokładnie, noszę ten zegarek (od Steeldive) już 3 tygodnie, non stop, i za cholerę nie chce mi się założyć innego, jakby mi się zrósł z ręką ;)

stel.jpg

20210204_190220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.