Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Piekny. Jak dla mnie dwie rzeczy do wymiany: wskazówka godzinowa i napis (nieszczęsne zawijasy). Oczywiście moje zastrzeżenia, to czysto subiektywne odczucie. Tak, czy inaczej gratuluję bo i bransoleta ciekawa. 

 

Już gdzieś o tym była dyskusja. Dla mnie branding jest ok, ale muszą się zdecydować - a nie w zależności od modelu ... Bransoleta na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Mikas napisał(-a):

Jak na ~200zl to ciągle daje mi dużo fun'u556353f5d32685b43c6c549b6a4fd1d7.jpg

Bo to jakby gracze powiedzieli, nie grafika, ale grywalność się liczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi taki czasomierz  Megira towarzyszył na budowie i o dziwo nic mu nie dolega. Podłe materiały i mechanizm pewnie za 5 zł, ale czas trzyma, lumy nie sprawdzałem, ale w nią wątpię, rys nie złapał poważnych.... więc test numer jeden zdał :)

 

 

 

oo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana. Insert i pasek. Swoją drogą zaskakująco wygodny.

 

Przed:

t7male.jpg.0bb17ee3eff26027a9478f26ab3484f6.jpg

 

Po:

corm.thumb.jpg.d3fade43fcd018ff778b7c09718c2753.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, matdru napisał(-a):

Mała zmiana. Insert i pasek. Swoją drogą zaskakująco wygodny.

 

Przed:

t7male.jpg.0bb17ee3eff26027a9478f26ab3484f6.jpg

 

Po:

corm.thumb.jpg.d3fade43fcd018ff778b7c09718c2753.jpg

 

 

wyszło mu na zdrowie :) super przebieranki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, matdru napisał(-a):

Mała zmiana. Insert i pasek. Swoją drogą zaskakująco wygodny.

 

Przed:

t7male.jpg.0bb17ee3eff26027a9478f26ab3484f6.jpg

 

Po:

corm.thumb.jpg.d3fade43fcd018ff778b7c09718c2753.jpg

 

 

Jak oceniasz wykonanie, bo mam w planach. Może jakieś porównanie co do jakości z jakimś innym chińczykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KobyS0 napisał(-a):

wyszło mu na zdrowie :) super przebieranki :) 

Również jestem tego zdania. I całkiem fajna przy tym zabawa ;)

 

26 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak oceniasz wykonanie, bo mam w planach. Może jakieś porównanie co do jakości z jakimś innym chińczykiem?

Taka ocena w moim przypadku może być nieco utrudniona z racji wieku czasomierza. Ponad 5 lat u mnie, a dodatkowo kupowałem go z drugiej ręki więc i tak był już używany. Pamiętam, że był z jakimś podłym niby skórzanym paskiem, stylizowanym na ten oryginalny Tudorowski, obecnie już takiego w komplecie chyba Corguet nie oferuje. Ogólnie zegar już trochę ściorany tu i tam. Szkło czyste bo jednak szafir. Bez AR. Oryginalna wkładka bezela miała dość krzywo osadzony lumowy pipek na dwunastej co za pewne zdarza się dość często. Sam bezel ładnie chodził, nie za miękko, ale miał spory luz, łatwe to do ogarnięcia. Standardowo między uszami mógł być nieco lepiej wykończony. Zielona luma nawet nieźle świeci, na pewno porównywalnie do np Seiko 5 FFF którego też mam w posiadaniu i na pewno dużo lepiej niż w poganinie. Miyota klasycznie dość głośna, data ładnie przeskakuje. Aha, ruszając mocniej odkręconą koronką prawo - lewo razem z nią delikatnie chodzi cała tarcza razem oczywiście ze wskazówkami, tak było od początku, olałem sprawę, działa sprawnie do tej pory więc ciul z tym.

Pytanie czy przez te kilka lat jakość jest bez zmian, czy jednak coś tam poprawiono. Ja bym zaryzykował. Bardzo spoko koperta. Proporcje. Wiadomo, klasyka. Wole ją od tej w Submarinerze.

Co do rolka to ostatnio przyszedł Pagani  PD1651 "Yacht Master" Mogę tu być mało obiektywny, bo jakoś ogólnie d*py mi nie urwał, ale żeby była jakaś różnica w wykonaniu na plus w porównaniu do "Black Baya" tak na pierwszy rzut oka to raczej nie. Podobny poziom, ale nie przyglądałem się nadmiernie. Poganin ma tak luźny bezel, że mogę go przekręcić samym wzrokiem 😕 tak było, nie zmyślam.

Z chińczyków mam jeszcze taki stary wynalazek:

222222_zps88oxz8ax.jpg.4fa10644d6df7b5f2237ae13853fb533.jpg

Homar Omegi de Ville zdaje się. Ale to już jednak inny styl. Głównie leży w pudle. Niezły niebieski AR. Ale standardowo parę niedoróbek jest.

 

Nie mam dużo zegarków. Ale z chińczyków jest moim nr1, a nie z chińczyków całkiem w czołówce ;) 

Kupiłbym drugi raz. I pewnie tak kiedyś zrobię.

 

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, matdru napisał(-a):

Również jestem tego zdania. I całkiem fajna przy tym zabawa ;)

 

Taka ocena w moim przypadku może być nieco utrudniona z racji wieku czasomierza. Ponad 5 lat u mnie, a dodatkowo kupowałem go z drugiej ręki więc i tak był już używany. Pamiętam, że był z jakimś podłym niby skórzanym paskiem, stylizowanym na ten oryginalny Tudorowski, obecnie już takiego w komplecie chyba Corguet nie oferuje. Ogólnie zegar już trochę ściorany tu i tam. Szkło czyste bo jednak szafir. Bez AR. Oryginalna wkładka bezela miała dość krzywo osadzony lumowy pipek na dwunastej co za pewne zdarza się dość często. Sam bezel ładnie chodził, nie za miękko, ale miał spory luz, łatwe to do ogarnięcia. Standardowo między uszami mógł być nieco lepiej wykończony. Zielona luma nawet nieźle świeci, na pewno porównywalnie do np Seiko 5 FFF którego też mam w posiadaniu i na pewno dużo lepiej niż w poganinie. Miyota klasycznie dość głośna, data ładnie przeskakuje. Aha, ruszając mocniej odkręconą koronką prawo - lewo razem z nią delikatnie chodzi cała tarcza razem oczywiście ze wskazówkami, tak było od początku, olałem sprawę, działa sprawnie do tej pory więc ciul z tym.

Pytanie czy przez te kilka lat jakość jest bez zmian, czy jednak coś tam poprawiono. Ja bym zaryzykował. Bardzo spoko koperta. Proporcje. Wiadomo, klasyka. Wole ją od tej w Submarinerze.

Co do rolka to ostatnio przyszedł Pagani  PD1651 "Yacht Master" Mogę tu być mało obiektywny, bo jakoś ogólnie d*py mi nie urwał, ale żeby była jakaś różnica w wykonaniu na plus w porównaniu do "Black Baya" tak na pierwszy rzut oka to raczej nie. Podobny poziom, ale nie przyglądałem się nadmiernie. Poganin ma tak luźny bezel, że mogę go przekręcić samym wzrokiem 😕 tak było, nie zmyślam.

Z chińczyków mam jeszcze taki stary wynalazek:

222222_zps88oxz8ax.jpg.4fa10644d6df7b5f2237ae13853fb533.jpg

Homar Omegi de Ville zdaje się. Ale to już jednak inny styl. Głównie leży w pudle. Niezły niebieski AR. Ale standardowo parę niedoróbek jest.

 

Nie mam dużo zegarków. Ale z chińczyków jest moim nr1, a nie z chińczyków całkiem w czołówce ;) 

Kupiłbym drugi raz. I pewnie tak kiedyś zrobię.

 

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem.

Dziękuję za obszerny opis. Kupiłem (jeszcze w drodze) Black Baya w kolorze czarnym PD, chciałem by wyglądał bardziej klasycznie, ale nadal mi chodzi po głowie produkcja Corgeuta, tym razem raczej czerwony bezel. Na tarczy chciałbym skalę w kolorze żółtym. Pierwszeństwo dla Paganiego wynikło z ciekawej tarczy typu "wafel". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładnie to świeci, ale indeksy potrzebują zdecydowanie więcej czasu niż wskazówki na naświetlenie. No i niestety krótko świeci87c67138a3f0cac390b21dd9c608a50e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mikas napisał(-a):

Nawet ładnie to świeci, ale indeksy potrzebują zdecydowanie więcej czasu niż wskazówki na naświetlenie. No i niestety krótko świeci87c67138a3f0cac390b21dd9c608a50e.jpg

Uuu Panie-Raje to w innym dziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ten panie-raj zrobił na mnie takie wrażenie jeśli chodzi o kształt koperty, wygodę, to jak leży na nadgarstku i ogólny design, że gdybym miał wolne ~20k na luminora to szarpał bym jak reksio szynkę. Kolejna pozycja na liście marzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikas napisał(-a):

Powiem Wam, że ten panie-raj zrobił na mnie takie wrażenie jeśli chodzi o kształt koperty, wygodę, to jak leży na nadgarstku i ogólny design, że gdybym miał wolne ~20k na luminora to szarpał bym jak reksio szynkę. Kolejna pozycja na liście marzeń

Mnie brak cierpliwości na taki jednorazowy zakup. Wolę swoją drobnicę. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można wiedzieć ile dałeś za tego prawie pama?
320zł i ma całkiem wygodny pasek. Jak szedł z Ali to już z góry zamowiłem skórkę z allegro i ten chiński okazał się wygodniejszy
Mnie brak cierpliwości na taki jednorazowy zakup. Wolę swoją drobnicę.  
Na tę chwilę, gdybym miał stać się jednozegarkowcem i miałbym tyle kasy to wybór padł by własnie na luminora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, michszy napisał(-a):

Znalezione na fb.

Mam mieszane odczucia co do faktury tej tarczy.
c5188aeae591da60e409f48e4c20eb46.jpgbbf5664876728d4297da03e4e124619c.jpgbaac041367ab287706e98cb81122cb89.jpg

 

że trochę jak pod sałatkę jarzynową ;) ?

w mojej opinii całkiem fanie wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem 😉 po prostu do mnie nie trafia, może w czarnej będzie lepiej 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michszy napisał(-a):

Znalezione na fb.

Mam mieszane odczucia co do faktury tej tarczy.
c5188aeae591da60e409f48e4c20eb46.jpgbbf5664876728d4297da03e4e124619c.jpgbaac041367ab287706e98cb81122cb89.jpg

A ja nie mam, bo mój czarny już w drodze. Kosztował 91 USD i za takie pieniądze, to chyba najlepszy homar BB. :) 

19 minut temu, michszy napisał(-a):

nie wiem 😉 po prostu do mnie nie trafia, może w czarnej będzie lepiej 

 

Czarny wygląda optymalnie. Według mnie niebieski jak powyżej jest najsłabszą wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie mocno ciekaw twojej opinii na jego temat. Jak dotrze koniecznie daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, michszy napisał(-a):

Jestem właśnie mocno ciekaw twojej opinii na jego temat. Jak dotrze koniecznie daj znać.

Dzięki za docenienie ;) . Oczywiście, że się pochwalę a jak rozczaruje skrytykuję. Zawsze mam problem co wybrać z długiej listy oczekujących i zwykle zniżka ceny daje impuls do czegoś z listy albo coś co mi wyjątkowo wpadnie w oko (ten Pagani BB w czerni). Czasami bywa coś spoza listy i niespodziewanego. Przykład z wczoraj. Znajomy pokazał mi kilka swoich zegarków i tak BezPlanu (przy okazji polecam kanał podróżniczy na YouTube) kupiłem w okazyjnej cenie vitage'ową Delbanę z lat 50. XX wieku. To wyjątkowo zadbany egzemplarz i nie mogłem sobie odmówić, bo jak na produkcję sprzed 70 lat jest duży 37mm bez koronki, da się nosić i dziś, dokupię tylko jakiś ładny pasek do niej. Co dla mnie szczególnie ważne to i tarcza z  ładną fakturą wygląda jak nowa a raczej odnawiana nie była. W Delbanach rzadkością są oryginalne koronki a ta tu jest i wcale nie sciochrana. Uwielbiam starocie w stanie prawie jak nowe. Za drobne 5 setek coś co jest ozdobą kolekcji a na dodatek da się używać. No i jeszcze jedno chodzi dosyć punktualnie, nie sprawdzałem dokładnie, ale w ciągu doby poniżej 1 minuty, to w klasykach dobry wynik. Jak się zmienia zegarek na ręce codziennie to taka dokładność jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta skrócona i zegarek leży idealnie mimo braku mikroregulacji. Homar Speedmastera jest teraz szukam homarka Seamastera. Proszę kolegów o jakieś sugestie gdzie i co. Najlepiej też coś budżetowego bo widzę że Chińczycy robią bardzo dobre i tanie zegarki. Może też komuś się znudził, chętnie przygarnę.

Screenshot_2021-04-09-21-16-36-793_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marekvegas napisał(-a):

Bransoleta skrócona i zegarek leży idealnie mimo braku mikroregulacji. Homar Speedmastera jest teraz szukam homarka Seamastera. Proszę kolegów o jakieś sugestie gdzie i co. Najlepiej też coś budżetowego bo widzę że Chińczycy robią bardzo dobre i tanie zegarki. Może też komuś się znudził, chętnie przygarnę.

Screenshot_2021-04-09-21-16-36-793_com.miui.gallery.jpg

Najlepszym wyborem według mnie jest Phylida. Jak dla mnie numerem jeden jest model z mechanizmem Miyoty (to akurat nie jest może atut), ale w cenie 105 USD (bez zniżek) kupiłem na pasku nato z kopertą dwukolorową (srebrny dół i góra rose-gold). Druga wersja warta uwagi z tej firmy to model z mechanizmem PT5000 (atut) i kopertą stalową, ten model sporo droższy. Ten pierwszy mam i polecam. Jakbyś szukał coś tańszego, to może popatrz na Bligera (około 80 USD). Nie widziałem tego, ale firma funkcjonuje już dosyć długo i chyba można zaufać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, marekvegas napisał(-a):

Homar Speedmastera jest

Żartujesz prawda??

 

Ten chińczyk jest tak podobny do Speedmastera jak poniższy kolo z foty do Posejdona

 

indeks.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Daito napisał(-a):

Żartujesz prawda??

 

Ten chińczyk jest tak podobny do Speedmastera jak poniższy kolo z foty do Posejdona

 

indeks.jpg

Ok. Jeżeli według ciebie ten Corgeut nie wygląda na homara Speedmastera, to jestem jeszcze bardziej zadowolony z zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.