Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Przerobiłem oba po co najmniej dwa razy gdy bez problemu za pińcet brałeś nówkę :D 

Jednak rozmiar już nie baby 😉 

I to jednak nie nurek a więc Monster został :)

 

Bo Baby Monster, to nurek lądowy a na dodatek "kawał baby"  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam nadzieję, że taką samą granicę cenową stosujesz dla Casio i dla chińczyków?  Jeżeli tak, to w zasadzie zgoda, że Casio to firma produkująca zegarki dobrej jakości nawet za 50 zł. Gorzej gdybyś porównywał WSZYSTKIE CHIŃCZYKI niezależnie od ceny z tanim Casio i podtrzymywał powyższą opinię, to już byłby fanatyzm ;) . 

Żeby zbić Cię odrobinę z tropu, to pokażę Ci chińczyka za 26 USD, czyli teraz równa stówka, którego jakość i wygląd (oczywiście subiektywne) nie powinna u noszącego powodować (absolutnie) wstydu. Mam ten zegarek od kilku miesięcy. 

 

 

 

 

IMG_20210805_101543.jpg

 

Zajefajny! Masz może link do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dimmu66 napisał(-a):

 

Zajefajny! Masz może link do niego?

Dla Lemmy'ego zawsze ;) .

 

https://pl.aliexpress.com/item/32855264280.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.53dd57e8t0iqzJ&algo_pvid=7212c306-86a5-49e0-aea4-0d47ed0dbeec&algo_exp_id=7212c306-86a5-49e0-aea4-0d47ed0dbeec-31 

 

Niestety teraz cena znacznie wyższa. Poczekaj do listopada, tym bardziej że jeszcze VAT dojdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

W takim razie tłumaczę. Legalny jest homar i legalny jest produkt na którym się wzoruje. Porównanie z pirackim serwerem z filmami nadawanymi legalnie, to zupełnie odmienna sytuacja. Nie próbuję narzucać Ci swojego sposobu na cieszenie się zegarkami, każdy z nas ma inaczej i niech tak zostanie. Obiecuję nie nazywać Twojej postawy rozrzutnością (jednak jestem z natury delikatny ;) ) a Ty nie nazywaj mojej, złodziejstwem (tak sugeruje Twoje porównanie).  

 

Pamiętaj by nie wpaść z tej poprawności w paranoję, bo zanim kupisz zegarek i sprawdzisz, czy przypadkiem nie ma w nim zapożyczeń, inni go wykupią z Ty pozostaniesz z niespełnionym marzeniem. Zakładając, że rzeczywiście był to model w pełni innowacyjny. :) 

Moja postawa jak większości na tym forum, jest rozrzutna - jak inaczej nazwać fakt, wydawania kilka lub kilkanaście tysięcy na zegarek (rzecz nie pierwszej potrzeby).

Przepraszam też jeżeli uznałeś, że nazwałem Cię złodziejem lub kogokolwiek innego kto kupuje takie zegarki. Absolutnie nie miałem takich intencji. Musisz jednak przyznać, że Twoja argumentacja, jest identyczna jak tych co "piracą" muzykę czy filmy. Odnosi jednak się do innej materii, bardziej legalnej. I żeby nie było, że jestem jakiś święty czy coś, po prostu wskazałem podobieństwo które mnie rozbawiło 😉

 

I żadna paranoja mi nie grozi, bo zazwyczaj zegarki które mi się podobają niczego nie próbują udawać :) Nie widzę też problemów w zapożyczeniach, bo ich się po prostu nie uniknie. Nie szukam więc na siłę w zegarkach żadnych użyczonych wzorów. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Moja postawa jak większości na tym forum, jest rozrzutna - jak inaczej nazwać fakt, wydawania kilka lub kilkanaście tysięcy na zegarek (rzecz nie pierwszej potrzeby).

Przepraszam też jeżeli uznałeś, że nazwałem Cię złodziejem lub kogokolwiek innego kto kupuje takie zegarki. Absolutnie nie miałem takich intencji. Musisz jednak przyznać, że Twoja argumentacja, jest identyczna jak tych co "piracą" muzykę czy filmy. Odnosi jednak się do innej materii, bardziej legalnej. I żeby nie było, że jestem jakiś święty czy coś, po prostu wskazałem podobieństwo które mnie rozbawiło 😉

 

I żadna paranoja mi nie grozi, bo zazwyczaj zegarki które mi się podobają niczego nie próbują udawać :) Nie widzę też problemów w zapożyczeniach, bo ich się po prostu nie uniknie. Nie szukam więc na siłę w zegarkach żadnych użyczonych wzorów. 

Przeprosiny przyjęte. Jak dla mnie coś jest albo legalne, albo nielegalne. Nie wiem jak można takie coś rozmywać ("bardziej legalnej"?), ale nie ma co ciągnąć tej rozmowy, bo i tak nie ma szans raczej na porozumienie. 

Prawo to tylko teoretycznie idealny system, zamiast z założenia pilnować sprawiedliwych zasad współżycia w społeczeństwie, stoi raczej na straży interesów grup uprzywilejowanych. Trudno uznać bogate firmy za krzywdzone przez przepisy, dlatego też uważam, że martwienie się zwykłego zjadacza chleba interesami potentatów, jako żywo przypomina przysłowiowego "psa ogrodnika". 

Na koniec powtórzę, cieszmy się każdy z nas zegarkami które posiadamy. Dopóki ich istnienie nie wynika z łamania prawa (nielegalne kopie, kradzież), dopóty szanujmy swoje wybory. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby z założenia nie jest tanią zabawą, bez znaczenia czy wędkowanie, czy zegarki....
Każdy z nas ma tutaj zboczenie w kierunku czasomierzy i raczej żaden nie ma ich tylko dwóch. Często mamy ich po kilkadziesiąt i więcej.

Porównanie z piraceniem jest dlatego trochę krzywdzące, że kopiowanie mediów jest zabronione prawem, a homary są zgodne z tymże i dlatego niektórzy (czasem z ciekawości, a czasem dla nie szarpania budżetem) kupują je za kilka stów, a nie pierwowzór za kilkanaście, bo jak słusznie Kolega zauważył może i milion złotych by nie starczył na tak purystyczne podejście. 

Homary budzą u niektórych "etyczny" niesmak, ale to nie zmienia faktu, że są produkowane przez wielkich szanownych i małych liczących tylko na szybki zysk tej branży - generalnie przez lwia część producentów.
Tak zacne marki jak wskazywane wcześniej nie pozwoliły by sobie jak tu padało na "podróbki" w ofercie, więc to jednak kwestia osobistego poczucia. 

Już wiemy, że na forum mamy rożne opinie na ten temat. Cieszmy się hobby dalej i nie próbujmy przekonać na siłę do swojej racji. 

 

P.S a to tak do tematu wrzucę (kupiłem z ciekawości, bo mi się podobał i cena śmieszna, a po miesiącach się dowiedziałem, że jest podobny do jakiegoś zegarka.....):

 

shark 01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Darek p napisał(-a):

Hobby z założenia nie jest tanią zabawą, bez znaczenia czy wędkowanie, czy zegarki....
Każdy z nas ma tutaj zboczenie w kierunku czasomierzy i raczej żaden nie ma ich tylko dwóch. Często mamy ich po kilkadziesiąt i więcej.

Porównanie z piraceniem jest dlatego trochę krzywdzące, że kopiowanie mediów jest zabronione prawem, a homary są zgodne z tymże i dlatego niektórzy (czasem z ciekawości, a czasem dla nie szarpania budżetem) kupują je za kilka stów, a nie pierwowzór za kilkanaście, bo jak słusznie Kolega zauważył może i milion złotych by nie starczył na tak purystyczne podejście. 

Homary budzą u niektórych "etyczny" niesmak, ale to nie zmienia faktu, że są produkowane przez wielkich szanownych i małych liczących tylko na szybki zysk tej branży - generalnie przez lwia część producentów.
Tak zacne marki jak wskazywane wcześniej nie pozwoliły by sobie jak tu padało na "podróbki" w ofercie, więc to jednak kwestia osobistego poczucia. 

Już wiemy, że na forum mamy rożne opinie na ten temat. Cieszmy się hobby dalej i nie próbujmy przekonać na siłę do swojej racji. 

 

P.S a to tak do tematu wrzucę (kupiłem z ciekawości, bo mi się podobał i cena śmieszna, a po miesiącach się dowiedziałem, że jest podobny do jakiegoś zegarka.....):

 

shark 01.jpg

A ja mam koronkę tu... ;) 

Nie wiem, czy kogoś przypomina, czy nie. Chętnie się dowiem, ale jakby co w łeb sobie nie strzelę z tego powodu. :) 

 

 

IMG_20210805_101548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Przeprosiny przyjęte. Jak dla mnie coś jest albo legalne, albo nielegalne. Nie wiem jak można takie coś rozmywać ("bardziej legalnej"?), ale nie ma co ciągnąć tej rozmowy, bo i tak nie ma szans raczej na porozumienie. 

Prawo to tylko teoretycznie idealny system, zamiast z założenia pilnować sprawiedliwych zasad współżycia w społeczeństwie, stoi raczej na straży interesów grup uprzywilejowanych. Trudno uznać bogate firmy za krzywdzone przez przepisy, dlatego też uważam, że martwienie się zwykłego zjadacza chleba interesami potentatów, jako żywo przypomina przysłowiowego "psa ogrodnika". 

Na koniec powtórzę, cieszmy się każdy z nas zegarkami które posiadamy. Dopóki ich istnienie nie wynika z łamania prawa (nielegalne kopie, kradzież), dopóty szanujmy swoje wybory. :) 

Tak, nie ma opcji, żebyśmy się w pełni dogadali, ale podyskutować można :) 

Totalnie nie martwię się o wielkie i bogate konglomeraty. Jak już kilka razy wspominałem, absolutnie nie bronię nikomu kupować takich zegarków, ubrań czy akcesoriów. Każdy nosi (kupuje co chce), więc porównanie mojego stanowiska do psa ogrodnika jest bezpodstawne.

 

Jak sam wspomniałeś prawo nie jest idealne (nigdy nie będzie). Nie wiem czy można opatentować wzór (wygląd) jakiegoś produktu, chyba nie. Dlatego Chińczycy (głównie) z tego korzystają.

Dla mnie jednak, wizualna kopia 1:1 z jedynie zmienionym logo to jednak kradzież pomysłu. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, evilym napisał(-a):

Tak, nie ma opcji, żebyśmy się w pełni dogadali, ale podyskutować można :) 

Totalnie nie martwię się o wielkie i bogate konglomeraty. Jak już kilka razy wspominałem, absolutnie nie bronię nikomu kupować takich zegarków, ubrań czy akcesoriów. Każdy nosi (kupuje co chce), więc porównanie mojego stanowiska do psa ogrodnika jest bezpodstawne.

 

Jak sam wspomniałeś prawo nie jest idealne (nigdy nie będzie). Nie wiem czy można opatentować wzór (wygląd) jakiegoś produktu, chyba nie. Dlatego Chińczycy (głównie) z tego korzystają.

Dla mnie jednak, wizualna kopia 1:1 z jedynie zmienionym logo to jednak kradzież pomysłu. 

Kopia 1:1 zwykle nie istnieje, choćby z powodu mechanizmów, które najczęściej są jednak odmienne. Np. niektóre nurki Seiko z mechanizmem 7S26 w homarach zastępują mechanizmy Seiko NH35 (i kosztują mniej, o reszcie nie wspomnę). "Pies ogrodnika" to kochający bez wzajemności, przynajmniej ma to ostatnio miejsce w przypadku właśnie Seiko. Nie, żebym nie miał i nie planował kolejnych z tej firmy (nie-homarów) ;) . 

Dobra, koniec wywodów. Powodzenia :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, evilym napisał(-a):

...

Dla mnie jednak, wizualna kopia 1:1 z jedynie zmienionym logo to jednak kradzież pomysłu. 

:blink: ... do prokuratury!!!

Uuuu, temat będzie się ciągnął bez końca a wystarczyło zamiast słowa "kradzież" użyć słowo "inspiracja" lub bardziej wyniośle "hołd" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

:blink: ... do prokuratury!!!

Uuuu, temat będzie się ciągnął bez końca a wystarczyło zamiast słowa "kradzież" użyć słowo "inspiracja" lub bardziej wyniośle "hołd" :D

Tak jak funkcjonuje w historii "hołd pruski" powinno się wprowadzić "hołd chiński" :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Kopia 1:1 zwykle nie istnieje, choćby z powodu mechanizmów, które najczęściej są jednak odmienne.

Dlatego napisałem wizualna kopia. Podróbki np. okularów też wizualnie są identyczne, ale robione (najczęściej) z gorszych materiałów :)

Dziwi mnie tylko fakt, że Rolex czy Omega nie dziękują Chińskim producentom... tyle hołdu i czci im oddają a oni nic 🤣

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, evilym napisał(-a):

Dlatego napisałem wizualna kopia. Podróbki np. okularów też wizualnie są identyczne, ale robione (najczęściej) z gorszych materiałów :)

Dziwi mnie tylko fakt, że Rolex czy Omega nie dziękują Chińskim producentom... tyle hołdu i czci im oddają a oni nic 🤣

 

Czarna niewdzięczność. Ot, co. :) 

Aha, ale homary Seiko są często lepsze i zawsze tańsze od pierwowzoru. :) 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko to moja ulubiona marka a raczej na pewno była.

Przerobiłem kilkadziesiąt modeli, do kilku wracałem kilka razy.

Wszystko z linią prospex zaczęło zabijać jakość tej marki.

Wydajesz kilka tysi na zegarek i masz takie babole na które patrzeć nie można :wacko: 

Zostawiłem sobie prawilnego Monstera i tyle.

Żałuję że oddałem prawilne Sumo, biedamase i Transocean z bezelem ceramicznym też był fajny.

A dalej te wszystkie żółwie, samuraje i nowe wypusty to fuj!

Mam nadzieję że homary nie utracą na jakości ;) 

A tu mój były trans :D 

 

 

IMG_20210806_124743.jpg

Teraz jak mam wydać załóżmy 5k. to omijam Seiko i już wolę te bleee Swiss made lub właśnie homary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mój homarek z azjatyckich stron z piaskowaną kopertą 😎 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak, ale własnie kliknąłem homara tego zegarka od Bulovy ;) 

 

 

parnis black.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Darek p napisał(-a):

Dziś tak, ale własnie kliknąłem homara tego zegarka od Bulovy ;) 

Ciekawe czy będzie parzył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Ciekawe czy będzie parzył :D

 

No cóż, jak przystało na rasowego chłoporobotnika raczej nie poczuję 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziś tak na nadgarstku chińczyk cieszy :)

 

 

parnis dive.jpg

 

ale żeby nie było na samym dnie szafy, pod podłogą 😉 , mam taki mały zestaw homarowy (wersja powiększana dla drwali):

 

 

 

roli 3.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak luma w tym środkowym Pagani? Rozumiem, że ma szafir i ceramikę? 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ICE napisał(-a):

A jak luma w tym środkowym Pagani? Rozumiem, że ma szafir i ceramikę? 

 

Tutaj specyfikacja: 

PAGANI-DESIGN-Fashionable-Ceramic-Bezel-

 

co do lumy to jest 😉

coś świeci nawet czytelnie, ale nie za długo, ogólnie o klasę niżej niż SD

poziom pi razy drzwi = jak Invicta, czyli raczej nie zachwyca czasem i siłą świecenia

 

jest nieporównywanie lepiej niż w Tevise, ale to nie Steeldive a co dopiero SM.

  

p.s. zdjęcie kalkulatorem - na żywo jest trochę lepiej 

 

lum.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.