Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż. Po pewnym czasie używania tego zegarka muszę stwierdzić że jest on warty więcej niż zapłaciłem. Zegarek noszę na basen, zniósł dzielnie saunę, dokładny (w sumie jak to kwarc), noszę na co dzień, na rowerze. W sumie rzadko schodzi z ręki. Ogólnie polecam :) Żałuję tylko że kupiłem jeden, bo teraz przez VAT poszły sporo w górę. Podejrzewam że znowu popełnię zakup tego zegarka w kwarcu, w innej kolorystyce, pod hydromod. :) 

IMG_2588.JPG

IMG_2587.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to w sumie najbardziej mnie dziwi w chińskich zegarkach, że robią dobre jakościowo divery, dają dobrą stal, szafir, zakręcane koronki, sprawdzone mecbanizmy, ale lumę nadal dają do nich dramatyczną. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ICE napisał(-a):

I to w sumie najbardziej mnie dziwi w chińskich zegarkach, że robią dobre jakościowo divery, dają dobrą stal, szafir, zakręcane koronki, sprawdzone mecbanizmy, ale lumę nadal dają do nich dramatyczną. 

W SD jest już dobra a w SM może i lepsza niż w Seikowych ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam SD jest przyzwoicie, poniżej fota też z mojego zbioru.

Te same warunki ciemnicy i ten sam kalkulator. Zdjęcie tego nie oddaje ale na prawdę jest okej w SD.

 

sd.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tu bo nie bardzo wiem gdzie.

 

Chodzi mi po głowie Citizen full lume

64247798_citizenfulllume.jpg.91ac83bd6215d2d3ab548b2995ef87f3.jpg

ale z tego co widzę można go kupić tylko na tej zwijanej bransolecie ( bo chcę na kajdanie), cena powyżej 1 tyś ,

https://www.amazon.pl/Citizen-Promaster-zegarek-mechaniczny-NY0040-50W/dp/B07XYCHNKK/ref=asc_df_B07XYCHNKK/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504406261898&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=17026095024047341658&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=20852&hvtargid=pla-825157081823&psc=1

 

 

a jest ekwiwalent w postaci Heimdallr z pełną bransoletą i szafirem za około 900 zł

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001829711497.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7cbe3c00lnMkfd&mp=1

Heimdallr.jpg.85038dfda14597fbe788ecc874e3d20d.jpg

 

Co byście wybrali??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Shuriken napisał(-a):

Napiszę tu bo nie bardzo wiem gdzie.

 

Chodzi mi po głowie Citizen full lume

64247798_citizenfulllume.jpg.91ac83bd6215d2d3ab548b2995ef87f3.jpg

ale z tego co widzę można go kupić tylko na tej zwijanej bransolecie ( bo chcę na kajdanie), cena powyżej 1 tyś ,

https://www.amazon.pl/Citizen-Promaster-zegarek-mechaniczny-NY0040-50W/dp/B07XYCHNKK/ref=asc_df_B07XYCHNKK/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504406261898&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=17026095024047341658&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=20852&hvtargid=pla-825157081823&psc=1

 

 

a jest ekwiwalent w postaci Heimdallr z pełną bransoletą i szafirem za około 900 zł

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001829711497.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7cbe3c00lnMkfd&mp=1

Heimdallr.jpg.85038dfda14597fbe788ecc874e3d20d.jpg

 

Co byście wybrali??

 

Dla mnie wybór oczywisty, Heimdallr. Szkło szafirowe, werk ze stopsekunda, lepszy IMO wygląd. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Citka - dużo czytelniejsze wskazówki korespondujące z indeksami na tarczy i czarny datownik dla mnie przeważają na jego korzyść. Dodatkowo jasny ring minutowy ładnie powiększa tarczę.

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek oklepany a chinol daję trochę powiewu świeżości i generalnie ładniejszy (indeksy, wskazówki, wkładka bezela, koronka) :) 

Poza tym parametry lepsze, choć sam osobiście nie wiem jak full luma w tym Heimdallr-ze ale słyszałem że wstydu nie ma ;) 

IMO ten datownik w Citku właśnie przez czarne tło jest mniej czytelny :P 

 

Niedługo chińczyk będzie kupowany droższy niż "pierwozwór" ciekawe co wtedy antyhomarowcy na to powiedzą ?

Kupując Citka będziesz się chciał poczuć jak właściciel Heimdallra? ... poczuć się jak Ktoś bogaty?  :D

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super, też o nim myślałem w dalszych planach zakupowych.

Wybór trudny choć z racji mniej czytelnego datownika i ciekawszego wyglądu (np. koronka, indeksy) obstawiałbym H.

Jedyne co mi w nim przeszkadza to wskazania dni tygodnia chyba w wersji ANG/CHRL, więc pośrednio pojawiające się znaczki mogą trochę psuć efekt....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shuriken

Jeśli zdecydujesz się na Heimdallr to nie rób błędu i nie kupuj z Aliexpress, tylko ze strony Heimdalrr. Kilkadziesiąt $ różnicy to raczej sporo, a i wysyłka przychodzi bez vatu (przynajmniej tak miałem pół roku temu).

https://www.heimdallrwatch.com/store/PROMASTER-FUGU-HOMAGE-SHARKEY-p238792600

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Shuriken napisał(-a):

Napiszę tu bo nie bardzo wiem gdzie.

 

Chodzi mi po głowie Citizen full lume

64247798_citizenfulllume.jpg.91ac83bd6215d2d3ab548b2995ef87f3.jpg

ale z tego co widzę można go kupić tylko na tej zwijanej bransolecie ( bo chcę na kajdanie), cena powyżej 1 tyś ,

https://www.amazon.pl/Citizen-Promaster-zegarek-mechaniczny-NY0040-50W/dp/B07XYCHNKK/ref=asc_df_B07XYCHNKK/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504406261898&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=17026095024047341658&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=20852&hvtargid=pla-825157081823&psc=1

 

 

a jest ekwiwalent w postaci Heimdallr z pełną bransoletą i szafirem za około 900 zł

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001829711497.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7cbe3c00lnMkfd&mp=1

Heimdallr.jpg.85038dfda14597fbe788ecc874e3d20d.jpg

 

Co byście wybrali??

 

I oto dylemat na miarę naszego Forum. Kupić nazwę, czy zegarek? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał(-a):

Zegarek super, też o nim myślałem w dalszych planach zakupowych.

Wybór trudny choć z racji mniej czytelnego datownika i ciekawszego wyglądu (np. koronka, indeksy) obstawiałbym H.

Jedyne co mi w nim przeszkadza to wskazania dni tygodnia chyba w wersji ANG/CHRL, więc pośrednio pojawiające się znaczki mogą trochę psuć efekt....

 

Przecież zmiana nazwy dnia odbywa się między północą a 4 nad ranem, no chyba, że ktoś pracuje w nocy... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się jeszcze wytłumaczę, bo to nie tak że nazwa albo zegarek. Mam monstera od heimdallr i jest petarda, wykonanie  i luma świeci rewelacyjnie.

W Citizenie podoba mi się tarcza ( okrągłe indeksy) ale w chińczyku są ładniejsze wskazówki, bransoleta na plus , szafir, stop sekunda...  chyba właśnie sobie odpowiedziałem na pytanie😝

 

1 godzinę temu, dziodzioslaw napisał(-a):

@shuriken

Jeśli zdecydujesz się na Heimdallr to nie rób błędu i nie kupuj z Aliexpress, tylko ze strony Heimdalrr. Kilkadziesiąt $ różnicy to raczej sporo, a i wysyłka przychodzi bez vatu (przynajmniej tak miałem pół roku temu).

https://www.heimdallrwatch.com/store/PROMASTER-FUGU-HOMAGE-SHARKEY-p238792600

 

A kolega kupował może z tego sklepu? Albo ktoś inny? Nie ma problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Shuriken napisał(-a):

A kolega kupował może z tego sklepu? Albo ktoś inny? Nie ma problemów?

 

Tak, z tego sklepu kupowałem. Dobry kontakt ze sklepem, płatność oczywiście PayPal. Tak jak pisałem przesyłka ominęła vat.

Dla nowych klientów powinien być jakiś upust, chyba 20$, nie pamiętam w tej chwili. Dostaniesz kod jeśli zapiszesz się do newslettera.

Edit: te 20$ to raczej był jakiś specjalny kod, bo za newslettera to 20$ raczej się nie daje 😉

heimrr.JPG

Edytowane przez dziodzioslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli full lume, to ja osobiście kupił bym tego - wewnętrzny pierścień minutowy w kolorze tarczy i bezel bez czarnej wkładki moim zdaniem bardziej pasuje do tej tarczy. No i dla mnie diver to jednak okrągłe indeksy. Poza tym brzegi indeksów stalowe co świetnie komponuje się z metalowymi polerowanymi cyframi na bezlu - może jedynie te szczotkowane wskazówki tak nie bardzo tu pasują. 

Ps. i koperta nawiązująca (jeśli nie identyczna ;) ) do jednago z ładniejszych imo diverów czyli Orient Saturation 300m :)

https://www.heimdallrwatch.com/store/Full-lume-skx007-V2-heimdallr-sharkey-steel-watch-p360807570

spacer.png

 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, P3ter85 napisał(-a):

Chinol nad Bałtykiem 😁

IMG_20210811_133459.jpg

 

Pasek nawet z parawanem gra kolorystycznie 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 12:47, Emil/efa116 napisał(-a):

Cóż. Po pewnym czasie używania tego zegarka muszę stwierdzić że jest on warty więcej niż zapłaciłem. Zegarek noszę na basen, zniósł dzielnie saunę, dokładny (w sumie jak to kwarc), noszę na co dzień, na rowerze. W sumie rzadko schodzi z ręki. Ogólnie polecam :) Żałuję tylko że kupiłem jeden, bo teraz przez VAT poszły sporo w górę. Podejrzewam że znowu popełnię zakup tego zegarka w kwarcu, w innej kolorystyce, pod hydromod. :) 

IMG_2588.JPG

IMG_2587.JPG

jak zrobisz hydromoda to koniecznie daj foty, kilka robiłem ale inne, i myslę, ze ten zegar bedzię wyglądał z olejem jak milion złotych :) :) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 15:32, Darek p napisał(-a):

Potwierdzam SD jest przyzwoicie, poniżej fota też z mojego zbioru.

Te same warunki ciemnicy i ten sam kalkulator. Zdjęcie tego nie oddaje ale na prawdę jest okej w SD.

 

sd.jpg

potwierdzam mam SD i SM i SD daje radę jak droższy dużo SM, Pagani się nie umywa czy reszta tańszych........... przynajmniej z lumą........... ;) .. lepiej niz moje Seikacze.. nawet :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam mam SD i SM i SD daje radę jak droższy dużo SM, Pagani się nie umywa czy reszta tańszych........... przynajmniej z lumą...........  .. lepiej niz moje Seikacze.. nawet  
Potwierdzam!
Nie to żebym komuś umniejszał lub kogoś wywyższał, ale luma w Steeldive naprawdę daje radę.
Mam porównanie do certyfikowanego Divera od Citizena i na moje (nieprofesjonalne) oko nie widzę różnicy w świeceniu między mini.

Foto oczywiście ok minuty po naświetleniu (niestety aparat mojego telefonu nie jest stworzony do zdjęć w nocnej scenerii), ale przez całą noc świeci na tyle mocno że bez problemu można odczytać godzinę 5be283a64adf1c1a778d5eab399a139a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.