Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

a jak pasek ??? 

26 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

a takie cos popełniłem :) 

DSC_2668.JPG

DSC_2677.JPG

DSC_2670.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafal7933 napisał(-a):

Ludziska szukam jakiegoś fajnego pilota, znajdę coś godnego polecenia z Ali? 

Zależy czego konkretnie szukasz i w jakich pieniadzach, ale znajdziesz na pewno😁

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Zależy czego konkretnie szukasz i w jakich pieniadzach, ale znajdziesz na pewno😁

Zakładałem budżet do około 150$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal7933 napisał(-a):

Zakładałem budżet do około 150$

Escapement Time. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escapment Time ma w ofercie fliegery z tarczą type A i B na werkach seiko nh35a lub lepszych pt5000. Jakość tych pilotów jest bardzo dobra, miałem type A na nh i był bardzo ok. W tej chwili zostawiłem Fliegera chrono. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tofiks_th napisał(-a):

Escapment Time ma w ofercie fliegery z tarczą type A i B na werkach seiko nh35a lub lepszych pt5000. Jakość tych pilotów jest bardzo dobra, miałem type A na nh i był bardzo ok. W tej chwili zostawiłem Fliegera chrono. 

Mogę potwierdzić, miałem typ B na NH35  i żałuję że sprzedałem. Jeden z fajniejszych dekli w pilotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Escapement Time. 

Potwierdzam, świetny pilot. W recenzjach wrzuciłem o nim kilka słów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się dołączam do powyższych opinii. Mam z tarczą B ponad pół roku, cieszy cały czas tak samo. Świetnie wykonany, prosty, czytelny. Nawiązanie do drugowojennych zegarków używanych przez nawigatorów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie nowy chińczyk, ale ze sklepu polskiego.  Homar Parnisa trochę 😉

 

...A poważnie,j wiem że kontrola jakości inna itp., ale nawet ta w mojej opinii fajna marka ma naklejkę made in wiadomo gdzie. Owszem Japan movt, ich design, ale reszta mede in China. Chinczycy w tych lepszych zegarkach dodają chociaż, że proudly. 

 

Tarcza podobna, indeksy też, ale oryginalniejszy oryginał 😉 ma wskaźnik rezerwy i datownik.

 

20210814_161200.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój homarek dostał nowy pasek - tak mi się podoba ten pilocik, że nie mogłem się powstrzymać i popełniłem mu taki na wzór oryginału z czasów wojny :)

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ICE napisał(-a):

A mój homarek dostał nowy pasek - tak mi się podoba ten pilocik, że nie mogłem się powstrzymać i popełniłem mu taki na wzór oryginału z czasów wojny :)

spacer.png

spacer.png

Wygląda kozacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miałem trochę zabawy, ponieważ wszystkie metalowe elementy trzeba było wypiaskować, żeby do koperty pasowały. I skórę chyba trochę za miękką wziąłem, ale obawiałem się, że przy tylu warstwach będzie za sztywny i gruby. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko ale zarzuć na jakąś zielona drabinkę jak na nurka przystało ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Animaes napisał(-a):

Pagani na zielonym pasku nato. Jak Wam się podoba? :)

Pagani Design 2021.jpg

Ogólnie spoko, ale odcień zieleni chyba jednak się różni. Na Twoim zdjęciu wyraźnie widać to, co mnie często irytuje w chińczykach - inny kolor lumy (a w zasadzie odcień bieli) na wskazówkach i na indeksach. Ta na wskazówkach jest bardziej "niebieska". Generalnie luma bywa w nich do d..y :( co w sumie dziwi, bo dają dobrą stal, szafirowe szkła, sprawdzone automaty i całkiem niezłe wykonanie, a luma nadal dramat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Animaes napisał(-a):

Pagani na zielonym pasku nato. Jak Wam się podoba? :)

Pagani Design 2021.jpg

Mimo, że odcień inny, to wg mnie gra. 

31 minut temu, ICE napisał(-a):

Ogólnie spoko, ale odcień zieleni chyba jednak się różni. Na Twoim zdjęciu wyraźnie widać to, co mnie często irytuje w chińczykach - inny kolor lumy (a w zasadzie odcień bieli) na wskazówkach i na indeksach. Ta na wskazówkach jest bardziej "niebieska". Generalnie luma bywa w nich do d..y :( co w sumie dziwi, bo dają dobrą stal, szafirowe szkła, sprawdzone automaty i całkiem niezłe wykonanie, a luma nadal dramat. 

Bo Chińczycy, to mądry naród. Najpierw udowadniają, że potrafią zrobić solidne zegarki za bardzo niskie ceny. Potem podnoszą jakość i ceny stopniowo, byśmy nie zapomnieli o wcześniejszym atucie. Luma to coś co lubimy, ale chcielibyśmy za darmo a to się nie da. Jak sprzedaż nie pogorszy się, to i na nią przyjdzie czas (wraz z korektą ceny). 

Na końcu tej drogi chińskie zegarki zaczną być innowacyjne i wtedy biada szwajcarom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te chińskie zegarki to często z niskimi cenami już nie mają za wiele wspólnego, gdyż nieźle zrobiony chinol przestaje być tańszy od Seiko, Citizena o Casio nawet nie wspominając.  Jednak dla zwykłego statystycznego "Kowalskiego" taki Święty Marcin nic nie znaczy, za to marki  Seiko, Citizen czy Casio są mu dobrze znane. Przypuszczam, że większość widząc takiego świętego za 1,5k pomyśli, że ktoś chce go poprostu orżnąć sprzedając mu tandetnego chinola jakich wiele na ali za gróbą kasę. Jak ostatnio oglądałem na ali zegarki, to ciężko było znaleźć coś godnego uwagi w cenie poniżej 600-700zł, gdzie w tej cenie w naszych sklepach kupimy bardzo fajne Seiko, Casio lub Citizeny. Mam wrażenie, że chińczykom co się poprzestawiało z cenami i jednak zainteresowanie tym co oferują zacznie mocno spadać, bo ich zegrki były atrakcyjne w sytuacji, kiedy za ułamek ceny oryginału można było kupić przyzwoicie wykonanego homara, ale jak ceny zegarków jakiś wirtualnuch marek o których za kilka lat świat zapomni będą równe lub wyższe od marek znanych i obecnych na rynku od dziesięcioleci, to raczej popyt będzie dużo niższy. Poza tym mam wrażenie, że często w takich dyskusjach zupełnie pomijany jest fakt braku jakiejkolwiek gwarancji w przypadku chinoli, co jednak dla większości ludzi ma dość duże znaczenie. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z cenami trochę im odebalo ... ale co się dziwić jak popyt jest ...

Taka a'la dosia podrożała natychmiast bo ludziska klikali bez opamiętania 🤭 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ICE napisał(-a):

Tylko, że te chińskie zegarki to często z niskimi cenami już nie mają za wiele wspólnego, gdyż nieźle zrobiony chinol przestaje być tańszy od Seiko, Citizena o Casio nawet nie wspominając.  Jednak dla zwykłego statystycznego "Kowalskiego" taki Święty Marcin nic nie znaczy, za to marki  Seiko, Citizen czy Casio są mu dobrze znane. Przypuszczam, że większość widząc takiego świętego za 1,5k pomyśli, że ktoś chce go poprostu orżnąć sprzedając mu tandetnego chinola jakich wiele na ali za gróbą kasę. Jak ostatnio oglądałem na ali zegarki, to ciężko było znaleźć coś godnego uwagi w cenie poniżej 600-700zł, gdzie w tej cenie w naszych sklepach kupimy bardzo fajne Seiko, Casio lub Citizeny. Mam wrażenie, że chińczykom co się poprzestawiało z cenami i jednak zainteresowanie tym co oferują zacznie mocno spadać, bo ich zegrki były atrakcyjne w sytuacji, kiedy za ułamek ceny oryginału można było kupić przyzwoicie wykonanego homara, ale jak ceny zegarków jakiś wirtualnuch marek o których za kilka lat świat zapomni będą równe lub wyższe od marek znanych i obecnych na rynku od dziesięcioleci, to raczej popyt będzie dużo niższy. Poza tym mam wrażenie, że często w takich dyskusjach zupełnie pomijany jest fakt braku jakiejkolwiek gwarancji w przypadku chinoli, co jednak dla większości ludzi ma dość duże znaczenie. 

Dosyć naciągana teoria. Znalezienie tańszego Casio, czy Citizena od chińczyka z wyższej półki, to łatwe zadanie. Ale to tak, jakby porównywać cenę drogiego chleba z tanim łososiem. ;) 

Nie potrafisz znaleźć fajnego chińczyka poniżej 700 zł? Służę pomocą. :) 

Co nie znaczy, że wolałbym by chińczyki drożały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Dosyć naciągana teoria. Znalezienie tańszego Casio, czy Citizena od chińczyka z wyższej półki, to łatwe zadanie. Ale to tak, jakby porównywać cenę drogiego chleba z tanim łososiem. ;) 

Nie potrafisz znaleźć fajnego chińczyka poniżej 700 zł? Służę pomocą. :) 

Co nie znaczy, że wolałbym by chińczyki drożały. 

No właśnie, nawet drogi chleb nie powinien kosztować więcej niż tani łosoś ;) A na poważnie, to znaleźć można, ale dziś nie jest to już tak proste jak do niedawna. Równie niedawno chińczyki i to te z "wyższej półki" jak to określiłeś niemal nie przekraczały tej kwoty, teraz jest to normą. Dokładnie dwa lata temu poszukiwałem jakiegoś chińskiego bauhaus'a i zastanawiałem się nad Feice w automacie, które wtedy kosztowały 300pln, a dziś jest to już niemal 900pln, a zegarki te same, żadnej zmiany jakości. Wtedy za te 300zł była to ciekawa alternatywa dla np. Orienta Bambino Small Second dziś za cenę wyższą od tego Orienta (nawet w naszych sklepach) moim zdanie nie jest już żadną alternatywą, a tym bardziej konkurencją (szczególnie, że cena paczki z Chin może zostać jeszcze powiększona o cło i nadal nie mamy żadnej gwarancji lub serwisu). Poza tym tanie Citizeny, Seiko czy Casio to też nie jest wyrób zegarkopodobny, tylko przyzwoicie zrobione zegarki, więc trochę to zabawne, że jakaś bliżej nie określona firma z chin, bez żadnego dorobku życzy sobie więcej za swój zegarek bliżej nieokreślonej jakości, niż potężne koncerny. Nie czepiam się chińskich zegarków, tym bardziej, że sam kupiłem kilka i jestem z nich bardzo zadowolony, niemniej obecna sytuacja jest trochę dziwna. 

Ps. no i trzeba pamiętać, że w chińczykach luma na indeksach może być innego koloru, niż na wskazówkach ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.