Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Dzięki.

1. Czy dobrze mi się wydaje, że miałeś kiedyś inna Phylidę z bransoletą,a to jest druga wersja? Czy przy weekendzie łapie mnie choroba filipińska?

2. Sam zmieniałeś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Dzięki.

1. Czy dobrze mi się wydaje, że miałeś kiedyś inna Phylidę z bransoletą,a to jest druga wersja? Czy przy weekendzie łapie mnie choroba filipińska?

2. Sam zmieniałeś wskazówki?

Nie, to moja jedyna Phylida, Wybrałem, bo to jedyny model dual-color NTTD a zmianę wskazówki (TYLKO SEKUNDNIK) dałem specowi do zrobienia. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem nowy pasek do pilota :) 

Jak Wam się podoba w takiej konfiguracji?

IMG_20210920_074840.thumb.jpg.7c3e0ce9561c076db50df9d3897303de.jpgIMG_20210920_075230.thumb.jpg.f63344a3367eeac18be600b987a66145.jpgIMG_20210920_075233.thumb.jpg.0b3065ce61f3e9cb8abbe2bad3185d3d.jpgIMG_20210920_075236.thumb.jpg.db3f910f97c686d28a4034853b1885de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomo_s napisał(-a):

Wczoraj skończyłem nowy pasek do pilota :) 

Jak Wam się podoba w takiej konfiguracji?

IMG_20210920_074840.thumb.jpg.7c3e0ce9561c076db50df9d3897303de.jpgIMG_20210920_075230.thumb.jpg.f63344a3367eeac18be600b987a66145.jpgIMG_20210920_075233.thumb.jpg.0b3065ce61f3e9cb8abbe2bad3185d3d.jpgIMG_20210920_075236.thumb.jpg.db3f910f97c686d28a4034853b1885de.jpg

Gratuluję pomysłu. Czy kolor jest czarny, czy granatowy? 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Mój Sea-Gull, ręcznie nakręcany, najcieńszy mechanik w mojej kolekcji. 

 

 

IMG_20210920_100620.jpg

 

IMG_20210920_100659.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję pomysłu. Czy kolor jest czarny, czy granatowy? 

Granatowy , matowa skóra crazy horse. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomo_s napisał(-a):

Wczoraj skończyłem nowy pasek do pilota :) 

Jak Wam się podoba w takiej konfiguracji?

IMG_20210920_074840.thumb.jpg.7c3e0ce9561c076db50df9d3897303de.jpgIMG_20210920_075230.thumb.jpg.f63344a3367eeac18be600b987a66145.jpgIMG_20210920_075233.thumb.jpg.0b3065ce61f3e9cb8abbe2bad3185d3d.jpgIMG_20210920_075236.thumb.jpg.db3f910f97c686d28a4034853b1885de.jpg

 

Sam pasek, pomysł na wyszycie szachownic i ich wykonanie jest według mnie super! Natomiast trochę mniej pasuje mi samo połączenie pasek/zegarek. Polska szachownica którą umieściłeś na pasku jest we wzorze obowiązującym od 1993 roku (odwrócona o 90 stopni w stosunku do tej jakiej nasi piloci używali podczas II wojny światowej). Moim zdaniem historycznie niespecjalnie pasuje ona do homara zegarka niemieckiego nawigatora bombowców z czasów II wojny światowej. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bonthyc napisał(-a):

Natomiast trochę mniej pasuje mi samo połączenie pasek/zegarek.

Pasek zrobiony przyzwoicie, ale również mam takie dziwne odczucia. Chyba, że wzorem aliantów oznaczających powietrzne zwycięstwa, autorowi chodziło o to, że ten bombowiec którym latał nawigator zestrzelił dwa polskie samoloty 🤔😉 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Mój Sea-Gull, ręcznie nakręcany, najcieńszy mechanik w mojej kolekcji. 

 

Jaka jest jego grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cjareck napisał(-a):

Jaka jest jego grubość?

Grubość z lekko wypukłym szkiełkiem wynosi 8,35mm (zmierzyłem przed chwilą). 

 

2 godziny temu, ICE napisał(-a):

Pasek zrobiony przyzwoicie, ale również mam takie dziwne odczucia. Chyba, że wzorem aliantów oznaczających powietrzne zwycięstwa, autorowi chodziło o to, że ten bombowiec którym latał nawigator zestrzelił dwa polskie samoloty 🤔😉 

 

2 godziny temu, Bonthyc napisał(-a):

 

Sam pasek, pomysł na wyszycie szachownic i ich wykonanie jest według mnie super! Natomiast trochę mniej pasuje mi samo połączenie pasek/zegarek. Polska szachownica którą umieściłeś na pasku jest we wzorze obowiązującym od 1993 roku (odwrócona o 90 stopni w stosunku do tej jakiej nasi piloci używali podczas II wojny światowej). Moim zdaniem historycznie niespecjalnie pasuje ona do homara zegarka niemieckiego nawigatora bombowców z czasów II wojny światowej. 🤔

 

Mam nadzieję, że nie wystąpicie o delegalizację takich zegarków ;) .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam nadzieję, że nie wystąpicie o delegalizację takich zegarków ;) .  

Ja tam bardzo lubię piloty a tego od ET sam posiadam w swojej skromnej kolekcji chińczyków. 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Grubość z lekko wypukłym szkiełkiem wynosi 8,35mm (zmierzyłem przed chwilą).

Nieźle, ale wyglądało na jeszcze mniej, może ze względu na jego dość duży rozmiar. Z pomiaru Łucza wyszło mi, że ma jednak mm mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cjareck napisał(-a):

Nieźle, ale wyglądało na jeszcze mniej, może ze względu na jego dość duży rozmiar. Z pomiaru Łucza wyszło mi, że ma jednak mm mniej.

Nie ma dużego rozmiaru a ten Łucz to mechanik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam nadzieję, że nie wystąpicie o delegalizację takich zegarków ;) .  

Sam ma tego pilota od ET i jest świetny. Do tego wypiaskowałem mu kopertę i zrobiłem pasek na wzór tego z czasów II WW, żeby jak najbardziej nawiązywał do oryginału. Ale moim zdaniem szachownice pasują do niego tak, jak znaczek Polski Walczącej do Volkswagena, na którym notabene jest bardzo często umieszczany ;) Oczywiście to tylko moje zdanie, i każdy może robić jak chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ICE napisał(-a):

Sam ma tego pilota od ET i jest świetny. Do tego wypiaskowałem mu kopertę i zrobiłem pasek na wzór tego z czasów II WW, żeby jak najbardziej nawiązywał do oryginału. Ale moim zdaniem szachownice pasują do niego tak, jak znaczek Polski Walczącej do Volkswagena, na którym notabene jest bardzo często umieszczany ;) Oczywiście to tylko moje zdanie, i każdy może robić jak chce :)

Nie gniewaj się, ale dla mnie to trochę takie dzielenie włosa na czworo. Pilot, to pilot a szukanie głęboko w historii, przypomina mi trochę postawę niektórych kolegów z forum analizujących, czy przypadkiem jakiś zegarek nie zapożyczył za dużo z innych modeli. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jaką ma grubość? 7mm? 

Suwmiarką wyszło mi 7,3 (o ile dobrze odczytałem) ale nie wiem czy wg opisu nie miał mieć 6,6 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cjareck napisał(-a):

Suwmiarką wyszło mi 7,3 (o ile dobrze odczytałem) ale nie wiem czy wg opisu nie miał mieć 6,6 mm.

 

Może szkiełko było wymieniane a oryginalne plexi było cieńsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, cjareck napisał(-a):

Suwmiarką wyszło mi 7,3 (o ile dobrze odczytałem) ale nie wiem czy wg opisu nie miał mieć 6,6 mm.

Wynik rewelacyjny. Możesz podać jego nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie gniewaj się, ale dla mnie to trochę takie dzielenie włosa na czworo. Pilot, to pilot a szukanie głęboko w historii, przypomina mi trochę postawę niektórych kolegów z forum analizujących, czy przypadkiem jakiś zegarek nie zapożyczył za dużo z innych modeli. ;) 

Nie gniewam się, poprostu wyjaśniam, czemu średnio podoba mi się taki pomysł. Z reguły staram się nie odnosić do moralności, bo to bardzo indywidualna sprawa - w tym przypadku również nie chodzi o obrazę jakiś symboli czy coś takiego, ale to zestawienie wydaje mi się mocno nietrafione - to trochę tak, jakby założyć skrzydła husarii do peleryny krzyżaków ;) - ale może to tylko moje "skrzywienie" wynikające z tego, że od kilkudziesięciu lat intersuje się modelarstwem oraz lotnictwem zwłaszcza IIWW. Jeśli więc osobiście miałbym podkreślić, że ten pasek jest do pilota, to w tym przypadku moim zdaniem bardziej pasowałoby wyszyć poprostu Balkenkreuz - podobnie jak w Panerai gdzie paski ozdabiane są symbolami X Flottiglia MAS :)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ICE napisał(-a):

Nie gniewam się, poprostu wyjaśniam, czemu średnio podoba mi się taki pomysł. Z reguły staram się nie odnosić do moralności, bo to bardzo indywidualna sprawa - w tym przypadku również nie chodzi o obrazę jakiś symboli czy coś takiego, ale to zestawienie wydaje mi się mocno nietrafione - to trochę tak, jakby założyć skrzydła husarii do peleryny krzyżaków ;) - ale może to tylko moje "skrzywienie" wynikające z tego, że od kilkudziesięciu lat intersuje się modelarstwem oraz lotnictwem zwłaszcza IIWW. Jeśli więc osobiście miałbym podkreślić, że ten pasek jest do pilota, to w tym przypadku moim zdaniem bardziej pasowałoby wyszyć Balkenkreuz - podobnie jak w Panerai gdzie paski ozdabiane są symbolami X Flottiglia MAS :)

Skrzywienie "zawodowe" wszystko wyjaśnia ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, jeśli już bawić się w symbolikę, to przynajmniej niech pasuje do przedmiotu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.