Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tofiks_th napisał(-a):

Też kiedyś nad nim myślałem, tylko z białą tarczą. A jakie rzeczywiście ma wymiary? 

41,5mm bez koronki, 43,5 mm z koronką, 12mm grubości, 48mm L2L.

Ten zegarek ma bardzo fajną "trójwymiarową" tarczę i chodziaż sam z sobie jest bardzo fajny to niestety w moim przypadku nie ma chemii. Prędzej czy później pójdzie do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Przynajmniej dizajn chyba własny bo nie kojarzę pierwowzoru. Starkingi to dobrze zrobione zegarki, miałem już kilka modeli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2022 o 13:25, tomaliusz napisał(-a):

Taktyczna Frog-owa :) 

 

IMG_20220103_132212.jpg

Właśnie się nad takim zastanawiam. Choć zerkam też w stronę Citizena lub Orienta. Ale ta żaba 🐸 lub Seestern mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutek ogarnął mnie wielki, bo mój Lupai dokonał żywota. werk kaput. a że koperta taka ładna, to poszperałem w gratach i przeszczepiłem mu na szybko cały środek z plastikowej genevy, którą zamordowała córka. jak dojdzie mi partia złomu, którą niedawno kliknąłem, to poszukam czegoś na chodzie i się pobawię z przeszczepem samego werku :P. w końcu pora się nauczyć zakładać wskazówki. a, no i dałem lupaio-genevie pasek ze smoka za złotówkę, bo bransa też się rozpadła. w sumie już ją naprawiłem, ale chce te gównopaski przetestować.

788678768.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, toż to już prawie patynuje😉🤣. Ale czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja czekam, aż koperta oblezie do gołego szajmetalu. jest całkiem blisko :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 12:08, pawel0415 napisał(-a):

Cześć, 

Chciałbym zapytać czy warto zamówić takiego nurka? 

https://www.heimdallrr.com/products/heimdallr-skx007-jubi-mechanical-watch?variant=37885504946364

Teraz jest na promocji + jeszcze dostępny jest kupon 15$. Od zawsze chciałem mieć skx007 i spróbować z modami a heimdallrr wydaje się być dobrą bazą pod ewentualne przeróbki. Mógłby ktoś coś doradzić? 

A nie lepiej kupić zegarek markowy na gwarancji?  Dorzuc 3 stówki i proszę 😉

https://www.timetrend.pl/si-srpd59k1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest w nim tak naprawdę lepszego, pomijając kwestie etyczne? Raczej krzywo patrzę na te wszystkie Heimdllrrgghhrry i inne Cośtamdive'y, ale przy konfrontacji tych dwóch linków decyzja niekoniecznie jest oczywista. Gdyby można było kupić prawdziwego SKX, sprawa przedstawiałaby się inaczej. 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarł odpowiedni pasek do mojego tourbillona. :) 

 

 

IMG_20220107_114546.jpg

 

IMG_20220107_114632.jpg

 

IMG_20220107_114643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Wreszcie dotarł odpowiedni pasek do mojego tourbillona. :) 

 

 

 


Trochę mnie kusi, może nie ten, ale coś bardziej stonowanego z chińska turbiną - napisz jak oceniasz jakość itp. do czego wykończeniowo da się to porównać? Chyba że już pisałeś to podrzuć, poczytam chętnie ;) 


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qbapiasek napisał(-a):


Trochę mnie kusi, może nie ten, ale coś bardziej stonowanego z chińska turbiną - napisz jak oceniasz jakość itp. do czego wykończeniowo da się to porównać? Chyba że już pisałeś to podrzuć, poczytam chętnie ;) 

Wyjaśnię Ci dlaczego wybrałem "kosmicznego wariata" zamiast czegoś spokojniejszego. Tego Aesopa mieli w takiej promocji, że nie mogłem nie skorzystać. Był też w tej samej cenie z prostą tarczę, ale ponieważ to jest carousell a nie tourbillon (choć wielu oba napędy nazywa tak samo) a mam w planie kupić sobie i "tourbillona 100%", to ze względu na te zamiary wybrałem taki jak widać. Po prostu mam na oku tourbillona BRIGADA, który ma prostą tarczę i nie chciałem mieć dwóch wizualnie podobnych zegarków. Te nie-karuzele są niestety przynajmniej dwukrotnie droższe, więc to musi trochę poczekać. 

Przy cenie jaką zapłaciłem za zegarek z tak zaawansowanym mechanizmem, grzech byłoby narzekać. Maksymalnej rezerwy chodu nie zamierzam sprawdzać, ale spokojnie daje radę na przynajmniej 30 godzin, co wystarcza w codziennym użytkowaniu. Dokładności nie sprawdzałem, bo to trochę trudne przy braku sekundnika. Zrobię to jak kupię wreszcie sobie specjalne urządzenie. Wykonanie na moje oko bez zarzutu. Jedyne do czego można by się przyczepić to paski. Słaba jakość. Lepiej gdyby dali jeden a dobry. Od razu zamówiłem z Ali-gatora w kolorze granatowym zgodnym z kolorem tarczy i wierz mi zegarek zyskał sporo na wyglądzie (na żywo widać to znacznie lepiej). 

Do szwajcarskich tourbillonów nie śmiem porównywać, bo nie miałem ich w rękach a i pewnie nie będę miał ku temu okazji, bo na takie "cuda" trzeba mieć przynajmniej 20k zł (może używkę za 15k ;) ). Nawet gdybym miał tyle kasy, to chyba nie kupiłbym zegarka za taką sumę, nie mój pułap. 

Myślę, że rada - kup w marcu na urodziny Ali, nie będzie radą zgubną, ale da Ci podobną frajdę jak mi ten zakup. Podstawa mieć pod ręką inny pasek (22 mm), bo te fabryczne, są odbiegające od reszty. I, wierz mi, mogą popsuć pierwszy odbiór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wyjaśnię Ci dlaczego wybrałem "kosmicznego wariata" zamiast czegoś spokojniejszego. Tego Aesopa mieli w takiej promocji, że nie mogłem nie skorzystać. Był też w tej samej cenie z prostą tarczę, ale ponieważ to jest carousell a nie tourbillon (choć wielu oba napędy nazywa tak samo) a mam w planie kupić sobie i "tourbillona 100%", to ze względu na te zamiary wybrałem taki jak widać. Po prostu mam na oku tourbillona BRIGADA, który ma prostą tarczę i nie chciałem mieć dwóch wizualnie podobnych zegarków. Te nie-karuzele są niestety przynajmniej dwukrotnie droższe, więc to musi trochę poczekać. 

Przy cenie jaką zapłaciłem za zegarek z tak zaawansowanym mechanizmem, grzech byłoby narzekać. Maksymalnej rezerwy chodu nie zamierzam sprawdzać, ale spokojnie daje radę na przynajmniej 30 godzin, co wystarcza w codziennym użytkowaniu. Dokładności nie sprawdzałem, bo to trochę trudne przy braku sekundnika. Zrobię to jak kupię wreszcie sobie specjalne urządzenie. Wykonanie na moje oko bez zarzutu. Jedyne do czego można by się przyczepić to paski. Słaba jakość. Lepiej gdyby dali jeden a dobry. Od razu zamówiłem z Ali-gatora w kolorze granatowym zgodnym z kolorem tarczy i wierz mi zegarek zyskał sporo na wyglądzie (na żywo widać to znacznie lepiej). 

Do szwajcarskich tourbillonów nie śmiem porównywać, bo nie miałem ich w rękach a i pewnie nie będę miał ku temu okazji, bo na takie "cuda" trzeba mieć przynajmniej 20k zł (może używkę za 15k ;) ). Nawet gdybym miał tyle kasy, to chyba nie kupiłbym zegarka za taką sumę, nie mój pułap. 

Myślę, że rada - kup w marcu na urodziny Ali, nie będzie radą zgubną, ale da Ci podobną frajdę jak mi ten zakup. Podstawa mieć pod ręką inny pasek (22 mm), bo te fabryczne, są odbiegające od reszty. I, wierz mi, mogą popsuć pierwszy odbiór. 


Dzięki za opinie! Niech się dobrze nosi!


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misteros napisał(-a):

całkiem fajny tudorek. , dasz namiary na sklep?

Warto cytować wypowiedź, do której się odnosi Twoje pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie - z niskiej półki chinol - ale jakoś go lubię , mimo posiadania innych lepszych...😁

IMG_3883.thumb.jpg.c35413c8305d5f75233f9c7b0444991b.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, High-Castle napisał(-a):

IMG_3894.thumb.jpg.d16cb46360513b3ba5929604bca5cd53.jpg

 

też mam, też go lubię i gdyby tylko luma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Darek p napisał(-a):

 

też mam, też go lubię i gdyby tylko luma...

Widocznie wszystkiego mieć nie można ...zwłaszcza w zegarku za tą cenę...😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie co to za zegarek? Podobno "jakiś chinol z chińskim mechanizmem" . 

Screenshot_2022-01-10-22-58-17-96_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka nazwała się Seig Flamma ale logo dali całkiem fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.