Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2022 o 13:28, Paulus57 napisał(-a):

Jeżeli zamówiłeś ten sam kolor, to pasek jest prawie jak z tektury. Tolerowałem go dosyć długo, bo mam sporo zegarków i trafiał na rękę raz na mniej więcej 2 miesiące. Pasek wygląda dobrze, także na żywo. Czy jest to rzeczywiście aligator, nie wiem, tym bardziej przy cenie za jaką go kupiłem, można mieć wątpliwości. 

Podaję linka do miejsca zakupu: https://pl.aliexpress.com/item/32981244494.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.27425c0fCYojh9 

 

Wybierz wersję 22 mm. 

Ze szkiełkiem nic się złego nie dzieje. 

No i orzeł wylądował :) jak na "seiko presage cocktail time homage" to pierwsze wrażenie miałem takie, że dość duża cebula, ale to akurat dość fajne. Kolor tarczy - zdjęcia, nawet, z tego co widzę, z jakiegoś dziwnego powodu to zrobione przeze mnie, sugerują, że to taki miks brązu i fioletu. Na żywo jednak tarcza jest wyłącznie brązowa, trochę szkoda - liczyłem na tę dwukolorowość ( szkiełko też nie daje barwnego refleksu). Szkiełko wydaje się wytrzymalsze niż w homagowanym seiko :D pasek faktycznie z jakiegoś padalca, choć co ciekawe u mnie subiektywne wrażenie z 2 dni noszenia jest całkiem ok. Jakiś taki wygodny nawet i oko też się przyzwyczaja. Choć pewnie i tak doczeka się zmiany. Wizualnie najsłabszy wg mnie element zegarka to tragiczny datownik. Dotychczas jakoś nie ruszały mnie specjalnie takie rzeczy, w tym zegarku jednak na serio jest datownikow nędza.

 

Ogólne wrażenie artystyczne na plus

20220128_154447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dracula napisał(-a):

No i orzeł wylądował :) jak na "seiko presage cocktail time homage" to pierwsze wrażenie miałem takie, że dość duża cebula, ale to akurat dość fajne. Kolor tarczy - zdjęcia, nawet, z tego co widzę, z jakiegoś dziwnego powodu to zrobione przeze mnie, sugerują, że to taki miks brązu i fioletu. Na żywo jednak tarcza jest wyłącznie brązowa, trochę szkoda - liczyłem na tę dwukolorowość ( szkiełko też nie daje barwnego refleksu). Szkiełko wydaje się wytrzymalsze niż w homagowanym seiko :D pasek faktycznie z jakiegoś padalca, choć co ciekawe u mnie subiektywne wrażenie z 2 dni noszenia jest całkiem ok. Jakiś taki wygodny nawet i oko też się przyzwyczaja. Choć pewnie i tak doczeka się zmiany. Wizualnie najsłabszy wg mnie element zegarka to tragiczny datownik. Dotychczas jakoś nie ruszały mnie specjalnie takie rzeczy, w tym zegarku jednak na serio jest datownikow nędza.

 

Ogólne wrażenie artystyczne na plus

20220128_154447.jpg

To teraz idź dalej moim tropem i kup sobie pasek z prawdziwego zdarzenia albo nawet aligatora. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy efekt na tarczy, tylko nie wiem, czy to szlif, czy źródło światła (listwa led). Poczekam na słoneczny dzień... 

IMG_20220129_113621.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steeldive 1954, jest jedną sprawa, o której nie pomyślałem, przed zakupem. Fajny jest bezel z lumą na wszystkich markerach. Tyle, że ta luma nie jest chyba niczym zabezpieczona, np. ceramiką. Ciekawe, jak to się przekłada na trwałość. Z drugiej strony, w innych homarach suba wypełnienie  znaczników bezela też nie jest niczym zabezpieczone. Może ktoś ma już doświadczenia z SD 1954? 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Fajnie wykonany, tani i trafia w indeksy! :) 

 

 

IMG_20211007_104259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z homarów suba, najbardziej lubię zielone...IMG_20220203_125418.jpg

IMG_20220203_125425.jpg

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worientom napisał(-a):

Z homarów suba, najbardziej lubię zielone...IMG_20220203_125418.jpg

IMG_20220203_125425.jpg

Jak oceniasz lumę? Czy brzegi bezela są ostre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Dzisiaj chińczyk na nadgarstku, to niech i tutaj się zaprezentuje.


d6a36b8744ac69fe13a226bbbe8bf82c.jpg

 

Tarcza zbędna 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Tarcza zbędna 😉

 

Tak jest. Z tyłu wygląda lepiej niż z przodu. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Tak jest. Z tyłu wygląda lepiej niż z przodu. 😁

 

2 godziny temu, Darek p napisał(-a):

 

Tarcza zbędna 😉

To raz jeszcze potwierdza stare powiedzenie, że prawdziwe piękno, to piękno wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony San Martin. 

 

 

IMG_20220207_085153.jpg

 

IMG_20220207_085636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jabolos napisał(-a):

Nuras w brązie. Czego chcieć więcej? :)

Tylko ceny jaką ja zapłaciłem. Teraz boli dwukrotnie więcej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Tylko ceny jaką ja zapłaciłem. Teraz boli dwukrotnie więcej.

To po co tak drogo kupowałeś? :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Daito napisał(-a):

To po co tak drogo kupowałeś? :D

Ja kupiłem, gdy cena nie bolała. To teraz kosztuje "boleśnie" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja kupiłem, gdy cena nie bolała. To teraz kosztuje "boleśnie"

Czyli w tym sensie... No to prawidłowo Waść postąpiłeś - jak mówi stare przysłowie Indian z doliny Nilu "kto późno przychodzi ten płaci więcej" :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.