Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Paulus57 said:

Nie chciałbym Cię dołować, ale zapłaciłeś bez VAT-u a więc odkładaj pieniążki na dopłatę przy odbiorze. Pół biedy jak Chińczyk "zryczałtuje" inaczej agencja celna na dodatek. 

 

Nie, tutaj nie było Price Adjustment więc luz. No ale mogło być te 40-50zl taniej, ale kompletnie zapomniałem o $, wypadłem z obiegu.

 

 

Screenshot_20221113-113810_AliExpress.jpg

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie chciałbym Cię dołować, ale zapłaciłeś bez VAT-u a więc odkładaj pieniążki na dopłatę przy odbiorze. Pół biedy jak Chińczyk "zryczałtuje" inaczej agencja celna na dodatek. 

Blik to zwykle kurs o 15-20 groszy gorszy w stosunku do dolara. Ale, sam jednego tak kupiłem (świadomie).

Na alli płace tylko blikiem. 

 

Wczoraj przez PayPal dołożyłem pewnie ponad 200zl nic nie zrobisz 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Nie, tutaj nie było Price Adjustment więc luz. No ale mogło być te 40-50zl taniej, ale kompletnie zapomniałem o $, wypadłem z obiegu.

 

 

Screenshot_20221113-113810_AliExpress.jpg

Zegarek bardzo fajny. Gratuluję. :) 

13 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Na alli płace tylko blikiem. 

 

Wczoraj przez PayPal dołożyłem pewnie ponad 200zl nic nie zrobisz 😀

Na biednego nie trafiło. Ja jeden kupiłem z gestem (blik) a drugi już "walutowo". Czyli wychodzi półkę niżej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Paulus57 said:

Zegarek bardzo fajny. Gratuluję. :) 

 

Ten filmik mnie kiedyś na niego zachorował. I tak wisiał na Wish List.

 

 

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jak zegarki z alli wychodzą pod 1,5k to trzeba się zastanowić co wybrać bo już w tej cenie jest fajny mikrobrand. 

 

Chociaż jakiegoś san Martina lub cronosa pepsi widział do przetestowania. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Już jak zegarki z alli wychodzą pod 1,5k to trzeba się zastanowić co wybrać bo już w tej cenie jest fajny mikrobrand. 

 

Chociaż jakiegoś san Martina lub cronosa pepsi widział do przetestowania. 

"Fajne mikrobrandy" często mają te same korzenie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Paulus57 said:

"Fajne mikrobrandy" często mają te same korzenie. ;) 

 

Jasna sprawa, wyjeżdżają pewnie z jednej fabryki, ale jednak jak kupujesz jakiegoś oficjalnego mikrobranda, to chociaż jakąś gwarancję masz i w razie sprzedaży, chociaż linka do strony producenta możesz podać. A tu co podasz, linka do Ali? 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Jasna sprawa, wyjeżdżają pewnie z jednej fabryki, ale jednak jak kupujesz jakiegoś oficjalnego mikrobranda, to chociaż jakąś gwarancję masz i w razie sprzedaży, chociaż linka do strony producenta możesz podać. A tu co podasz, linka do Ali? 😅

Gwarancje międzynarodowe bez przedstawicielstwa w Polsce lub ewentualnie UE, to fikcja. Wysyłasz za granice a potem ponownie UC żąda opłat jak za nowy i co będziesz udowodniał, że nie jesteś koniem? Powodzenia. Ja już wolę naprawić odpłatnie u siebie a to już wszystko jedno, czy z Ali, czy z mikro. Zresztą koszt NH 35, najczęściej używanego mechanizmu, to około 25 USD a przełożenie 30 zł. Rachunek jest prosty. Zakup bezpieczny, to zegarek na NH 35 i gdyby coś się popsuło, to koszt około 150 zł. I co nadal zakup z mikrobrandu Z GWARANCJĄ, za 3k ma sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Gwarancje międzynarodowe bez przedstawicielstwa w Polsce lub ewentualnie UE, to fikcja. Wysyłasz za granice a potem ponownie UC żąda opłat jak za nowy i co będziesz udowodniał, że nie jesteś koniem? Powodzenia. Ja już wolę naprawić odpłatnie u siebie a to już wszystko jedno, czy z Ali, czy z mikro. Zresztą koszt NH 35, najczęściej używanego mechanizmu, to około 25 USD a przełożenie 30 zł. Rachunek jest prosty. Zakup bezpieczny, to zegarek na NH 35 i gdyby coś się popsuło, to koszt około 150 zł. I co nadal zakup z mikrobrandu Z GWARANCJĄ, za 3k ma sens? 

 

To zależy jakie mikrobrandy, ale jest tego teraz pełno w UE, widziałem kilka ciekawych w UK. Wszystko jak zawsze rozbija się o cenę, na Ali warto kupować do pewnego pułapu, a niestety już wiele brandów przekroczyło ten pułap opłacalności, bo za 1500-2000zl, to już jest pełno zegarków w Europie z gwarancją. Ostatnio był na Amazonie w PL Orient Kamasu za 829zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

To zależy jakie mikrobrandy, ale jest tego teraz pełno w UE, widziałem kilka ciekawych w UK. Wszystko jak zawsze rozbija się o cenę, na Ali warto kupować do pewnego pułapu, a niestety już wiele brandów przekroczyło ten pułap opłacalności, bo za 1500-2000zl, to już jest pełno zegarków w Europie z gwarancją. Ostatnio był na Amazonie w PL Orient Kamasu za 829zł.

Dla mnie gwarancja z Chin czy z mikro spoza UE jest warta ZERO. Kupować tylko zegarki na tanich sprawdzonych mechanizmach i wtedy jak masz pecha koszt wymiany ok. 150 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Gwarancje międzynarodowe bez przedstawicielstwa w Polsce lub ewentualnie UE, to fikcja. Wysyłasz za granice a potem ponownie UC żąda opłat jak za nowy i co będziesz udowodniał, że nie jesteś koniem? Powodzenia. Ja już wolę naprawić odpłatnie u siebie a to już wszystko jedno, czy z Ali, czy z mikro. Zresztą koszt NH 35, najczęściej używanego mechanizmu, to około 25 USD a przełożenie 30 zł. Rachunek jest prosty. Zakup bezpieczny, to zegarek na NH 35 i gdyby coś się popsuło, to koszt około 150 zł. I co nadal zakup z mikrobrandu Z GWARANCJĄ, za 3k ma sens? 

Do korzeni się zgadzam i nie dyskutuję. 

 

Tylko przerobiłem kilka zegarków zresztą dalej mam Nethunsa, Phoibosa i Zelosa i wybacz może oprócz San Martin bo tego nie widziałem jest różnica w wykonaniu dość duża. Dlatego piszę o zegarkach za 1,5-2k nie o zegarkach za 300 zł. Sam próbowałem np Pagani ale był raz na nadgarstku. No i w tej cenie do 2k masz dużo fajnie wykonanych Orientow czy Citizenów. 

Z tego co pokazujesz to Seagull ocen star jest wart te 1,5k a znając życie kupiłeś go poniżej 1k


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Do korzeni się zgadzam i nie dyskutuję. 

 

Tylko przerobiłem kilka zegarków zresztą dalej mam Nethunsa, Phoibosa i Zelosa i wybacz może oprócz San Martin bo tego nie widziałem jest różnica w wykonaniu dość duża. Dlatego piszę o zegarkach za 1,5-2k nie o zegarkach za 300 zł. Sam próbowałem np Pagani ale był raz na nadgarstku. No i w tej cenie do 2k masz dużo fajnie wykonanych Orientow czy Citizenów. 

Z tego co pokazujesz to Seagull ocen star jest wart te 1,5k a znając życie kupiłeś go poniżej 1k

Z mikrobrandów miałem Phoibosa i jakoś przepaści nie widziałem w stosunku do droższych chińczyków. Zresztą sprzedałem go, jakoś mi słabo na ręce leżał. A Zelos kosztuje z opłatami ponad 2,5k a są i sporo droższe. W moich kalkulacjach mają znaczenie przede wszystkim dwa czynniki: wygląd (musi się podobać) i stosunek jakość/cena. Czy to mikrobrand, czy nie, nie ma dla mnie znaczenia. Niestety ceny mikrobrandów są obciążone "podatkiem mikrobrandowym", co powoduje, że póki co raczej je omijam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Z mikrobrandów miałem Phoibosa i jakoś przepaści nie widziałem w stosunku do droższych chińczyków. Zresztą sprzedałem go, jakoś mi słabo na ręce leżał. A Zelos kosztuje z opłatami ponad 2,5k a są i sporo droższe. W moich kalkulacjach mają znaczenie przede wszystkim dwa czynniki: wygląd (musi się podobać) i stosunek jakość/cena. Czy to mikrobrand, czy nie, nie ma dla mnie znaczenia. Niestety ceny mikrobrandów są obciążone "podatkiem mikrobrandowym", co powoduje, że póki co raczej je omijam. 

 

OK Paweł ja wiem, że ma się podobać. 

Zelos kosztował 1,8k nethuns 1,6k

Teraz wiadomo droga waluta to i wszystko drożej. Dlatego ja też mam ochotę na San Martina tylko jakoś mnie hamują te ceny no i to, że na dostawę czasami trzeba czekać i dwa miesiące. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Co fajnego wziąłeś i tanio może i ja bym spróbował jakiegoś chińczyka. 

2 rolki, 1 omega, 1 wilard, 1 patek ... i na razie tyle :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

OK Paweł ja wiem, że ma się podobać. 

Zelos kosztował 1,8k nethuns 1,6k

Teraz wiadomo droga waluta to i wszystko drożej. Dlatego ja też mam ochotę na San Martina tylko jakoś mnie hamują te ceny no i to, że na dostawę czasami trzeba czekać i dwa miesiące. 

San Martina warto kupować tylko podczas wyprzedaży, ceny często schodzą do 60% normalnej a czasami nawet niżej. Ja swojego Willarda w brązie kupiłem za ok. 180 USD a żółwia MOP za 120 USD. I wtedy San Martin ma sens. A jak są wyprzedaże trzeba poczekać, ale warto. :) 

4 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

2 rolki, 1 omega, 1 wilard, 1 patek ... i na razie tyle :D 

Chyba milion USD wygrałeś. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

2 rolki, 1 omega, 1 wilard, 1 patek ... i na razie tyle :D 

Dawaj na Pw jakiegoś linka to może i ja rolka bym spróbował 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się doczekałem

Na razie nie mogę uwierzyć w dokładność chodu.

Moja 5 od Seiko przy tym wymięka. 

 

Pagani1.jpg

Edytowane przez Piotr84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr84 napisał(-a):

I się doczekałem

Na razie nie mogę uwierzyć w dokładność chodu.

Moja 5 od Seiko przy tym wymięka. 

 

Pagani1.jpg

Wierz! Wiara czyni cuda. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I się doczekałem
Na razie nie mogę uwierzyć w dokładność chodu.
Moja 5 od Seiko przy tym wymięka. 
 
Pagani1.thumb.jpg.54b23f020cc6690fb8c1ee8b1aa278ec.jpg
Jest piękny

W którym sklepie na Ali zamówiłeś?
(Jeśli można spytać.)

... a u mnie dzisiaj ...
20221117_090937.thumb.jpg.8a91a4ff82c8aaa423f492eac0a3fe88.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piotr84 napisał(-a):

I się doczekałem

Na razie nie mogę uwierzyć w dokładność chodu.

Moja 5 od Seiko przy tym wymięka. 

 

Pagani1.jpg

Fajny zegarek, ale jak zmiana daty robi się przez godzinę, to rób zdjęcia przed 23. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.