Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna mi się podobać ten zegar hymm 
Jeszcze ładne NATO, stalowy mesh i czarna guma na przebieranki i ...
Powiem tak - będę kupował kolejne Phylidy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2009 o 10:52, Gość sszwedo napisał(-a):

 

No to jestem pod wrażeniem, najprawdziwszy Sea-Gull jest ST25, w stosunku do tego co widziałem ostatnio w Parnisie to to jest cuuuuuuuuudo, pogratulować to piękny, zacny i szlachetny mechanizm, standardowa ETA2824 przy nim wysiada. W moim Parnisie Chronometer z białą tarczą po prawie miesiącu( wczoraj sprawdzałem) było + 2 sekundy.

 

No niewiem czy ETA 2824 wysiada przy tym wynalazku st 25 wątła sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zaglebiak napisał(-a):

 

No niewiem czy ETA 2824 wysiada przy tym wynalazku st 25 wątła sprawa

Odpowiedź do stwierdzenia kolegi jedyne 13 lat później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ma ktoś mecha PD-1701 - można fotki w realu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Darek p napisał(-a):

Koledzy czy ma ktoś mecha PD-1701 - można fotki w realu?

To nie mechanik, to kwarc. @alpaczino ma taki model, ale Phylida. Mechanik jest na ST1901. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

To nie mechanik, to kwarc. @alpaczino ma taki model, ale Phylida. Mechanik jest na ST1901. 

oki ,dzięki

chodziło mi o mechaquartz, bo chyba taki tam tyka

przepraszam za uproszczenie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Darek p napisał(-a):

oki ,dzięki0.00

chodziło mi o mechaquartz, bo chyba taki tam tyka

przepraszam za uproszczenie

 

Nie ma za co. :) 

Ja mam na meca-quartzu Pagani Design, ale to inny model PD 1665. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się nad piramidą zegarków chińskich. Na forum jest taka dla szwajcarów. Mam w sumie 3 chińskie firmy Pagani Desing, Naviforce i Sanda. Moim zdaniem było to ciekawe jak Wy to widzicie. Jako najbardziej doświadczonego w tym temacie widzę  tu "Paulus57". Sam dopiero raczkuję w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę pytanie drugie.

Po około 1,5 roku pada mi rotomat. kręcił 4 zegarkami, ale jeden rotor na 2 zegarki sie chyba zatarł.

Już nie kupię takiego i eksperymentuje dalej, bo na rotomaty za kilka tysi się nie zdecycudję.

 

MA ktoś może takie cudo: https://pl.aliexpress.com/item/32967786336.html?pdp_npi=2%40dis!PLN!321%2C26 zł!147%2C77 zł!!!!!%40211b5e2316711979381258678e2e75!66650584281!btf&_t=pvid%3Ad6f98c65-2a8a-4bd5-a616-0f91bf0eae57&afTraceInfo=32967786336__pc__pcBridgePPC__xxxxxx__1671197938&spm=a2g0o.ppclist.product.mainProduct&gatewayAdapt=glo2pol.

 

Wiem, wygląda biednie ale bardziej mi chodzi o to czy sie sprawdza.

Mam 11scie automatów. Jedne lube bardziej a inne mniej, wiec rzadziej nosze, ale wszystkie chce mieć w kondycji i nie gmerać zakręcaną koronką by ustawić czas...

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr84 napisał(-a):

Ostatnio zastanawiałem się nad piramidą zegarków chińskich. Na forum jest taka dla szwajcarów. Mam w sumie 3 chińskie firmy Pagani Desing, Naviforce i Sanda. Moim zdaniem było to ciekawe jak Wy to widzicie. Jako najbardziej doświadczonego w tym temacie widzę  tu "Paulus57". Sam dopiero raczkuję w tej kwestii.

Nie mam aż takiej wielkiej wiedzy na temat chińczyków jak sugerujesz. ;) Zwyczajnie mam ich parędziesiąt i mógłbym Ci opisać co i jak na temat zegarków firm których zegarki posiadam lub posiadałem. Budowania piramidy jakościowej wolałbym się nie podejmować, bo mogłaby być jednak myląca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką piramidę traktował bym z przymrużeniem oka. Bardziej ja to u Was wygląda. Coś w stylu wasza chińska piramida zegarkowa. Każdy na inną. Ciebie miałem na myśli z racji dużej kolekcji jak wspominałeś połowa zegarków to chińczyki i robisz to od 2018 roku jak dobrze czytałem forum. Była by to swojego rodzaju wskazówka dla takich użytkowników jak ja  który dzięki forum kliknąłem kup na pierwszy chiński automat i od miesiąca jestem mega zadowolony i to za ułamek ceny japońca nie wspominając o szwajcarach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20221216_175411.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr84 napisał(-a):

Taką piramidę traktował bym z przymrużeniem oka. Bardziej ja to u Was wygląda. Coś w stylu wasza chińska piramida zegarkowa. Każdy na inną. Ciebie miałem na myśli z racji dużej kolekcji jak wspominałeś połowa zegarków to chińczyki i robisz to od 2018 roku jak dobrze czytałem forum. Była by to swojego rodzaju wskazówka dla takich użytkowników jak ja  który dzięki forum kliknąłem kup na pierwszy chiński automat i od miesiąca jestem mega zadowolony i to za ułamek ceny japońca nie wspominając o szwajcarach.  

Firmy które możesz akceptować bez większego ryzyka, to wg mnie: Sea-Gull, Cronos (ta z opinii innych), Sugess, Hruodland, Seestern (nie miałem do tej pory), Pagani Design, Steeldive, Berny, Natural Park, Boderry, Escapement Time, Tandorio, Merkur, Phylida, Guanqin. To marki które nie powinny Cię rozczarować. Przy czym zegarki tańsze zwykle są trochę mniej dopracowane, w sensie wykończenia, ale nie jest to jakaś 100% korelacja. 

Do tych co wyżej dodałbym jeszcze zegarki następujących firm, których do tej pory nie kupiłem, ale mam w planie: Lobinni, Rmalti, Lacz Denton, Rdunae, Mystrious Code, Proxima, I&W Carnival. 

Jest jeszcze jedna firma z ciekawymi modelami jak Reef Tiger, ale zdarzają im się wpadki a na dodatek do tanich nie należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szafir ma podwójny ar? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, jakubos said:

Ten szafir ma podwójny ar? 

 

Szczerze mówiąc, to nie mam zielonego pojęcia 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Kawał kloca, ale piękny jest. To jedyny zegarek jaki otrzymałem z podbitą gwarancją z datą zakupu i numerem seryjnym zegarka.

 

20221218_101611.jpg

20221218_101552.jpg

20221218_101442.jpg

20221218_101234.jpg

20221218_101618.jpg

20221218_101623.jpg

20221218_101634.jpg

20221218_101927.jpg

20221218_102008.jpg

 

Godzinę temu, bogdan57 napisał(-a):

1449340500_1812lobinni.thumb.jpg.8032ddc36c8b2da50b0e4a957b99f7d0.jpg

Przymierzam się do obu modeli od dłuższego czasu, aż ich pewnie zabraknie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Kawał kloca, ale piękny jest. To jedyny zegarek jaki otrzymałem z podbitą gwarancją z datą zakupu i numerem seryjnym zegarka.

 

20221218_101611.jpg

20221218_101552.jpg

20221218_101442.jpg

20221218_101234.jpg

20221218_101618.jpg

20221218_101623.jpg

20221218_101634.jpg

20221218_101927.jpg

20221218_102008.jpg

Naprawdę piękny model, gratuluję. Gdyby miał 40-42 mm to byłby ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, incubus05 said:

Naprawdę piękny model, gratuluję. Gdyby miał 40-42 mm to byłby ideał.

 

Nom taki przedział to by była torpeda. Ja lubię duże zegarki, ale ten na prawde jest spory nawet jak na mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Nom taki przedział to by była torpeda. Ja lubię duże zegarki, ale ten na prawde jest spory nawet jak na mój gust.

A jak waga, też odważnik? No ale wygląda kozacko za to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, incubus05 said:

A jak waga, też odważnik? No ale wygląda kozacko za to!

 

Nie czuję niczego podejrzanego, ale też ja raczej nie wyczuję różnicy między jakimś standardowym 110g, a 150g. Tutaj gość mówi, że niby 156g, to sporo:

 

 

Ten test też jest fajny:

 

 

EDIT:

Taka ciekawostka jeśli chodzi o tego San Martina z brązu, którego wrzucałem wcześniej. Wczoraj przyleciałem z UK i gość z security na lotnisku co na taśmie sprawdza bagaże nagle wziął tego San Martina do ręki i zaczął oglądać dosłownie centymetry od oczu z dosłownie każdego kąta. Ja patrzę na niego nie wiem o co chodzi i trwa to na prawdę dłuuuuugą chwilę, a ten ogląda i ogląda jak by bombę w tym zegarku wyczaił. Nagle mówi "Wow, ale świetny zegarek, nigdy w życiu nie słyszałem o tej firmie, ale zegarek jest rewelacyjny" 🤣

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.