Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie fun z chińczykami z Ali był wtedy, kiedy były sporo tańsze od "reszty świata". Fajnie wykonane Parniaki za małych parę stówek, niepobity w temacie cena/jakość Guanqin etc. Za koła to można wyrwać coś firmowego. Albo ciekawego chinola typu turbinowy Aesop czy Fiyta. Ja głównie siedzę w vintage i serio widziałbym bardziej jakiegoś Zenitha/Longinesa w tym budżecie niż San Martina. Albo mniej niż połowa tego i używane Big Mako, które zjada większość aliexepressowych wynalazków :)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali dało mi 25$ partial return za tego Pagani z poprzedniej strony. Czyli całkowicie wyszedl mnie 40$, nie jest źle za szafir z AR coating i bardzo ładny zegarek. Teraz muszę tylko wykminic jak go otworzyć, żeby usunąć to coś na sub-tarczy.

 

22 hours ago, oszolom said:

Dla mnie fun z chińczykami z Ali był wtedy, kiedy były sporo tańsze od "reszty świata". Fajnie wykonane Parniaki za małych parę stówek, niepobity w temacie cena/jakość Guanqin etc. Za koła to można wyrwać coś firmowego. Albo ciekawego chinola typu turbinowy Aesop czy Fiyta. Ja głównie siedzę w vintage i serio widziałbym bardziej jakiegoś Zenitha/Longinesa w tym budżecie niż San Martina. Albo mniej niż połowa tego i używane Big Mako, które zjada większość aliexepressowych wynalazków :)

 

Generalnie są do dostania dobre okazje, ale niektórym firmom już odwala totalnie. 300-400zl można dać za zegarek z szafirem i NH35, ale jak widzę sporo firm zaczyna kasować 700-800zl za taki zestaw, a wtedy to ja już leję na Ali i patrzę na firmowe zegarki.

 

Tissot na Powermatic 80 za 1500zl, więc jak widzę 1000zl za jakieś chinczyki, to śmiać mi się chce - https://www.pepper.pl/promocje/zegarek-meski-tissot-luxury-automatic-gent-353-635339

 

Fajnego pilota Citizena kwarca za 450zl można dostać - https://www.pepper.pl/promocje/zegarek-citizen-eco-drive-aviator-aw1360-633567

 

Niech sie chinczyki ogarną, bo się będziemy gniewać. Chociaż Cadisen w szafirze i NH35, który mnie wyszedl 49$ ostatnio, to fajna oferta 😉 

 

San Martin się jeszcze broni tym, że na prawde oferują bardzo dobra jakość. Mam jednego Willarda z brązu i na prawde petarda, nie ma się do czego przyczepić, a jestem z tych, co zawsze coś znajdą, a tu nic. Tylko ja jego wyrwalem na eBay za 104£, ceny z Ali bym w życiu za to nie dał, mimo że jakościowo moze byc tyle wart spokojnie. Ale to ciagle San Martin z Ali, jeszcze muszą popracować paręnaście lat na opinie.

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o cenie w okolicy 1100 do 1200 z hakiem za Sugess w stoperze mechanicznym st1901?

Warte to ? Wiem że z tym st1901 różnie bywa z jakością.

Jest jeszcze opcja na golasa pilota ale tu wr50 i nh35 i zrzynka z IWC z tym że cena poniżej papierka eNBePpe z królem Sobieskim.

Liczyłem na coś ładnego z st2130 albo pt5000 poniżej 800pln ale bieda z nędzą...56b54331984f6d9db07f775d38c30b42.jpgc8ef6236d456fc26abeca69db2c0533f.jpg0f6e1a86ab1a0f3becda6a6a3dc8fde7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/item/1005002345628651.html?gatewayAdapt=4itemAdapt

 

Addies ma fajnego pilota, jest wersja bez żadnego logo, która fajnie wygląda, tylko niestety jedynie w wersji czarnej dostępna. Ma wszystko co trzeba, szafir z AR coating, NH35, firma ma dobre opinie.

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2023 o 11:26, Paulus57 napisał(-a):

20230118_111839.jpg

Fajna czerwień, co to marka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A co powiecie o cenie w okolicy 1100 do 1200 z hakiem za Sugess w stoperze mechanicznym st1901?

Warte to ? Wiem że z tym st1901 różnie bywa z jakością.

Jest jeszcze opcja na golasa pilota ale tu wr50 i nh35 i zrzynka z IWC z tym że cena poniżej papierka eNBePpe z królem Sobieskim.

Liczyłem na coś ładnego z st2130 albo pt5000 poniżej 800pln ale bieda z nędzą...56b54331984f6d9db07f775d38c30b42.jpgc8ef6236d456fc26abeca69db2c0533f.jpg0f6e1a86ab1a0f3becda6a6a3dc8fde7.jpg

Mam tego jasnego Sugessa i spełnia oczekiwania, choć to dopiero niecałe 2 miesiące a więc trudno to traktować jako miarodajną ocenę. Co do wykonania - bez zarzutów. Nawet pasek dobrej jakości a to już nie jest regułą w nawet droższych zegarkach. Polecam. Ten drugi Sugess też mnie kusi, ale kusi mnie jeszcze wiele innych i pewnie z tym poczekam na jakąś obniżkę, choć te promocje w Sugessach to raczej rzadko są. 

 

 

IMG_20221129_085947.jpg

IMG_20221129_210918.jpg

20221228_103128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, noman1 napisał(-a):

Fajna czerwień, co to marka ?

 

To San Martin a dodatkowo fotka określająca kolor tarczy jako pomidorowy (odmiana malinowa). ;) 

 

 

IMG_20210722_094143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A co powiecie o cenie w okolicy 1100 do 1200 z hakiem za Sugess w stoperze mechanicznym st1901?

Warte to ? Wiem że z tym st1901 różnie bywa z jakością.

 

St19 jest bardzo przyzwoitym mechanizmem. Jeśli nie będzie wady na początku, to raczej ne będzie sprawiał problemów. Mam 4 zegarki na tych seagullach (1 sugess na st1902 i 3 alpha na st1903) i wszystkie chodzą bardzo fajnie. Dokładność super. Zresztą sugess trzyma poziom i zakup raczej pewny


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Mam tego jasnego Sugessa i spełnia oczekiwania, choć to dopiero niecałe 2 miesiące a więc trudno to traktować jako miarodajną ocenę. Co do wykonania - bez zarzutów.


Pytanie czy warto dać tyle kasiury za chinola? Czy poszukać czegoś innego? W ogóle nie orientuje się już w chińskich "Markach" i mechanizmach. W sensie coś tam wiem ale mam mocno poszatkowaną tą wiedzę i się gubie.

Poza San Martin i Seagull (chętnie bym coś od nich wziął ale obecnie wydają się trochę ptzedrożone) i Sugess które czytałem są bardzo bardzo dobre jakościowo to reszta jakoś tak mnie nie przekonuje. Może lepiej dać tyle za seagull na st2130 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):


 

 


Pytanie czy warto dać tyle kasiury za chinola? Czy poszukać czegoś innego? W ogóle nie orientuje się już w chińskich "Markach" i mechanizmach. W sensie coś tam wiem ale mam mocno poszatkowaną tą wiedzę i się gubie.

Poza San Martin i Seagull (chętnie bym coś od nich wziął ale obecnie wydają się trochę ptzedrożone) i Sugess które czytałem są bardzo bardzo dobre jakościowo to reszta jakoś tak mnie nie przekonuje. Może lepiej dać tyle za seagull na st2130 ?

 

Czy warto? To zależy od wielu czynników, np.: zasobności portfela. uprzedzeń. Jeżeli nie masz uprzedzeń a cena Cię nie odstrasza, to chronograf na licencjonowanym mechanizmie za kwotę około 1k właściwie trudny do pobicia. Tu może co do złożoności mechanizmu alternatywą w zbliżonej, ale wyższej cenie są chińskie "karuzele" albo tourbillony (jeszcze droższe). Biorąc pod uwagę wizualne walory a i konstrukcję ten Sugess wydaje się być najbardziej godny zaufania (poziom Sea-Gulla). Pozycjonuję go wyżej od San Martina. Podobno na równie wysoką ocenę zasługują Cronosy, ale ja osobiście nie miałem żadnego do tej pory więc może wypowiedzą się ci Koledzy którzy je mają (mieli). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, MieszkoMieszko said:


 

 


Pytanie czy warto dać tyle kasiury za chinola? Czy poszukać czegoś innego? W ogóle nie orientuje się już w chińskich "Markach" i mechanizmach. W sensie coś tam wiem ale mam mocno poszatkowaną tą wiedzę i się gubie.

Poza San Martin i Seagull (chętnie bym coś od nich wziął ale obecnie wydają się trochę ptzedrożone) i Sugess które czytałem są bardzo bardzo dobre jakościowo to reszta jakoś tak mnie nie przekonuje. Może lepiej dać tyle za seagull na st2130 ?

 

 

Oprócz kwestii, czy się opłaca, czy nie, weź jeszcze pod uwagę jedna istotna sprawę, czy dany zegarek Ci się po prostu podoba? Generalnie jak pisałem wyżej, na chinczyki bez gwarancji raczej nie warto dawac więcej niż 300-400zl. ALE, czasami pojawia się model, który nie ma odpowiednika wśród znanych brandów, a zegarek się podoba, i co wtedy zrobić? Na przykład chodzi za mną ten poniżej. Czy on jest wart tych pieniędzy? Na pewno nie jest. W tej cenie już można dostać nieźle zegarki Seiko czy Orienta. Ale niestety nie mają one takiego odpowiednika.

 

Screenshot_20230123_193117_AliExpress.jpg

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San Martin już dawno odleciał cenowo... Musieliby popracować nad obróbką krawędzi bo te często są ostre. To były fajne zegary do 800 PLN jak bez VAT wjeżdżało. Do 800 PLN można dostać dużo dużo zegarków na Miyota 9015 (dizajn już jest tu subiektywny) a ta cenie sobie wyżej niż nh35... Czyli mówisz że seagull i Sugess to jedna półka jest? Coś jeszcze poza Cronos warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Oprócz kwestii, czy się opłaca, czy nie, weź jeszcze pod uwagę jedna istotna sprawę, czy dany zegarek Ci się po prostu podoba? Generalnie jak pisałem wyżej, na chinczyki bez gwarancji raczej nie warto dawac więcej niż 300-400zl. ALE, czasami pojawia się model, który nie ma odpowiednika wśród znanych brandów, a zegarek się podoba, i co wtedy zrobić? Na przykład chodzi za mną ten poniżej. Czy on jest wart tych pieniędzy? Na pewno nie jest. W tej cenie już można dostać nieźle zegarki Seiko czy Orienta. Ale niestety nie mają one takiego odpowiednika.

 

Screenshot_20230123_193117_AliExpress.jpg

Bardzo fajny model, gdybym nie miał zielonego nielimitowanego, to byłby wysoko na liście. A co do gwarancji, to nie ma co panikować. Najlepiej kupuj na NH 35 i jakby co zawsze można zamienić cały mechanizm (koszt mechanizmu na Ali 25-45 USD). Dlaczego uważasz, że powyższy model nie jest wart tej ceny? Bo chiński? Popatrz na Bulovy na najtańszych Miyotach, choćby Devil Divery, ich cena jest ponad 2k zł. 

 

 

20221206_162229.jpg

1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

San Martin już dawno odleciał cenowo... Musieliby popracować nad obróbką krawędzi bo te często są ostre. To były fajne zegary do 800 PLN jak bez VAT wjeżdżało. Do 800 PLN można dostać dużo dużo zegarków na Miyota 9015 (dizajn już jest tu subiektywny) a ta cenie sobie wyżej niż nh35... Czyli mówisz że seagull i Sugess to jedna półka jest? Coś jeszcze poza Cronos warte uwagi?

San Martiny warto teraz kupować tylko na wyprzedażach, wtedy ceny są nadal atrakcyjne. Co do krawędzi, to w pełni się zgadzam, są ostre. Niemniej kupiłem ostatnio fajnego SM w dobrej cenie. 

Co do chińskich firm to poszukaj w necie modele CIGA Design. Oryginalne i doceniane. Mam jeden i polecam. 

 

 

20221208_163443.jpg

IMG_20220321_110150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Paulus57 said:

20230124_095146.jpg

 

Ten Pagani mnie ciagle zadziwia za tą cene. Mam niebieskiego i prezentuje się po prostu super na brązowym pasku, a on kosztuje chyba 180-190zl czy coś takiego. Gdyby tylko ten wiejski napis wywalili... Jeszcze mój robi chyba ledwie kilka sekund na dzień ma tym mechanizmie, co to nawet nie wiem co to jest. Tylko duży dziad jest jak na takiego garniturowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Ten Pagani mnie ciagle zadziwia za tą cene. Mam niebieskiego i prezentuje się po prostu super na brązowym pasku, a on kosztuje chyba 180-190zl czy coś takiego. Gdyby tylko ten wiejski napis wywalili... Jeszcze mój robi chyba ledwie kilka sekund na dzień ma tym mechanizmie, co to nawet nie wiem co to jest. Tylko duży dziad jest jak na takiego garniturowca.

Ja go kupiłem za 35 USD, ale normalna cena jest zwykle nieco wyższa, niż podałeś. Niemniej to solidny model i wart większych pieniędzy. Oryginalnie miał tragiczny pasek, ale zainwestowałem w inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Paulus57 said:

Ja go kupiłem za 35 USD, ale normalna cena jest zwykle nieco wyższa, niż podałeś. Niemniej to solidny model i wart większych pieniędzy. Oryginalnie miał tragiczny pasek, ale zainwestowałem w inny. 

 

Faktycznie cene bez podatku wzialem, ale na promce z jakimś kodem myślę, że za 50$ da się go zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A więc to Ty mi ściągnąłeś sprzed nosa tą pomarańczkę.... Nieładnie emoji13.png

Kupiłem go w listopadzie a więc nie jestem tym podlecem. ;) 

Czarny też fajny i chyba nadal dostępny. W obecnej promocji też cena atrakcyjna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewien jak ten zegarek się będzie prezentował na zamszowym pasku, ale kurde fajne wygląda moim zdaniem.

 

20230125_131459.jpg

20230125_131456.jpg

20230125_131448.jpg

20230125_131502.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszony codziennie przez 3 miesiące. Chyba zostanę z nim jednozegarkowcem. Po tym czasie dokładność chodu - 1s dziennie. Zero rysek na szkle. Z wad nie świeci i wahnik mógłby pracować płynniej. Poza tym najlepiej wydane 400 zł.

Pagani3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.K-Mistyk 

wzór 27 

DSCF0005.JPG

DSCF0003.JPG

a.JPG

DSCF0006.JPG

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.