Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, MISTYK napisał(-a):

R.K-Mistyk 

wzór 27 

Fajny, co to za koperta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dzyndzl napisał(-a):

Fajny, co to za koperta?

Chińska trochę przerobiona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr84 napisał(-a):

Noszony codziennie przez 3 miesiące. Chyba zostanę z nim jednozegarkowcem. Po tym czasie dokładność chodu - 1s dziennie. Zero rysek na szkle. Z wad nie świeci i wahnik mógłby pracować płynniej. Poza tym najlepiej wydane 400 zł.

Pagani3.jpg

Odblask, czy masz uszkodzone logo na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr84 napisał(-a):

Wszystko jest ok.

 

Pagani4.jpg

To logo jeszcze ujdzie, ale hasło "Pagani Design" mogłoby odpaść niezauważalnie :) A sam zegarek ma coś w sobie, fajnie się komponuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2023 o 14:17, Rumcajs997 napisał(-a):

Nie byłem pewien jak ten zegarek się będzie prezentował na zamszowym pasku, ale kurde fajne wygląda moim zdaniem.

 

20230125_131459.jpg

20230125_131456.jpg

20230125_131448.jpg

20230125_131502.jpg

Dokup sobie klamerkę w brązie, bo ta stal nijak się ma do całości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To logo jeszcze ujdzie, ale hasło "Pagani Design" mogłoby odpaść niezauważalnie A sam zegarek ma coś w sobie, fajnie się komponuje
... bo to Szwajcarzy z IWC tą "kompozycję" wymyślili. (Portugieser)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, alpaczino napisał(-a):

... bo to Szwajcarzy z IWC tą "kompozycję" wymyślili. emoji12.png (Portugieser)

Pozdrawiam

No ta rezerwa chodu i mała sekunda trochę mnie zakręciły, ale święta racja były i takie portugalczyki. No szkoda, już myślałem, że Pagani coś dało od siebie w swoich zegarkach. Co nie zmienia faktu, że jak na homara to prezentuje się OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zachwytów nad chińskimi mechanizmami muszę dodać niestety łyżkę dziegciu.

Mój ostatni zakup z "szanowaną" kopią Ety 2824, czyli PT5000 w środku, po ok. miesiącu posiadania (użytkowania max. dwa tygodnie), przy nakręcaniu koronką zaczął "przeskakiwać". [...]
Po dokładnych oględzinach płyta główna do wymiany z powodu jej niedokładnego (słabej jakości) wykonania i użytych marnych materiałów.
Efekt - kilka dodatkowych stówek, ponieważ zdecydowałem na "tuning" - płytą główną od Sellity SW-200 zegar będzie porządnie zrobiony i posłuży dłużej, niż do pierwszego, dużego serwisu.
Konkludując - materiały, z których zrobiony jest PT5000 są miernej jakości a dokładność wykonania pozostawia wiele do życzenia.
Przypominam to, bo sam o tym zapomniałem.

Ponieważ gwarancja na Ali to praktycznie tylko dwa tygodnie od potwierdzenia odbioru, (bo po tem szanse na jakąkolwiek pomoc spadają praktycznie do zera,) moja sugestia używać, jak najczęściej w pierwszym okresie posiadania tak, aby zwiększyć szansę na "wykrycie" ewentualnych wad.
O tym też zapomniałem.

Okres użytkowania chińskiego werku, od dzisiaj u siebie zakładam do momentu, jak "stanie". Nie planuję więc już moim "Chińczykom" robienia dużego serwisu, bo mechanizm go nie przeżyje (np. czyszczenie ultradźwiękami), ponieważ na własne oczy widziałem, jak miękki był stop, z którego wykonana jest płyta główna PT5000.

Mając na uwadze powyższe, rozpatruję opłacalność zakupu i użytkowania chinoli na ok. 5 lat i dodatkowe płacenie za PT5000 od teraz uważam za bzdurę.
Jak o tym nie zapomnę, to dalsze obcowanie z wynalazkami od "majfrendów" będą mnie nadal cieszyć a nie martwić.

Mam nadzieję, że opisanie moich doświadczeń komuś się przyda i oszczędzi ewentualnych rozczarowań.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat modelu nie, ale miałem dwa piloty od ET, w tym jeden chrono i złego słowa nie powiem. Zasłużenie zresztą zbierają pochwały na wszelkich forach zegarkowych. Co do ceny tego skxa w prądzie to rzeczywiście tanio nie jest, ale tanio to u majfrendow już było🤔. Nie liczył bym również na istotne promocje wyprzedażowe u tego sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym używane Big Mako, które chodzą taniej, a posłużą lata. Zniechęcam się ostatnio do chińskich zegarków. Gdy tylko przekroczy granicę tandety, to robi się coraz częściej zwyczajnie za drogo. I jeszcze, jak się okazuje, marnie, sądząc po poście kol. @alpaczino


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, alpaczino napisał(-a):

Do zachwytów nad chińskimi mechanizmami muszę dodać niestety łyżkę dziegciu. emoji848.png

Mój ostatni zakup z "szanowaną" kopią Ety 2824, czyli PT5000 w środku, po ok. miesiącu posiadania (użytkowania max. dwa tygodnie), przy nakręcaniu koronką zaczął "przeskakiwać". [...]
Po dokładnych oględzinach emoji1314.png płyta główna do wymiany z powodu jej niedokładnego (słabej jakości) wykonania i użytych marnych materiałów.
Efekt - kilka dodatkowych stówek, emoji15.png ponieważ zdecydowałem na "tuning" - płytą główną od Sellity SW-200 emoji1314.png zegar będzie porządnie zrobiony i posłuży dłużej, niż do pierwszego, dużego serwisu.
Konkludując - materiały, z których zrobiony jest PT5000 są miernej jakości a dokładność wykonania pozostawia wiele do życzenia.
Przypominam to, bo sam o tym zapomniałem. emoji848.png

Ponieważ gwarancja na Ali to praktycznie tylko dwa tygodnie od potwierdzenia odbioru, (bo po tem szanse na jakąkolwiek pomoc spadają praktycznie do zera,) moja sugestia emoji1314.png używać, jak najczęściej w pierwszym okresie posiadania tak, aby zwiększyć szansę na "wykrycie" ewentualnych wad.
O tym też zapomniałem. emoji848.png

Okres użytkowania chińskiego werku, od dzisiaj u siebie zakładam emoji1314.png do momentu, jak "stanie". Nie planuję więc już moim "Chińczykom" robienia dużego serwisu, bo mechanizm go nie przeżyje (np. czyszczenie ultradźwiękami), ponieważ na własne oczy widziałem, jak miękki był stop, z którego wykonana jest płyta główna PT5000.

Mając na uwadze powyższe, rozpatruję opłacalność zakupu i użytkowania chinoli na ok. 5 lat i dodatkowe płacenie za PT5000 od teraz uważam za bzdurę.
Jak o tym nie zapomnę, to dalsze obcowanie z wynalazkami od "majfrendów" będą mnie nadal cieszyć a nie martwić.

Mam nadzieję, że opisanie moich doświadczeń komuś się przyda i oszczędzi ewentualnych rozczarowań.

Pozdrawiam

Ja na kupionych około 50 chińczyków problemów miałem kilka. 

1. Escapement Time Pilot na NH 35 - ostatnio zaczął chodzić w "swoim tempie" 

2. Starking na Hi-Beat chińskim (zegarek za 35 USD) - nie działa szybka zmiana daty

3. Steeldive Sub na NH 35 - nie działa dokręcanie

4. San Martin Marinemaster na NH 35 - kupiony z nie działającym napędem, od kilku miesięcy u zegarmistrza. 

 

Do tej listy mógłbym jeszcze dodać dwa, ale to byłoby chyba nadużycie, bo kupowałem je jako ciekawostki, bez oczekiwań, że będą działać. Tevise automat za 20 USD (totalny szmelc) i SOKI field watch kwarc za 2 USD (szmelc także). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 4 na 50, prawie 10 procent syfu. Dużo. Póki to było tanie, to spoko, ryzyk. Ale wydać kafla i mieć 10 procent szans, że będzie padlinką.... Słabo :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rumcajs997 napisał(-a):

https://www.amazon.pl/dp/B08TPNHV4Y?tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=405688864

 

A za 500zl można kupić całkiem przyjemnego Citizenka na ten przykład.

Kolega wątki pomylił...

 

...za pincet, na miyocie znajdziesz coś zdecydowanie ciekawszego w kraju kwitnącego ryżu ;)

I piszę to, jako zagorzały fan Obywateli.

 

Edytowane przez dzyndzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, oszolom napisał(-a):

No to 4 na 50, prawie 10 procent syfu. Dużo. Póki to było tanie, to spoko, ryzyk. Ale wydać kafla i mieć 10 procent szans, że będzie padlinką.... Słabo :D

Wyciągnąłeś wnioski chyba nieco tendencyjnie. Jeden kupiłem świadomie jako uszkodzony a tylko nr 1 z listy istotnie wymaga interwencji. Poza tym czy nowy napęd za około 150 zł, to powód do paniki i rezygnacji z zakupów fajnych zegarków? Nadal cena chińczyka nie przekracza raczej 10-50% pierwowzoru a więc dołożenie 150-200 zł nie powoduje nieopłacalności. Teraz 800 zł podziel na 50. Wychodzi przeciętnie 16 zł dodatkowo do ceny wyjściowej, czyli około 3,5 USD na jednego. Za to serwisowanie "niezniszczalnych" szwajcarów potrafi zaboleć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, oszolom napisał(-a):

No to 4 na 50, prawie 10 procent syfu. Dużo. Póki to było tanie, to spoko, ryzyk. Ale wydać kafla i mieć 10 procent szans, że będzie padlinką.... Słabo :D

Kolega czyta inne działy? 

10 procent syfu to i tak nie dużo 😉 

Nie chce być zrozumiany źle bo nie będę bronił Chińczyków ale sporo renomowanych firm ma syf nawet za kilkadziesiąt koła 🤭 ... ostatni przypadek Pama któremu po miesiącu lata bezel i klekocze - tłucze po kopercie jakby Kto dzwonkiem dzwonił 😆

W dziale Roleksa też są niezłe kwiatki.

A o Seiko i ich historycznym centrowaniu już zapomnieliśmy.

Za bardzo uwierzyliśmy w bezbłędność Chińczyków, wszyscy oczekują idealnie wycentrowanych z japońskim mechanizmem, szkłem szafirowym bez żadnego paproszka i rysy pod lupą ... za całe 300 zł. 🤭

Ja kupiłem kilkadziesiąt Chińczyków i nie kojarzę żadnej wtopy 🤔 

Miałem za to kilka wtop uznanych marek.

Co do cen to trzeba pamiętać co się dzieje na świecie, u nich też koszty pracy i wszystkiego wywaliły a najważniejsze to uszczelniony podatek lub musowy naliczany z góry podbił cenę taniego zegarka z czajna 😉 

 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wyciągnąłeś wnioski chyba nieco tendencyjnie. Jeden kupiłem świadomie jako uszkodzony a tylko nr 1 z listy istotnie wymaga interwencji. Poza tym czy nowy napęd za około 150 zł, to powód do paniki i rezygnacji z zakupów fajnych zegarków? Nadal cena chińczyka nie przekracza raczej 10-50% pierwowzoru a więc dołożenie 150-200 zł nie powoduje nieopłacalności. Teraz 800 zł podziel na 50. Wychodzi przeciętnie 16 zł dodatkowo do ceny wyjściowej, czyli około 3,5 USD na jednego. Za to serwisowanie "niezniszczalnych" szwajcarów potrafi zaboleć. 

 

Zgadzam się ze stwierdzeniem Kolegi,bo jak zrobiłem kompleksowy serwis Omegi w Tempusie to zapłaciłem jak za węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn., żeby nie było, ja się nie spodziewam cudów w zegarkach za 2-3-4 stówy. I akceptuję odstający indeks w Parnisie etc. Chodzi mi o to, że jednak majfrendy zaczynają się trochę za mocno cenić, a jakość nadal jest loterią. Nie mam 50 zegarków z Chin, ale trochę mam/miałem. W tym część kupiłem jako nowe. Poza nieposkręcanym werkiem w poganinie takich większych wtop może nie było, jeśli nie liczyć kalendarza, który padł po kilku dniach. Inna bajka to tanie kwarce, które potrafiły przyjść niedziałające, ale tego nie liczymy :P. Co do innych nowych - nie wiem, za mało kupuję. Nie stać mnie tym bardziej :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.