Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Najczęściej powodem odsprzedaży "bez strat a nawet..." są zauważone niedociągnięcia i nadzieja, że w następnym już będzie wszystko OK. 

no u mnie powodem było głównie nienoszenie. vintage, którymi się głównie bawię, nie tracą na cenie, jak leżą. co najwyżej któryś będzie do smarowania. a chinolek leżakując tylko traci. bo kto się po kilku latach skusi na nołnejmowego homarka, jak majfrend wypuści n ulepszonych wersji w międzyczasie :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

No jak trafisz bubla to jak odsprzedaż bez straty?

Wtedy to za puceny idzie i to ciężko 😉 

 

A w temacie ... omeszka wskoczyła na przegub 😝 

 

 

 

IMG_20230206_174814.jpg

Założenie, że Szanowne Koleżeństwo Forumowe, to rycerze bez skazy wydaje się jednak naiwnością. Niestety powszechniejszą postawą jest - skoro mnie oszukali i przysłali coś z usterką, to ja też nie zauważę, niech się bliźni martwi. Być oszukanym (moralnie +), potem oszukać (moralnie -). I jak śpiewał Jan Kaczmarek: "pero, pero, bilans musi być na zero" i w zasadzie jest. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio miałeś takie akcje na forum? bo na alle/olx to wiadomka, ale z forum kupiłem sporo zegarków i nie było nigdy lipy. może miałem szczęście.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak trafisz bubla to jak odsprzedaż bez straty?
Wtedy to za puceny idzie i to ciężko  
 
A w temacie ... omeszka wskoczyła na przegub  
 
 
 
IMG_20230206_174814.thumb.jpg.665e0db5d26dc6bcb7adc38098b59fa0.jpg
Na Miocie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Na Miocie?

Pozdrawiam

Tak bo PT5000 się psujom 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój "Bont" będzie miał szwajcarski kręgosłup przeszczepiony z Sellity a kolejne "Omeszki" będą już na "Mijotkach".
Jak się coś znowu źle trafi, to cały mechanizm - pyk i ... gitara (za pu ceny).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Założenie, że Szanowne Koleżeństwo Forumowe, to rycerze bez skazy wydaje się jednak naiwnością. Niestety powszechniejszą postawą jest - skoro mnie oszukali i przysłali coś z usterką, to ja też nie zauważę, niech się bliźni martwi. Być oszukanym (moralnie +), potem oszukać (moralnie -). I jak śpiewał Jan Kaczmarek: "pero, pero, bilans musi być na zero" i w zasadzie jest. ;) 

Nie jestem naiwny ale jak sprzedaję to jestem uczciwy i mówię co i jak bo jak siedzisz w zegarkach to nie powiesz że nie wiedziałeś ... bazarek to nie olx gdzie sprzedajesz Rolka z dziadkowego strychu 😝 

No ale są różne postawy.

Sprzedałem kiedyś jakiegoś chińczyka, już nie pamiętam co to było ale z bazarku naszego poszedł.

Nabywca napisał że data nie przeskakuje w trybie manualnym i co robimy?

Odpisałem że mogę przyjąć zwrot, nie ma problemu ale czy można prosić o filmik usterki bo jestem ciekawy co się mogło stać ... w transporcie czy jak.

Okazało się że jednak wszystko działa jak należy 🤔 

Zmierzam do tego że kiedyś zwyczajowo na forum zegarkowym, bardziej chyba na CW tak było że jak kolega po zakupie znalazł jakiś defekt, np. usterkę w postaci jakieś ryski czy coś nie uwzględnionego w opisie to kolega sprzedający zadośćuczynając oddawał ~50/100/200 zł. rekompensaty za swój słaby wzrok unikając zwrotu 😉 

Problem zaczął się wtedy gdy zaczęto tego nadużywać, czyli już nie pokoleżeńsku twierdzić że np. data nie działa 😉 

Życie ...

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oszolom napisał(-a):

serio miałeś takie akcje na forum? bo na alle/olx to wiadomka, ale z forum kupiłem sporo zegarków i nie było nigdy lipy. może miałem szczęście.

Miałem. Pierwszy zakup Seagulla Ocean Star. Miał być nowy a nie był, za to owinięty folią, żebym nie zdążył sprawdzić w obecności kuriera. Ale to pryszcz, potem okazało się, że brakowało kilku ogniw w bransolecie. Niestety nie mogłem go nosić. Dopiero jeden z Kolegów z Łodzi dał mi w prezencie brakujące ogniwo i zegarek mógł być użyteczny. Nie reklamowałem, bo co można wywalczyć od krętacza? Było to kilka lat temu, na szczęście później nie miałem złych doświadczeń. 

Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Tak bo PT5000 się psujom 😎

Nie psujom. Moja działa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/4/2023 at 8:52 PM, Paulus57 said:

Kup mimo wszystko. Dasz radę. ;) 

 

Chyba jednak nie dam rady. Ten pasek ma 20mm, ale zwęża sie do 16mm. A najmniejsze klamry jakie widzę mają 18mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Chyba jednak nie dam rady. Ten pasek ma 20mm, ale zwęża sie do 16mm. A najmniejsze klamry jakie widzę mają 18mm...

Zawsze można zmienić pasek, ale to Twój zegarek i wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Daito napisał(-a):

 

Zgadzam się dodałbym tylko że za "sprawdzenie i sprowadzenie zegarka" - każdy kto sprowadzał zegarek, albo zegarki z za granicy i to niekoniecznie mam na myśli Chiny doskonale wie że to nie zawsze jest taka "słodowa" sprawa... Jak wszystko jest O.K. to świetnie ale schody się zaczynają jak coś jest nie tak...

 

We mnie zazwyczaj obawy budzą szybko odsprzedawane zegarki z Chin, ponieważ pierwsza myśl jest taka, że pewnie ma niedoróbki, z którymi trudno się pogodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Miałem. Pierwszy zakup Seagulla Ocean Star. Miał być nowy a nie był, za to owinięty folią, żebym nie zdążył sprawdzić w obecności kuriera. Ale to pryszcz, potem okazało się, że brakowało kilku ogniw w bransolecie. Niestety nie mogłem go nosić. Dopiero jeden z Kolegów z Łodzi dał mi w prezencie brakujące ogniwo i zegarek mógł być użyteczny. Nie reklamowałem, bo co można wywalczyć od krętacza? Było to kilka lat temu, na szczęście później nie miałem złych doświadczeń. 

Nie psujom. Moja działa. :)

w sumie też mi się coś przypomniało. tylko nie klikałem, a próbowałem zgłosić. bez reakcji, zresztą. gość całkiem niedawno wystawiał "nowy" zegarek, który miał pokład brudu z naskórka od spodu... widziałem też kiedyś przyklejoną folię do oblepionego syfem dekla... natomiast tak, żeby coś doszło w stanie innym niż na fotach, to jeszcze nie miałem.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie kusiły te pamowate wersję i jakiś czas temu też kliknąłem. U mnie all Black z gmt. Z pewnych wglądów nie afiszowalem się swoim tiktakiem🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Zawsze mnie kusiły te pamowate wersję i jakiś czas temu też kliknąłem. U mnie all Black z gmt. Z pewnych wglądów nie afiszowalem się swoim tiktakiem🤔

To duża wada Ali. Czasami wybiera się hommage, a chińczyk w dobrej wierze zamiast hommage robi replikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marcinboro napisał(-a):

To duża wada Ali. Czasami wybiera się hommage, a chińczyk w dobrej wierze zamiast hommage robi replikę :)

Warto przed zakupem spojrzeć w opinie klientów. Tam na zdjęciach widać co otrzymali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mam żadnych logotypów Panerai, tylko bardziej chuchałem na zimne. A skoro już ujawniłem swój chiński sekret, to pierwsza oficjalna prezentacja z zasobów archiwum cyfrowego😉

IMG_20220823_195308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

Zawsze mnie kusiły te pamowate wersję i jakiś czas temu też kliknąłem. U mnie all Black z gmt. Z pewnych wglądów nie afiszowalem się swoim tiktakiem🤔

To co pokazał Tomek to nie jakaś tam "pamowata wersja" tylko Getat - to sprawdzony i świetny producent homage PAM'a, robił (bo chyba już nie działa) świetne zegarki - nawet myślę że zbyt świetne - z drugiej strony Panerai robi proste zegarki i nie trzeba się specjalnie namęczyć żeby zrobić coś podobnego, niemniej Getat (a miałem dwie sztuki) był świetny w "swojej dziedzinie". Też świetną opcją był Parnis Ultimate którego przez jakiś czas można było ściągnąć z Chin ale to już nie było to, bo do napędu zegarka stosowana była automatyczna  Miyota, choć były też wersje na azjatyckim Unitasie.

 

Edit:

 

DSC05724.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda Piotrek, Getat to jeden z lepszych jakościowo zegarków chińskich jakie miałem w rękach.

Szkoda że zaprzestali produkcji, chociaż były próby wznowienia bo czytałem na WUS ale chyba się do końca nie "wskrzesili".

Miałem dwa Getaty i jakość rewelacja, Parnis Ultimate też był spoko (też dwie sztuki miałem) ale jednak Getat bardziej dopracowany.

Nie wiem czy miałby teraz zbyt dla miłośników Chińczyków bo jego cena kilka lat temu zatrzymała się na ok. 200$, patrząc na obecne ceny SM który jakościowo puka do Getata to musiałby teraz kosztować ponad 400$ 😉 

Na pewno to najlepiej wykonany homage Pama jakiego miałem w rękach a trochę tego było a może i lepszy od wzorca 😆

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru dezawuować zegarka kolegi Tomasza😉, bardziej chodziło mi o nawiązanie do dizajnu pama. Co do ww firmy to jest mi znana, trochę już tu na forum było dyskusji o tej legendarnej jakości getata i możliwości dowolnej konfiguracji zegarka. Ja jestem zaskoczony dokładnością napędu seagulla, któraś z wersji st 25xx mojej kanapki. Po nabyciu doszedłem do wniosku że trzeba mieć kawał nadgarstka aby to wygodnie nosić, choć i u mnie nie wygląda to tragicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

Nie miałem zamiaru dezawuować zegarka kolegi Tomasza😉, bardziej chodziło mi o nawiązanie do dizajnu pama. Co do ww firmy to jest mi znana, trochę już tu na forum było dyskusji o tej legendarnej jakości getata i możliwości dowolnej konfiguracji zegarka. Ja jestem zaskoczony dokładnością napędu seagulla, któraś z wersji st 25xx mojej kanapki. Po nabyciu doszedłem do wniosku że trzeba mieć kawał nadgarstka aby to wygodnie nosić, choć i u mnie nie wygląda to tragicznie. 

No ale nie było małych wpadek przy tej legendzie.

Mój pierwszy Getat miał szafir z antyrefleksem po obu stronach, po wyjęciu z pudełka był cudny! ☺️ 

Miałem wtedy też Citka GTS i mówię że w końcu szkło takie top 😎 

Niestety rysował się od samego patrzenia.

Łatwo było usunąć tą powłokę i znów był piękny ale trochę mniej 😉 

Pytałem kiedyś na festiwalu zegarków w Łodzi, All About Watches na stoisku Omegi i na AuroChronos w Squale o tą powłokę specjalistów to dostałem odpowiedź że w sumie to ona jest naniesiona w celu efektownego prezentowania się w gablocie zegarkowej i przy przymiarce ma wywalać z kapci 😁 

Potem już tylko problem przy użytkowaniu i raczej kończy się na jej usunięciu 🤭 

Coraz mniej firm ładuje zewnętrzna powłokę bo potem skargi ale trzeba przyznać że wtedy szkło jest jak bez szkła 😎

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.