Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś była opcja, żeby zrobić inaczej, niż zaproponują. ale nie wiem, czy dalej działa. dawno nie miałem innej "dyskusji" niż full refund. ale zegarek z Mao bym oddał i więcej nie kupował ;)

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest na prawde świetny. Nigdy mi się takie małe nie podobały, ale ten jest rewelacja. Tylko czemu na tak ładna tarcze morde towarzysza Mao władowali... Ewentualnie zawsze mogę ludziom wytłumaczyć, że to Alfred Hitchcock.

 

 

Capture.JPG

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były kiedyś takie wynalazki z Mao machającym ręką... nawet zabawne, ale ja nic z czerwoną gwiazdą ani z czerwonym zbójem na rękę nie założę :P

maowatch.gif

 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek ładny, no ale kurde - serio wizerunek zbrodniarza noszony na ręku Cię nie razi? W takich "symbolach" nie ma nic zabawnego i oswajanie ich, tłumaczenie, że "to Hitchcock" (całkiem błyskotliwe swoją drogą), itp. to po protu żenada. Już lepiej nosić podróbę jakiegoś Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten zegarek kilka lat temu. Ponosilem kilka dni i powędrował do szuflady ze zbędnymi rzeczami. Kilka dni temu robilem porządki i coś się do mnie zazłociło. Martwe. Wrzuciłem mu nowy prad, założyłem złotego mesha i ... z łapska nie schodzi 😁. Dosłownie jak milion dolarów 👍.

IMG_20230212_100523.jpg

IMG_20230212_100556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, GrzesiekW said:

Sam zegarek ładny, no ale kurde - serio wizerunek zbrodniarza noszony na ręku Cię nie razi? W takich "symbolach" nie ma nic zabawnego i oswajanie ich, tłumaczenie, że "to Hitchcock" (całkiem błyskotliwe swoją drogą), itp. to po protu żenada. Już lepiej nosić podróbę jakiegoś Rolexa ;)

 

Jeśli mamy na to patrzeć w ten sposób, to czemu w ogole ten temat zegarków z Ali istnieje? Kupując zegarki z Ali wspierasz Xi Jinpinga i jego klike, którzy noszą Mao na piersi, którzy latają regularnie do muzeum Mao, którzy otwarcie już dzisiaj kwestionują porządek światowy i stają się coraz bardziej agresywni, którzy coraz to nowymi pomysłami zwracają Chiny na drogę ustanowiona przez Mao.

 

Jeśli patrzysz na to w ten sposób, to bądź konsekwentny, bo kupując produkty z Chin, wspierasz ich reżim. Każdy zegarek i produkt, który kupisz wspiera Chinska armię, która coraz bardziej otwarcie jest kierowana przeciwko światu zachodniemu, w którym my żyjemy. Juz nie wspominając o gnoju, ktory Xi ze swoja kliką robia u siebie w kraju. Mam nadzieję, że będziesz w swoich poglądach konsekwentny, i od dzisiaj przestaniesz kupować chińskie produkty, bo robiąc to pośrednio wspierasz zarówno starego Mao, jak i Mao XXI wieku o nazwie Xi.

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Jeśli mamy na to patrzeć w ten sposób, to czemu w ogole ten temat zegarków z Ali istnieje? Kupując zegarki z Ali wspierasz Xi Jinpinga i jego klike, którzy noszą Mao na piersi, którzy latają regularnie do muzeum Mao, którzy otwarcie już dzisiaj kwestionują porządek światowy i stają się coraz bardziej agresywni, którzy coraz to nowymi pomysłami zwracają Chiny na drogę ustanowiona przez Mao.

 

Jeśli patrzysz na to w ten sposób, to bądź konsekwentny, bo kupując produkty z Chin, wspierasz ich reżim. Każdy zegarek i produkt, który kupisz wspiera Chinska armię, która coraz bardziej otwarcie jest kierowana przeciwko światu zachodniemu, w którym my żyjemy. Mam nadzieję, że będziesz w swoich poglądach konsekwentny, i od dzisiaj przestaniesz kupować chińskie produkty.

Taki tok myślenia jaki prezentujesz doprowadza do absurdu. Idąc nim:

- nie kupię żadnego zegarka produkowanego na świecie bo, jak mniemam, w każdym z nich jest jakiś element produkowany w Chinach lub produkowany na maszynach z Chin;

- nie kupię np.Volvo bo to chiński biznes;

- bedąc chorym nie kupię żadnego leku bo główne komponenty jego składu są produkowane w Chinach ( ostatnio było o tym głośno);

- nie kupię iPhona bo jest produkowany w Chinach;

- itp. itd .......

Dodam, ze na wszystkich grupach, forach i portalach sprzedażowych pełno jest zegarków made in CCCP i Russia i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Perkoz1959 said:

Taki tok myślenia jaki prezentujesz doprowadza do absurdu. Idąc nim:

- nie kupię żadnego zegarka produkowanego na świecie bo, jak mniemam, w każdym z nich jest jakiś element produkowany w Chinach lub produkowany na maszynach z Chin;

- nie kupię np.Volvo bo to chiński biznes;

- bedąc chorym nie kupię żadnego leku bo główne komponenty jego składu są produkowane w Chinach ( ostatnio było o tym głośno);

- nie kupię iPhona bo jest produkowany w Chinach;

- itp. itd .......

Dodam, ze na wszystkich grupach, forach i portalach sprzedażowych pełno jest zegarków made in CCCP i Russia i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

 

To nie do mnie powinienes kierować ten post... absurdem jest oburzanie się na zegarek z Mao, bo to zbrodniarz, kiedy tego samego dnia kupujesz produkt z tego kraju, gdzie obecna ekipa nosi tego zbrodniarza na piersi i otwarcie zmienia Chiny w podobny reżim jak kiedyś. A zmienia w ten reżim dzięki pieniądzom od zachodnich (i nie tylko) konsumentów. To, że kupiłem taki zegarek, nie znaczy że wielbię wielkiego wodzą, wręcz przeciwnie, gardzę nim i wszystkimi komuchami jak pewnie nikt inny w tym temacie.

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz snuć rozbudowane łańcuchy przyczynowo-skutkowe, wybierając tylko wąski element całości. W ten sposób można obalić/potwierdzić wszystko, ot choćby to, że jeśli uważasz, że powinniśmy zadbać bardziej o planetę, to w sumie najlepszym sposobem byłaby po prostu eliminacja ludzi jako gatunku. Absurd, ale prawdziwy.

 

Wiesz, nie zrozum mnie źle. Jeśli chcesz mieć zegarek z Mao na tarczy - twoja sprawa. Nikt ci tego nie zabroni, nie skaże cię za to ani nic takiego. Ale nie dziw się, że możesz usłyszeć tu lub ówdzie opinię podobną do tej, którą wyraziłem powyżej, bo Mao to symbol i niesie za sobą bardzo konkretne skojarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że Mao to symbol. Tak samo jak czerwona gwiazda, Che, sierp i młot. Mam radzieckie zegarki, nawet sporo, ale modelu z gwiazdą bym nie kupił. Tak samo z chińskimi. To ich sławne chrono ładne, ale z wersja z gwiazdą jest dla mnie fej. Inna sprawa, że zegarek to zegarek, nie widzę powodu do krucjaty. Nie razi mnie tak, jak koszulki z Guevarą :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum zegarkowe , nie ideologiczne , już kiedyś były tu osoby które próbowały zamykać fora ze względów na czerwoną gwiazdę na zegarkach , na szczęście nie udał się szantaż i dobrze

Edytowane przez bogdan57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z musztardą o nazwie rosyjska która już nie jest nazywana rosyjska tylko bardzo ostra.

Łeb też się zmieni 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, bogdan57 napisał(-a):

to forum zegarkowe , nie ideologiczne , już kiedyś były tu osoby które próbowały zamykać fora ze względów na czerwoną gwiazdę na zegarkach , na szczęście nie udał się szantaż i dobrze

żeby nie było, ja nic nie chcę zamykać. ale chyba mogę powiedzieć, co sądzę o zegarku z Mao na tarczy. od tego też są fora, żeby wyrażać swoje zdanie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdybyście mieli wybrać waszym zdaniem najlepszy chiński mechanizm automatyczny i manualny to jakie by to były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Panowie, gdybyście mieli wybrać waszym zdaniem najlepszy chiński mechanizm automatyczny i manualny to jakie by to były?

Doprecyzuj proszę w jakim sensie najlepszy. Pod względem wykonania, bezawaryjności, komplikacji, innowacyjności? Trochę ich rozbierałem, jakąś wiedzę mam.

Niegłupimi mechanizmami są:

- st25 - modułowe (dokładane moduły wg potrzeb), dobrze wykonane,

- st19 - trwałe chrono,

- tourbillon seagulla - wiadomo, komplikacja

 

Edit. Tym niemniej zdecydowana większość chińskich werków to taniocha po całości

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Panowie, gdybyście mieli wybrać waszym zdaniem najlepszy chiński mechanizm automatyczny i manualny to jakie by to były?

NH35 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 automatyczne:

miyota 9015 

st25

Edytowane przez bogdan57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doprecyzuj proszę w jakim sensie najlepszy. Pod względem wykonania, bezawaryjności, komplikacji, innowacyjności? Trochę ich rozbierałem, jakąś wiedzę mam.
Niegłupimi mechanizmami są:
- st25 - modułowe (dokładane moduły wg potrzeb), dobrze wykonane,
- st19 - trwałe chrono,
- tourbillon seagulla - wiadomo, komplikacja
 
Edit. Tym niemniej zdecydowana większość chińskich werków to taniocha po całości
Pod każdym względem. Bezawaryjność przede wszystkim i dokładność. One z resztą i tak są poniekąd wypadkową jakości wykonania. No chyba że są to oczywiste błędy konstrukcyjne w sensie samych rozwiązań.

Ja znam w sumie glownie werki seagull mianowicie st2130 który jest klonem eta 2824 oraz st16 ktroy z tego co pamiętam bije 21600. Jak w tym wszystkim wygląda st2500 czy ST1912 ktory ponoć nie jest zbyt szczęśliwa konstrukcją. Z manualnych znam tylko chrono seagulla.
NH35
 automatyczne:
miyota 9015 
st25
No tak wiem sam o tym pisałem że najbezpieczniej jest brać chiński zegarek z japońskim mechanizmem ale bardziej mnie interesują produkty stricte chińskie.

Tak wiem będą one w głównej mierze klonami szwajcarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem uiknąć typowych klonów, bo co to za chińskie werki? Jeśli jednak je uwzględnić, to 6497 jest wg mnie najlepszym chińskim werkiem, zaraz potem klony ety 2824. Ale to zżynki. Prawdziwie chińskie to te co napisałem wyżej (wybierając z tych popularnych i mi znanych). Przy czym st19 to też klon ale chyba nabyty przez Chińczyków oficjalnie, generalne jest w porządku.  Ja bym stawiał jako zwycięzcę na st25

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli st25xx jest typo seagull' owskim pomysłem?

St19 jest de facto klonem ruskiego chrono Wenus czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

St19 to szwajcarski venus 175. St25 jest seagulla


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
St19 to szwajcarski venus 175. St25 jest seagulla
A to mi się coś pokielbasilo. Czyli kupując dajmy na to seagull lepszym wyborem będzie st25xx niż st2130 np?

A dlaczego st1912 jest taki drogi jak na chińczyka ? To kwestia grubości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.