Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio brak fotek SM choć to może również wynikać z zasobności zbiorów kolegi. To jednak wcześniejszą ingerencja zegarmajstra nic nie zdzialala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Zauważyłem ostatnio brak fotek SM choć to może również wynikać z zasobności zbiorów kolegi. To jednak wcześniejszą ingerencja zegarmajstra nic nie zdzialala? 

Dwóch go próbowało w Łodzi z tych co się nie brzydzą chińczykami. Pozostali "spece" nie chcieli się tego tknąć. Argument, że mechanizm Seiko nie trafiał pod ich strzechy. ;) 

Wracając do tych dwóch, to jeden przez pół roku mnie zwodził, aż musiałem stać się nieco mniej przyjazny, by odzyskać swoją własność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutne że człowiek musi się użerać aby odzyskać swoją własność a do tego dochodzi zmniejszajaca się ilość speców od mechanizmów. Wkrótce zegarek mechaniczny znów stanie się luksusem, chyba że zamiast ich serwisowania skupimy się na wymianie serc🤔. Miejmy nadzieje, że młody pasjonat mechaniki ostatecznie rozwiąże problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo fajny ten Poganin. Ta szczotkowana tarcza... mmm piękna na żywo :) i tak - to jest niebieska!

 

Projekt bez tytułu (15).png

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Vonziej napisał(-a):

 Bardzo fajny ten Poganin. Ta szczotkowana tarcza... mmm piękna na żywo :) i tak - to jest niebieska!

 

Projekt bez tytułu (15).png

Jak oceniasz wykończenie brzegów koperty i bransolety? Nie są ostre? Po bardzo ostrym wykończeniu (lub raczej jego braku) w Cadisenie mam opory przed ponowna próbą z podobnymi modelami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak oceniasz wykończenie brzegów koperty i bransolety? Nie są ostre? Po bardzo ostrym wykończeniu (lub raczej jego braku) w Cadisenie mam opory przed ponowna próbą z podobnymi modelami. 

W sumie do niczego nie mam się jak przyczepić. Jedyna rzecz nowa dla mnie to zapięcie, którego fanem chyba nie pozostane.

 

Ogólnie to po 1,5 roku nie zamawiania z Chin to jestem pod ogromnym wrażeniem jak poszli do przodu jakościowo. Przecież ten zegarek nie wygląda i nie czuje się jak zegarek za 500 PLN. Dla mnie troszkę szok jak dobrze są teraz wykonywane!

image.thumb.png.a2269765835b49b0352a72f25f74e2d9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

W sumie do niczego nie mam się jak przyczepić. Jedyna rzecz nowa dla mnie to zapięcie, którego fanem chyba nie pozostane.

 

Ogólnie to po 1,5 roku nie zamawiania z Chin to jestem pod ogromnym wrażeniem jak poszli do przodu jakościowo. Przecież ten zegarek nie wygląda i nie czuje się jak zegarek za 500 PLN. Dla mnie troszkę szok jak dobrze są teraz wykonywane!

image.thumb.png.a2269765835b49b0352a72f25f74e2d9.png

A krawędzie ostre? 

Jak wracasz "do życia", to polecam moje ostatnie najlepsze zakupy z Chin - Sugess i Merkur. Bardzo chwalony jest też Cronos, ale do tej pory jeszcze sam nic od nich nie kupiłem. 

 

 

20221228_103107.jpg

 

20221229_094748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

A krawędzie ostre? 

Jak wracasz "do życia", to polecam moje ostatnie najlepsze zakupy z Chin - Sugess i Merkur. Bardzo chwalony jest też Cronos, ale do tej pory jeszcze sam nic od nich nie kupiłem. 

 

 

 

 

 

 

O jaki ładny ten Merkur! Ile taka przyjemność i jak z jakością?

 

Co do Poganina - moze minimalnie sa za ostre, ale to tez chyba jest urok takich kanciastych zegarków :P Jedno co to zauważyłem, że jak zginam rękę podczas użytkowania to potrafi się rozpiąć bransoleta. To ciekawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

 

O jaki ładny ten Merkur! Ile taka przyjemność i jak z jakością?

 

Co do Poganina - moze minimalnie sa za ostre, ale to tez chyba jest urok takich kanciastych zegarków :P Jedno co to zauważyłem, że jak zginam rękę podczas użytkowania to potrafi się rozpiąć bransoleta. To ciekawe ...

Merkur kosztował mnie poniżej 100 USD, ale taka cena to raczej w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2023 o 21:17, oszolom napisał(-a):

Z tą różnicą, że accutron ma ciekawie wyglądające wnętrzności, a werk w chińczyku jest paskudny (i może taki być, bo nikt nie myślał o tym, że będzie pokazywany).

No to popatrz na przeszklony dekiel innej Bulovy ;) 

 

 

0010430_curv_2400x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2023 o 09:29, Paulus57 napisał(-a):

Jedyne co mi w Steeldive'ach przeszkadza to ostre wykończenie dekla

Jeśli nie planujesz sprzedawać to cape cod i  atak na dekiel - pomaga w kwestii ostrych krawędzi ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Daito napisał(-a):

Jeśli nie planujesz sprzedawać to cape cod i  atak na dekiel - pomaga w kwestii ostrych krawędzi ;)

A czy cape cod pomaga też w wygładzeniu ostrych krawędzi w bransolecie i kopercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

No to popatrz na przeszklony dekiel innej Bulovy ;) 

 

 

0010430_curv_2400x.jpg

a mi się to podoba , przeszkadza za to na tym zdjęciu nieoryginalna bransoleta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bogdan57 napisał(-a):

a mi się to podoba , przeszkadza za to na tym zdjęciu nieoryginalna bransoleta 

Bransoleta raczej oryginalna, zdjęcie ze sklepu. A co do przeszklonych dekli w kwarcach Mysterious Code, to jestem na TAK. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nielogowana i nie spasowana , dziwne ,że ze sklepu , a c o do odkrytych kwarców to po prostu ciekawiej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

A czy cape cod pomaga też w wygładzeniu ostrych krawędzi w bransolecie i kopercie?

To zależy - cape cod poleruje więc jak przesadzisz to efekt będzie nie bardzo - znaczy krawędzi ostrych się pozbędziesz ale też szczotkowania jeśli takie jest, a to już nie wygląda fajnie - jeśli powierzchnia jest jednolita (całą szczotkowana) to szczotkowanie zwłaszcza to drobne, można łatwo przywrócić, np "szmatką" do czyszczenia miedzi przed lutowaniem, ale jeśli masz łączone powierzchnie np częściowo szczotkowaną a częściowo polerowaną to już jest  ciężkie do przywrócenia. Wszelkie piaskowania są nie do przywrócenia raczej.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

No to popatrz na przeszklony dekiel innej Bulovy ;) 

 

 

0010430_curv_2400x.jpg

no i też jest paskudnie. czekam, aż ktoś zacznie pokazywać bezkamieniową miyotkę :P.

14 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

No to popatrz na przeszklony dekiel innej Bulovy ;) 

 

 

0010430_curv_2400x.jpg

no i też jest paskudnie. czekam, aż ktoś zacznie pokazywać bezkamieniową miyotkę :P.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak szukać, albo wiecie konkretnie gdzie znajde pasek taki do tego poganina - Silikonowy? Bo na lato by się zdał.

 

To dokładnie 12 mm - 26 mm -> 20 mm przy zapięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

no i też jest paskudnie. czekam, aż ktoś zacznie pokazywać bezkamieniową miyotkę :P.

no i też jest paskudnie. czekam, aż ktoś zacznie pokazywać bezkamieniową miyotkę :P.

Mylisz się. Nawet podwójnie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mylisz się. Nawet podwójnie. ;) 

nie :P. kwestia gustu, najwyraźniej. ja nie mam nic do otwartych dekli, ale po prostu nie widzę sensu pokazywania werku, który ani nie jest ciekawy, ani zdobiony. ot, kwarcyk jak kwarcyk.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sanik napisał(-a):

  

IMG_20230304_152956.jpg

To chińczyk? Ten kwarcowy Escapement Time czy coś innego? Uszy jak w Laco.

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bonthyc napisał(-a):

To chińczyk? Ten kwarcowy Escapement Time czy coś innego? Uszy jak w Laco.

HelenRou, mechanizm Eta 2842.

A koperta jest wzorowana na pierwowzorze, tak samo jak Laco.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.