Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sszwedo

Blaz zaproponował aby utworzyć nowy temat gdzie będziemy pokazywać nasze chińskie zegarki, więc zapraszam do ich prezentacji.

 

EDIT: Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zaprezentuję mojego jak dotąd jedynego Chińczyka (mam jeszcze Timexa ale nie chce nikogo obrazić :lol: ) którego z resztą chcę sprzedać, aby zrobić miejsce dla nadjeżdzających Parnisów.

 

rica.jpg


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werken1.jpg

werken2.jpg

werken3.jpg

 

Chyba w HK mają nadmiar niebieskich śrubek ;) A to Sea-Gull ST25 tyle ze ze wskaźnikiem PR


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Chyba w HK mają nadmiar niebieskich śrubek ;) A to Sea-Gull jest ST25 tyle ze ze wskaźnikiem PR

 

No to jestem pod wrażeniem, najprawdziwszy Sea-Gull jest ST25, w stosunku do tego co widziałem ostatnio w Parnisie to to jest cuuuuuuuuudo, pogratulować to piękny, zacny i szlachetny mechanizm, standardowa ETA2824 przy nim wysiada. W moim Parnisie Chronometer z białą tarczą po prawie miesiącu( wczoraj sprawdzałem) było + 2 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniód, malina i orzeszki - super!!

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

 

No i to jest to o czym mówię! Gdzie go dorwałeś?!

Ja dzisiaj dzoznałem dyzonansu poznawczego - rozebrałem jakąś taką budżetową kieszonkę japońską z lat '70. A w środku ... "ZUAN17" :D:D - czyli werk bliźniaczy do SZ1H. Wykonanie - dużo lepsze, sygnatury też inne. Jutro zrobię fotkę, to się popastwimy. Zastanowimy się skąd toto się wzięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten shanghai to coś wart? ktoś u nas da radę to przesmarować i wyregulować w razie czego? wziąłbym, bo z przekory chciałbym mieć coś chińskiego, a te a'la Mariny nie leżą mi desingnem (nie mam zadatków na parniristi czy jak tam? :lol:) i "chronometer" to też jakoś nie to...

 

EDIT - zdjęcie werku wklejam:

post-23896-0-29644000-1331233262.jpg

 

 

żeby nie wyszło, że zaczęli swoje dawne produkty podrabiać czy co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf
ten shanghai to coś wart? ktoś u nas da radę to przesmarować i wyregulować w razie czego? wziąłbym, bo z przekory chciałbym mieć coś chińskiego, a te a'la Mariny nie leżą mi desingnem (nie mam zadatków na parniristi czy jak tam? :)) i "chronometer" to też jakoś nie to...

 

EDIT - zdjęcie werku wklejam:

post-0-0-30922100-1331233451.jpg

 

 

żeby nie wyszło, że zaczęli swoje dawne produkty podrabiać czy co...

 

Tutaj http://horologyzone.com/watch/watch-school...isassembly.html masz jak rozebrać ten mechanizm, więc zawsze możesz wspomóc kogoś zdjęciami i komentarzem (po angielsku jednak). Ten Shanghai to standardowy mechanizm produkowany już od 1974 r. do dzisiaj, choć obecnie spotykany prawie wyłącznie w fomie szkieletowej. Pomimo wspaniałej przeszłości, aktualna forma szkieletowa nie cieszy się już takim uznaniem za niezawdoność, jak w poprzednik w latach 70 i 80-ątych ubiegłego wieku.

 

 

No i to jest to o czym mówię! Gdzie go dorwałeś?!

Ja dzisiaj dzoznałem dyzonansu poznawczego - rozebrałem jakąś taką budżetową kieszonkę japońską z lat '70. A w środku ... "ZUAN17" :lol::) - czyli werk bliźniaczy do SZ1H. Wykonanie - dużo lepsze, sygnatury też inne. Jutro zrobię fotkę, to się popastwimy. Zastanowimy się skąd toto się wzięło.

 

Kupiłem go niedawno na francuskiej Zatoce za 36 jewro z przesyłką. Dokładności chodu jeszcze nie mierzyłem. Na Watchuseek nie wiedzą czy to NOS czy aktualna produkcja. Na oficjalnej stronie producenta tego modelu jednak brakuje. Tak na marginesie kolekcja Shanghai wypada nader blado przy pozostałych wielkich "in-house'owych" graczach (Sea-Gull, Beijing, Guangzhou, Polaris) czy świetna acz niesamodzielna w mechanizmach Fiyta. Jutro odbieram z poczty Alphę Paul Newman, więc niebawem zapodam kolejne fotki, tym razem słynnego już ST19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam myślałem nad nim bo cena jak na mechaniczny chronograf jest świetna, do tego jak będzie przedstawicielstwo Alpha USA dojdzie dekiel szklany do niego.

Gratuluję zegarka


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam myślałem nad nim bo cena jak na mechaniczny chronograf jest świetna, do tego jak będzie przedstawicielstwo Alpha USA dojdzie dekiel szklany do niego.

Gratuluję zegarka

 

No i ja się przyłącze. Wreszcie jakaś Alpha mi się spodobała! Superfajna! ;)

Może jakieś fotki mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

To znaczy Kuba, że ta moja wrażenia pozytywnego na Tobie nie zrobiła? ;)

 

Gratuluję nowego nabytku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Dobrze, że zaznaczyłeś, że to żart. ;)

Ale, ale - czy dobrze rozumiem, że Alpha otwiera przedstawicielstwo w USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że zaznaczyłeś, że to żart. ;)

Ale, ale - czy dobrze rozumiem, że Alpha otwiera przedstawicielstwo w USA?

na forum watchuseek od dłuższego czasu o tym jest wspominane ;)


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy Kuba, że ta moja wrażenia pozytywnego na Tobie nie zrobiła? ;)

 

Wybacz Łukasz ale chyba nie piałem z zachwytu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Powiem Ci w tajemnicy, że w tej chwili nie wziąłbym jej nawet za darmo. Przez tą ceratę na cyferblacie. ;)

Qbapiasek: jeśli to się sprawdzi, to jest to wiadomość bardzo ważna i doniosła, szczególnie z punktu widzenia naszego forum. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nakręcam go sporadycznie, ale czas trzyma jak wściekły. Normalnie powinien dostać certyfikat chronometru. ;) Poważnie jest moim najdokładniejszym zegarkiem mechanicznym... chociaż po jakichś czterech tygodniach, metodą prób i błędów udało mi się również perfekcyjnie ustawić panerajowatą Amfibię na 3603.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf
No i ja się przyłącze. Wreszcie jakaś Alpha mi się spodobała! Superfajna! ;)

Może jakieś fotki mechanizmu?

Z uwagi na to, że wnętrze mojej Alphy jest identyczne z tym na zdjęciach, to pozwalam sobie je załączyć, choć nie jestem ich autorem. (Moje fotki wydały mi się mniej efektowne).

post-0-0-63387100-1331233889.jpghttp://img194.imageshack.us/img194/38/img3966m.jpg

post-0-0-67136200-1331233891.jpghttp://img158.imageshack.us/img158/649/img3938.jpg

 

@Blaz

Z tego wątku http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=270109 wynika, że przedstawicielstwo Alphy za oceanem działa przynajmniej ok. 2 m-cy. Mnie się podoba ta cerata na szkle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi na to, że wnętrze mojej Alphy jest identyczne z tym na zdjęciach, to pozwalam sobie je załączyć, choć nie jestem ich autorem. (Moje fotki wydały mi się mniej efektowne).

post-25092-0-23119900-1331233893.jpghttp://img194.imageshack.us/img194/38/img3966m.jpg

post-25092-0-48229900-1331233895.jpghttp://img158.imageshack.us/img158/649/img3938.jpg

 

@Blaz

Z tego wątku http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=270109 wynika, że przedstawicielstwo Alphy za oceanem działa przynajmniej ok. 2 m-cy. Mnie się podoba ta cerata na szkle ;)

ale ich strona jeszcze nie funkcjonuje z tego co wiem więc dopiero się rozkręcają


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi na to, że wnętrze mojej Alphy jest identyczne z tym na zdjęciach, to pozwalam sobie je załączyć, choć nie jestem ich autorem. (Moje fotki wydały mi się mniej efektowne).

 

No to ten mechanizm już znamy. Wporzo ;)

A co powiesz o wykonaniu? Jak obrobili kopertę, wykonanie tarczy, jakieś niedoróbki?

 

Edit: wyszukałem sam ;)

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=268096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf

Pod tym adresem http://www.homageforum.com/viewtopic.php?f=25&t=38 jest ciekawa recenzja Alphy PN. Niestety po angielsku.

 

@Kubama

Nie znalazłem niczego w jakości mego egzemplarza, do czego miałbym zastrzeżenia. Obawiam się jednak dokładności chodu (tzn. konieczności tłumaczenia się z napisu "chronometer" na tarczy), ale na weryfikację jeszcze zbyt wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
@Blaz

Z tego wątku http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=270109 wynika, że przedstawicielstwo Alphy za oceanem działa przynajmniej ok. 2 m-cy. Mnie się podoba ta cerata na szkle :P

O gustach się nie dyskutuje hehe. :)

Muszę sobie poczytać ten wątek o Alphie, bo w takim razie to pierwsza chińska marka, która otwiera przedstawicielstwo poza Chinami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
O gustach się nie dyskutuje hehe. :)

Muszę sobie poczytać ten wątek o Alphie, bo w takim razie to pierwsza chińska marka, która otwiera przedstawicielstwo poza Chinami. :P

 

Bez przesady...

"Przedstawicielstwo" to prywatny gość który importuje je rozprowadza po JuSej, plus zamawia jakies bardziej "chodliwe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.