Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zimny-wiatr
post-0-0-27348500-1331233915.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi, jeśli mnie pamięć nie myli, wydaje się inaczej- da się to ustawić. Przejrzyj ten wątek, bo już ktoś miał podobny problem i rozwiązanie było banalnie proste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf
O gustach się nie dyskutuje hehe. :)

Muszę sobie poczytać ten wątek o Alphie, bo w takim razie to pierwsza chińska marka, która otwiera przedstawicielstwo poza Chinami. :P

 

Przedstawicielstwo w USA od dłuższego już czasu posiada Sea-Gull (http://www.usseagull.com/index.htm), zresztą w Unii Jewropejskiej też (http://www.seagullwatch.eu), choć ponoć martwe.

 

@Alamo

Sądzę, że o oficjalnym przedstawicielstwie przesądza nie status prawny osoby, ale posiadanie stosownego porozumienia/umów z macierzystą wytwórnią na dystrybucję produktów tej ostatniej w określonym terenie. Przy czym oczywiście nie wiem czy niejakiego Marka z Watchuseek wiążą kontrakty handlowe z Alphą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Przedstawicielstwo w USA od dłuższego już czasu posiada Sea-Gull (http://www.usseagull.com/index.htm), zresztą w Unii Jewropejskiej też (http://www.seagullwatch.eu), choć ponoć martwe.

 

@Alamo

Sądzę, że o oficjalnym przedstawicielstwie przesądza nie status prawny osoby, ale posiadanie stosownego porozumienia/umów z macierzystą wytwórnią na dystrybucję produktów tej ostatniej w określonym terenie. Przy czym oczywiście nie wiem czy niejakiego Marka z Watchuseek wiążą kontrakty handlowe z Alphą.

 

Co racja to i racja. Chociaż sądzę że to prywatna inicjatywa całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgubiłem. Patrze na te swoje zegarki i konkluzja mi sie nasuwa taka. Oprócz tych które kosztują tyle co domy czyli full in house i z odpowiednią makrą to cały środek to składaki na ETA modyfikowanej lub nie, Unitasie etc...., wirtuale, podróby, kopie i zego wszystkiego tak własciwie zostały mi trzy firmy - Seiko, Citizen i Casio. Full in house, sami projektują i robią od a do z nic z nikogo nie zrzynają .... ot dziwnie sie zrobiło. Ztego wszystkiego nawet turbiny dziś nie nakręciłem :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój najnowszy chiński nabytek: Sea-Gull SL-76

post-27592-0-19258700-1331234720.jpgpost-27592-0-76239300-1331234840.jpg

post-27592-0-53553700-1331234721.jpgpost-27592-0-23519600-1331234842.jpg

post-27592-0-80308700-1331234722.jpgpost-27592-0-53420700-1331234843.jpg

post-27592-0-89550500-1331234723.jpgpost-27592-0-62619800-1331234844.jpg

post-27592-0-46177200-1331234725.jpgpost-27592-0-76451100-1331234847.jpg

Na ręce wygląda trochę śmiesznie, ale to wina przede wszystkim paska, który ułożył się w pudełku w ten sposób, że trudno go na razie "wyprostować".

Gatuluje nabytku - niech sie dobrze nosi !


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Nie głupi, choć nie w moim stylu, ale strasznie razi mnie wskaźnik dnia miesiąca :blink: 31 i 1 prawie wchodzą na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuch Szeryfie, ale się dzieje na tej tarczy! Bardzo zacnie się prezentuje ten zegar :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf
Szeryf , w jaki sposób przestawia się wskazania rocznego kalendarza w tym modelu sea gull?

Do regulacji miesięcy służy prawy górny przycisk. Jedno stanowcze naciśnięcie przesuwa wskazówkę o jeden miesiąc naprzód. Tak samo działają zresztą pozostałe przyciski do regulacji dni tygodnia (lewy) i daty (prawy dolny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Tarcza troszkę "przeładowana" i przez to chyba mało czytelna, jaki werk jest w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze..jednak mozna zrobic Chinczyka bez kopiowania...

 

Mi sie nie podoba, pewnie przez duze niedorobki w wykonaniu...szczegolnie tarcza z dniem miesiaca lezy...i to 311, i brak konsekwencji w obracaniu cyfr dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie byłbym fanem tego modelu, ale wreszcie jest to coś co ma własną nazwę , design i nie udaje żadnego innego zegarka ( zamierzenie czy niezamierzenie)

Może się okazać ,że za x lat będą produkować takie modele , które na stałe wejdą do kolekcjonerskich " must have".

Na początku japońskie czy koreańskie auta też nie zachwycały jakością czy designem , a teraz ..może czas na chińskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Dla wszystkich kolegów zainteresowanych tym tematem, a w szczególności dla tych którzy tak żarliwie bronią tego forum przed przejawami ordynarnego rżnięcia , a teraz pieją z zachwytu że jednak można zrobić bez kopiowania, podaję informację iż mechanizm zastosowany w tym modelu Sea-Gulla to St-17, wersja rozwojowa St-16 wyposażona o dodatkowe komplikacje, St-16 to ni mniej nie więcej tylko kopia Miyoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Też nie byłbym fanem tego modelu, ale wreszcie jest to coś co ma własną nazwę , design i nie udaje żadnego innego zegarka ( zamierzenie czy niezamierzenie)

Może się okazać ,że za x lat będą produkować takie modele , które na stałe wejdą do kolekcjonerskich " must have".

Na początku japońskie czy koreańskie auta też nie zachwycały jakością czy designem , a teraz ..może czas na chińskie ?

 

Ciekawe, że kiedy pisałem to samo, dokładnie, jota w jotę, to byłem uważany za nierozumiejącego o co chodzi i zwolennika podróbek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Jesli czesci pomiedzy mechanizmami miyota i sea-gull nie sa wymienne (a nie są) to nie można mowic o kopiowaniu ale o zupełnie innym kalibrze.Dotyczy to tez unitasopodobnych.To ze wyglada podobnie nie znaczy ze jest tak sam. Znamiennym przykładem wostok 2809-zenith 135.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich kolegów zainteresowanych tym tematem, a w szczególności dla tych którzy tak żarliwie bronią tego forum przed przejawami ordynarnego rżnięcia , a teraz pieją z zachwytu że jednak można zrobić bez kopiowania, podaję informację iż mechanizm zastosowany w tym modelu Sea-Gulla to St-17, wersja rozwojowa St-16 wyposażona o dodatkowe komplikacje, St-16 to ni mniej nie więcej tylko kopia Miyoty

Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź sszwedo... Deprecjonujesz tego sea gull'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

boldy on nie deprecjonuje on si bawi w raka co ma szczypce :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź sszwedo... Deprecjonujesz tego sea gull'a?

W żadnym wypadku, intencją mojej wypowiedzi nie było deprecjonowanie Sea_Gulla, prubuję tylko wykazać jak w ocenie kolegów nieprecyzyjne jest określenie podróbka/kopia/rżnięcie, jest to w większości dowolna interpretacja, ST-16 i jego wersja rozwojowa ST-17 jest klonem Miyoty bo tak podają różne źródła, czy pasują części z Miyoty do ST-16/17, tego nie wiem, nie sprawdzałem tego i Andre pomimo że tak stanowczo mówi że nie są współwymienne pewnie też tego nie wie. W świetle powyższych wypowiedzi może koledzy mi powiedzą czy poszczególne elementy, tarcza, elementy tarczy, mechanizm czy cześci mechanizmu ST-25 zamontowanego w tak deprecjonowanym Parnisie Power Reserve Chronometer pasują do jakiegokolwiek innego zegarka który koledzy podajecie za przykład pierwowzoru.

W dalszej części mojej wypowiedzi posłużę się cytatem kolejnym cytatem

Jesli czesci pomiedzy mechanizmami miyota i sea-gull nie sa wymienne (a nie są) to nie można mowic o kopiowaniu ale o zupełnie innym kalibrze.Dotyczy to tez unitasopodobnych.To ze wyglada podobnie nie znaczy ze jest tak sam. Znamiennym przykładem wostok 2809-zenith 135.

 

Andre odpowiedział na wszystkie pytania jednym zdaniem, podkreśliłem je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Wydaje mi się, że niepotrzebnie z powrotem zaogniasz atmosferę. Oponenci chińskich zegarków przemówili ludzkim głosem - mam nadzieję, że pokazują w ten sposób odrobinę dobrej woli. Mimo iż wcześniej w sporze przyznawałem sporo racji promotorom chińskich zegarków (m.in. Tobie), to teraz jednak radziłbym ostudzić zapał. Wg mnie już wszystko zostało powiedziane z obu stron i nie ma potrzeby od nowa rozpoczynać złośliwego udowadniania czegokolwiek innym itp. Przecież wiadomo, że to nic nie da, tylko najwyżej wywoła kolejną kłótnię na 10 stron.

Forum jest miejscem gdzie możemy rozmawiać na interesujące nas tematy i zdobywać nową wiedzę. Kilka postów wyżej wyraziłem swoją opinię o tym modelu Sea_Gulla i zadałem pytanie jaki mechanizm jest w nim zamontowany. Ponieważ informacji o werku nie otrzymałem wiec postanowiłem sam poszukać, i znalazłem, znalazłem informację iż mechanizmem tym jest ST 16/17 i że jest to kopia Miyoty. W międzyczasie koledzy którzy dotychczas byli moimi oponentami w dyskusji wyrażali swoje bardzo pozytywne opinie o tym produkcie tylko dlatego że to produkt Sea-Gulla ( a jak wiadomo Sea-Gull został zaliczony przez władze Stowarzyszenia do tzw ?białych marek?), nie wzięli zupełnie pod uwagę argumentów których używali dyskredytując Parnisa. Moją intencja nie jest ciągnięcie jałowej dyskusji dla dyskusji, lecz spowodowanie aby kryteria oceny poszczególnych zegarków czy firm/brandów były jednakowe dla wszystkich bez wyjątku. W mojej wypowiedzi nie ma i nie było złośliwości, staram się aby były merytoryczne i opierały się na mojej wiedzy, wiedzy innych kolegów lub wiarygodnych źródłach.

Edit

Bardzo bym chciał aby ten temat potoczył się dalej w duchu wypowiedzi cytowanej, poniżej, zacytuję tylko wybrany fragment ale moim zdaniem oddaje on sedno całej wypowiedzi, i z nieukrywaną satysfakcją przyznaję się do tego że po raz pierwszy w kwestii chińskich zegarków zgadzam się z Dariuszem Chlastawą.

..może czas na chińskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Andre pomimo że tak stanowczo mówi że nie są współwymienne pewnie też tego nie wie.

andree wie bo usiłował dopasowac polmostek z st16 do miyoty 8200 i nijak nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf

Mechanizm w komentowanym modelu to ST-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.