Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paulus57 napisał:

Jedna moja przesyłka jest w posiadaniu "lokalnej firmy przewozowej" od 11 grudnia inna od 30 grudnia. W drugim przypadku państwu na "vaciki" trzeba będzie "beknąć". 

 

Właśnie, czy wiesz, żeby ktoś na Escapement dostał Vacik? Z mojej wiedzy są wysyłane ASS 045 czyli idą z Polski do Polski pomijając celnika, bo zbiorczo idą najpierw, a w Polsce są dysponowane dalej

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

 

Właśnie, czy wiesz, żeby ktoś na Escapement dostał Vacik? Z mojej wiedzy są wysyłane ASS 045 czyli idą z Polski do Polski pomijając celnika, bo zbiorczo idą najpierw, a w Polsce są dysponowane dalej

Przy zwykłej przesyłce to raczej losowo, chyba że paczka o większych gabarytach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał:

Przy zwykłej przesyłce to raczej losowo, chyba że paczka o większych gabarytach. 

 

No to jest normalnie, ale poczytaj sobie o ASS 0045 - wrzuć w google. Może się łudzę, ale głupio byłoby dostać 1 SM i 2 ET na VAT. To byłby dopiero pech :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vonziej napisał:

 

No to jest normalnie, ale poczytaj sobie o ASS 0045 - wrzuć w google. Może się łudzę, ale głupio byłoby dostać 1 SM i 2 ET na VAT. To byłby dopiero pech :(

Nie chciałbym wchodzić na forum w politykę, ale boję się, że wkrótce pech stanie się normą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał:

Nie chciałbym wchodzić na forum w politykę, ale boję się, że wkrótce pech stanie się normą. 

 

Ja bym tego polityką nie nazwał. Traktujmy to informacyjnie. 

Miało być od 1 stycznia na każda pakę bez względu nawet na wartość, ale wiem, że nie jest.

Ktoś wpisał na forum, że regułą będzie ale od 1 lipca....może ktoś wie więcej i dokładniej to warto by było podzielić się wiedzą o przepisie? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Darek p napisał:

 

Ja bym tego polityką nie nazwał. Traktujmy to informacyjnie. 

Miało być od 1 stycznia na każda pakę bez względu nawet na wartość, ale wiem, że nie jest.

Ktoś wpisał na forum, że regułą będzie ale od 1 lipca....może ktoś wie więcej i dokładniej to warto by było podzielić się wiedzą o przepisie? 

 

 

Znając możliwości naszego aparatu skarbowo-opresyjnego to za bardzo nie wierzę w te informacje. Jak miałoby to wyglądać w praktyce? Każda paczka bez sprawdzania zawartości miałaby domiar vatu wg deklarowanej wartości na przesyłce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał:

Nie chciałbym wchodzić na forum w politykę, ale boję się, że wkrótce pech stanie się normą. 

To nie polityka. To informacja jak już Kolega wspomniał. 

 

Co do tematu to zrobią to dokładnie tak jak w UK, podczas zakupu dodawany jest od razu VAT. Już przy zakupie się go płaci i Chińczyk wysyła już ovatowane dobra. To od 1 stycznia zaczęło obowiązywać na Wyspach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem spieszmy się kupować nieowatowane zegarki bo tak szybko możemy je stracić😥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tofiks_th napisał:

Zatem spieszmy się kupować nieowatowane zegarki bo tak szybko możemy je stracić😥

 

Dlatego tak wiele pojawia się "nagle" magazynów w Europie. A jeżeli będzie brane z CHN to wtedy szybciej będzie przychodzić - logiczne :) A jak nie to DHL skoro vacik i tak wliczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie polityka. To informacja jak już Kolega wspomniał. 
 
Co do tematu to zrobią to dokładnie tak jak w UK, podczas zakupu dodawany jest od razu VAT. Już przy zakupie się go płaci i Chińczyk wysyła już ovatowane dobra. To od 1 stycznia zaczęło obowiązywać na Wyspach
Ward czy Geckota są zarejestrowanymi płatnikami VAT w PL i sami to opłacają. Ale w innych przypadkach rzeczywiście pewny VAT i jeśli nie są w stanie udowodnić pochodzenia z Europy na fakturze towaru jeszcze cło. Choć w zegarkach to najbardziej VAT boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Vonziej napisał:

 

Właśnie, czy wiesz, żeby ktoś na Escapement dostał Vacik? Z mojej wiedzy są wysyłane ASS 045 czyli idą z Polski do Polski pomijając celnika, bo zbiorczo idą najpierw, a w Polsce są dysponowane dalej

Przy zwykłej przesyłce to raczej losowo, chyba że paczka o większych gabarytach. 

Czekałem, czekałem i się doczekałem. W tym jedna niespodzianka ze strony roztargnionego sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zakup obciążony drobną składką na różne "plusy". Sprzedawca zamiast modelu zamówionego wysłał mi wersję z "open-heartem". Niby droższa, ale chciałem wersję z datą i całą tarczą. Dla porównania link do wybranego (wersja rose-gold i niebieski): 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32992326594.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b605c0f2Mhi6o 

 

Poniżej zdjęcia otrzymanego. Złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź sprzedawcy. Dla wzburzonych ilością "złota" zawiadomienie - dokupiłem pasek w kolorze granatowym, który zastąpi błyskotliwego mesha ;) . Klamerka co prawda srebrna, ale to się da zmienić na właściwy kolor. Wykonanie zegarka bardzo dobre, bezel minimalnie luźny, ale centruje dokładnie w punkt. Koszt łączny zegarka z trzema dodatkami i cłem prawie 1k. Podpowiadam ewentualnym naśladowcom, by dokupić w sklepach Reef Tiger albo HWE Store(tu kupiłem) jakieś trzy dodatki, wtedy jest zniżka od całości 20%!! Sam zegarek bez dodatków kosztowałby więcej! Dzięki tym zniżkom zafundowałem sobie jako uzupełnienie pasek (cena sklepowa drobne 60 USD ;) ) i dwa srebrne łańcuszki z przywieszkami dla żony. 

 

Jeżeli komuś się spodobał, to uprzedzam że to dosyć gruby zegar (15,5 mm). Na pocieszenie l2l zmieści się na nadgarstku mniejszym od mojego (18 cm), myślę że nawet 17 cm będzie OK. 

oie_UxOIIToxRNGS.jpg

oie_1922254vi0eYo0X.jpg

oie_3EgmblYfDEWD.jpg

oie_lyxdrGpRQKcv.jpg

oie_192228253ZjtUkR3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chorwat napisał:

Tym bardziej, że mam jednego open-hearta Reef Tigera (garniturowca). Na szczęście inna kolorystyka, bo w tamtym tarcza jest biała. Chyba tego nie blokują, warto skorzystać. Optymalnie drogi zegarek plus trzy sztuki taniej biżuterii i bonus jest. 

W przypadku Twojego wyboru, to chyba straci sens. Zegarek za tani, by się opłacało. Może jeden łańcuszek dla żony będzie za darmo, żeby nie marudziła? ;) Zegarek za to bez zniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dokładniej się przyjrzeć co i jak. Mam już w podobnym klimacie Parnisa:

 

1606221494064.jpg

 

 

Dodatkowo wczoraj kliknąłem Sugess'a chrono:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000816414139.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4cf92fc2JTw9TY&algo_pvid=b2215282-7bbd-4249-945b-cfebdaeb2b89&algo_expid=b2215282-7bbd-4249-945b-cfebdaeb2b89-0&btsid=0b0a050116110931639182038eb1ab&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

 

więc nie mam szczególnego ciśnienia na Reef'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał:

Pierwszy zakup obciążony drobną składką na różne "plusy". Sprzedawca zamiast modelu zamówionego wysłał mi wersję z "open-heartem". Niby droższa, ale chciałem wersję z datą i całą tarczą. Dla porównania link do wybranego (wersja rose-gold i niebieski): 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32992326594.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b605c0f2Mhi6o 

 

Poniżej zdjęcia otrzymanego. Złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź sprzedawcy. Dla wzburzonych ilością "złota" zawiadomienie - dokupiłem pasek w kolorze granatowym, który zastąpi błyskotliwego mesha ;) . Klamerka co prawda srebrna, ale to się da zmienić na właściwy kolor. Wykonanie zegarka bardzo dobre, bezel minimalnie luźny, ale centruje dokładnie w punkt. Koszt łączny zegarka z trzema dodatkami i cłem prawie 1k. Podpowiadam ewentualnym naśladowcom, by dokupić w sklepach Reef Tiger albo HWE Store(tu kupiłem) jakieś trzy dodatki, wtedy jest zniżka od całości 20%!! Sam zegarek bez dodatków kosztowałby więcej! Dzięki tym zniżkom zafundowałem sobie jako uzupełnienie pasek (cena sklepowa drobne 60 USD ;) ) i dwa srebrne łańcuszki z przywieszkami dla żony. 

 

Jeżeli komuś się spodobał, to uprzedzam że to dosyć gruby zegar (15,5 mm). Na pocieszenie l2l zmieści się na nadgarstku mniejszym od mojego (18 cm), myślę że nawet 17 cm będzie OK. 

 

Ja mam pytanie - w jaki sposób załatwiany jest VAT w PP? Tak jak np DHL? Czyli przychodzi paczka i muszę zapłacić? Czy musiałeś bawić sie w jakieś potwierdzenia, przesyłanie, informacje do celników itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vonziej napisał:

 

Ja mam pytanie - w jaki sposób załatwiany jest VAT w PP? Tak jak np DHL? Czyli przychodzi paczka i muszę zapłacić? Czy musiałeś bawić sie w jakieś potwierdzenia, przesyłanie, informacje do celników itp?

Musisz wysłać na podanego maila zrzut ekranu z transakcją i z banku (przelew). Potem, po kilku dniach kurier pobiera naliczoną kwotę i odbierasz przesyłkę.

9 minut temu, Chorwat napisał:

Muszę dokładniej się przyjrzeć co i jak. Mam już w podobnym klimacie Parnisa:

 

1606221494064.jpg

 

 

Dodatkowo wczoraj kliknąłem Sugess'a chrono:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000816414139.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4cf92fc2JTw9TY&algo_pvid=b2215282-7bbd-4249-945b-cfebdaeb2b89&algo_expid=b2215282-7bbd-4249-945b-cfebdaeb2b89-0&btsid=0b0a050116110931639182038eb1ab&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

 

więc nie mam szczególnego ciśnienia na Reef'a ;)

Sugess to wg mnie lepszy wybór, ale ja mam na celowniku model 38 mm i kremową tarczę. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o 38mm, bo ta gwiazda jako "przeciwwaga" sekundnika robi robotę (w dodatku ma lumę :D), ale 40mm wygrało, bo:

- lepszy dla mnie rozmiar

- ciekawsze logo

- dedykowana bransa w komplecie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chorwat napisał:

Też myślałem o 38mm, bo ta gwiazda jako "przeciwwaga" sekundnika robi robotę (w dodatku ma lumę :D), ale 40mm wygrało, bo:

- lepszy dla mnie rozmiar

- ciekawsze logo

- dedykowana bransa w komplecie

 

Bransa dla mnie nie gra, ale to Twój wybór. Choć rozmiar większy w Sugessie jest na tyle dowolny, że dekiel nie jest powiększany, ale taki sam jak w 38 mm. W innych modelach powiększony dekiel psuje wygląd mechanizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Paulus57 napisał:

Musisz wysłać na podanego maila

 

A, że tak jeszcze dopytam - gdzie ten mail jest podany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vonziej napisał:

 

A, że tak jeszcze dopytam - gdzie ten mail jest podany? 

W pierwszym zawiadomieniu dostarczonym przez pocztę albo kuriera, już nie pamiętam, ale jakby co sam zobaczysz. Gdybyś miał problem, służę pomocą. 

 

Zaraz pokażę to "zielone" o czym wcześniej pisałem. Dziś także doszedł, do pary ;) . 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz taki trochę "ersatz", bo kupiony zamiast planowanego Heimdallra Willarda. Ten od Wiilarda sprzedawał coś czego nie miał, więc wybrałem sobie coś co było z... innego sklepu. Na mojej liście do realizacji była pozycja pod nazwą HULK, wahałem się między Tisellem a San Martinem i wybór padł na SM. Kupiłem najnowszą, trzecią wersję Hulka z SM (sześciokątne logo i rekinek na koronce). Wysyłka z Belgii, czas realizacji 5 dni, oczywiście bez cła i vatu, bo to UE. Cena ze zniżkami około 170 USD.

 

Więc wziąłem "ZORKĘ PIĘĆ" i zrobiłem kilka zdjęć ;) . 

 

Wykonanie? Po co pytać. Scentrowanie bezela? Po co pytać? ITD. Krótko mówiąc, zamiast kupować dwóch pogan bierzcie jednego świętego ;) .

oie_4LDJTPboYHh7.jpg

oie_bDNNIyiUN6O4.jpg

oie_2hwvPO7YUoFB.jpg

oie_LwvpUwVfjZ83.jpg

oie_WfuKXDVAYEko.jpg

oie_75EkPxtw4B9g.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, RT kompletnie nie mój styl. Ogólnie nie jestem fanem cyganów, złotych kopert itd.
 
SM już dużo fajniejszy. Myślę, ze jakbyś zrobił lepsze fotki niż tym kalkulatorem to byłby jeszcze fajniejszy  ps. pokazuj koniecznie lumę bo tam pewnie jest powód do dumy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.