Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Recommended Posts

7 godzin temu, gcze napisał(-a):

Szkoda, że to nie naciąg manualny, bardziej by pasowała.

Naciąg manualny przy zakręconej koronce byłby idiotyczny a WR 200 tego wymaga, przynajmniej powinien 😉 

15 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Naciąg manualny przy zakręconej koronce byłby idiotyczny a WR 200 tego wymaga, przynajmniej powinien 😉 

To prawda - miałem Gruppo Gamma manuala z zakręcaną koronką - cieszył na początku ale szybko zaczął irytować...

:)

1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

IMG_20231212_102808446.jpg

Jeden z najładniejszych chińczyków na naszym forum.

1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Pudełko Chińskie ☺️ 

Getat wymiata .... :D

:)

6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jeden z najładniejszych chińczyków na naszym forum.

Dziękować.

Imo uważam to za bardzo dobry zakup..

Jest jeszcze tyle ciekawych zegarków do spróbowania....

4 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Dziękować.

Imo uważam to za bardzo dobry zakup..

Jest jeszcze tyle ciekawych zegarków do spróbowania....

Do mnie też zbliżają się 2-3 z tych tzw. ciekawszych. Jak przyjdą, zaprezentuję. 

Jak jakościowo adi vs pagani vs steeldive?

Edited by eM_

8 minut temu, eM_ napisał(-a):

Jak jakościowo adi vs pagani vs steeldive?

W odwrotnej kolejności. ;) 

23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

W odwrotnej kolejności. ;) 

Dzięki 🙂 Niedawno zainteresowałem się tym tematem. Wczoraj dotarł do mnie Pagani i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony stosunkiem ceny do jakości. 

1 minutę temu, eM_ napisał(-a):

Dzięki 🙂 Niedawno zainteresowałem się tym tematem. Wczoraj dotarł do mnie Pagani i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony stosunkiem ceny do jakości. 

Ostatnio ich jakość poszła jeszcze do góry. Mój ostatni nabytek jest najlepszy z tych co mam. 

Z tą jakością nie odważyłbym się tak jednoznacznie określić - wszystko kwestia tego, co porównujemy.

Steeldive wypadnie chyba najlepiej, ale też jest raczej najdroższy i porównywanie z nim modeli z przedziału 100 - 200zł od Pagani czy Addies, siłą rzeczy będzie na korzyść Steeldiva.

Pagani kiedyś było wg. mnie dość przeciętne, ale modele które kupiłem w ostatnich miesiącach to już zupełnie inna liga i ciężko się czegoś przyczepić (poza lumą, która w Pagani właściwie nie istnieje). Dodatkowo Pagani ma zdecydowanie największy wybór modeli.

Co do Addiesdive - mam kupionego kilka lat temu Willarda na Seiko. Porównywałem z identycznym Willardem od Steeldiva i poza sygnowaną bransoletą serio ciężko wyłapać jakąś różnicę.

W dniu 14.12.2023 o 22:32, GrzesiekW napisał(-a):

Z tą jakością nie odważyłbym się tak jednoznacznie określić - wszystko kwestia tego, co porównujemy.

Steeldive wypadnie chyba najlepiej, ale też jest raczej najdroższy i porównywanie z nim modeli z przedziału 100 - 200zł od Pagani czy Addies, siłą rzeczy będzie na korzyść Steeldiva.

Pagani kiedyś było wg. mnie dość przeciętne, ale modele które kupiłem w ostatnich miesiącach to już zupełnie inna liga i ciężko się czegoś przyczepić (poza lumą, która w Pagani właściwie nie istnieje). Dodatkowo Pagani ma zdecydowanie największy wybór modeli.

Co do Addiesdive - mam kupionego kilka lat temu Willarda na Seiko. Porównywałem z identycznym Willardem od Steeldiva i poza sygnowaną bransoletą serio ciężko wyłapać jakąś różnicę.

Ale to są wciąż najtańsze marki (no, poza tymi, co robią już zupełny chłam z prasowanego nawozu i króliczych bobków). Ja byłbym ciekaw, jak z kolei wygląda druga strona listy, gdzie zawsze ceniony był San Martin, mało wspomina się o najwcześniejszych chińskich niby-firmach (Corgeut, Parnis), które robią cały czas, a doszedł jeszcze w dużym stylu Seestern, który pojawił się znikąd i zaczął od razu robić porządne wyroby.

44 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ale to są wciąż najtańsze marki (no, poza tymi, co robią już zupełny chłam z prasowanego nawozu i króliczych bobków). Ja byłbym ciekaw, jak z kolei wygląda druga strona listy, gdzie zawsze ceniony był San Martin, mało wspomina się o najwcześniejszych chińskich niby-firmach (Corgeut, Parnis), które robią cały czas, a doszedł jeszcze w dużym stylu Seestern, który pojawił się znikąd i zaczął od razu robić porządne wyroby.

Parnisy rzeczywiście zupełnie zniknęły, a swego czasu był to chyba najpopularniejszy chińczyk. Asian Unitas, ręczny naciąg, duże koperty i tłuczone na potęgę kopie Paneraia (chociaż biorąc pod uwagę patent na osłonę koronki, to już spełniało znamiona podróby), piloty (Parnis chyba jako pierwszy wypuścił B-UHR w niskiej cenie) i "portugalczyki" :)

Corgeuta kupiłem ostatnio na wyprzedaży. Jakościowo to samo co porządne Pagani (te z nowszej produkcji, bo starsze sprzed lat bywały wykonane przeciętnie) czy Steeldive, tylko taka trochę "surowa bieda w starym stylu" (brak pudełka, papierów, zero grawerowania na koronce czy deklu). Ale widziałem, że ktoś z kolegów wrzucał innego Corgeuta i tam było wszystko jak we współczesnym standardzie.

Z kolei jeśli chodzi o chińczyki "premium" typu San Martin - dla mnie przekraczają pewien pułap cenowy, gdzie włącza mi się blokada. I nie chodzi o to, że cena sama w sobie jest za wysoka. Mam zegarki, które kosztowały sporo więcej. Tyle tylko, że tam płaciłem nie za samą jakość, ale też "za znaczek", a co za tym idzie, za pomysł i design. W przypadku chińczyków zazwyczaj mamy do czynienia z kopiami wzorów innych marek, do tego w środku siedzi najczęściej mechanizm Seiko. U chińczyka płacę za wykonanie i materiały, a na ponad tysiaka za egzemplarz to jak dla mnie trochę za dużo.

Ale kto wie, może mi się przestawi. Jakiś czas temu miałem odrzut, jak zobaczyłem kopię małego pilota Seiko od Bernyego i w pierwszej chwili wydawało mi się, że kopiowanie czegoś, co w oryginale kosztuje prawie tyle samo jest absurdalne. Potem przejrzałem specyfikację (tytan + kwarc) i okazało się, że pomimo posiadania Seikowego oryginału, Berny również wpadł na listę zakupów, stając się jednocześnie ostatnim z nabytków wyprzedażowych (już na black friday a nie 11.11) :)

Majfrend wysłał mi zegarek z inną tarczą niż zamawiałem. Zaproponował refund 25$ co dało końcową cenę na poziomie 520zł już z opłatami. Regularna cena tego modelu to okolice 1000 więc wyszło nawet spoko3a34dd2611a16fd1a01e8fc2c77df54d.jpg

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka