Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Recommended Posts

W dniu 8.05.2024 o 15:46, Paulus57 napisał(-a):

20240508_090353.jpg20240508_085647.jpg

Jak wrażenia?? Wygląda całkiem ok szkoda tylko, że bezel aluminium. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Bardzo pozytywne, to w końcu Sea-Gull. Miałem wcześniej wersję niebieską, ale polowałem na czerwoną. Doczekałem się dobrej ceny, więc kupiłem. Na taki bezel trzeba bardziej uważać, ale to chyba jedyny słaby punkt, wszystko pozostałe na wysokim poziomie wykonania. Nawet gwiazdka na tarczy z prawdziwego złota. :) 

Też go trzymam w koszyku, ale właśnie te 36mm mnie powstrzymują przed kliknięciem
Bierz, nie zastanawiaj się. Ja mam 20cm i uważam że leży całkiem dobrze.02da7d15d6523046c04b1080e0447164.jpg394cb565d561614989c4805bb102104d.jpg

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Martwię się, że ten cały wątek każą zamknąć, bo...
(... a zresztą - nieważne. )
20240511_172540.jpg

Posted (edited)
6 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

emoji848.png Martwię się, że ten cały wątek każą zamknąć, bo...
(... a zresztą - nieważne. emoji87.png)
20240511_172540.jpg

Edited by Funky_Koval

quartz bandit

Jestem bardzo zadowolony, DUKA. 21600 BPH, +10s /dzień średnio, świeci do godziny. 

DUKA auto.JPG

56 minut temu, Topaz napisał(-a):

Jestem bardzo zadowolony, DUKA. 21600 BPH, +10s /dzień średnio, świeci do godziny. 

DUKA auto.JPG

Miałem jedną Dukę, ale słabo dukała. ;) 

Tak już na poważnie, to coś mi się w niej nie podobało, ale już nie pamiętam co. Chyba miała ostre krawędzie i to zdecydowało o pozbyciu się. A Ty jak oceniasz wykończenie koperty i bransolety?

1 godzinę temu, alpaczino napisał(-a):

20240514_144234.jpg

Fotogeniczna ta Phylida. 

@Paulus57, pisze jak jest: jest to pierwszy chiński zegarek, którego nie musiałem oszlifowywać (pilniczkiem 3 gradacje do paznokci :) ) koperta i bransoleta są tak jak powinny być wykonane, ostre, ale nie tnące. Może zrobił to poprzedni właściciel, ale raczej tak wyszło z fabryki. Jedyny mały minusik, to lekki, ale w zasadzie pomijalny na co dzień luz bezela. Bo już jego wykonanie (ceramika ? i luma w indeksach) bez zarzutu. Nadal jestem pod wrażeniem stosunku ceny do jakości.

Przy okazji takie pytanie - czy ktoś sprawdzał jaka jest rzeczywista twardość tych "szafirowych"  (Sapphire Crystal ) szkieł w chińskich produktach ?

59 minut temu, Topaz napisał(-a):

@Paulus57, pisze jak jest: jest to pierwszy chiński zegarek, którego nie musiałem oszlifowywać (pilniczkiem 3 gradacje do paznokci :) ) koperta i bransoleta są tak jak powinny być wykonane, ostre, ale nie tnące. Może zrobił to poprzedni właściciel, ale raczej tak wyszło z fabryki. Jedyny mały minusik, to lekki, ale w zasadzie pomijalny na co dzień luz bezela. Bo już jego wykonanie (ceramika ? i luma w indeksach) bez zarzutu. Nadal jestem pod wrażeniem stosunku ceny do jakości.

Przy okazji takie pytanie - czy ktoś sprawdzał jaka jest rzeczywista twardość tych "szafirowych"  (Sapphire Crystal ) szkieł w chińskich produktach ?

Ze sprawdzaniem szafiru to jak ze sprawdzaniem WR. :) 

Są na portalach takie urządzenia do sprawdzania twardości minerałów, kamieni szlachetnych itp.  (wiadomo gdzie produkowane ;) ) może ktoś z Forum ma i sprawdzał ? Na na filmikach na YT czasem ktoś pokazuje, że sprawdza i wychodzi, że "jakby to był szafir", przynajmniej jest różnica w porównaniu ze szkłem. 

Ciekaw jestem jak to jest ze szkłami z naszych tu prezentowanych zegarków.

35 minut temu, Topaz napisał(-a):

Są na portalach takie urządzenia do sprawdzania twardości minerałów, kamieni szlachetnych itp.  (wiadomo gdzie produkowane ;) ) może ktoś z Forum ma i sprawdzał ? Na na filmikach na YT czasem ktoś pokazuje, że sprawdza i wychodzi, że "jakby to był szafir", przynajmniej jest różnica w porównaniu ze szkłem. 

Ciekaw jestem jak to jest ze szkłami z naszych tu prezentowanych zegarków.

Mam takie urządzenie i jak kiedyś sprawdzałem w którymś zegarku, to szafir był szafirem. 

9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam takie urządzenie i jak kiedyś sprawdzałem w którymś zegarku, to szafir był szafirem. 

potwierdzam, gdzie miał być szafir był szafir, gdzie minerał - minerał;] testy na  >40 szkieł

Posted (edited)
W dniu 14.05.2024 o 18:26, Topaz napisał(-a):

W szwajcarskich zegarkach też masz  chińskie szkła szafirowe.  Dwie "piątki" Seiko zaoptrzyłem w chińskie szkła szafirowe (lekko wypukłe - domed)  z antryfleksem.  Kolor antrflerksu mogłem sobie wybrać. 

W dniu 14.05.2024 o 23:47, Paulus57 napisał(-a):

"Mam takie urządzenie i jak kiedyś sprawdzałem w którymś zegarku, to szafir był szafirem". 

Prócz większej  twardości szafir ma inną pojemność cieplną niż szkło mineralne.  Jeśli dwa zegarki, jeden ze szkłem szafirowym, a  drugi z  mineralnym  przechowywane są w tym samym miejscu,   to dotykając   czubkiem nosa  szkła szafirowego  i mineralnego  poczujemy, że szafir jest wyraźnie zimniejszy. Inną metodą  jest   dozowanie  paru kropli  wody na szkiełko zegarka; inaczej spływa  po szkle szafirowym (będą  wyraźne krople) i mineralnym (tu rozlewa się).   

Edited by Euryk

Posted (edited)

Addiesdive MY-H2 (prawie Flieger Typ A) po paru poprawkach:
Zdjęcie kiepskie, ale dobrze widać na nim co się zmieniło.
Szkiełko wymienione na "double domed" z niebieskim antyrefleksem. Koszt: 183zł. Mogłoby być bardziej wypukłe, bo jest 1,8mm grube, 3,2mm wysokie i krzywizna choć wyczuwalna, nie jest oczywista. Albo Chińczyk wcale nie zrobił 3,2mm, tylko np. 2,6mm, co też jest możliwe :)

Wskazówka z Alika (musiałem kupić cały zestaw, kosztowało mnie to z 20zł) przycięta przez zegarmistrza (miała 15,7mm, przyciął ją na +/- 14,7mm). Biała luma - by pasowała do okienka datownika i do indeksów sekundowych - słabsza od C3 na oryginalnych wskazówkach, ale nie będę płakał - wskazówka sekundowa, która przyszła z zegarkiem nie miała lumy, za to była biała i średnio pasowała.

Z efektu wizualnego jestem bardzo zadowolony.

Niestety na jakimś etapie (bo ze szkiełkiem byłem wcześniej u kogo innego, kto nie podjął się wstawienia ostatecznie) pojawiły się rysy na antyrefleksie. Nie są wyraźne, no ale ja to widzę (gdy środek zegarka jest dobrze oświetlony). Więc pewnie za rok szkiełko znowu pójdzie do wymiany. Trudno się mówi, jak się chce idealnie, to trzeba się zawsze 2 razy upewnić, w jakim stanie oddaje się i odbiera części.

IMG_20240521_155526.jpg

Edited by BezimiennyAndzej