Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o 200R w tym Parnisie to 100 jest na pewno - czyli możesz się kąpać w nim.

Natomiast 200 nie robiłem testu, ponieważ przewyższyłby wartość zegarka.

W tytule aukcji było 200m, w opisie zegara deklaracja 3Bar... jakby miał zaparować od deszczu albo mycia kubka pod kranem, to wolałem się upewnić póki czas wejść w spór.

Ale wygląda na to, że takie zagrożenia  ;) mu niestraszne. Jeśli poddawałeś swój większym katuszom, to tym bardziej mnie uspokoiłeś, dzięki. :)    

Cytuję Twoje słowa " Nurkiem nie jestem, ale deklaracje WR200 czy 300 na dotychczasowych zegarkach traktowałem jako zapewnienie, że mogę się w zegarku czuć swobodnie... dobrze by było wiedzieć, że z tym chinolkiem jest podobnie.  "

Czyli do czego porównujesz tego "chinola" ? 

Gwarantuję Ci że w metalurgii liczą się tylko 3 kraje : Chiny, Indie i Belgia - do tego w maszynach jeszcze Włochy.

Chyba mam słabszy dzień, bo nie rozumiem o czym piszesz. Co ma metalurgia do tematu? Tak jak napisałem, miałem seiko, citizeny etc. z deklaracją 200-300WR i z uwagi na renomę tych producentów ufałem, że są one bezpieczne w kontekście kontaktu z wodą. Napisałem "dobrze by było wiedzieć, że z tym chinolkiem jest podobnie", na co odparłeś "na 100% jest lepiej niż z europejskim". I tej wypowiedzi nie rozumiem. Z czym europejskim jest gorzej?   

Edited by 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Ładna ta guma. Możesz zdradzić gdzie nabyłeś?

z e-pask'a...kupiłem też nato szaro-pomarańczowe ale nie mam czasu założyć

oba z wysyłką ~85zł

a gdzie teraz można najkorzystniej Zuana 1963 kupić? Bo mam plan na ten miesiąc. 

Edited by mibartek

Gdzie jest najkorzystniej to nie wiem, ale good-stuffs jest stosunkowo bezpieczny :)

Ciekawa jest ta Rodina zastanawiałem się pomiędzy nią a Debertem (ten sam mechanizm) - ale w końcu wybrałem tego drugiego.

Czy ona ma giloszowane pole subsekundy?

Nie - subsekunda jest o milimetr niżej umieszczona niż reszta tarczy i na foto to wygląda na giloszowanie; może lepiej będzie to widać na tych zdjęciach.

post-99046-0-06023700-1507304804_thumb.jpg

post-99046-0-10157100-1507304810_thumb.jpg

Nie - subsekunda jest o milimetr niżej umieszczona niż reszta tarczy i na foto to wygląda na giloszowanie; może lepiej będzie to widać na tych zdjęciach.

Ok dzięki - czyli dobrze myślałem :)

Głównie z tego powodu wybrałem deberta - spodobał mi się taki delikatny smaczek w postaci giloszowania.

Cześć.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. Kupiłem na Ali branzę. Miało być 20mm, a jest 21 na całości i tylko na końcu kawałek 20m. Efekt widać na zdjęciu - da się założyć, ale nie ma swobody ruchu. Myślicie że zegarmistrz to podszlifuje i pomaaluję? I ile za to weźmie?

post-94916-0-60685000-1507656735_thumb.jpgpost-94916-0-67892000-1507656798_thumb.jpg

Powłoka PVD nie jest malowana tylko nanoszona chemicznie (z tego co się orientuję) - więc o tym zapomnij. Niestety takie uroki kupowania u ryżowatych sprzedawców.

Tutaj też pokażę, chociaż fotka średnia (zrobię lepszą) :) :

a872ba654f3d58ed3692fb5f9e331572_big.jpg

Moje Chińczyki są w fazie dopracowywania, między innymi pozbawiłem je lupek, które zawsze mnie odpychały.

a3b4f8791167c9d848d6403d8fc9a3ff_orig.jp

Ten prawy, co to za model?

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Może tak być, ale z tego kąta wygląda na mniejszy. :huh:

Aha, a już myślałem że jakiegoś pominąłem;)