Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Angora - Patek

Rekomendowane odpowiedzi


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie wiem czy się cieszyć czy może wstydzić, że ktoś powołuje się na nasz Klub. Raczej to drugie chociaż wstydzić to się powinien dziennikarz za wypisywanie bredni. Już nie wiem po raz który było mi dane przeczytać, że "Patek wykonał pierwszy na świecie naręczny czasomierz". Najwyższy czas żeby dziennikarze dowiedzieli się kim był Abraham Louis Breguet i poznali historię pewnego zegarka wykonanego dla Karoliny Murat w 1810 roku !. Jeszcze Patka nie było na świecie jak powstawały pierwsze naręczne czasomierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pierwsze podejścia do naręcznych sięgają początków XVII wieku. Jednak były to pomysły użytkowników. Niestety nie pamiętam źródła. ByC może pisał o tym prof. Mrugalski.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja widzialem zegarek nareczny chyba w "Krzyzakach" :rolleyes: - czyli XV w ;)

 

chyba to odpowiednie stwierdzenie! równie dobrze może być to jakaś bransoleta lub coś w tym stylu:

 

 

post-12656-0-64278100-1331230577.jpg

 

post-12656-0-81353000-1331230578.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mógłby ktoś skomentować ten fragment???

 

angora002.jpg

 

 

wychodzi na to że Japończycy skonstruowali mechanizm kwarcowy w 1909 r. O ile dobrze pamiętam prof. Mrugalski pisał o powstaniu mechanizmu kwarcowego i lokował powstanie w latach 1929-1930 i raczej w Europie (Anglia, Niemcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
wychodzi na to że Japończycy skonstruowali mechanizm kwarcowy w 1909 r. O ile dobrze pamiętam prof. Mrugalski pisał o powstaniu mechanizmu kwarcowego i lokował powstanie w latach 1929-1930 i raczej w Europie (Anglia, Niemcy).

 

Dla mnie to jakaś bzdura. Seiko wypuściło pierwszego kwarca w 1969, może ktos się "przepalcował"...? Pierwszy seryjny zegarek kwarcowy to zdaje sie tez w zasadzie koniec lat '50 dopiero i Hamilton...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Jesli dobrze pamiętam GP jak pierwszy wypuścił quarz'a w 1969 w ramach projektu który nie został przyjęty przyjaźnie w środowisku szwajcarskich zegarmistrzów i projekt ten zostal odsprzedany Seiko gdzie oni jeszcze w tym samym roku wypuscili na rynek ( seria Astron)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.