Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość corki

Brak symetrii w Seiko.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość corki
post-0-0-09721800-1331232075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś kalibrować, może jest tylko przesunięta o sekundę,

 

nie wiem jaki to mechanizm, ale spróbuj odciągnąć koronkę dwa razy, potem naciśnij i przytrzymaj górny przycisk,

zobacz czy jakaś wskazówka się obróci, jak się obróci to fajnie, jeżeli obróci się ta przekrzywiona to dolnym przyciskiem ją przesuwaj po sekundzie,

czyli musisz przejechać 59 sek aż ustawisz ją równo na 12 godz.

 

a jak obróci się inna to znowu naciśnij i przytrzymaj górny przycisk i tak aż trafisz na właściwą wskazówkę.

 

A jak to inny mechanizm to się tylko napisałem niepotrzebnie ;):P

 

albo do instrukcji zajrzyj :)

 

pozdrawiam


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem nowy/świerzy więc pozdrawiam forumowiczów.

Na zdjęciu jest mój zegarek, nowy. Widać, że wskazówki są lekko odchylone w prawo. Czy zegarki tak mają czy jest to wada?

Zastanawiam się czy reklamować. A może to podróba? Kupowałem na allegro.

 

post-26986-0-43617100-1331232076.jpg

 

Przeprowadź regulację ustawienia wskazówek stopera wg instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się w chronografach często zdarza :) a w ruskich to standard ;), pewnie i tak nie używasz tego chronografu i kupiłeś zegarek taki tylko dlatego że Ci się dodatkowe tarczki podobają czyż nie ?. Ja jestem przeciwnikiem chrono...za mało czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem przeciwnikiem chrono...za mało czytelne.

 

uważam tak samo - bez względu czy to najtańszy edifice czy no 7750.

 

stara zasada - co za dużo to nie zdrowo.

 

....choć portugalczyk - mimo, że chrono - jest czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość corki

To prawda, że kupiłem bo mi się wizualnie to wszystko spodobało. Sądziłem, że ta wskazówka która służy jako chronograf to sekundnik, no ale nie znam się na zegarkach. A ponieważ ten zegarek spełnia tylko część moich oczekiwań to kupiłem sobie elegancką Festinę ;), bez bajerów. Instrukcję mam tylko po angielsku ale spróbuję coś uczynić z tą regulacją. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja raczej nic nie da. Ta wskazówka ma skok "co sekundę". ja wyraźnie widać, w tym egzemplarzu jest bliżej niż w połowie miedzy indeksami. Proponuję wizyte u zegarmistrza. FAchowiec zdejmie sekundnik chronografu i założy go tak aby był centralnie na indeksie 12 w pozycji wyzerowanej. Nie zapłacisz nic, lub niewielka kwotę. Zajmie cała operacja kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kalibracja raczej nic nie da. Ta wskazówka ma skok "co sekundę". ja wyraźnie widać, w tym egzemplarzu jest bliżej niż w połowie miedzy indeksami.

Aż sprawdziłem. Wskazówka sekundowa chronografu ma skok co 1/2 s (oczywiście podczas kalibracji, a nie normalnego funkcjonowania jako stoper). Mechanizm to 7T92.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kalibracja raczej nic nie da. Ta wskazówka ma skok "co sekundę". ja wyraźnie widać, w tym egzemplarzu jest bliżej niż w połowie miedzy indeksami. Proponuję wizyte u zegarmistrza. FAchowiec zdejmie sekundnik chronografu i założy go tak aby był centralnie na indeksie 12 w pozycji wyzerowanej. Nie zapłacisz nic, lub niewielka kwotę. Zajmie cała operacja kilka minut.

 

Chronografy kwarcowe mają to do siebie, że właśnie można w nich ustawiać sekundnik. Miałem coś takiego w Timexie. Jak masz takie życzenie, to może startować np z godziny "6", czy jakiegokolwiek innego miejsca na tarczy. A w Seiko sekundnik chronografu płynie (o ile się nie mylę) i jest możliwe ustawienie w niepełnej sekundzie. A przynajmniej tak mi się wydaje.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość corki

A więc tak.

Dzięki lukaszr - Twój sposób kalibracji pomógł. Jest to opisane w instrukcji ale nie domyśliłbym się tego, bo mój angielski kiepski i nie wiedziałem, że zegarki też się kalibruje. W sumie pisałem do sprzedawcy o instrukcję po polsku, co by załatwiło sprawę raz dwa, ale odpisał, że nie posiada. Rozwiązanie Adi też jest sposobem, ale może na inny zegarek ;). Aha, wskazówka przy kalibracji ma skok co 0,5 sekundy. I sekundnik pracuje skokowo co sekundę, nie płynie.

Dzięki.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że skoro co 0,5 sekundy - to kalibracaja zniwelowała niecentralne zerowanie?

Jesli tak to ok. Moja rada była zdatna gdybu skakal co sekundę - tak zakladalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.