Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to był mecz o stawke, jakby nie było. A ten, to nie wiem kto będzie oglądal targany emocjami :o

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BVB vs S04 - 2 : 1

 

United vs City - 2 : 2

 

 

Podobnie :)

Pewnie kupę kasy wygraliście na zakładach.....hihi


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli hazard to tylko konie :)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli hazard to tylko konie :)

Grywałem....w "Beta..."na Nowolipkach :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w plecy, BVB nie weszło a tyle okazji mieli :wacko:


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to był mecz o stawke, jakby nie było. A ten, to nie wiem kto będzie oglądal targany emocjami :o

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Chcieli pokazać jak Bayern zdobywa tytuł na 7 kolejek przed końcem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No innego zakończenia tego spotkania, się nikt nie spodziewał nie ? :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Uhhh, co się dzieje !. Sevilla prowadzi z Realem 2:1  :D. Ale Real mocno teraz ciśnie. Zostało 12 minut do końca meczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Josep Bartomeu powinien podziękować Sevilli za mecz z Realem. Barca pokonała Celtę Vigo więc lądujemy na 2 miejscu w lidze. Niestety tracimy Valdesa. Podobno zerwał więzadło krzyżowe przednie, a to byłaby fatalna wiadomość  <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdes już dla FCB nie zagra. Smutne pożegnanie...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Valdes już dla FCB nie zagra. Smutne pożegnanie...

 

Smutne choć sam fakt pożegnania to wyłącznie jego wybór. Wszyscy przekonywali go żeby został… Zarząd, piłkarze Barcy, kibice. Nikt nie chciał, aby Valdes odszedł z FCB. Oby Pinto dobrze wykorzystał swoją szansę. Co do Valdesa, to wielu kibiców FCB nadal liczy na to, że może jeszcze istnieje jakaś możliwość żeby został w FCB. Zwłaszcza, że na najbliższe pół roku jest wyłączony z gry. No i MŚ też ma pozamiatane. Dramat świetnego zawodnika.

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki swietny to temat na dluzsza rozmowe chyba...:) W mojej opinii valdes to gracz bardzo niestabilny, raz super, raz dno, pamietam go glownie z wyciaganych pilek po strzalach realu, a takze z kiksow bramkarskich, jak gol "di valdesa". znikad nie wzielo sie powiedzenie "still better than valdes" na pewno nie jest w pierwszej 10 europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest w pierwszej 10 europy

 

Najlepszy nie jest, zgodzę się mimo mojej dużej dla niego sympatii. Ale podasz aż 10 lepszych w Europie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petr Cech, Iker, Thibaut Courtois, Buffon, De Gea, Neuer, Handanovic, - ktoś może jeszcze coś dorzuci ;)

 

 

Julio Cesar? Lloris?

Edytowane przez BeKSa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mierzymy? "Bo nam się podoba" czy w jakiś policzalny sposób?

Bo jeżeli w ilościach puszczonych goli na mecz to w sezonie 2012/13 Valdes nie łapał się nawet w pierwszej dwudziestce ;)

Najniższy wskaźnik w zeszłym sezonie miał Salvatore Sirigu z PSG - 0.48 puszczonej bramki na mecz, 84.5% skuteczność obron.

Ranking np. tutaj: http://bleacherreport.com/articles/1656525-top-20-goalkeepers-from-europes-top-leagues-in-2012-13/page/21

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z uznaniowości kryterium.

Możliwe są oczywiście inne zestawienia, jak,np. procent obronionych celnych strzałów:

Ubiegły sezon: http://www.givemesport.com/326287-top-10-best-and-worst-goalkeepers-in-europe

A tu  całe zestawienie różnych kryteriów oceny dla pierwszej połowy aktualnego sezonu, można wybierać i przebierać :) Valdes był w grudniu bardzo wysoko w statystyce skuteczności obron. 

http://www.barriesview.com/2013/12/europes-top-5-leagues-2013-14-goalkeeper-stats

Z tym, że takich zestawień jest pierdyliard w sieci i każdemu można coś zarzucić. Gdyż np. ilość procentowa obron będzie związana z jakością ataku i jakością obrony co może w różnych ligach wyglądać bardzo różnie. Trzeba chyba traktować to jako dobrą zabawę a nie jakieś ostateczne rankingi czy oceny. 

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy nie jest, zgodzę się mimo mojej dużej dla niego sympatii. Ale podasz aż 10 lepszych w Europie?

a pewnie ze podam :) cech, casillas, lopez. neuer, courtois, sirigu, buffon, hart, reina, lloris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

a pewnie ze podam :) cech, casillas, lopez. neuer, courtois, sirigu, buffon, hart, reina, lloris

 

Jaaasne, Casillas który od dawna grzeje ławę w Realu i na otarcie łez dostał możliwość gry w Copa del Rey. A Hart był wielokrotnie wygwizdywany (kibice też mu ubliżali) za interwencje w tym sezonie. Już wcześniej ktoś tutaj pisał, że Valdes jest słabym bramkarzem. Wtedy nie zareagowałem, ale teraz przypomnę, że ten "słaby bramkarz", który Waszym zdaniem nie mieści się w dwudziestce najlepszych, był na przykład w sezonie 2008/2009 nominowany przez UEFA do nagrody najlepszego bramkarza jako jeden z trzech (pozostali to Cech oraz Van der Sar). W sezonie 2009/1010 ponownie dostał nominację (pozostali: Cesar, Lloris) itd.. Nie chce mi się grzebać po statystykach, ale na przykład w roku 2013 FIFA ogłosiła nazwiska 5 najlepszych bramkarzy roku 2013. Byli to: Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Petr Cech, Manuel Neuer i Victor Valdes. Bleacher Report umieścił Valdesa na 5 miejscu wśród 20 najlepszych bramkarzy świata. To wszystko co mam do powiedzenia w temacie - "Valdes to słaby bramkarz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaaasne, Casillas który od dawna grzeje ławę w Realu i na otarcie łez dostał możliwość gry w Copa del Rey. A Hart był wielokrotnie wygwizdywany (kibice też mu ubliżali) za interwencje w tym sezonie. Już wcześniej ktoś tutaj pisał, że Valdes jest słabym bramkarzem. Wtedy nie zareagowałem, ale teraz przypomnę, że ten "słaby bramkarz", który Waszym zdaniem nie mieści się w dwudziestce najlepszych, był na przykład w sezonie 2008/2009 nominowany przez UEFA do nagrody najlepszego bramkarza jako jeden z trzech (pozostali to Cech oraz Van der Sar). W sezonie 2009/1010 ponownie dostał nominację (pozostali: Cesar, Lloris) itd.. Nie chce mi się grzebać po statystykach, ale na przykład w roku 2013 FIFA ogłosiła nazwiska 5 najlepszych bramkarzy roku 2013. Byli to: Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Petr Cech, Manuel Neuer i Victor Valdes. Bleacher Report umieścił Valdesa na 5 miejscu wśród 20 najlepszych bramkarzy świata. To wszystko co mam do powiedzenia w temacie - "Valdes to słaby bramkarz".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ten "słaby bramkarz", który Waszym zdaniem nie mieści się w dwudziestce najlepszych, był na przykład w sezonie 2008/2009 nominowany przez UEFA do nagrody najlepszego bramkarza jako jeden z trzech (pozostali to Cech oraz Van der Sar). W sezonie 2009/1010 ponownie dostał nominację (pozostali: Cesar, Lloris) itd.. Nie chce mi się grzebać po statystykach, ale na przykład w roku 2013 FIFA ogłosiła nazwiska 5 najlepszych bramkarzy roku 2013. Byli to: Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Petr Cech, Manuel Neuer i Victor Valdes. 

Raczej nie "Waszym zdaniem" ale zdaniem autorów zestawienia za sezon 2012/13 biorącego pod uwagę liczbę puszczonych goli na mecz, liczbę obron na mecz i skuteczność procentową obron. Czyli jakieś wymierne statystyki. A nie głosy kapituły lub głosy trenerów, piłkarzy itp. gdyż wtedy nie jest to konkurs jakościowy ale konkurs popularnościowy. I o tym trzeba zawsze pamiętać analizując różne zestawienia, porównania czy wyniki konkursów.

Osobiście uważam Valdesa za na pewno należącego do światowej czołówki aczkolwiek jestem daleki od próby formułowania dokładnego rankingu gdyż nawet statystyki efektywności danego zawodnika na boisku są dalekie od doskonałości - różne drużyny, różne ligi. Trzeba Valdesowi przyznać, że w tym sezonie do grudnia 2013 w wielu kategoriach plasował się w Europie wysoko np. 11 występów, 7 razy czyste konto (13 miejsce), puszczona bramka co 146 minut (4 miejsce), 84% skutecznych obron(3 miejsce). Sezon poprzedni nie była dla Valdesa aż tak udany, statystyki miał niższe, np. 65% obron, dokładnie tyle co Casillas ale Iker grał w o wiele mniejszej ilości meczów. Dla porównania z La Liga Courtois 75% w porównywalnej liczbie gier. Inne znane nazwiska - Buffon 80%, Neuer 79%, ter Stegen 72%, De Sanctis 76%, Mignolet 73%, Hart 70% - wszyscy ponad 30 gier. De Gea 68% ale grał w mniej niż 30 meczach. 

http://balancedsports.blogspot.com/2013/06/european-goalkeeper-stats-2012-13.html

 

Na koniec przypomnę, po pierwsze, to tylko zabawa, po drugie wszystko zależy od tego kto i jak mierzy czy liczy ;)

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdes jest mocno overrated przez klub w jakim gra. Daliby go jakiegoś przeciętniaka i nie byłoby żadnej dyskusji o top ileśtam. Dla mnie Boruc czy Szczęsny w przyzwoitej formie i biorę ich zawsze przez Victorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaaasne, Casillas który od dawna grzeje ławę w Realu i na otarcie łez dostał możliwość gry w Copa del Rey. A Hart był wielokrotnie wygwizdywany (kibice też mu ubliżali) za interwencje w tym sezonie. Już wcześniej ktoś tutaj pisał, że Valdes jest słabym bramkarzem. Wtedy nie zareagowałem, ale teraz przypomnę, że ten "słaby bramkarz", który Waszym zdaniem nie mieści się w dwudziestce najlepszych, był na przykład w sezonie 2008/2009 nominowany przez UEFA do nagrody najlepszego bramkarza jako jeden z trzech (pozostali to Cech oraz Van der Sar). W sezonie 2009/1010 ponownie dostał nominację (pozostali: Cesar, Lloris) itd.. Nie chce mi się grzebać po statystykach, ale na przykład w roku 2013 FIFA ogłosiła nazwiska 5 najlepszych bramkarzy roku 2013. Byli to: Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Petr Cech, Manuel Neuer i Victor Valdes. Bleacher Report umieścił Valdesa na 5 miejscu wśród 20 najlepszych bramkarzy świata. To wszystko co mam do powiedzenia w temacie - "Valdes to słaby bramkarz".

i co z tego ze casillas siedzi na lawce w meczach ligowych? jak sie interesujesz barca to pewnie cos o sytuacji w realu madryt wiesz, a casillasa z valdesem nawet nie ma co porownywac, bo valdes moze mu co najwyzej buty wyczyscic. spojrz na kogo stawia del bosque (stawial bo valdes wypadl).

+ ciekawa kompilacja :) 

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej ktoś tutaj pisał, że Valdes jest słabym bramkarzem. Wtedy nie zareagowałem, ale teraz przypomnę, że ten "słaby bramkarz"...

Mariusz ja pisałem ze to słaby bramkarz ale było to w kontekście tego iż podałeś go jako najlepszego bramkarza na Świecie.

Moim zdaniem jest mocno przereklamowany i jak juz pisałem miałbym problem żeby umieścić go w pierwszej 10 najlepszych bramkarzy na świecie.

Będziecie mieli duzo wiecej pożytku z Ter Stegena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz ja pisałem ze to słaby bramkarz ale było to w kontekście tego iż podałeś go jako najlepszego bramkarza na Świecie.

 

Wymieniłem Valdesa w kontekście jedenastek, które mieliśmy typować, co nie oznacza, że uważam go za najlepszego bramkarza świata. Zresztą daleki jestem od tego typu stwierdzeń, bo nie potrafię ocenić, który bramkarz jest najlepszy. Skoro Valdes jest jednym z topowych bramkarzy świata, a dodatkowo gra w moim ulubionym klubie, to wytypowałem Valdesa. I jeszcze jedno…

 

i co z tego ze casillas siedzi na lawce w meczach ligowych? jak sie interesujesz barca to pewnie cos o sytuacji w realu madryt wiesz, a casillasa z valdesem nawet nie ma co porownywac, bo valdes moze mu co najwyzej buty wyczyscic. spojrz na kogo stawia del bosque (stawial bo valdes wypadl).

A na kogo ma stawiać ?. Sam był trenerem Realu więc promuje swojego pupilka. Poza tym, porównywanie statystyk Valdesa i Casillasa to jakieś nieporozumienie. Valdes broni w La Liga, a Casillas buduje swoje rekordy przeważnie w meczach z kelnerami. To tak jakbyś bramkarza X wystawiał do drużyny która mierzy się z Niemcami, Holandią, Brazylią, Argentyną. Natomiast bramkarza Y wystawiał do tej samej drużyny na mecze z San Marino, Gibraltarem, Mołdawią, Burkina Faso i twierdził… bramkarz Y jest lepszy, bo X puścił więcej bramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelsea straciła punkty z Crystal Palace . Za chwile pierwszy gwizdek w meczu Arsenal - ManCity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie dużo po meczu Arsenal - ManCity obiecuję. W ogóle dużo sobie obiecuję po ostatnich 7 kolejkach ;)

 

A propos budowania rekordów przez Ikera Casillasa - kiedy on usiadł na ławce? W 2012/13, czyli w zeszłym sezonie grał tylko 19 razy i to pewnie większość nie w lidze i LM, dlatego pisałem, że nie za bardzo można porównać praktycznie takiej samej wartości skuteczności obron w jego i Valdesa przypadku. Rok wcześniej, 2011-12, grał w 37 meczach i miał 73% skuteczności, zaś Valdes w 35 grach 68%. Natomiast to jeszcze  poprzedni sezon był właśnie sezonem Valdesa, w 2010-11, Valdes miał w 32 meczach 83% skuteczności obron. Casillas wtedy w 35 grach miał 72%. W Hiszpanii wówczas nie było lepszego niż Valdes regularnie grającego bramkarza. Nie wiem jak w lidze francuskiej ale wówczas w angielskiej, niemieckiej i włoskiej tylko Abbiati w 35 meczach osiągnął lepszą skuteczność - 85%.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.