Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się stało wczoraj.

 

Po pierwsze - może mi się uda wbić na 1/4 ;)

 

Po drugie - tak całkiem szczerze, jeśli ktoś nie jest dozgonnym fanem PSG - chcielibyście w następnych meczach dla meczowej uczty, widzieć BCN czy PSG? Czy jakikolwiek inny klub teraz (poza Bayernem i Realem może) daje szansę na tak niebywałe emocje, zwroty akcji, historyczne wydarzenia? :)

 

Można sobie mówić o (nie)uczciwości czy (nie)sprawiedliwości, ale to jest wada/zaleta futbolu w takiej postaci. I jako kibic piłkarski zdecydowanie wolę, że wczorajsze rozstrzygnięcie była takie a nie inne.


Dobrze, jeszcze jedno dodam. Wiesz dlaczego tak się dzieje? Wskaż mi inną drużynę (tylko zbierz się na obiektywizm), której piłkarze bardziej pokładają się jak, przykro mi- pizdy. Szanuję Barcelonę za jej osiągnięcia, za kunszt Messiego itd., ale za te teatralne numery organicznie nienawidzę. 

a ja mogę? ;) Juventus - to ci dopiero aktorzy ze spalonego teatru ;)

 

Natomiast co do piz* z BCN - pojedź kiedyś na mecz i zobacz jak to wygląda na żywo. Większość z tych piłkarzy tak mocno przerasta rywali, że są bez przerwy, bez piłki faulowani, szarpani etc. bo nie ma innego sposobu na ich powstrzymanie, a kamera w tv tego nie pokazuje. Absolutnie nie popieram pozerstwa, wymuszeń itp. ale to jest walka na najwyższym poziomie i nie przepychasz się z ułomkami.

 

Na marginesie -Messi to jeden z najtwardszych gości jakich oglądałem na boisku, żeby jego wywrócić to trzeba się postarać. Neymar to co innego, ale on jest po prostu innej konstrukcji fizycznej i chociaż ma skłonności do hiperbolizowania, to pizdą bym go nie nazwał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dobrze, jeszcze jedno dodam. Wiesz dlaczego tak się dzieje? Wskaż mi inną drużynę (tylko zbierz się na obiektywizm), której piłkarze bardziej pokładają się jak, przykro mi- pizdy. Szanuję Barcelonę za jej osiągnięcia, za kunszt Messiego itd., ale za te teatralne numery organicznie nienawidzę.

Nie podobają mi się symulki. Wielokrotnie za wzór szacunku i uczciwej rywalizacji sportowej stawiałem wojowników z NFL, gdzie jakakolwiek ściema by nie przeszła (choć i NFL ma swoje za uszami, polecam oparty na faktach film pt. Concussion). No ale dla mnie Barca to przede wszystkim kwintesencja piękna piłki nożnej. Kibicem Barcy jestem od ponad 20 lat więc moja wypowiedź raczej nie będzie obiektywna. No i Barca to nie tylko jeden Messi. W każdej formacji można znaleźć świetnych piłkarzy. Po tylu latach kibicowania FCB, nawet jak grają piach, to i tak im kibicuję. Jak symulują, to trudno, nie będę z tego powodu rozdzierał szat. Dla mnie Barca jest jak reprezentacja Polski stąd moja pobłażliwość.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos nurkowania, czy znacie jakieś +/- rzetelne statystyki, które umożliwiałyby porównanie zespołów z wiodących lig?

Coś jak np.

http://www.totalsportek.com/football/diving-yellow-cards-premier-league/

http://www.express.co.uk/sport/football/741073/Premier-League-stats-dives-every-flight-team-sportgalleries

Jak widać w obu przypadkach, w analizowanych okresach czasu, w UK prym wiedzie Chelsea ;).

 

PS

S. Stempniewski ocenia dyskusyjne sytuacje:

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/europuchary,kontrowersje-z-meczu-barcelona-psg-opinia-slawomira-stempniewskiego,artykul,764410,1,832.html

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po drugie - tak całkiem szczerze, jeśli ktoś nie jest dozgonnym fanem PSG - chcielibyście w następnych meczach dla meczowej uczty, widzieć BCN czy PSG? Czy jakikolwiek inny klub teraz (poza Bayernem i Realem może) daje szansę na tak niebywałe emocje, zwroty akcji, historyczne wydarzenia? :)

 

 

Ja nie jestem w ogóle fanem PSG - ani dozgonnym, ani żadnym innym, więc odpowiem. Skoro Barca jest aż tak atrakcyjna, że należy akceptować ewidentne szwindle, to może od razu przyznajmy im dozgonnie ;) udział we wszystkich przyszłych finałach - no, przynajmniej półfinałach. Co by to bowiem było, gdyby kiedyś jakimś cudem wyeliminował ją zespół wyjątkowo nieatrakcyjny, na przykład... :D :D :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam od siebie, że gdyby w taki sposób wygrała drużyna bez takiej szerokiej grupy antyfanów, powiedzmy BVB, to opinie większości byłyby zgoła inne.

 

Mi było głupio, kibicuje im ładnych parę lat.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pierwszy karny słusznie podyktowany. Może to zawodnik PSG symuluje poślizg aby w desperacji zatrzymać akcję? Genialne podanie Iniesty, Neymar wbiega na czysto i zostaje wywrócony.

https://gfycat.com/HeavenlyPastelInvisiblerail

 

Drugi karny z kapelusza to się zgodzę. Mecz był niesamowity tym bardziej jestem zły, że wyłączyłem w 86 minucie. PSG zagrało taktycznie dno.

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w ogóle fanem PSG - ani dozgonnym, ani żadnym innym, więc odpowiem. Skoro Barca jest aż tak atrakcyjna, że należy akceptować ewidentne szwindle, to może od razu przyznajmy im dozgonnie ;) udział we wszystkich przyszłych finałach - no, przynajmniej półfinałach. Co by to bowiem było, gdyby kiedyś jakimś cudem wyeliminował ją zespół wyjątkowo nieatrakcyjny, na przykład... :D :D :D

Przecież wiesz, że nie o to chodziło  :P

Nie popieram żadnych forów, rozgrywek nieczystych, przy zielonym stoliku itp. Mówiłem o tym, że jeśli już gdzieś pojawi się taka sytuacja, to ja egoistycznie wolę, żeby to działało na korzyść tych, których sportowo wolę oglądać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bukmacherzy na całym świecie zarobily wczoraj miliony, jak nie miliardy :o

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Skoro Barca jest aż tak atrakcyjna, że należy akceptować ewidentne szwindle, to może od razu przyznajmy im dozgonnie ;) udział we wszystkich przyszłych finałach - no, przynajmniej półfinałach. Co by to bowiem było, gdyby kiedyś jakimś cudem wyeliminował ją zespół wyjątkowo nieatrakcyjny, na przykład... :D :D :D

 

Przekładając to na polskie boiska, gdzie legła nie może tam  sędzia pomoże.

post-95072-0-53648000-1489092649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnę , że w 1993 roku Legii odebrano mistrzostwo po wygranym meczu z Wisłą 6:0 , spotkanie anulowano ,

ale to tylko polska liga , gdzie im tam do ligi mistrzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bandyci z C+ nie puszczają Grosika. Coraz gorzej ta platforma wygląda. Mało tego, Kamil dziś strzela Łukaszowi. Transmisji brak...b71b5e15ff7b01e7b2a543f7e4c4029c.jpg

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auba na 1:1 :)

 

ce6f009b5401167900ea88dec83b4a10.jpg

 

BVB, BVB,BVBEEE

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na El Riazor wyeksploatowana bojem z PSG Barca traci komplet punktow z Deportivo . Wynik 2:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na El Riazor wyeksploatowana bojem z PSG Barca traci komplet punktow z Deportivo . Wynik 2:1

Może po prostu normalny sędzia sędziował ;)

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu normalny sędzia sędziował ;)

Czego nie można powiedzieć o sędziowaniu Gi(L)a w meczu legła-Wisła. Machający łapami Radović http://ekstraklasa.tv/legia-wisla-k-1-0-radovic-wybiegal-na-czysta-pozycje-i-upadl-sedzia-dal-kartke/g5rrjf i nieuznana bramka dla Wisły na 1-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie można powiedzieć o sędziowaniu Gi(L)a w meczu legła-Wisła. Machający łapami Radović http://ekstraklasa.tv/legia-wisla-k-1-0-radovic-wybiegal-na-czysta-pozycje-i-upadl-sedzia-dal-kartke/g5rrjf i nieuznana bramka dla Wisły na 1-1.

 

Kompleks "ległej" trochę wpływa na zdolność oceny sytuacji.

Tak, Radovic nabrał sędziego i to jemu należała się żółta kartka a nie obrońcy Wisły. Tylko jeżeli już Gil zdecydował się gwizdnąć faul w tę stronę, to należała się czerwona dla wiślaka. Radovic wychodził sam na sam z bramkarzem.

Co więcej, trochę później Gil gwizdnął faul Małeckiego na Guilherme. Znowu się pomylił, bo Guilherme się po prostu poślizgnął, co było wyraźnie widać - przynajmniej na stadionie - siedzę dokładnie na wysokości miejsca zdarzenia - w TV nie widziałem powtórki tego przypadku. Tylko znów - jeżeli to był faul, to upadek wyglądał tak, że Małeckiemu należała się żółta kartka, a to byłaby jego druga.

Więc w tym momencie (około 25 - 30 minuty meczu) , gdyby Gil faktycznie sędziował pod "ległą", Wisła powinna grać w dziewięciu.

To jest po prostu słaby sędzia.

A nieuznana bramka dla Wisły - obejrzyj wczorajszą Ligę+ ekstra - tam jest dokładna interpretacja tej sytuacji - wszyscy uznali, że była to dobra decyzja sędziego.

Tylko nie da się obiektywnie na to spojrzeć w momencie pisania w każdym poście "legła".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleks "ległej" trochę wpływa na zdolność oceny sytuacji.

Tak, Radovic nabrał sędziego i to jemu należała się żółta kartka a nie obrońcy Wisły. Tylko jeżeli już Gil zdecydował się gwizdnąć faul w tę stronę, to należała się czerwona dla wiślaka. Radovic wychodził sam na sam z bramkarzem.

Co więcej, trochę później Gil gwizdnął faul Małeckiego na Guilherme. Znowu się pomylił, bo Guilherme się po prostu poślizgnął, co było wyraźnie widać - przynajmniej na stadionie - siedzę dokładnie na wysokości miejsca zdarzenia - w TV nie widziałem powtórki tego przypadku. Tylko znów - jeżeli to był faul, to upadek wyglądał tak, że Małeckiemu należała się żółta kartka, a to byłaby jego druga.

Więc w tym momencie (około 25 - 30 minuty meczu) , gdyby Gil faktycznie sędziował pod "ległą", Wisła powinna grać w dziewięciu.

To jest po prostu słaby sędzia.

A nieuznana bramka dla Wisły - obejrzyj wczorajszą Ligę+ ekstra - tam jest dokładna interpretacja tej sytuacji - wszyscy uznali, że była to dobra decyzja sędziego.

Tylko nie da się obiektywnie na to spojrzeć w momencie pisania w każdym poście "legła".

 

Kompleksy to mają fanboye ległej, gdy nazwie się po imieniu piłkarską pato(L)ogię, która ma miejsce od wielu sezonów. Tłumaczenia  kółka wzajemnej adoracji w cana(L) + , że  bramka Wisły na 1-1 była nieprawidłowa ponieważ Wiślak odwracając głowę absorbował Malarza,  to żenada..  Porównywalna do kompromitujących  odpowiedzi fanboyów ległej w sondzie na temat  Powstania Warszawskiego :  ''Dlaczego Powstanie Warszawskie jest ważne dla kibiców legii? - bo wszyscy walczyli za legie.  Zośka kto to był? -- to była nasza najbardziej ulubiona pani, mamy herb w Wołominie herb pani Zosi. '' http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/co-kibice-legii-wiedza-o-powstaniu-warszawskim/fwmbw66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie źródłem wiedzy (w jakiejkolwiek dziedzinie) jest fakt.pl, to dla mnie koniec tematu.

W sprawie formy Twojej wypowiedzi - również koniec tematu.

 

:lol: Twoje  nieudolne odwracanie uwagi od sedna przez negowanie nośnika informacji ( pierwszego z  brzegu, ta sonda jest dostępna w różnych źródłach, ale obsługiwać wyszukiwarkę internetową nie każdy potrafi, prawda?)  nie przykryje idiotycznych odpowiedzi fanboyów ległej z ww sondy oraz bzdur pseudodziennikarzy z cana(L) +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dno osiągnięte i już niżej to się chyba zejść nie da!!!Poziom zaślepienia równy temu który prezentuje pewien "tylko poseł" z Żoliborza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.