Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Ibrę albo się kocha albo nienawidzi. Przeszedł długą i krętą drogę. Zapracował sobie na to żeby być zapamiętanym. Może nie jest to najwybitniejszy piłkarz na świecie, ale jestem pewny, że ma swój udział w obecnej grze Milanu. Ja osobiscie bardzo lubie tego krejzola

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 16:43, pepepatryk napisał:

jestem pewny, że ma swój udział w obecnej grze Milanu.

 

Zdecydowanie ma. Miał też w ostatnim (jak dotąd) tytule mistrzowskim, w sezonie 2010/2011. Tyle, że w tamtej kadrze AC MILAN miał również m.in. Thiago Silvę, Gattuso, F. Inzaghiego, Van Bommela, Pato, Seedorfa, Nestę, Ronaldinho, Antonio Cassano, Ambrosiniego, Zambrottę, Kevina Boatenga, czy Robinho.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacyś fani Interu się znajdą?

Bo szczerze jakbym miał wybrać jakiś włoski klub to chyba właśnie Inter... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również od zawsze kibicuję Romie (choć jestem większym fanem Realu ;-)).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również od zawsze kibicuję Romie (choć jestem większym fanem Realu ;-)).



Realu?? Oł noooł. A po twoich zegarkach można było stwierdzić, że wiesz co dobre oczywiście żartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Realu?? Oł noooł. A po twoich zegarkach można było stwierdzić, że wiesz co dobre oczywiście żartuje

Hahaha...No tak wyszło

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukebor napisał:

Ja również od zawsze kibicuję Romie (choć jestem większym fanem Realu ;-)).

Real 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w pełni świadomie jestem fanem AC MILAN od 33 lat. Poza AC MILAN zawsze kibicuję w zagranicznych ligach klubom, w których grają Polacy. Sympatyzowałem więc w lidze angielskiej z FC Liverpool w czasach Jerzego Dudka, na przykład, a z Arsenalem w okresie, kiedy grał tam Wojciech Szczęsny. AS ROMA budzi odrobinę mojej sympatii ze względu na historię Zbigniewa Bońka. W Hiszpanii, kiedy w Realu Madryt był Jerzy Dudek, to oni, rzecz jasna, mieli "mój głos". Gorzej, kiedy grają ze sobą dwie "polskie" drużyny ;). A jeszcze gorzej, kiedy AC MILAN gra przeciwko "polskiej" drużynie w Serie A - a teraz zdarza się to bardzo często. Cóż, jednak... MILAN PER SEMPRE!  ;)

 

https://pliki.meczyki.pl/big/230/59b2b6ebe8029.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki jest mechanizm kibicowania latami zagranicznej drużynie? Rozumiem, że sympatię budzi klub który przez jakiś czas gra pięknie/ skutecznie jak Barcelona Cruyffa czy później Guardioli czy Galacticos ale czym latami karmicie tą miłość gdy brak tam lokalnego patriotyzmu czy wspomnień z dzieciństwa na temat wspólnych z ojcem/ kolegami  wypadów na mecze czy lokalnych „sprawdzianów” na boisku czy ulicy 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się zaczęło jak byłem małym chłopcem. Tata pozwalał mi siedzieć dłużej tylko w te wieczory kiedy były jakieś ciekawe mecze. Od małego oglądałem jak grały najlepsze kluby i moja sympatie najbardziej wzbudziła Barca. Teraz mieszkam 1500km od moich rodziców, ale wiem ze jak ja siedzę na kanapie i oglądam Barce to mój Ojciec robie prawdopodobnie to samo, chodź to nie jest jego ulubiony klub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arsenal Londyn, więc u mnie to lekka (a ostatnio nawet duża) doza masochizmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko zaczynało się jak byliśmy małymi chłopcami - kiedy czas spędzało się „na podwórku”, a nie z Fifą. Każdy z nas chciał być Bońkiem, ale chyba częściej Maldinimi, później Roberto Carlosem czy innym van Bastenem. Została mocna sympatia do klubów, w których grali nasi idole.
Na „naszym” krajowym podwórku jednak ciężko znaleźć klub, w którym grali by nasi idole, chociaż pamietam boom na naszego lokalnego Piechnę, który był idealnym przykładem piłkarza którego piłka sama znajdowała w polu karnym (a takich jest mało). Pamietam też, że z Frankowskim czy Żurawskim na koszulce, później u mnie „na dzielni” młodzież biegała.
Koronie Kielce nie kibicuje szczególnie, chociaż grałem tam jako trampkarz, bo w pewnym momencie zaczęło mieć znaczenie co innego, niż sportowa forma na boisku. Zraziłem się. I tak już zostało przez naście lat.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, desmo napisał:

Panowie a jaki jest mechanizm kibicowania latami zagranicznej drużynie? Rozumiem, że sympatię budzi klub który przez jakiś czas gra pięknie/ skutecznie jak Barcelona Cruyffa czy później Guardioli czy Galacticos ale czym latami karmicie tą miłość gdy brak tam lokalnego patriotyzmu czy wspomnień z dzieciństwa na temat wspólnych z ojcem/ kolegami  wypadów na mecze czy lokalnych „sprawdzianów” na boisku czy ulicy 😉

 

Lokalnych sprawdzianów na boisku akurat w moim przypadku było sporo, bo bardzo często organizowano w czasach mojego dzieciństwa turnieje szkolne, osiedlowe, itp., w których chłopcy w moim wieku (wtedy jeszcze podstawówka) nazywali swoje drużyny Ajaxami, Bayernami, Liverpoolami, Realami, itd. Nie było jakoś zwyczaju nazywania tych podwórkowych/szkolnych paczek Legiami ani Wisłami.  ;) Natomiast to moje w pełni świadome kibicowanie ACM zaczęło się, kiedy niemal równocześnie drużyna zaczęła odnosić spektakularne, międzynarodowe sukcesy (tak - wskoczyłem wtedy na "bandwagon" :D), a ja zacząłem regularnie spędzać czas w Italii, w której wkrótce zdarzyło mi się przebywać i "nieco dłużej". Rozwinąłem w sobie wtedy coś w rodzaju "italolubności ogólnej", a sympatię do AC MILAN podtrzymałem i systematycznie wzmacniałem. W międzyczasie "parę razy" zdarzyło się być na meczach. A kiedy pojawiły się telewizje satelitarne, można regularnie oglądać wszystko w TV. Jest też, oczywiście, Internet. Nawiasem mówiąc, polscy kibice AC MILAN  należą do najbardziej prężnie działających klubów kibica ACM na świecie i praktycznie niemal na każdym meczu ACM widać transparenty/flagi polskich fanów. Są też mocno aktywni online. Z kolei klub sprawia wrażenie naprawdę ceniącego sobie zagranicznych fanów. A co do "lokalnego, piłkarskiego patriotyzmu" - cóż, jako dzieciak i junior kopałem "chwilkę" piłkę w lokalnym klubie (wówczas III liga, ze "sporadycznymi wzlotami" do drugiej, aktualnie 10 miejsce w tzw. I lidze). śledzę wyniki drużyny, etc. - w dzieciństwie i wczesnej młodości na meczach bywałem często i regularnie.

 

 

Godzinę temu, lukebor napisał:

Koronie Kielce nie kibicuje szczególnie, chociaż grałem tam jako trampkarz, bo w pewnym momencie zaczęło mieć znaczenie co innego, niż sportowa forma na boisku. Zraziłem się. I tak już zostało przez naście lat.

 

Hehe... Właśnie zauważyłem, że jutro gramy "ze sobą".  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby dzisiaj Man Utd wskoczył na pozycję lidera PL? Zobaczymy za 90min... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ;) Ciekawe na jak długo, ale dawno tego nie było :)

 

Screenshot_2021-01-12-23-50-09-746_eu.livesport.LiveSports_pl2.jpg

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 23:52, Krygo napisał:

Czyżby ;) Ciekawe na jak długo, ale dawno tego nie było :)

 

Screenshot_2021-01-12-23-50-09-746_eu.livesport.LiveSports_pl2.jpg

Nie pamiętam tak pięknego widoku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek OUT, szkoda, że tak późno. Patrząc na zbliżające się eliminacje do MŚ i ME chyba zbyt późno. Może być z tego niezły bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pijemy!!! W pierwszym momencie jak zobaczyłem info nie uwierzyłem i myślałem, że komuś się daty z 1.04 pomyliły i robi se jaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.