Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Conti chciał dużą gażę, a Inter stara się ciąć koszty na maksa (vide: apel do zawodników w sprawie wynagrodzenia).

 

Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich dni było chyba jednak stanowcze "nie" dla żądań Raioli i rozstanie (z mocno chyba zdziwionym takim finałem) Donnarummą oraz podpisanie 5-letniego kontraktu z bramkarzem sezonu w lidze francuskiej, M. Maignan. ACM mocno się postawił Raioli i niewykluczone, że również Hakan rozstanie się z klubem. Fani zachwyceni taką postawą klubu i Maldiniego (mocno śledzę fora/grupy włoskie, więc widzę), ale i na maksa rozczarowani coraz bardziej na horyzoncie widocznym kontraktem dla Giroud (piszą: "nie chcemy kolejnego Mandzukicia!"). Tonali chyba wróci do Bresci, zostanie Tomori. A co dalej..?  ;)

Z Interem jest taki problem, że chińscy właściciele nie za bardzo chcą płacić. Jak gaży nie dostanie piłkarz zarabiający miliony, to jakoś przeżyje kilka miesięcy 🤣 (tj. tak mi się wydaje, bo jednak mogą płakać że im na kolejne Lamorghini nie wystarczy), ale jak szeregowi pracownicy klubu muszą żyć miesiącami bez pensji to już trochę gorzej. To taka trochę tejemnica poliszynela, ale w klubie finansowo jest tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Conti chciał dużą gażę, a Inter stara się ciąć koszty na maksa (vide: apel do zawodników w sprawie wynagrodzenia).

 

Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich dni było chyba jednak stanowcze "nie" dla żądań Raioli i rozstanie (z mocno chyba zdziwionym takim finałem) Donnarummą oraz podpisanie 5-letniego kontraktu z bramkarzem sezonu w lidze francuskiej, M. Maignan. ACM mocno się postawił Raioli i niewykluczone, że również Hakan rozstanie się z klubem. Fani zachwyceni taką postawą klubu i Maldiniego (mocno śledzę fora/grupy włoskie, więc widzę), ale i na maksa rozczarowani coraz bardziej na horyzoncie widocznym kontraktem dla Giroud (piszą: "nie chcemy kolejnego Mandzukicia!"). Tonali chyba wróci do Bresci, zostanie Tomori. A co dalej..?  ;)

 

Maldini bardzo dobrze to rozegrał. Nawiązanie do filozofii Fergusona, że żaden piłkarz nie jest ważniejszy od klubu. Podobną politykę transferową ma od kilku lat Bayern, za którym nie przepadam, ale akurat ten aspekt doceniam.

 

Będzie miał problem Donnarumma ze znalezieniem nowego pracodawcy przy obecnych żądaniach finansowych. Myślę, że ostatecznie wyląduje w PSG. Ma chłopak zadatki na zostanie nowym Buffonem i grę na najwyższym poziomie przez kolejne 15 lat, ale teraz już z pozycji zwykłego najemnika. Żeby nie było tak entuzjastycznie - moim zdaniem szykują się dwa poważne błędy z oddaniem Tonalego i Romagnoliego. Pierwszy jeszcze nie odpalił, ale ma zadatki na świetnego pomocnika i kosztuje niewiele. Drugi zanotował słabszy sezon, ale zaledwie rok temu pokazał, że potrafi grać przez długi czas na bardzo wysokim poziomie; do tego Kjaer do najmłodszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Z Interem jest taki problem, że chińscy właściciele nie za bardzo chcą płacić. Jak gaży nie dostanie piłkarz zarabiający miliony, to jakoś przeżyje kilka miesięcy 🤣 (tj. tak mi się wydaje, bo jednak mogą płakać że im na kolejne Lamorghini nie wystarczy), ale jak szeregowi pracownicy klubu muszą żyć miesiącami bez pensji to już trochę gorzej. To taka trochę tejemnica poliszynela, ale w klubie finansowo jest tragicznie.

 

Tak, tak - "chodzą słuchy", że Inter daje wielu klubom do zrozumienia, że właściwie z obecnej kadry do kupienia jest każdy.

 

1 godzinę temu, tomek.wzr napisał(-a):

 

Maldini bardzo dobrze to rozegrał. Nawiązanie do filozofii Fergusona, że żaden piłkarz nie jest ważniejszy od klubu. Podobną politykę transferową ma od kilku lat Bayern, za którym nie przepadam, ale akurat ten aspekt doceniam.

 

Będzie miał problem Donnarumma ze znalezieniem nowego pracodawcy przy obecnych żądaniach finansowych. Myślę, że ostatecznie wyląduje w PSG. Ma chłopak zadatki na zostanie nowym Buffonem i grę na najwyższym poziomie przez kolejne 15 lat, ale teraz już z pozycji zwykłego najemnika. Żeby nie było tak entuzjastycznie - moim zdaniem szykują się dwa poważne błędy z oddaniem Tonalego i Romagnoliego. Pierwszy jeszcze nie odpalił, ale ma zadatki na świetnego pomocnika i kosztuje niewiele. Drugi zanotował słabszy sezon, ale zaledwie rok temu pokazał, że potrafi grać przez długi czas na bardzo wysokim poziomie; do tego Kjaer do najmłodszych nie należy.

 

 

Oczywiście, że Maldini postąpił właściwie w sprawie Donnarummy. I mówię to z perspektywy gościa, który (jako jeden z wielu, zapewne) miał nadzieję, że Donnarumma stanie się kolejną Wielką Ikoną AC MILAN. Miał na to szansę. Miał szansę zarobić DUŻO (może na 2 Bugatti mniej niż odchodząc z ACM) i JEDNOCZEŚNIE zostać Legendą. Legendą jednego z najważniejszych klubów w historii piłki. I nie chciał. Może nie rozumiał do końca sytuacji. Może jest świetnym bramkarzem, a ogólnie kretynem. Nie wiem...

 

Z tym Tonalim, to sam nie wiem... On w większości spotkań, w których występował, fatalnie podawał - niejednokrotnie stwarzając niebezpieczeństwo dla drużyny - a, poza tym, cały czas miałem wrażenie, że myśli głównie o tym, jakby się tu najszybciej pozbyć piłki... Nie mówię, że to łajza ;), ale za taką kasę oczekiwałbym jednak chociaż odrobinkę więcej...

 

Romagnoli to z kolei podopieczny Raioli, a ACM chciałby chyba "wyczyścić" klub z jego "dzieci". Jedynym, któremu Raiola nie odważył się nic powiedzieć, jest, naturalnie, Zlatan.

 

Reasumując, mimo wszystko - po tej historii z Donnarummą - też chyba optowałbym za pozbyciem się Romagnoliego. Szkoda tracić czas i nerwy na "Operę a'la Donnarumma" przy kolejnych sezonach. Hakan, jeśli się "nie może zdecydować", też niech spada. Najważniejsze jest, żeby zatrzymać Kessiego, wykupić Tomoriego i... NIE podpisywać (ale to już chyba "spóźnione żale") kontraktu z Giroud, a zainwestować w rasowego napastnika... :)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Donnaruma miał iść do Juve, ale nie chyba wyszło.

 

Miał. Ale Juve, jak to Juve ;) - widząc, że Maldini olał Donnarummę i podpisał kontrakt z Maignanem, nagle zaproponowało Raioli "nieco mniej" niż kiedy jeszcze nic nie było definitywnie rozstrzygnięte między Gigio a Milanem. Raiola zaproponował Gigio PSG i Barcelonie, ale podobno w tej chwili nawet Roma wchodzi w grę...

 

A tutaj o jeszcze jednej ważnej transferowej "akcji" Milanu: https://www.milannews.it/calciomercato-milan/sportmediaset-milan-pioli-vuole-de-paul-come-erede-di-calhanoglu-ci-sono-gia-stati-dei-contatti-l-alternativa-e-mkhitaryan-412057


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do Manchesteru pojechało... zero pucharów. Nie, żebym jakoś kibicował Chelsea, czy też miał coś szczególnego przeciwko którejś z dwóch drużyn z M., ale to dosyć szczególna sytuacja - dwie drużyny w finałach i nic. Znam osobiście paru Angoli, fanatycznych kibiców City i mieli polewkę z United, a dzisiaj pewnie płaczą...  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczór dla zachodniego Londynu. Chelsea wygrywa LM a Brentford awansował do PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże zdziwienie 😲

Jednak Chelsea ma patent na City w tym sezonie. I dobrze :)

 

Tak jak na początku lat 2000 regularnie angielskie kluby docierały do finałów, tak znowu od kilku lat zaczyna się sytuacja powtarzać (drugi angielski finał w ciągu 3 lat). Ciekaw jestem czy w przyszłym sezonie znowu zobaczymy dominacje klubów z wysp. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 poczytaj w osobnym temacie

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro, Eurem :D a w finale gry o Ekstraklasę mamy ŁKS - Górnik Łęczna i mocno się zdziwię, jeśli Łodzianie nie wrócą do niej w tym roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 53 lata skończył najlepszy obrońca w historii piłki nożnej, Paolo Maldini. Obietnicy dotrzymał również Theo Hernandez, który jakiś czas temu ogłosił, że jeżeli AC MILAN wróci do Ligi Mistrzów, to zrobi to. I zrobił. Jak widać. Na ostatniej fotce obaj panowie razem.  :)

 

https://i.pinimg.com/originals/41/92/c5/4192c51d6632e8a41e58d680229723ac.jpg

 

Image

 

https://pbs.twimg.com/media/E41lUAMX0AModez?format=jpg&name=medium

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdarza obok Maldiniego na San Siro siadać, to zawsze wielka przyjemność sobie krótką pogawędkę uciąć.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, beniowski napisał(-a):

Mnie się zdarza obok Maldiniego na San Siro siadać, to zawsze wielka przyjemność sobie krótką pogawędkę uciąć.

 

Nie ma w żadnym, ale to żadnym języku słów odpowiednich do wyrażenia mojego poziomu nienawiści do Ciebie.  ;)  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Mogę Ci wysłać zdjęcie😜👍

 

Wyślij.

 

Jeśli chcesz zasnąć z rybami - jak Luca Brasi...  ;) :lol:

 

PS. A serio - nie wiem, jak inni, ale ja bym chętnie zobaczył. Taka pamiątka to nie byle co.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilku kibiców MU więc wrzucam. Fabrizio Romano potwierdza, że Sancho ląduje w Manchesterze, w tym właściwym, czerwonym. ;) Może jednak kibice MU powinni być wdzięczni Southgate'owi, że posadził Jadona na ławce, co nie wywindowało ceny w ostatnim czasie. Teraz jeszcze tylko klasowy środkowy obrońca i ktoś w miejsce Freda na środek pomocy. W przyszłym roku trzeba się rozejrzeć za następcą Cavaniego np. takim drugim Lukaku. Dalej nie rozumiem, dlaczego go sprzedano.

 

 

Schowek01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 20:44, tomek.wzr napisał(-a):

Jest tu kilku kibiców MU więc wrzucam. Fabrizio Romano potwierdza, że Sancho ląduje w Manchesterze, w tym właściwym, czerwonym. ;) Może jednak kibice MU powinni być wdzięczni Southgate'owi, że posadził Jadona na ławce, co nie wywindowało ceny w ostatnim czasie. Teraz jeszcze tylko klasowy środkowy obrońca i ktoś w miejsce Freda na środek pomocy. W przyszłym roku trzeba się rozejrzeć za następcą Cavaniego np. takim drugim Lukaku. Dalej nie rozumiem, dlaczego go sprzedano.

 

 

Schowek01.jpg

 

👍

Ja się boję że to pierwszy i jedyny mocny transfer w tym okienku. 

Nie bardzo widzę dobrego i dostępnego CDM 😕

Obrońca? Ramos idzie do PSG to o Varanie można zapomnieć. 

Trochę bym nie chciał kolejnych przeciętniaków...

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jestem w 100% przekonany, czy piłkarsko ten transfer się sprawdzi (chociaż coraz bardziej optuje za "tak"), ale w tym całym cyrku pt. "money talks" zaimponowała mi postawa tego chłopaka. Sandro Tonali od dziecka marzył o AC MILAN. A teraz zgodził się na dosyć sporą obniżkę gaży, żeby tylko zostać w klubie... Trochę to kontrastuje z zachowaniem niejakiego Donnarummy...

 

https://icdn.sempremilan.com/wp-content/uploads/2020/08/EgmYNuoXcAAWGDw.jpeg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Tonali przypomniała mi sie wypowiedź Szczęsnego.

Cytat

Wojciech Szczęsny wywołał spore kontrowersje swoją wypowiedzią. - Carlo Pinsoglio to dobry chłopak, poprawia atmosferę w szatni. Rozegrał 22 minuty w poprzednim sezonie i zawsze żartuję z nim, że wygrał tyle samo tytułów mistrzowskich, co Francesco Totti - powiedział Szczęsny o trzecim bramkarzu Juventusu. Totti, legenda włoskiej piłki i swego czasu jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, wygrał z Romą zaledwie jedno mistrzostwo - spędził w niej całą swoją karierę piłkarską, odrzucał bardziej intratne oferty m.in. z Realu Madryt.

Marzenia z dzieciństwa fajnie jest realizować, ale trzeba iść do przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rebrov napisał(-a):

Co do Tonali przypomniała mi sie wypowiedź Szczęsnego.

Marzenia z dzieciństwa fajnie jest realizować, ale trzeba iść do przodu. 

 

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem - ale... co to właściwie znaczy "iść do przodu"..? Przejść do większego i lepszego klubu? Jeśli tak, to pod jakim względem, w jakiej perspektywie czasowej, etc...? Droga klubowa Szczęsnego to, jak wiadomo: Agrykola>Legia>Arsenal>Roma>Juventus (jak dotychczas). Bentford pomijam. Można więc powiedzieć, że cały czas przechodził do, w najszerszej możliwej perspektywie, poważniejszego klubu, bardziej utytułowanego. No, OK. Sytuacja "Arsenal>Roma" do małej dyskusji.  ;)

 

A Sandro Tonali - ma 21 lat i jego dotychczasowa kariera klubowa to: Piacenza>Brescia>AC Milan.

 

No i teraz ten MILAN. Oczywiście, że nie jest u szczytu potęgi. Ale bywał już w ZNACZNIE gorszej sytuacji/kondycji w swojej historii i się podnosił. Nie mogąc więc wykluczyć, że w przyszłości tak się zdarzy i patrząc na całokształt osiągnięć klubu, ile znasz klubów piłkarskich bardziej od AC MILAN utytułowanych..? Czy zamiana przez Donnarummę AC MILAN na PSG to zamiana mniejszego klubu na większy..? Jakie ma osiągnięcia/tytuły PSG..? Jest (obecnie) znacznie bogatszym klubem, kupuje (niemal) kogo chce, ale... czy to wystarczy do zbudowania legendy takiej, jaką mają REAL MADRYT, AC MILAN, FC LIVERPOOL, czy BAYERN MONACHIUM..? Może tak, może nie... Może ceny ropy nagle spadną... ;)

 

Dlaczego w Juventusie tak bardzo szanują Pavla Nedveda, Buffona, czy Del Piero..? ŻADEN z nich nie uciekł "z tonącego okrętu" po degradacji do Serie B - żeby "iść do przodu".

 

A Franco Baresi, Paolo Maldini, Paul Scholes, Carles Puyol, Ryan Giggs, Steven Gerrard, Lionel Messi i inni..? Cała lub niemal cała kariera w jednym klubie dała im, jak sądzę, coś znacznie ważniejszego niż 10 milionów zamiast 8 miesięcznie, a - w niektórych przypadkach - nawet i znacznie cenniejszego od liczby tytułów...

 

Czy piłkarski świat bardziej szanuje Tottiego, czy trzecich bramkarzy drużyn, które zdobywały Puchar Europy lub Ligę Mistrzów..?  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionuje historii i osiągnięć Milanu, ale klub jest daleki od swoich najlepszych lat. Zależy co dla kogo jest priorytetem. Totti pozostając w klubie ma na koncie 1 tytuł mistrzowski i bodajże 2 puchary. Przechodząc do Realu dorzuciłby wiele więcej osiągnięć a i może status legendy w Madrycie. Serie A to nie moja bajka, ale być może Tonali miał do wyboru : redukcja zarobków albo powrót do Bresci. Reszta to budowanie PR-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.