Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Rebrov napisał(-a):

Nikt nie kwestionuje historii i osiągnięć Milanu, ale klub jest daleki od swoich najlepszych lat. Zależy co dla kogo jest priorytetem. Totti pozostając w klubie ma na koncie 1 tytuł mistrzowski i bodajże 2 puchary. Przechodząc do Realu dorzuciłby wiele więcej osiągnięć a i może status legendy w Madrycie. Serie A to nie moja bajka, ale być może Tonali miał do wyboru : redukcja zarobków albo powrót do Bresci. Reszta to budowanie PR-u

 

Przecież sam napisałem, że aktualnie AC MILAN jest daleki od swoich najlepszych lat. Ale (to też napisałem), MILAN bywał w dużo gorszej sytuacji niż teraz, a potem zdobywał Puchar Europy. A co zrobił Donnarumma? Zamienił LEGENDARNY klub, który nie gra przecież w Serie B ;) na ekipę, która - póki co - może się pochwalić jedynie pokaźnym rachunkiem bankowym. Tonali sam wyszedł z ofertą obniżenia zarobków. Oczywiście, w grę wchodziło również oddanie go do Brescii. Ale wówczas Brescia z łatwością sprzedałaby go do lepszego od niej samej klubu (jest wielu chętnych). Czyli, reasumując, jednak Sandro BARDZO zależało na grze WŁAŚNIE w ACM, a nie np. w Juve, czy Interze.

 

Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi trąci cynizmem - do którego, żeby wszystko było jasne - masz pełne prawo. :) Ja jednak jestem sentymentalnym dziadem, który - mimo, że życie wielokrotnie mi pokazywało, iż ta moja wiara jest co najmniej "kontrowersyjna" - nadal wierzy, że nie wszystko można kupić, chociaż... wszystko można spróbować sprzedać...  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy jakimś wielkim kibicem futbolu nie byłem, ale będąc nastolatkiem bardzo lubiłem AC Milan z trójką słynnych Holendrów. Więc teraz, mieszkając niedaleko San Siro i mając możliwość chodzenia na mecze, chętnie korzystam z tej okazji. Jest coś magicznego, kiedy można iść na stadion i obejrzeć mecze drużyny która, jeszcze za szarej komuny, była dla mnie tą z lepszego, innego świata. I nawet jeśli San Siro jest starym stadionem, a polski Narodowy bije go na głowę, to tutaj czuję większe emocje. A jeszcze jak mi się udaje siedzieć czasem fartownie obok gwiazd z młodości, to dokładnie rozumiem Lincolna i jego sentymentalizm. Choć niestety komercjalizacja piłki obecnie jest  już tak zaawansowana, że są chwilę wszystkie top drużyny będą chińskie, arabskie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem "briefing prasowy" Lukasa Podolskiego po przylocie do Pyrzowic.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/948117/lukas-podolski-zdradzil-co-chce-osiagnac-w-gorniku-zabrze-to-wystarczy-dla-mnie

 

Posłuchałem go, zastanowiłem się nad tym chwilę i (jako sentymentalny dziad)... dziwnie się czuję... :ph34r:

 

Skomentujecie jakoś przyjście Podolskiego do Górnika, itp....?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na obecne okienko tranferowe i generalnie to chyba tylko Man Utd (Sancho, Varane) Barcelona (Aguero i Depay) i PSG (Ramos, Wijnaldum, Hakimi, Donnarumma) dają radę. 

 

Madryt robi wyprzedaż żeby kupić Mbappe? 

 

Man City coś cicho. Czekają na H. Kane'a?

Chelsea po wygraniu Ligi Mistrzów też chyba uznało że im wystarczy sukcesów 🤔

Liverpool po słabym sezonie, myslalem że będą robić lepsze zakupy... 

 

Jestem ciekaw Interu - w zeszlym roku świetnie. Ciekawe czy po zakręceniu kurka i dużych osłabieniach będą mocną siła w lidze. 

Juventus też coś słabo. 

 

W niemczech wiadomo. Bayern skupuję nahlepsze talenty i największych przeciwników. Nic tam się nie zmienia od lat :D

 

Ale w sumie jeszcze trochę czasu zostało. Może czekają nas jeszcze transferowe bomby 💣

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, karloss napisał(-a):

😁😁😁   😐

Pal licho wynik ale jak na mecz przyjaźni to dużo ofiar....a tu czeka rąbanie lasu z Chorwatami ...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Juventus też coś słabo.

 

Zdaje się, że Juventus właśnie sprzątnął Milanowi (i to za relatywnie śmieszne pieniądze) całkiem ciekawego zawodnika... Niestety.  :(

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milan zwiększył apetyt w zeszłym sezonie na więcej. Kibice oczekują wzmocnień, by realnie walczyć o mistrzostwo. Na ten moment jednak chyba słabiutko (chociaż nie śledziłem dokładnie ich transferów).

 

Tymczasem Man City zamiast po Kane'a, sięgną najprawdopodobniej po Grealisha. 100m funtów 🤯


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o Kaio Jorge, bo to bardzo perspektywiczny zawodnik i był jednym z celów MILANU. Ale tam cienko z funduszami. Przyszedł nowy bramkarz, Maignan. Przyszedł Giroud. Udało się zatrzymać Tomoriego, Diaza i Tonaliego. Przyszedł Ballo-Toure (zmiennik Hernandeza). Wrócił i chyba zostanie Pobega. Podobno trwa walka o transfery Ziyecha, Kamary i Kvaratskhelii...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Messi poza FC Barceloną... Dziwne czasy nastały

Ma nową robotę …..
450ea14989a50225f5723a1b6b6c8524.jpg
Osobiście jestem kibicem FCB ale jakoś czułem, że tak to się skończy i osobiście nie żałuje zaistniałej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafiros napisał(-a):


Ma nową robotę …..

Osobiście jestem kibicem FCB ale jakoś czułem, że tak to się skończy i osobiście nie żałuje zaistniałej sytuacji.

 

Może to przyniesie jakieś korzyści klubowi, nie mówię że nie, ale... to koniec pewnej epoki. Mam 34 lata, od więcej niż 20 kibicuje Barcelonie, a od mniej więcej 17lat Leo grał w pierwszej Barcy... Dziwnie będzie się oglądało ukochany klub bez niego. Czas pewnie to ułatwi... Przyzwyczaiłem się do niebytu Xaviego i Iniesty (moi idole 4ever). Czas na niezapowiedzianego drinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No to PSG, czy City..?  ;)

Przyjaźń z Neymarem trwa w najlepsze, ale mam przeczucie, że będzie City

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pepepatryk napisał(-a):

Przyjaźń z Neymarem trwa w najlepsze, ale mam przeczucie, że będzie City

City właśnie kupiło za 100 baniek (funtów) Grealisha. Dostał nr 10. 

Chociaż nie byłoby problemem pewnie dla nich i dodatkowo płacić największa tygodniówkę na świecie dla Messiego. Jednak nie sądzę, że tak się stanie.

Obstawiam PSG albo Stany Zjednoczone i wcześniejsza emeryturka :)

 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 100 melonów za pana przerośnięte łydki idealnie wpisuje się w moje spojrzenie na ten śmieszny klubik. Wygłupili się bardziej niż United odkupujący Pogbę z Juve. I fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i siup, Messi w PSG.

Pytanie do znawców - czy są szanse że jeszce by wzięli Christiano? ;)  to by było coś wielkiego zobaczyć 70-letni duet Messi-CR7. Dla czegoś takiego UEFA mogłaby im zawiesić finansowe fair play.

 

A z rzeczy prawdziwie ważnych, dzisiaj Legia z Dinamo. Kto wie, kto wie, może się uda wyszarpać awans wbrew bukmacherom (kursy na Legię coś koło 4.00...)


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MichTheOne napisał(-a):

i siup, Messi w PSG.

Pytanie do znawców - czy są szanse że jeszce by wzięli Christiano? ;)  to by było coś wielkiego zobaczyć 70-letni duet Messi-CR7. Dla czegoś takiego UEFA mogłaby im zawiesić finansowe fair play.

 

A z rzeczy prawdziwie ważnych, dzisiaj Legia z Dinamo. Kto wie, kto wie, może się uda wyszarpać awans wbrew bukmacherom (kursy na Legię coś koło 4.00...)

 

Coś wielkiego to byłoby, gdyby po transferze Messiego i (ewentualnie) Ronaldo oraz tych wszystkich poprzednich, zobaczyć, jak LILLE łoi dupsko PSG.  :D  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczyłem, że nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie i będzie chciał spełnić wymagania finansowe Messiego. Dla piłki byłby to krok w dobrym kierunku i odejście od patologii w wynagradzaniu piłkarzy. Szok i wydarzenie symboliczne, że jeden z dwóch najlepszych piłkarzy świata po obniżeniu swoich wymagań finansowych o połowę nie może znaleźć pracodawcy. Szansa była na to niewielka, ale po odrzuceniu kilku tych, których byłoby stać, ale nie są zainteresowani (Bayern, MU), realnie w grze pozostawały: PSG, MC i ew. Chelsea.

Edytowane przez tomek.wzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już lekko "rzygam" tymi transferami i "wunderteamami". Tęsknię za czasami, kiedy w danym klubie mogło grać maksymalnie dwóch obcokrajowców. Teraz to są kluby bardzo często bez żadnej tożsamości. Nie wszystkie, ale wiele. Sytuacja, w której w klubie z kraju "X" na boisku w podstawowej jedenastce jest 1-3 piłkarzy z tego kraju (a niejednokrotnie 0) jest dla mnie jakaś paranoiczna.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomek.wzr napisał(-a):

Po cichu liczyłem, że nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie i będzie chciał spełnić wymagania finansowe Messiego. Dla piłki byłby to krok w dobrym kierunku i odejście od patologii w wynagradzaniu piłkarzy. Szok i wydarzenie symboliczne, że jeden z dwóch najlepszych piłkarzy świata po obniżeniu swoich wymagań finansowych o połowę nie może znaleźć pracodawcy. Szansa była na to niewielka, ale po odrzuceniu kilku tych, których byłoby stać, ale nie są zainteresowani (Bayern, MU), realnie w grze pozostawały: PSG, MC i ew. Chelsea.

Kontrakt chciał obniżyć o połowę dla Barcy (więcej nie mógł bo przepisy La Liga). PSG już musiało wykartkować (prawie) pełną sumę :)

Bo taką pensję 20 baniek rocznie to w Premier League mogłaby by płacić i Aston Villa 🤣


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Kontrakt chciał obniżyć o połowę dla Barcy (więcej nie mógł bo przepisy La Liga). PSG już musiało wykartkować (prawie) pełną sumę :)

Bo taką pensję 20 baniek rocznie to w Premier League mogłaby by płacić i Aston Villa 🤣

 

Różne są źródła, ale podobno w FCB dostawał 77 mln euro brutto (40 mln euro netto), w PSG dostał 63 mln brutto (35 mln netto). Do tego dochodzi premia przy przedłużaniu/podpisaniu kontraktu dla agenta, ojca, wujka, kuzynów, kolegów z klasy, rodzinnego miasteczka itp. w łącznej wysokości kilkudziesięciu mln. :) Podobną kasę dostają CR i Neymar, reszta już chyba poniżej 30 mln brutto. W złym kierunku to zmierza, dlatego podobają mi się decyzje klubów, które nie dają się tym patologicznym trendom i puszczają świetnych piłkarzy nawet za darmo pilnując swojej polityki płacowej i nastrojów w zespole, np. w tym okienku Bayern i Alaba oraz Milan i Donnarumma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ja już lekko "rzygam" tymi transferami i "wunderteamami". Tęsknię za czasami, kiedy w danym klubie mogło grać maksymalnie dwóch obcokrajowców. Teraz to są kluby bardzo często bez żadnej tożsamości. Nie wszystkie, ale wiele. Sytuacja, w której w klubie z kraju "X" na boisku w podstawowej jedenastce jest 1-3 piłkarzy z tego kraju (a niejednokrotnie 0) jest dla mnie jakaś paranoiczna.

Czyli chcesz z klubów zrobić prawie reprezentację krajów/ligi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.