Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo dla Legii choć nie oglądałem, Wisła natomiast pokazala 0, żenujący był to widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że Wisła jest bardzo słaba o czym już pisałem wcześniej, ale weź pod uwagę, że Legia miała o wiele słabszego przeciwnika i na razie nie ma się czym zachwycać.

Zobaczymy co pokażą po wyjściu z grupy gdy trafią na dobry klub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to tak nie do końca. Legia walczyła i przegrała ale nie poległa w stosunku 1:4 z PSV a ta drużyna jest zdecydowanie wyżej notowana (25 miejsce w rankingu całościowym UEFA) niż Fulham (piąta dziesiątka, obok Spartaku Moskwa), nie wspominając o Odense (dwunasta dziesiątka) (wg rankingu Rapid jest na poz. ok 150). Ale to wszystko teoretycznie, gdyż rankingi często rankingami a życie, życiem.

Ciekawostką jest, że w rankingu współczynników klubu na ten sezon Apoel jest w pierwszej dziesiątce.

Wisła przegrywa mecze brakiem obrony. A zwłaszcza fatalnie wygląda obrona stałych fragmentów gry. Do tego brak zaangażowania i dynamiki... Przód gra, tył stoi (dwie bramki Lameya ostatnio to wyjątek potwierdzający regułę)...

Sam jestem ciekawy jak Legia zagra w dwóch pozostałych meczach (czy powtórzy się syndrom kadry Engela w ostatnim meczu z Białorusią przed MŚ w 2002) oraz na wiosnę.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ostatni mecz, chociaż i tak wydaje mi się, że Flulham wygrałoby bezpośrednią konfrontację z PSV w chwili obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślisz Wisła wykupi ''Bidona'' ? Gdyby tego nie zrobiła to naprawdę nie wyobrażam sobie kto by miał strzelać bramki w tym zespole. Do braku obrony doszedł by brak ataku....czyli brak drużyny :)

 

W ogóle w naszych czołowych drużynach napastników jest jak na lekasrstwo , zwykle kluby mają 1 dobrego napastnika zakontraktowanego a reszta to albo zupełnie nie ograna młodzież albo nasprowadzane niewypały. Wisła to Biton, Legia to Ljuboja, Slask to Voskand, Lech to Rudniew. W przypadku kontuzji któregoś z tych zawodników atak przestaje istnieć.Warto też zauważyć, że żaden to nie Polak :/ .

 

No a Franek ? to pies :)

 

a tak w ogóle brawo dla Legii !

 

a Rapid nie jest taki znowu słaby, pamiętam że po meczach Śląska mówiło się że przegrał z b. dobrą drużyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dla mnie najważniejszy mecz w sezonie, mecz inny niż wszystkie. Tylko jak tym Jaliensom i innym Chavesom wmówić, że takich meczy się nie oddaje, że w takim meczach gryzie się trawę, że się nie odpuszcza i koncentruje do granic możliwości? Obawiam się, że te "gwiazdeczki" nie mają pojęcia czym są krakowskie derby. Mogą przegrać z Fulham, mogą z Apoelem, mogą z Podbeskidziem, czy Legią, ale porażki z Cracovią im nie daruje, TYLKO ZWYCIĘSTWO !!!

 

ps jak ja żałuje, że mnie nie ma w Krakowie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dla mnie najważniejszy mecz w sezonie, mecz inny niż wszystkie. Tylko jak tym Jaliensom i innym Chavesom wmówić, że takich meczy się nie oddaje, że w takim meczach gryzie się trawę, że się nie odpuszcza i koncentruje do granic możliwości? Obawiam się, że te "gwiazdeczki" nie mają pojęcia czym są krakowskie derby. Mogą przegrać z Fulham, mogą z Apoelem, mogą z Podbeskidziem, czy Legią, ale porażki z Cracovią im nie daruje, TYLKO ZWYCIĘSTWO !!!

 

ps jak ja żałuje, że mnie nie ma w Krakowie :)

 

Mnie najbardziej irytuje Maaskant i jego tryskający optymizm. A po ostatniej jego wypowiedzi, że zespół poczynił postępy w stosunku do poprzedniego sezonu i gra coraz lepiej.....nie wiem czy nie ma problemów z mózgownicą. Chyba nikt z nim poważnej rozmowy nie przeprowadził w klubie....a powinna ona mieć miejsce już dawno.

 

Komentatorzy ostatniego meczu przegranego 4:1 z Fulham trafnie zauważyli, że Jaliens nie bierze udziało w akcjach obronnych zespołu mimo, że jest obrońcą. Ten facet powinien być dawno zesłany do zespołu rezerw albo na emeryturę nie wiem co jeszcze robi...na boisku... Najemnik najgorszego sortu...który jakby był nieobecny na boisku...od początku sezonu....gdyby zespół miał charakter, jakiegoś porządnego kapitana to Jaliens dostał by w szatni kocówę po tym jak niweczy pracę zespołu. Przez taką jego grę tracą inni ( premie itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że takiego obrońcy jak Jaliens Wisła jeszcze nie miała - tragedia. Chaves z Diazem nie wiele mu ustępują. Marcin, przestań słuchać/czytać Maaskanta, ten facet nie wie co mówi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem Wisły nie jest Jaliens, Diaz czy inny obrońca.

W drugiej połowie z Fulham na boisku było 10 obcokrajowców. Tak się nie da. Ci goście nie rozumieją, że na niektóre mecze trzeba sie bardziej zmobilizować, dać z siebie więcej. Ci goście nie rozumieją dopingu z trybun.

Tutaj został popełniony błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że takiego obrońcy jak Jaliens Wisła jeszcze nie miała - tragedia. Chaves z Diazem nie wiele mu ustępują. Marcin, przestań słuchać/czytać Maaskanta, ten facet nie wie co mówi.

 

Diaza chodź trochę można usprawiedliwić bo stara się angażować w akcje ofensywne, jest bocznym obrońcą i szczerze o takich naprawdę dobrych bocznych obrońców niezwykle trudno nawet na zachodzie. Oczekuje się od nich aby prócz obrony także wspierali atak.

Ale środkowy obrońca ma być już obrońcą z prawdziwego zdarzenia...nikt nie oczekuje od niego aby nakręcał akcje. Dlatego niewybaczalna jest gra ( a raczej brak gry, tylko przebywanie duchem na boisku) Jaliensa i Chavez.

 

Uśmiałem się podczas meczu z Fulham jak Jaliens będąc z 6m od przeciwnika podskoczył nad piłką. On się boi piłki!!!!...Musi mieć jakieś układy z Maaskantem albo Valcksem inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć tego że po takich zachowaniach nie zostaje usunięty z boiska.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już szczerze Maaskanta dość razem z jego wściekłością, którą bo każdym meczu podkreśla. Jutro na Cracsie będzie komplet. Ja też idę :). Gospodarze na pewno będą gryźć trawę a u nas oprócz Wilka to teraz nie ma kto...


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dla mnie najważniejszy mecz w sezonie, mecz inny niż wszystkie. Tylko jak tym Jaliensom i innym Chavesom wmówić, że takich meczy się nie oddaje, że w takim meczach gryzie się trawę, że się nie odpuszcza i koncentruje do granic możliwości? Obawiam się, że te "gwiazdeczki" nie mają pojęcia czym są krakowskie derby. Mogą przegrać z Fulham, mogą z Apoelem, mogą z Podbeskidziem, czy Legią, ale porażki z Cracovią im nie daruje, TYLKO ZWYCIĘSTWO !!!

 

ps jak ja żałuje, że mnie nie ma w Krakowie :)

 

jako stały bywalec na stadionie Pasów mogę Cię uspokoić, Wisła nie powinna mieć problemów z wygraną. W Cracovii nie ma kto bramek strzelać, nie ma nikogo do rozgrywania, nie ma nikogo do bronienia. Piłkarzy jest tam zaledwie dwóch, Saidi oraz Suvorow.

 

No ale nadzieję trzeba mieć, oprawa będzie podobno przepiękna. Pozdrawiam z sektora B wszystkich którzy się wybierają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę spokojny jak wywieziemy 3 pkt. Niestety z taką obroną jak ma Wisła wszystko jest możliwe.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy to powie,Cracovia rządzi w Krakowie! :)

Edytowane przez arkgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUUU chyba Michał jeszcze nie był tutaj od zakończenia meczu :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że kibicuję Wislę to nie identyfikuję się z obecnym ''zespołem'' a raczej legią cudzoziemską....więc może nawet przewrotnie cieszę się że w tak gorącym meczu tak kiepska Cracovia im nakopała....może ktoś wreszcie wstrząśnie trenerem i piłkarzami.

 

To pierwsze zwycięstwo Cracovii na własnym stadionie w derbach od 28lat !!! ....tak źle w Wiśle nie było od lat. Mimo że jakimś cudem są wysoko w tabelii ( głównie dzięki dobrej grze Meliksona i Bidona z początku sezonu to obiektywnie z taką grą powinni kręcic się w okolicach strefy spadkowej.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..obiektywnie z taką grą powinni kręcic się w okolicach strefy spadkowej.

 

Trochę wyolbrzymiasz :), ale faktycznie jest kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odejmijmy 2 pkt darowane przez bocznego w meczu z ŁKS oraz na przykład 2 w meczy z Jagiellonią (też sędzia wypaczył wynik meczu) i Wisła zamiast 21 ma 17 pkt. A to daje 9-10 miejsce wraz z Jagiellonią, zaledwie 7 pkt nad przedostatnim Zagłębiem. Jak na mistrza to niezbyt dobrze.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, Wisła nie obroni MP, mogę się założyć o wszystko :) Obiektywnie nasza liga jest słaba, ale przez to ciekawa i nieprzewidywalna, dlatego właśnie ją lubię oglądać. Boli tylko postawa mojej Lechii, ale mam nadzieję, że w końcu się obudzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez to ciekawa i nieprzewidywalna, dlatego właśnie ją lubię oglądać

Ja nie mam zbyt wielkiego wyboru w dostępnych mi kanałach TV ale nasza liga (Polsat Fulbot, Polsat Sport) w większości przegrywa u mnie z Bundesligą (Eurosport 2).

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibice Wisły mają dość i odwrócili się od drużyny

 

Po zakończeniu meczu derbowego piłkarze Wisły podeszli pod sektor, na którym siedzieli fani "Białej Gwiazdy". Zawodnicy chcieli podziękować za doping. Tym razem nie usłyszeli jednak tradycyjnej po porażkach piosenki "czy wygrywasz czy nie, zawsze ja kocham cię". Zamiast tego posypały się na ich wyzwiska.

Na tym sprawa się nie zakończyła, bowiem kilkadziesiąt minut później pod stadionem Wisły zjawiło się kilkuset rozgorączkowanych kibiców, którzy zażądali spotkania z piłkarzami. Klub wezwał policję, ale kilku zawodników i tak zdecydowało się na spotkanie z fanami. Nie usłyszeli ciepłych słów... Piłkarzy poinformowano natomiast m.in., że od najbliższego meczu z Górnikiem Zabrze nie mają co liczyć na doping. Taki stan rzeczy ma trwać do odwołania. Atmosfera przy ul. Reymonta robi się zatem bardzo gęsta nie tylko w drużynie, ale również wokół klubu...

 

Żródło: krakow.naszemiasto.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matti, prosiłbym Cię serdecznie, żebyś nie poruszał spraw kibicowskich związanych z Wisłą Kraków na tym forum. A w szczególności tych cytowanych przez jakąś gazetę, czy inne niepewne zródła. Często te zródła, które nie mają pojęcia o życiu na płaszczyźnie kibicowskiej, piszą bzdury i przeinaczają lub pomijają rzeczywiste fakty. Dziękuję.

 

ps jeżeli bardzo Cię zaistniała sytuacja interesuje, to zapraszam na pw.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że media przeinaczają dużo rzeczy, lecz jednak w tej kwestii, niestety (?) napisały prawdę, dalsza dyskusja prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie do końca prawdę, pomijając pewne fakty.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.