Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Logo Deutscher Fußball-Bund wygląda chyba inaczej niż czarny orzeł z opisem DFB i gwiazdkami widoczny na ichnich koszulkach, będący nawiązaniem do herbu państwa - przynajmniej jest podobny, chociaż na białym tle. Co ciekawe niemiecki orzeł na monetach Euro też jest inny niż herb.

200px-DFBTriangles.svg.png

Nie wiem dlaczego Włosi mają stroje niebieskie (grają tak od początku XX wieku, kolor ma chyba związek z którąś z dynastii z okresu średniowiecza) ale w przypadku Holandii pomarańczowy to kolor dynastii aktualnie panującej - Oranje-Nassau, a reprezentację od lat nazywa się "Oranje".

 

Przykłady można mnożyć, za i przeciw ale... Czy to ma sens? Mamy swoją postną wigilię z opłatkiem, mamy smingusa-dyngusa, mamy zaduszki, mamy "Biało-czerwonych" a do niedawna mieliśmy "orła na piersi" :). Polacy są tradycjonalistami (statystycznie) i są uczuleni na pewne symbole. W tym przypadku wiele osób jest po prostu, co najmniej, zdziwionych. Było, nie było, decyzja PZNP pozostanie kontrowersyjną.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w tym logo na prawdę nie widzisz DFB?

A czy coś takiego napisałem? Nie przypominam sobie.

Jeszcze raz - logo związku jest powyżej. Niemcy na koszulkach mają raczej stylizowanego orla z nazwą DFB i trzy gwiazdki, a nie logo związku jak napisał Macromartin:

200px-DFBEagle.svg.png

Czyli inne logo niż np na głównej stronie swego związku - logo drużyny narodowej. U nas teraz jest praktycznie takie samo.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku nie podobało mi się to logo, a teraz jestem coraz bardziej przekonany do braku godła na koszulkach reprezentacji. Tradycja tradycją, ale ten "handel" paszportami jest nie do pomyślenia. Czy taki Perquis albo Polanski naprawdę odstają umiejętnościami od polskich zawodników? Polanski gdyby tylko był lepszy grałby dla Niemiec i nie łudźmy się, Obraniak i Perquis też nie obejrzeliby się na Polskę, gdyby byli wystarczająco utalentowani by grać dla Francji. Roger Guerreiro też wolałby grać dla Brazylii. Prawda jest taka, że wszyscy oni traktują reprezentację Polski jako drugą opcję. Jeszcze tylko Arboledy brakuje. Kiedy tylko jakiś zawodnik stara się o polskie obywatelstwo zaraz jest przymierzany do reprezentacji. Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska w ogóle nie ma wykonanej tzw księgi identyfikacji wizualnej. Nasz kraj powinien mieć taką księgę na wzór firmowych opracowań graficznych gdzie zwymiarowane są wszystkie symbole...są zawarte określone reguły...i czasami prócz przewodniego logo występują jego zastępcze odmiany, wariacje....które można używać w innych okolicznościach...np. na kopertach, drukach państwowych itd itp. U nas tylko wiadomo, że ma być orzeł na czerwonym tle :) ...i tyle. Stąd później pełno replik, podrób koszulek z różnymi wersjami orzełka.

 

Jak walczymy z podróbami zegarków to czemu nie walczymy z podróbami koszulek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze. Chyba miałem nosa że nie wybrałem się na wczorajszy mecz repry na wrocławskim stadionie.

Nie spodziewałem się że zagramy tak słabo....skład mieliśmy na papierze naprawdę mocny...liczyłem przynajmniej na remis. Bardzo szarpana i chaotyczna gra przez cały mecz....jakbym siedział na stadionie to chyba odwracał bym głowę od boiska. Zawiedli Ci którzy zwykle nie zawodzą.

 

Z pozytywów.....coraz lepsze zgranie Perquisa....dawał sobie radę w obronie. Wiadomo nie jest to klasa światowa ale grał bardzo poprawnie.

Szczęsny - chyba trzeba mu zdjąć koronę...2 sprytne strzały włochów...wykorzystujące jego złe ustawienie. Pierwszy 100 procent wina bramkarza , drugi połowicznie...bo mógł to obronić ale włoch też mógł to w tak dobrej sytuacji inaczej zakończyć i tez była by brama....zaspała obrona...no ale tak bywa.

 

Polański...miał jedno dobre podanie poza tym słabo....ale jeszcze słabiej Murawski którego jestem przeciwnikiem w reprezentacji od dawna.

Zawiodły kompletnie boki....czyli Piszczek, Kuba, Peszko ( tragedia) - nie było motoru napędowego...nie było porządnych wrzutek to i nie było bramek. W bundeslidze jakoś grac potrafią tutaj jakby przeszli obok meczu.

 

Lewandowski - nie mam żalu z pustego to i salomon nie naleje, nie dostawał podań.

 

Czego najbardziej jednak brakowało to uspokojenia gry, rozegrania ...za szybkie pozbywanie się piłki....wyraźnie brakuje kreatywnego środkowego pomocnika. Mam nadzieję że sprawa Meliksona nie jest zamknięta.

 

W 1 połowie graliśmy trochę pressingiem i to przynosiło jakieś efekty. W 2 połowie pressing został zupełnie porzucony i nie mieliśmy nic do powiedzenia już w tym meczu.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi gol padł z metrowego spalonego.... Sędzia błąd chciał wynagrodzić karnym z kapelusza, ale Kuba zawalił.

Ja wiedziałem, że tak będzie jak zobaczyłem , że Głowacki bedzie grał! Nie da się nie przegrać mając Głowackiego w obronie...

 

i Peszko... nie potrzebujemy bezmyślengo sprintera. Jego skuteczność odpowiada poziomowi 4-tej ligi. I z Włochami miał szansę ustawić mecz, ale co zrobił w 100% sytuacji wczsyscy widzieli.

Brakło mi w podstawowym składzie Wasyla i Rybusa, który jest w niezłej formie, a przede wszystkim jedyny Polak, który potrafi wrzucić piłkę w pole karne.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi gol padł z metrowego spalonego.... Sędzia błąd chciał wynagrodzić karnym z kapelusza, ale Kuba zawalił.

Ja wiedziałem, że tak będzie jak zobaczyłem , że Głowacki bedzie grał! Nie da się nie przegrać mając Głowackiego w obronie...

 

i Peszko... nie potrzebujemy bezmyślengo sprintera. Jego skuteczność odpowiada poziomowi 4-tej ligi. I z Włochami miał szansę ustawić mecz, ale co zrobił w 100% sytuacji wczsyscy widzieli.

Brakło mi w podstawowym składzie Wasyla i Rybusa, który jest w niezłej formie, a przede wszystkim jedyny Polak, który potrafi wrzucić piłkę w pole karne.

 

Karny z kapelusza? Ewidentny karniak...włosi nawet nie protestowali za bardzo...a przecież z tego są znani. Lewandowski został dosłownie staranowany. Jak zobaczyłem minę Kuby przed strzałem to byłem pewien na 100 procent że nie strzeli. Bał się nawet spojrzeć w stronę bramki i bramkarza. Karny strzelony najgorzej jak tylko się dało...obronił by to nawet dzieciak.

 

Peszko...zgadzam się jezdziec bez głowy. Rybus OK! , Ludovic jesli chodzi o grę to mam wrazenie ze jest coraz gorszy. Ale trzeba go trzymać w składzie bo dobrze mu wychodzą dośrodkowania i potrafi strzelać wolne.

Zamiast Peszki...dużo więcje pożytku by było gdyby grał od początku Mierzejewski.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski został dosłownie staranowany.

 

Piłka to twardy sport, nie można się byle kiedy przewracać .

Ja Mierzejewskiego nie widzę ;)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze było to co przed meczem pisały gazety: Szansa Polaków, Włosi słabi jak nigdy. Ja przepraszam ale to już jest żenujący brak podstawowych wiadomości. Akurat Italia ma obecnie najmocniejszą drużynę od 2006 roku. Wczoraj specjalnie sie nie wysilając ograli beznadziejnych Polaków... przepraszam - PZPN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze było to co przed meczem pisały gazety: Szansa Polaków, Włosi słabi jak nigdy. Ja przepraszam ale to już jest żenujący brak podstawowych wiadomości. Akurat Italia ma obecnie najmocniejszą drużynę od 2006 roku. Wczoraj specjalnie sie nie wysilając ograli beznadziejnych Polaków... przepraszam - PZPN.

 

Włosi grali wczoraj słabiutko....byli spokojnie do ogrania. To jak silna jest italia okaże się na mistrzostwach. Eliminacjami bym się tak bardzo nie sugerował.

ja Italii zawsze kibicuję...podobnie jak Juve i AS Romie ;).

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Italii zawsze kibicuję...podobnie jak Juve i AS Romie ;).

Nie można kibicować i Juve i Romie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoska piłka klubowa leży dzisiaj, choć pensje wciąż mają kosmiczne. 4-rto ligowy zawodnik zarabia średnio 35 000 EUR rocznie, a lokalne "gwiazdy" nawet 70 k .

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoska piłka klubowa leży dzisiaj, choć pensje wciąż mają kosmiczne. 4-rto ligowy zawodnik zarabia średnio 35 000 EUR rocznie, a lokalne "gwiazdy" nawet 70 k .

 

35 000 euro rocznie to kosmiczne ? Nie przeliczaj na złotówki...to podstawowy błąd!. Dla nich 1 euro to jak dla nas 1 zl ....jednostka monetarna. To tak jakby u nas zarabiał 35tys rocznie czyli ok 3000 PLN na miesiąc to dużo ??? Sam zarabiasz dużo więcej więc nie przesadzaj :P

 

Poza tym Piłka to ich sport narodowy...nie ważne jak prezentują się obecnie na arenie międzynarodowej....mają rozbudowane rozgrywki...kilkakrotnie więcej klubów i piłkarzy niż w Polsce. W Polsce Piłka nożna jest sportem narodowym tylko z nazwy...nie idą za tym żadne fakty....

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeżeli w Italii piłka klubowa "leży" to ja nie chcę wiedzieć gdzie jest polska Ekstraklasa... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży w sensie odstaje od europejskiej czołówki w stosunku do możliwości.

Marco nie przeliczam na złotówki!

 

35000 Euro we Włoszech to przyzwoita pensja, a mówimy o 4-rto ligowych piłkarzach...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie się podnosi po zmianie trenera i wygrywa z Polonią, Śląsk nadal w gazie, ale czy ktoś postawiłby dużo pieniędzy dzisiaj na jego MP? Ja nie. Dzisiaj mecz prawdy dla Lechii z Legią. W teorii wysokie zwycięstwo gospodarzy a na boisku - pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera może być ciekawie... Z Gdańska jedzie ok 1400 kibiców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem kawałkami mecz Legia-Lechia, kawałkami, gdyż pokrywał się z Bayern-Dortmund. I o ile ten drugi mecz był o niebo ciekawszy to bramka młodego Wolskiego - piękna.

Dziś zobaczyłem końcówkę meczu w Krakowie, ciąg dalszy równi pochyłej Wisły Kraków...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisła wstaje z kolan. Przy 40000 widowni pokonała Śląsk we Wrocławiu 1:0. A dzisiaj Legia jeśli nie zmarnuje szansy to będzie liderem. W poniedziałek chyba się okaże czy Lechia gra o utrzymanie czy jednak środek tabeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisła wygrała dzięki nieudolności Soboty :), i zmarnowanych 3-ch sytuacjach 100% Śląska. Choć Wisła grała lepiej od Slaska, to nie jest jeszcze ten zespół o który chodzi.

Śląsk dopóki nie pozbędzie się Mili, nie zwojuje za wiele. Mila gra archaiczny football sprzed 10-ciu lat. Jest słaby fizycznie i powolny jak złów.

 

Wisła też ma swojego kiepskiego Milę. To Garguła.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzę sobie zęby na dzisiejszy mecz Dortmund vs. Schalke. Wczorajszy mecz Wisła-Śląsk mnie nie zachwycił.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, gdyby Cię zachwycił przy takim poziomie naszej ligi :)


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.