Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek (krisp), moje najserdeczniejsze gratulacje. Bayern jest wielki i życzę im zwycięstwa w finale z Realem :)

 

Dzięki Michał :)

No dzisiaj Bayern pokazał moc i szczerze mówiąc w żadnym wypadku nie obstawialem takiego wyniku.

Mam tylko nadzieje ze Bayern utrzyma koncentrację w rewanżu bo jednak Barcelona na Camp Nou to trochę inny zespół o czym przekonał się Milan niedawno.

 

 

 

To znaczy, że uważasz bramki za prawidłowe? :P

 

A ręce w polu karnym były, fakt ale nie kwalifikowały się do karnego. :P

 

Oczywiście zwyciestwo BM w pełni zasłuzone.

 

Tego nie powiedziałem ;)

Co do faulu Mullera to trochę dziwna sytuacja bo nie wiem co on próbował zrobić szczerze mówiąc ale wyszła koszykarskiej zasłona :)

 

Ale jak już mówiłem mimo iż wysokie zwycięstwo to będę się cieszył dopiero po końcowym gwizdku na Camp Nou.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale łomot!

 

Moje najszczersze kondolencje dla fanów FCB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sędzia uratował Barcę przed wstydem. Czerwo dla Alby się należało no i karny. Paweł, które ręki w polukarnym się nie kwalifikują do karnego jak zmieniają lot piłki w sposób istotny? :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ręce w polu karnym były, fakt ale nie kwalifikowały się do karnego.

Ręka Pique przy blokowaniu strzały powiększała powierzchnię ciała, wykonywał nią ruch wprzód, w stronę piłki pod kątem prostym do ciała.

http://assets.sbnation.com/assets/2521231/handball.gif

W przypadku ręki Alexisa nie ma IMO mowy o rzucie karnym.

 

Paweł, które ręki w polukarnym się nie kwalifikują do karnego jak zmieniają lot piłki w sposób istotny?

Wyjaśniają to Laws of The Game,str. 115 :

Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with

the ball with his hand or arm. The referee must take the following into

consideration:

• the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)

• the distance between the opponent and the ball (unexpected ball)

• the position of the hand does not necessarily mean that there is an

infringement

• touching the ball with an object held in the hand (clothing, shinguard, etc.)

counts as an infringement

• hitting the ball with a thrown object (boot, shinguard, etc.) counts as an

infringement

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze jestem pod wrażeniem gry taktycznej Bayernu,. W każdym elemencie zniszczyli Barce.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dramat... komentować się tego nie chce :unsure:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniają to Laws of The Game,str. 115 :

 

Ponieważ nie gęsi język mamy, polecam stosować się do Przepisów Gry (str. 107):

 

Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką (od dłoni do końca ramienia).

Przy ocenie zagrania piłki ręką sędzia musi wziąć pod uwagę:

● czy ma miejsce ruch ręki do piłki (a nie piłki do ręki),

● odległość zawodnika zagrywającego piłkę od ręki przeciwnika (czy miało miejsce zaskakujące zagranie piłki),

● czy ręce lub dłonie zawodnika ułożone są naturalnie,

● czy dotknięcie piłki nastąpiło poprzez trzymany w ręce przedmiot (element ubioru, ochraniacz itp.),

● czy dochodzi do kontaktu piłki z przedmiotem rzuconym w jej kierunku (but, ochraniacz itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecz ten nie był raczej sędziowany wg polskiej wersji językowej interpretacji przepisów FIFY ;). Co ciekawe, pkt nr 3 w obu wersjach się różni w treści, oryginał mówi iż ułożenie ręki nie musi koniecznie oznaczać naruszenia (przepisu).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...to nie Bayern wygrał ten mecz tylko Barcelona go przegrała. Dlaczego?

 

a ) murawa. jeszcze nikt o tym nie mówił, ale na pewno było to kartoflisko, którego UEFA nie powinna w ogóle brać pod uwagę.

b ) sędzia. Wszystkie bramki na pewno padły ze spalonego/ręki/"porożnymzczapy".

c ) choroba Vilanovy.

Edytowane przez Bukszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie martwi upublicznienie informacji o transferze Goetze, chiwle przed meczem z Realem. Można go było wykupić do 30go kwietnia zdaje się. Bayern postąpił bardzo przebiegle tak zagrywając, myslę że trochę unfair. Trąci wrogoscią ze strony kibiców, jak się czyta komentarze na niemieckich portalach. W drużynie, atmosfera też się pewnie trochę skiepsciła. Modlę się, żeby obyło się jutro bez gwizdów i nieprzychylnego zachowania częsci kibiców ale szczerze w to wątpię. Napewno posród tych 60000, znajdzie się grupa nastawiona na zrówanie Mario z ziemią. Wczoraj na treningu była nawet policja... Mimo wszystko przewiduję 2 : 1 dla panów w żółtych koszulkach, chociaż teraz będzie pewnie jeszcze ciężej. BVB NA MISZCZA :D :D :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście Bayern nie kontaktował się z Guardiola jak zagrac......

Co do informacji o Goetze to naprawde najgorszy termin z możliwych i najgorszy klub z możliwych (pisze to jako kibic BVB), ciekawe czy zagra w ogole dzisiaj, a jeżeli zagra to na pewno bedzie wygwizdywany. Ja mysle, że bedzie 3:1 dla BVB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...to nie Bayern wygrał ten mecz tylko Barcelona go przegrała. Dlaczego?

 

a ) murawa. jeszcze nikt o tym nie mówił, ale na pewno było to kartoflisko, którego UEFA nie powinna w ogóle brać pod uwagę.

b ) sędzia. Wszystkie bramki na pewno padły ze spalonego/ręki/"porożnymzczapy".

c ) choroba Vilanovy.

 

Też zauważyłem że na początku meczu piłka stawała w wodzie w centralnej części boiska , zastanawiałem się czy włodarze Bayernu celowo mocniej nie użyli zraszaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...to nie Bayern wygrał ten mecz tylko Barcelona go przegrała. Dlaczego?

 

a ) murawa. jeszcze nikt o tym nie mówił, ale na pewno było to kartoflisko, którego UEFA nie powinna w ogóle brać pod uwagę.

b ) sędzia. Wszystkie bramki na pewno padły ze spalonego/ręki/"porożnymzczapy".

c ) choroba Vilanovy.

 

I myslisz ze to gdyby murawa byla ok to Barcelona nie przegrala by tego meczu ?

Bayern gral wczoraj z duzo wiekszym sercem niz Barcelona przynajmniej mi sie tak wydaje i w pelni zasluzyli na zwyciestwo.

Odnioslem wrazenie ze wiekszosc pilkarzy przeszla obok meczu zwlaszcza Messi.

Co do poziomu sedziowania to sie zgodze bo bylo wyjatkowo slabe jak na ten poziom rozgrywek.

 

 

A mnie martwi upublicznienie informacji o transferze Goetze, chiwle przed meczem z Realem. Można go było wykupić do 30go kwietnia zdaje się. Bayern postąpił bardzo przebiegle tak zagrywając, myslę że trochę unfair. Trąci wrogoscią ze strony kibiców, jak się czyta komentarze na niemieckich portalach. W drużynie, atmosfera też się pewnie trochę skiepsciła. Modlę się, żeby obyło się jutro bez gwizdów i nieprzychylnego zachowania częsci kibiców ale szczerze w to wątpię. Napewno posród tych 60000, znajdzie się grupa nastawiona na zrówanie Mario z ziemią. Wczoraj na treningu była nawet policja... Mimo wszystko przewiduję 2 : 1 dla panów w żółtych koszulkach, chociaż teraz będzie pewnie jeszcze ciężej. BVB NA MISZCZA :D :D :D

 

W 100% sie z Toba zgadzam i uwazam ze nie powinni tego oglaszac przynajmniej do konca sezonu chociaz przyczyna tej decyzji nie bylo moim zdaniem wprowadzenie zametu w szeregach BVB a raczej odwrocenie uwagi od afery ktora wybuchla kilka dni temu w Bayernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie wlasnie nie podoba w Barcelonie... Przegrali mecz i juz wjezdzaja na sedziow, mimo tego ze i tak by przegrali. Zapominaja jak to im sedziowie pomagali w poprzednich edycjach. Straszni hipokryci... Druga sprawa ze w tym sezonie sedziowie w lidze mistrzow myla sie chyba za czesto :)

A co do dzisiaj jak Panowie obstawiacie dzisiejszy mecz? Moj typ: 3:1 dla Realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bramkowy remis.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krisp1

 

to była ironia. kibice "więcej niż klubu" zawsze upatrują przyczyn porażki w jednym z trzech powyższych punktów. No może oprócz choroby Tita bo ta ujawniła się dopiero w tym sezonie.

 

Real wygra zarówno dziś jak i w całych rozgrywkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krisp1

 

to była ironia. kibice "więcej niż klubu" zawsze upatrują przyczyn porażki w jednym z trzech powyższych punktów. No może oprócz choroby Tita bo ta ujawniła się dopiero w tym sezonie.

 

A to przepraszam :)

 

Real wygra zarówno dziś jak i w całych rozgrywkach.

 

Rownież od dłuższego czasu typuje Real jako zwycięzcę tej edycji

Edytowane przez krisp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laaaaalalaaalaaalaaaa


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe Hummels na miszcza sie nie nadaje :-P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszokował mnie Hummels :). Taki błąd, na takim poziomie.......Szkoda go bo się długo nie wyśpi :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laaaaaalaaaalaalaaaa


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co robi Lewy to jest historyczne wydarzenie . BVB mnie zaskakuje niesamowicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.