Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Mariusz, zaglądnij do tematu z nadgarstkowymi, to zobaczysz dystans do marki na litere R ;)

 

Czytałem  :). Spoko… pisałem o niektórych. Swoją drogą bardzo fajny ten Twój Rolex. Mnie się podoba DJ II z białą tarczą. Chodził mi po głowie taki zakup tylko niestety mam "problem" z polską ceną. Za kwotę ponad 3000 zł mniejszą można kupić chrono Zenitha dlatego zakup w Kruku jak dla mnie odpada. Wróćmy jednak do tematu. Za niecałą godzinę losowanie par półfinałowych w LM !.

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niestety nie mój, cieszy teraz kogoś innego.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłoby się jeszcze trochę dyscyplin sportowych z których piłkarze mogliby się wiele nauczyć.

Koszykówka - komentowanie decyzji sędziego, wykonywanie gestów mających na celu podgrzewanie atmosfery i podburzenie publiczności (łapanie się za głowę, wymachiwanie rękoma, wykrzykiwanie itp.), niesportowe zachowanie czy symulowanie faulu przeciwnika - faul techniczny z miejsca. I zapewniam was, że te przepisy  egzekwowane nawet w amatorskich ligach w Polsce. 

W porównaniu do koszykarzy piłkarze to często święte krowy mogące epatować swoim chamstwem, agresja i nadpobudliwością

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zaczęli od losowania LE. 

 

Półfinały:

 

Sevilla vs. Valencia

Benfica vs. Juve

 

[edit]

 

A teraz LM. Zdrajca (Luis Figo) będzie losował.

 

Real vs. Bayern

Atletico vs. Chelsea

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Finał Real-Atletico  :).

Atletico wygra  :D 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real vs Bayern, przedwczesny finał jak dla mnie. Zapowiada się genialny dwumecz.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Finał Real-Atletico  :).

Atletico wygra  :D [/size]

Biorąc pod uwagę że Real musi nadal walczyć o trofea w Hiszpanii a Bayern może sobie kończyć Bundesligę drugim składem to nie wróżę Realowi finału Champions League

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie Real vs Chelsea


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zaprezentuje się Aranzubia... Wolałbym chyba inne zestawienie par. 

A z marketingowego punktu widzenia to raczej Carlito ma rację, Real-Bayern to przedwczesny finał. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka - komentowanie decyzji sędziego, wykonywanie gestów mających na celu podgrzewanie atmosfery i podburzenie publiczności (łapanie się za głowę, wymachiwanie rękoma, wykrzykiwanie itp.), niesportowe zachowanie czy symulowanie faulu przeciwnika - faul techniczny z miejsca. I zapewniam was, że te przepisy  egzekwowane nawet w amatorskich ligach w Polsce. 

W porównaniu do koszykarzy piłkarze to często święte krowy mogące epatować swoim chamstwem, agresja i nadpobudliwością

 

To jest ironia czy na serio pisałeś? Wśród koszykarzy jest nie mniej flopperów, niż u piłkarzy. Dopiero od zeszłego roku zaczęli coś z tym robić w postaci śmiesznych kar finansowych. CP360 idealnie pasowałby do Farsy. :P Sędziowanie też jest często według widzimisię, co prowadzi do takich kuriozalnych sytuacji:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszę to na serio. Symulowanie jest też plagą koszykówki, zdaje sobie sprawę z tego faktu, i podobnie jak w piłce nożnej przepisy przewidują stosowne kary.  I mam nadzieję, że z czasem ulegnie to zmianie. Z tym, że mi głównie chodzi o komentowanie, wyczynianie teatru, nadekspresję i naskakiwanie przez zawodników na sędziego, co jest z miejsca ucinane. Jak często na meczu w chociażby naszej lidze koszykarskiej usłyszysz "co mi ku..wa ch..u zagwizdałes?", a takie teksty słychać nawet w TV z boiska w T-Mobile ekstraklasie. Zwróć uwagę, że flopa wpisałem jako ostatnią przyczynę ukarania faulem technicznym ;)

Kuriozalnych sytuacji raczej nie wyeliminuje się z sędziowania, zwłaszcza, że fibowskie przepisy idą ostaniami laty w stronę uproszenia stosowanych zapisów i wyjaśnień pozostawiając dużo do interpretacji sędziemu. Chamstwa zawodników też - vide chociażby sprawa Celeja. Ale można i należy próbować.

To był ostatni mecz w karierze tego zawodnika.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real vs Bayern, przedwczesny finał jak dla mnie. Zapowiada się genialny dwumecz.

cristiano ma naderwanie wlokna w miesniu dwuglowym lewego uda, shit happens, mam nadzieje ze sie wyleczy bo w bayernie jest swietna paka. dodatkowo maja tego guardiole.. irytujace jak kazdy wychwala go jako trenera, przyszedl do bayernu, mistrzowskiego, poukladanego. tak samo wczesniej w barcelonie, gdzie jego "rewolucja" bylo przesuniecie messiego z prawej na srodek i to taki geniusz niby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. dodatkowo maja tego guardiole.. irytujace jak kazdy wychwala go jako trenera, przyszedl do bayernu, mistrzowskiego, poukladanego. tak samo wczesniej w barcelonie, gdzie jego "rewolucja" bylo przesuniecie messiego z prawej na srodek i to taki geniusz niby.

Mam identyczne zdanie co Ty o czym zresztą kiedyś pisałem. Guardiola przyszedł do świetnej Barcy, w której czołowi zawodnicy byli akurat w życiowej formie. Jedno za co można go chwalić to spryt. Wiedział dobrze, że dobra passa z Barcą nie będzie trwać wiecznie i wiedział gdzie iść żeby ją kontynuować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli trenerski geniusz to wg mnie jose mourinho, mozna go kochac lub nienawidzic, cieszylem sie gdy odchodzil z realu, bo tutaj plan tylko czesciowo sie powiodl, ale on potrafi zrobic cos z niczego (no moze PRAWIE niczego- bo w realu mial wszystko :D) czego najlepszym przykladem jest inter mediolan

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Ronaldo słabo to widzę.

 

Biorąc pod uwagę że Real musi nadal walczyć o trofea w Hiszpanii a Bayern może sobie kończyć Bundesligę drugim składem to nie wróżę Realowi finału Champions League

Real ma ogromne ciśnienie na LM, wydaje mi się, że to jest ich priorytetem. Choć oczywiście będą celować w to i to.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, ich rekord w La Liga jeszcze długo nie będzie pobity, LM/Puchar Europy to co innego (chociaż akurat teraz Milan z 7 zwycięstwami groźny się nie wydaje) ;) Zwłaszcza, że ostatni raz Królewscy wygrali 100 lat temu, czyli w 2002 ;).

Dobre wieści tyczące T. Courtoisa:

http://www.sport.pl/pilka/1,65041,15781682,LM__Courtois_bedzie_mogl_zagrac_z_Chelsea_.html#BoxSportTxt


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Ronaldo słabo to widzę.

 

 

Real ma ogromne ciśnienie na LM, wydaje mi się, że to jest ich priorytetem. Choć oczywiście będą celować w to i to.

Michał ,wiesz jaki jest CR7 , często nie wytrzymuje ciśnienia w meczach o najwyższa stawkę ;) także i jego obecność nic nie gwarantuje.

 

Ciekawe jak zaprezentuje się Aranzubia... Wolałbym chyba inne zestawienie par.

na tą chwilę info jest takie ,że T.Courtois jednak zagra przeciw swoim właścicielom .

 

P.S.

 

mw75 mam prośbę , móglbyś wolniej przyciskać klawisz enter ?? :D

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ,wiesz jaki jest CR7 , często nie wytrzymuje ciśnienia w meczach o najwyższa stawkę ;) także i jego obecność nic nie gwarantuje. 

To też prawda, podobnie zresztą jak Messi, choć ten to jeszcze gorzej wypada na tle takich spotkań.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mam identyczne zdanie co Ty o czym zresztą kiedyś pisałem. Guardiola przyszedł do świetnej Barcy, w której czołowi zawodnicy byli akurat w życiowej formie. Jedno za co można go chwalić to spryt. Wiedział dobrze, że dobra passa z Barcą nie będzie trwać wiecznie i wiedział gdzie iść żeby ją kontynuować.

 

Nie zgadzam się. Tę świetną Barcę o której wspominasz poukładał Frank Rijkaard. I chwała mu za to, obejmował klub, który przeżywał duży kryzys. Niestety po 5 latach coś pękło. Zawodnicy, których wypromował Rijkaard zanotowali znaczną obniżkę formy i wtedy trzeba było szukać tzw. świeżej krwi wśród wychowanków FCB. Zabrakło Rijkaardowi elastyczności i szybszej reakcji na to, co dzieje się w klubie. Przyszedł Pep ze świeżym spojrzeniem i dał Barcie nowe życie. Dość powiedzieć, że za czasów Guardioli przez pierwszy skład przewinęło się kilkudziesięciu wychowanków Barcy, a bywały takie mecze, że na 19 zawodników w drużynie aż 15 stanowili wychowankowie FCB. Co do Bayernu, to widać, że Guardiola idzie swoją drogą i osiągnięcia Heynckesa, choć ważne, nie są kluczowe. Widziałem mecz Bayernu z Manchesterem City. Momentami gra Bayernu przypominała mi właśnie Barcę z czasów kiedy ich trenerem był Guardiola. Absurdalne jest deprecjonowanie jego trenerskich umiejętności. Tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychowankowie? tacy jak fabregas np? ktorzy nauczyli sie grac w arsenalu i zostali odkupieni? ogolnie ten "mit" o wychowankach la masii mi sie juz przejadl. jesli zakaz transferowy zostanie podtrzymany zobaczymy jak poradza sobie wychowankowie.. a co do bayernu guardioli- to tez tak uwazam. przypomina to klepe barcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

wychowankowie? tacy jak fabregas np? ktorzy nauczyli sie grac w arsenalu i zostali odkupieni? ogolnie ten "mit" o wychowankach la masii mi sie juz przejadl.

 

Co do Cesca, zbędna złośliwość. Co do wychowanków, to nie jest żaden mit. Miałem na myśli takich wychowanków jak: Valdes, Puyol, Pique, Fontas, Busquets, Xavi, Iniesta, Thiago, Pedro, no i oczywiście Messi. Obecnie coraz częściej w pierwszym składzie wystawiany jest także Bartra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Cesca, zbędna złośliwość. Co do wychowanków, to nie jest żaden mit. Miałem na myśli takich wychowanków jak: Valdes, Puyol, Pique, Fontas, Busquets, Xavi, Iniesta, Thiago, Pedro, no i oczywiście Messi. Obecnie coraz częściej w pierwszym składzie wystawiany jest także Bartra.

pique odkupiony z manu, ogolnie mowiac o tym micie nie mam na mysli ze to sciema, rozumiem ze przewinelo sie duzo wychowankow, ale poprostu za duzo sie o tym mowi, gwiazdy sprowadzane w barcelonia sa i byly. tak samo jak wszedzie indziej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że w LM (nie lubię, ale śledzić trzbea...) mamy swoisty remake sezonu 1999/2000. Czyli: w roli eliminującej po drodze Barcelonę Valencii Hectora Cupera - Atletico Diego Simeone. Bayern-Real w półfinale (do TEGO momentu Bayern olśniewa, ale golami na wyjeździe przechodzi Real), czyli też powtórka z historii. I finał: Atletico (po ostatnim, zwycięskim zrywie z Chelsea, która już i tak ma wynik ponad swój obecny stan) - Real 0:3...

 

Naprawdę chciałbym zwycięstwo Atletico (należy im się za pecha w 1974), ale raczej się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów za siebie. Co do mnie kolego to inna bajka, jest korba, jest charakter, są umiejętności, lata treningów, więc o mnie nie bój. A podobnych sytuacji miałem już wiele, uwierz mi. Pierwszy pada nawija się nogami a drugi odrazu zazwyczaj traci ochotę na dalszą zabawę.

Ze strachu słowa mi ugrzęzły w gardle.... :)

 

Chwalenie się okrutna cecha Michale :)

 

 

Cook lubię Twoje sarkastyczne poczucie humoru ale czasami jesteś po prostu śmieszny!!

 

 

A w temacie piłki wczorajszy mecz "Nietoperzy" w LE super taką piłkę chcę oglądać :))

Dziękuje,i Fredro miał "gorsze dni" :D

 

Cook - fajny z Ciebie Gość. Serio. Czasem jednak się zbyt rozpędzasz. Michał pokazuje zegarki na forum zegarkowym. W zasadzie od początku ja i wielu z nas obserwuje jego poczynania - wyraźnie tu się rozwinął zegarkowo, a że przy okazji go stać na takie jakie pokazuje - to dobrze. Ma pokazywać Lorusy żeby nie narazić się na komentarze? Podobnie z perfumami. To tu zainteresował się ową (przecenianą mocno wg mnie) niszą. Chce, to ma. Jest temat - udziela się. Sam go kiedyś hamowałem jak szalał ze zdjęciami ;). Wielu z nas kolekcjonuje/pasjonuje się czymś więcej niż jedną dziedziną. To źle? A i tu jest temat o piłce nożnej - po co się w nim udzielać jak ona nie jest w zakresie Twojego zainteresowania w sensie pozytywnym?

Dziękuje bardzo.

Nie zazdroszcze ,by być dobrze zrozumianym-forma jest tu kluczem

Co do piłki nożnej ,jest w kręgu mojego zainteresowania o tyle,o ile podczas transmisji LM mam "full" knajpie :)

 

Za krótki jesteś, żeby mi mówić kiedy jest koniec tematu. Skoro chwaleniem nazywasz pisanie na temat, to Ty naprawde masz ze sobą spore problemy emocjonalne :)

 

Z mojej strony to wszystko.

OHHO :) ,kozaczymy?-aż mi zajady ze śmiechu popękały :)

 

 

 

Co do piłki to oglądałem wczoraj skróty z ostatnich spotkań LM i muszę powiedzieć że drużyna Roberta Lewandowskiego rozegrała fajne spotkanie....szkoda że nie udało im się strzelić więcej bramek-widziałem okiem laika ze trzy 100% akcje....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

pique odkupiony z manu, ogolnie mowiac o tym micie nie mam na mysli ze to sciema, rozumiem ze przewinelo sie duzo wychowankow, ale poprostu za duzo sie o tym mowi, gwiazdy sprowadzane w barcelonia sa i byly. tak samo jak wszedzie indziej.

 

Zdecydowanie nie tak samo. Barca miało szczęście i zaszczyt współpracy z Johanem Cruijffem, który jako piłkarz po odejściu z Dumy Katalonii nadal utrzymywał bliskie relacje z klubem (którego później został trenerem) i zaproponował model pracy mający na celu zbudowanie drużyny. Model ten opierał się na zasadach zbliżonych do Ajax Amsterdam (który to klub także darzę sympatią)  czyli na samodzielnemu kształtowaniu zawodników. Nie była to droga łatwa i na skróty, ale niezwykle perspektywiczna. W efekcie Barca wychowała wielu znakomitych piłkarzy, których umiejętności beneficjentem jest po dziś dzień reprezentacja Hiszpanii. Uważam, że Hiszpanie bez Katalończyków nie byliby w stanie osiągnąć tych wszystkich sukcesów jakich świadkami jesteśmy od dobrych kilku lat. Real natomiast prezentował zupełnie odrębne podejście. Im się wydawało, że odpowiednią kasą można załatwić każdy problem. Kupowali piłkarzy na potęgę, najlepszych piłkarzy - w końcu nie bez powodu przylgnął do nich kiedyś przydomek - Galacticos. Złośliwi nawet niedawno mówili, że Real po zakupy piłkarzy idzie jak do sklepu / marketu. Krytyka Barcy w wykonaniu kibiców Los Blancos to nic innego jak zazdrość. No bo kim obecnie Real może się pochwalić ?, Callejon który jest wychowankiem Realu został już sprzedany. No cóż… Barca jest tylko jedna i niepowtarzalna  :)  :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.