Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz nie rozśmieszaj mnie. Reprezentacja z samymi piłkarzami Barcelony i bez piłkarzy Realu jedyne co by robiła to podawała sobie piłki i kładła się na ziemię jak mucha usiądzie na ramieniu, a bramek traciłaby wiele bo Casillas jest niepowtarzalny i śmiem twierdzić od dawna najlepszy na świecie. Zaryzykowałbym stwierdzenie najlepszy bramkarz wszechczasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chciałbym zwycięstwo Atletico (należy im się za pecha w 1974), ale raczej się nie uda.

Edmund , to tylko Niemcy mogli im coś takiego zrobić :D , przynajmniej klubowy Puchar Świata na osłodę pozostał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi, czy Atletico podtrzyma świetną passe w kolejnych sezonach. Zapewne jak ktoś już zresztą wcześniej tutaj zauważył, kluczowi zawodnicy klubu z Madrytu są już na celowniku innych wielkich klubów i raczej ciężko będzie ich zatrzymać. No chyba że Atletico zdobędzie mistrza Hiszpanii i Lige Mistrzów, w co raczej nie wierze :) Niemniej jednak życze im jak najlepiej i mam nadzieje, że podejmą jeszcze równąrzędną walke z Realem i Barceloną w nadchodzących sezonach, dzięki czemu liga stanie się znacznie ciekawsza.

 

ps. jakim budżetem dusponuje Atletico na tle Realu i Barcy ?

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą sprzedawać , nie zatrzymali swego czasu Aguero , Falcao więc i teraz spodziewam się transferów .

A Simeone kiedyś na konferencji prasowej powiedział : ,,Różnice między Atlético a Realem? Czterysta milionów euro budżetu ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz nie rozśmieszaj mnie. Reprezentacja z samymi piłkarzami Barcelony i bez piłkarzy Realu jedyne co by robiła to podawała sobie piłki i kładła się na ziemię jak mucha usiądzie na ramieniu...

 

Krystian, nie rozpędzaj się tak, bo zaraz przedstawię Ci swoje argumenty i zobaczymy, co wtedy napiszesz. A tak się składa, że czasem oglądam mecze reprezentacji Katalonii. Skoro twierdzisz, że oni tylko podają sobie piłki, to jakim cudem ograli Nigerię, Kolumbię ?. Jakim cudem ograli Argentynę na Camp Nou ?. Było 4:2 dla Katalonii - to tak tytułem przypomnienia. Strzelają bramki chociaż tylko podają sobie piłki. Magia jakaś czy co ?. Hiszpania powinna Katalończyków w pięty całować. Hiszpanie powołują najemników do swojej reprezentacji, bo bez nich tracą jakieś 70% swojej wartości (o ile nie więcej).

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 milonów różnicy, to rzeczywiście kolosalna różnica :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Krystian, nie rozpędzaj się tak, bo zaraz przedstawię Ci swoje argumenty i zobaczymy, co wtedy napiszesz. A tak się składa, że czasem oglądam mecze reprezentacji Katalonii. Skoro twierdzisz, że oni tylko podają sobie piłki, to jakim cudem ograli Nigerię, Kolumbię ?. Jakim cudem ograli Argentynę na Camp Nou ?. Było 4:2 dla Katalonii - to tak tytułem przypomnienia. Strzelają bramki chociaż tylko podają sobie piłki. Magia jakaś czy co ?. Hiszpania powinna Katalończyków w pięty całować. Hiszpanie powołują najemników do swojej reprezentacji, bo bez nich tracą jakieś 70% swojej wartości (o ile nie więcej).

 

Mariusz nie żartuj sobie. Traktujesz towarzyskie mecze na równi z meczami o punkty?

Poza tym co innego jest jeżeli zawodnicy trenują ze sobą cały czas i są zgrani, a co innego gdy gra reprezentacja, która składa się z zawodników z całego globu, z których każdy ma inny system treningowy.

Proszę Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barcelonie udało sie zrobić rzeczywiście kilku piłkarzy, ale szczerze... Ilu? Messi, Iniesta i Xavi, Puyol ( oczywiście) - reszta to większe lub mniejsze pionki, które są tłem i tylko uzupełnieniem powyższych zawodników... Pique i Fabregas to rozwinęli się gdzie indziej w innych klubach...

Szczerze wydaje mi się, że La Masia ( nie wiem jak się pisze) jest sporym plusem ale jeszcze większym minusem, przez co Barca traci mnóstwo kasy na transfery... Rzadko kiedy zdarza się, żeby piłkarze mogli się odnaleźć w tym klubie...

Edytowane przez BeKSa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ale wypominanie Barcelonie, że ma mało wychowanków w składzie to jest jakiś szczyt. Na 25 obecnych (wg. Wiki) zawodników 12 jest wychowankami, nie wliczałem Pique i Fabregasa do tej liczby.

 

Victor Valdes, Martin Montoya, Pedro Rodriguez, Jonathan dos Santos, Marc Bartra, Sergio Busquets, Isaac Cuenca, Sergi Roberts oraz wymienieni przez Ciebie. Mało? Do czego do doszło, że bronię Barcelonę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz nie żartuj sobie. Traktujesz towarzyskie mecze na równi z meczami o punkty?

 

Nie traktuję. Przecież dobrze wiesz, że Katalonia może grać wyłącznie mecze towarzyskie i to tylko wtedy jak Hiszpański Związek Piłki Nożnej wyrazi na to zgodę. Poza tym, w reprezentacji Katalonii grają Katalończycy, a Katalonia to nie tylko Blaugrana. Zresztą… nie chce mi się gadać. Właśnie Granada pokonała Barcę 1:0. No jak już z Granadą przegrywamy to jest katastrofa  :(.

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie nie tak samo. Barca miało szczęście i zaszczyt współpracy z Johanem Cruijffem, który jako piłkarz po odejściu z Dumy Katalonii nadal utrzymywał bliskie relacje z klubem (którego później został trenerem) i zaproponował model pracy mający na celu zbudowanie drużyny. Model ten opierał się na zasadach zbliżonych do Ajax Amsterdam (który to klub także darzę sympatią)  czyli na samodzielnemu kształtowaniu zawodników. Nie była to droga łatwa i na skróty, ale niezwykle perspektywiczna. W efekcie Barca wychowała wielu znakomitych piłkarzy, których umiejętności beneficjentem jest po dziś dzień reprezentacja Hiszpanii. Uważam, że Hiszpanie bez Katalończyków nie byliby w stanie osiągnąć tych wszystkich sukcesów jakich świadkami jesteśmy od dobrych kilku lat. Real natomiast prezentował zupełnie odrębne podejście. Im się wydawało, że odpowiednią kasą można załatwić każdy problem. Kupowali piłkarzy na potęgę, najlepszych piłkarzy - w końcu nie bez powodu przylgnął do nich kiedyś przydomek - Galacticos. Złośliwi nawet niedawno mówili, że Real po zakupy piłkarzy idzie jak do sklepu / marketu. Krytyka Barcy w wykonaniu kibiców Los Blancos to nic innego jak zazdrość. No bo kim obecnie Real może się pochwalić ?, Callejon który jest wychowankiem Realu został już sprzedany. No cóż… Barca jest tylko jedna i niepowtarzalna  :)  :P.

ale powiedz mi jaki to ma zwiazek z tym o co mi chodzi? opowiedziales mi kawalek historii, ktory zreszta znam. nie chodzi mi o szkolke. barca chwali sie wychowankami- spoko. nie chwali sie natomiast tym ze sprowadza gwiazdy za kupe chajsu tak samo jak real czy jak kazdy inny klub. niepowtarzalna barca? haaha, no tak. nikt nie nurkuje tak jak katalonce :) wymieniales wychowankow wczesniej, to wymienie Ci tez gwiazdorow z ostatnich lat. henry, alexis, neymar, ibra, etoo (ktory jest wychowankiem realu do tego:)) alves, mascherano, villa. a kim madryt moze sie pochwalic? a chociazby casillasem, jese  czy nacho.

+ i ja zapomnialem o niedocenianym przez wielu lopezie :)

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

barca chwali sie wychowankami- spoko. nie chwali sie natomiast tym ze sprowadza gwiazdy za kupe chajsu tak samo jak real czy jak kazdy inny klub. niepowtarzalna barca? haaha, no tak. nikt nie nurkuje tak jak katalonce :) wymieniales wychowankow wczesniej, to wymienie Ci tez gwiazdorow z ostatnich lat. henry, alexis, neymar, ibra, etoo (ktory jest wychowankiem realu do tego:)) alves, mascherano, villa.

 

Zapomniałeś jeszcze o Ronaldinho. Próbowałem Ci powiedzieć, że bywały takie mecze podczas których prawie cały wyjściowy skład Barcy stanowili wychowankowie klubu, a to jest ewenement. Na tym między innymi polega wyjątkowość Blaugrany. Tekst o nurkowaniu to niepotrzebna złośliwość. Poza tym, zamiast zajmować się Barcą lepiej ciesz się dniem. Właśnie Twój Real wygrywa 3:0 z Almerią, a tym samym spycha FCB na 3 miejsce w La Liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Prawie umarł :/

 

Wyglądało to tak, jakby uderzył się w okolice grdyki o ramię przeciwnika. Takie sytuacje mogą skończyć się tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Trochę Sergio przesadził. Niestety chyba zapomniał, że to jest tzw. działanie obosieczne. Jak dalej będzie tak błaznował, to sędziowie przestaną zwracać uwagę i wtedy kiedy naprawdę dostanie kosę, sędzia nie zareaguje. Historia zna takie przypadki, np. Diego Maradona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w każdej druzynie znajda sie padolino. Chocby dzisiaj Burliga w Wisle, zreszta ten to akurat ma doświadczenie w tym temacie. Dlatego dobre byłyby powtórki video by takie cuda ukrócić a najlepiej za udowodnione wymuszeni edawać kary i to grube.

 

Poza tym nie ma co sie przekrzykiwać, Barca ostatnio wychowankami stoi w przeciwieństwie do Realu. Mi to akurat nie przeszkadza kibicować galaktycznym a nie blaugranie, której szczerze nie znosze od czasu Koemana :)

 

Natomiast co do budżetów nie jest to na pewno 400 mln. Simeone chodziło pewnie o wartość klubu.

Barcelona i Real to ok. 150 mln, Atletico ok 40-50. mniej więcej takie proporcje.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz? Wisła jest najlepsza..... :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ww. przykładów to tacy symulanci znajdą się w każdej drużynie świata, ale w Barcelonie takie sytuacje pojawiają się bardzo często o ile nie najczęściej (zwłaszcza za czasów Guardioli).

Oby jeszcze Atletico umoczyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Barcelona znowu przegrała....teraz w lidze....z....15 zespołem w tabeli. A w Dortmund'zie Klopp wpuścił lewego jak już było pozmiatane, żeby pokazać, że i bez tego piłkarza dają radę.

Edytowane przez iKrawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten mecz, nieskuteczność i nieporadność Barcelony jest porażająca. Najlepsze były statystyki w posiadaniu piłki 82% do 18% :D To chyba już koniec marzeń o mistrzostwie dla fanów Barcelony.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, ale zrzędzicie jak stare baby.

Jaki koniec?

5 kolejek to 15 punktów, a różnice w tabeli takie, że jeden mecz może zaważyć o wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką grą? Oglądnij sobie gdzieś ten mecz. Nie wierze, że wygrają teraz większość tych spotkań, przy czym trzeba jeszcze liczyć na potknięcie rywali.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zdobycia jest 15 punktów i jeszcze wszystko może się zmienić, tym bardziej, że różnice między zespołami są minimalne. Nie tak dawno wszyscy głosili śmierć Realu i ich odpadnięcie z walki o tytuł, a Ci tymczasem ciągle są w grze i to na wszystkich frontach. Barcelona złapała dołek ale już w następnej kolejce może z niego wyjść. Daleko mi do kibicowania którejkolwiek z hiszpańskich drużyn dlatego mam nadzieję, że walka trwać będzie do ostatniej minuty ostatniej kolejki. Jako mistrza najchętniej widziałbym Atletico - z szacunku dla pracy Simeone i by wlać trochę świeżości w tamtejszą ligę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Sergio przesadził. Niestety chyba zapomniał, że to jest tzw. działanie obosieczne. Jak dalej będzie tak błaznował, to sędziowie przestaną zwracać uwagę i wtedy kiedy naprawdę dostanie kosę, sędzia nie zareaguje. Historia zna takie przypadki, np. Diego Maradona.

od razu nasuwa mi sie alves, po aferze z domniemanym faulem pepe na urwanie nogi, dostal niezle baty, sedziowie go nie oszczedzali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.