Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Recommended Posts

No to coś pod Ciebie - komentarz znaleziony w necie:

"~ja : Ten mecz miał dwóch antybohaterów i jednego bohatera.

Antybohater numer jeden - Kamil Grosicki. Przez cały mecz zagrał tak jak grał przez całe eliminacje. Mnóstwo niedokładnych podań, strat i bezsensownych dryblingów, ale to co zrobił przy drugiej bramce dla Szkotów woła o pomstę do nieba. Nie dość, że stracił piłkę w totalnie idiotyczny sposób to jeszcze odpuścił walkę o piłkę przed własnym polem karnym. Mało tego. W 88 minucie zmarnował stuprocentową sytuację kiedy strzelał głową. Jeśli dodamy do tego zmarnowaną sytuację z pierwszego meczu ze Szkocją to śmiało można uznać go za największego antybohatera tych eliminacji, ale dla "znawców" i tak będzie on najlepszym naszym piłkarzem w kwalifikacjach. 
Antybohater numer dwa : trener Nawałka. Po pierwsze, po raz kolejny zrobił ten sam błąd, który popełnił w meczach ze Szkocją i Irlandią. Po strzeleniu przez nas bramki ustawił drużynę ultradefensywnie i nakazał wywalanie piłki na oślep. I po raz kolejny to się zemściło. Naprawdę tak trudno starać się nadal utrzymywać przy piłce i grać "swoje" po strzeleniu bramki? Na serio musimy oddawać rywalom pole i grać z kontry? 
Po drugie. Nie wiem jaka błyskotliwa myśl przyświecała trenerowi kiedy po stracie przez nas drugiej bramki postanowił wprowadzić na boisku trzech defensywnie usposobionych zawodników. Do tego zdejmując jednego z napastników. Chciał bronić wyniku czy jak? Ktoś wie o co biegało w tej błyskotliwej roszadzie? Oczywiście fani Nawałki będą twierdzili, że broni go wynik i to jego zasługa, że ten mecz zremisowaliśmy.
I na koniec oczywiście bohater. Piłkarz, który przez całe eliminacje był niemiłosiernie hejtowany i opluwany. Człowiek, dzięki któremu nadal mamy o co grać, ale oczywiście dla "znawców" prawdziwym bohaterami będą Grosicki i trener Nawałka, bo oni "nie grają dla Niemca"."

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

A nie pierszenstwo ma bilans bramek?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie, vide Regulamin rozgrywek (http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Download/Regulations/uefaorg/Regulations/02/03/92/81/2039281_DOWNLOAD.pdf)

If two or more teams in the same group are equal on points on completion of the group matches, the following criteria are applied, in the order given, to determine the rankings:

a. higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question;

b. superior goal difference from the group matches played among the teams in question;

c. higher number of goals scored in the group matches played among the teams in question;

d. higher number of goals scored away from home in the group matches played among the teams in question;

e. if, after having applied criteria a) to d), teams still have an equal ranking, criteria a) to d) are reapplied exclusively to the matches between the teams in question to determine their final rankings. If this procedure does not lead to a decision, criteria f) to j) apply;

f. superior goal difference in all group matches;

g. higher number of goals scored in all group matches; h. higher number of away goals scored in all group matches;

i. fair play conduct in all group matches as defined in Annex C.5.1; j. position in the UEFA national team coefficient rankings (see Annex B.1.2.B).

Jeżeli dwa zespoły mają tyle samo punktów to najpierw punkty w meczach bezpośrednich, później bramki w meczach bezpośrednich, z uwzględnieniem wyjazdowych, na koniec bilans bramek. 

Marcin

No to muszę w niedziele hejtowac Grosickiego. Poprzednio tak robiłem i posłuchał. Udała mu się asysta...piękna zresztą. Bo z takimi stratami to Irlandia nam napyka ile chce.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

A tak na dobrą sprawę to Fabiański też nie błysnął. Nie wyciagnał nic. A czym mógł zabłysnąc to wpuścił.

Edited by piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Przy tych golach nie mial nic do gadania a znowu Szkoci nie mieli bóg wie ile tych sytuacji żeby miał co wyciągać. Kilka razy dobrze na przedpolu, poprawny mecz.

Co do Peszko mam podobne zdanie, jednak Grosickiego cenię bardziej.

Dziś jednak wielki mecz Mączyńskiego, o którym miałem podobne zdanie jak o Peszko. Drugą zawalił chyba Pazdan, niepotrzebne kryjąc środek zostawiając Fletchera. Może to byl Glik ale i tak najbardziej zawinił wykonawca wolnego.

Dobrze że to wpadło na koniec, bo pod presją wygranej u siebie moglibysmy miec spętane nogi a z pozycyjnym to nam nie po drodze

Oj chyba by zmienił, teraz musimy wygrać albo zremisować ale tylko 0-0 lub 1-1. Gdyż 1-1 było na wyjeździe. Każdy wyższy remis daje awans Irlandii.

Gdyby Irlandia zremisowała z Niemcami to każdy remis i oczywiście zwycięstwo dawałyby awans Polsce.

Fakt - nie pomyślałem o tym że 2-2 i wyższy  nas eliminuje  ;)

Edycja

Fabiańskiego trudno winić,  w obu sytuacjach były to tzw. strzały  nie do obrony.

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Co do zmian, to mieliśmy z kolegami wrażenie, że przy 1:2 bronimy wyniku.. Szczególnie dużo wniosła zmiana Warzywniaka (z Grosickim tworzyli duet marzeń).

Mnie się w tym meczu podobał (Lewandowski to w tym momencie klasa światowa) Mączyński i Glik, który w obronie grał przyzwoicie, no i wywalczył kluczowy rzut wolny.

Nie oglądałem powtórek, ale nie wiem czy przy ostatniej bramce kontaktu z piłką nie miał Fabiański

AT vs. PO

Komentarz z netu trochę przesadzony Bo przez 30 min nie graliśmy na oślep a raczej utzrymywaliśmy się przy piłce. Szkoda że w tym okresie nie potrafiliśmy bardziej zdecydowanie i skutecznie wyprowadzać kontrataków. Wynik 1-0 z takimi walczakami jak Szkoci czy Ajrisze to żadna zaliczka. Ci goście z byle wrzutki potrafią zrobić gola a wrzucają do końca meczu. Szkoda że Krycha tak niedokładnie ( co najmniej kilka razy ) zagrywał . Mam nadzieję że Milik się wyleczy do niedzieli bo nie tylko potrafi wymienić kilka szybkich piłek z Lewym ale i wykończyć głową czy nogą . I w tym meczu chyba tylko on zagrywał prostopadłe do Lewego. To jest problem naszej kadry bo w Bayernie takie piłki może dostać od co najmniej kilku zawodników. Do tego takie sobie skrzydła ( szukający formy Kuba, Piszczek, ) nierówni - Grosik czy Peszko...jedyna nadziej że Robert potrafi i z niczego

Fabiański - hmm -dobrze że choć w ostatniej akcji miał kontakt z piłką bo mam wrażenie że on nie tak często jak Szczęsny wyciąga trudniejsze piłki.

Edited by desmo

Ja sobie marze zeby nasi wymieniali tak podania jak w pierwszej polowie ale pod bramka rywala a nie swoja. Mamy, z pominieciem Grosickiego, przyzwoita pake tyle ze jest ich 10 ciu. Ci ktorzy wchodza z lawki to juz inna jakosc. Jodlowiec za Milika to jak zdjac Milika i nie wprowadzic nikogo.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Z przodu i wśrodku mamy dwóch takich zawodników którzy to potrafią a potrzeba 4-5. Utrzymywanie się przy piłce jest super jeśli kończy się bramkową okazją. Problem w tym że ci co wczoraj wymieniali z tyłu podania nie mieli tyle jakości żeby podejmować regularnie ryzyko zagrania szybkiej celnej piłki z użyciem lub pominięciem drugiej lini. Stąd zamiast dobić rywala w pierwszej połowie mamy thriller w niedzielę.

Drugi i ostatni spam odnośnie konkursu ;)

Kto oglądał wczorajszy mecz będzie wiedział o co chodzi ;)
Proponuję ostatni zryw niczym reprezentacja Polski w 94 minucie w meczu ze Szkocją :)
Wy jesteście niczym Robert Lewandowski, ja w akcie rozpaczy pędzę w pole karne niczym Łukasz Fabiański
:)

Liczę na lajki

https://www.facebook.com/WarsawTattooConvention/photos/a.596153410428705.1073741827.595270797183633/1026401830737192/?type=3&theater

Odnośnie czy chce rzeczywiście taki tatuaż to jest rzecz wzgledna ;) Po prostu lubię wygrywać :)

Ja sobie marze zeby nasi wymieniali tak podania jak w pierwszej polowie ale pod bramka rywala a nie swoja. Mamy, z pominieciem Grosickiego, przyzwoita pake tyle ze jest ich 10 ciu. Ci ktorzy wchodza z lawki to juz inna jakosc. Jodlowiec za Milika to jak zdjac Milika i nie wprowadzic nikogo.

Cóż tym razem zgadzam się w 100%..Grosicki był beznadziejny.

Ciekawi mnie natomiast czy cofnięcie się po świetnych pierwszych 10-15 minutach to decyzja Nawałki, czy obudziła się w piłkarzach charakterystyczna od lat mentalnośc ''jest dobrze-bronimy Jasnej Góry''.

Pocieszające jest to,że ostatnimi latami mecze o wszystko graliśmy na długo przed końcem eliminacji ,a potem były już tylko mecze o honor.

W niedzielę,w ostatniej rundzie mają los w swoich rękach.

Ja jednak wierzę,że się uda /oby tylko grał Milik/.

Guest Magik.

Pocieszające jest to,że ostatnimi latami mecze o wszystko graliśmy na długo przed końcem eliminacji ,a potem były już tylko mecze o honor.

W niedzielę,w ostatniej rundzie mają los w swoich rękach.

Ja jednak wierzę,że się uda /oby tylko grał Milik/.

Ja też wierzę, że się uda, ale muszą grać tak, jakby walczyli o zwycięstwo. Żadnej gry na remis (0:0 czy 1:1), bo to się może zemścić. Poza tym, szkoda mi Holandii. Zawalili eliminacje koncertowo, a nie mieli trudnej grupy.

Ciekawe czy Kuba zagra od pierwszej,nie wydaje mie się żeby Olkowski był lepiej dysponowany, a gdzieś czytałem że to on zagra w wyjściowym.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Only Fools Do Not Fear The Sea

Najbardziej boli brak Milika, a co do braku Jodłowca to również jestem tego zdania co Kolega, że to duże wzmocnienie :)

2:0 :D

A jak :)

Kompletnie nie rozumiem Nawałki. Gramy u siebie i wystawia defensywny skład z jednym napastnikiem. Nie dziwne, że nie potrafimy wygrywać z przeciętnymi drużynami....I nie chcę być złym prorokiem.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Dokładnie Piotrze, powinni wyjsc z planem wdeptania ich w murawe na wlasnym stadionie. Przez 80 minut bedzie premiujacy nas awansem remis, a potem...

Tak to jest jak w całej reprezentacji jest dwóch co w tym samym meczu potrafi skutecznie i walczyć i gole strzelać. Bo dziś trzeba jednego i drugiego. Obyśmy wykorzystali wszystko co się uda w tej konfiguracji stworzyć.