Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem ;) . Forma jest zmienna, nie ma drużyn, które zawsze wygrywają czy przegrywają. 

Polska piłka z umownym podziałem na ekstraklasę, 1 i 2 ligę  itd jest pórownywalna, czego dowodem jest choćby tegoroczny PP,  w ćwierćfinale 4 drużyny  spoza ekstraklasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To. że Legia zaskoczy w ekstraklapie to było pewne, pytanie pozostawało czy poźniej czy wczesniej. 

Od decyzji UEFY poszlo odwołanie... A tych 15 zatrzyanych za burdy ma mieć wytoczone procesy cywilne o ewentualne odszkodowanie :) I fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak na drużynę z takimi kłopotami to Legia wchodzi w Lechię jak w masło ...raz za razem.

Wejście Legii w Lechię "jak masło" to taki sam sukces, jak gdyby Szpilka obił ryja jakiemuś przypakowanemu menelowi na Pradze. A jak sobie radzi jeden (i drudzy) w konfrontacji z profesjonalistami, wszyscy wiemy.  :P  :D  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A co do profesjonalistów, Barca po pierwszej połowie przegrywa z Celtą Vigo 3:0 .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście Legii w Lechię "jak masło" to taki sam sukces, jak gdyby Szpilka obił ryja jakiemuś przypakowanemu menelowi na Pradze. A jak sobie radzi jeden (i drudzy) w konfrontacji z profesjonalistami, wszyscy wiemy.  :P  :D  :lol:

Hmm, koledzy z Gdańska chyba się nie zgodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Celta pokonała Barcę 4:3. No cóż, pogoń za Realem nadal trwa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatykiem nie jestem, kibicem piłki owszem. Na Lechii pewnie już z rok nie byłem :) bo z reguły męczą mnie te mecze i absolutnie się z Tobą nie zgodzę bo co sobą takiego niebywałego Legia prezentuje nawet patrząc tylko na nasze krajowe podwórko, żeby zwycięstwo nad Lechią nie miało być dla niej sukcesem?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o to, że Lechia jest słaba, a Legia świetna (bynajmniej) - słaba jest cała ta "ekstraklasa", więc z mojego punktu widzenia, czy Legia "włazi, jak w masło", czy "męczy się niesamowicie", to bez różnicy. Ja po prostu nie oglądam tej kopaniny - szkoda mi czasu.

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak mozna ogladac polska lige, czasem sie zatrzymam jak operuje pilotem od tv i popatrze z ciekawosci ale oczy krwawią doslownie jak sie patrzy na ta nędze. No nie da sie


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś ten mecz kolego LSE ? Bo akurat nie brakowało w nim dobrej piłki i zagrań po których ręce składały się do oklasków. Ja nie wiem w jakim stopniu Legia przegrała oba mecze w LM bo nie miał kto i kiedy poukładać tych klocków a w jakim bo jest mentalnie słaba ( znowu ktoś jest trenerem i ma na to wpływ w dość którymi czasie ) a w jakim bo jest piłkarsko słaba. Opinie sprzed TV że liga Polska jest słaba a liga zagraniczna super nie zdradzają zacięcia eksperckiego a raczej wpisują się w wygodny nurt narzekania na wszystko.

A poza wszystkim kibicowanie min w ujęciu krajów o dużo bogatszych piłkarskich tradycjach niż nasze nasze nie polega tylko na byciu z drużyną gdy jest dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nasze kluby są generalnie beznadziejne piłkarsko nawet w konfrontacji z przeciętniakami z Europy Zachodniej (i nie tylko Zachodniej), to jest "opinia sprzed TV"...? Rozumiem, że regularne bywanie na stadionie Legii zmienia optykę widzenia futbolu na tyle, że widzi się ekstraklasę jako ligę odpowiadającą poziomem np. Bundeslidze?  :lol:  :lol:  :lol:

 

Co miałeś na ,myśli w ostatnim zdaniu o "byciu z drużyną, gdy jest dobrze"? Bo chyba nie ja miałem być jego adresatem? A jeśli tak, to w jakim sensie?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga polska jest slaba, dramatycznie slaba. Nie trzeba byc ekspertem, ani koneserem pilki zgranicznen zeby to widziec. Ilu mamy kadrowiczow z polskiej ligi wpierwszym skladzie reprezentacji ? Mieszkancy miastc, z ktorych pochodza druzyny moga to ogladac i tolerowac, bo poprostu kibicuja swoim i jest to normalne i naturalne. Ja mieszkam na wsi i nie jestem emocjonalnie zwiazany z zadna druzyna i tego sie nie da.spokojnie ogladac niestety. Na pewno zdarzaja sie perełki, mecze swietne, na ktore patrzy sie z przyjemnosca. Ile tego jest w ciagu sezonu?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy musi być piłka w Polsce?, teraz to biznes, jak ktos nie potrafi prowadzic biznesu, niech zaprzestanie, a 'rokujacy pracownicy' niech wyjada za granice, bo to co teraz widac, to zal sciska....

Jak ZUS :), nic nie robia a im placa i siedziby nowe buduja ( stadiony)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będzie - czemu nie? Ale bez tej całej sinusoidy zadęcia przeplatającego się z histerią w stylu Canal+ chociażby. Budowanie wokół badziewia otoczki kalibru niemalże La Liga, a potem tłumaczenia w stylu "no bo my gorsze jezdemy i przeca o tem wiemy" (jak już się jednak skonfrontujemy z piłką, nomen omen ;) REALną ;), potęguje tylko poczucie absurdu. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że nasza liga to poziom Bundesligi ale porównywanie ich w oderwaniu choćby od możliwości gospodarczych obydwu krajów zdradza " poziom ekspercki" porównującego. Mimo tego nasza reprezentacja której połowa ( kadry ) to piłkarze ekstraklasy daje radę w pojedynkach nie tylko z Niemcami. Jeśli ktoś interesuje się piłką z poziomu telewizora to jak mu nie pasuje ekstraklasa zawsze może zmienić kanał bo przecież nie dołożył złotówki żeby kluby były mocniejsze. a co do Legii - skoro słabszym składem skasowała Celtic jestem pewien że jak uda się ustabiliować sytaucję kadrową i organizacyjną to da radę wywalczyć więcej. Szkoda że inne kluby jej nie pomagają będąc bardziej konkurencyjnymi. Ale jak czytam opinie sprzed telewizora to nie dziwię się że jest Warszawa i długo , długo nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo zobacz, połowa kadry z polskiej ligi ??? Prosze Cie

 

https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacja-a/kadra

 

Chyba, że mowisz o szerokiej lawce, zawodnikach "na papierze", gdzie chlopaki nawet murawy nie powachali w grze o punkty, to moze sie nasklada.

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś mi się myli, albo mecze pilkarskie mają być widowiskiem, mają przynosić radość wszystkim, a przede wszystkim kibicom, nastepnie grajacym i 'calej reszcie' pracujacej na spektakl....

Tymczasem widzę piekne stadiony, oprawę, zapewnienia, pilkarzy radosnie machających do kibiców-obowiazkowo z bialymi sluchawkami w uszach...

 

Pózniej jest tylko gorzej, na boisko wkraczają sowicie oplacani amatorzy, bez checi rywalizacji, bez umiejetności..tak, mają fryzury i tatuaże jak ich koledzy ( profesjonalisci) lecz to wcale im nie pomaga-czekają tylko by kupil ich jakiś klub zza Odry ( moze być Rosja ;) )

Pajacują, a 'kibicuje' im reszta trzepiaca kase z tej pozal się Boze ligii...( plus bandyci z trybun)

A kibice?, naiwnie liczą ze bedzie lepiej...

Nie bedzie.

Polska "Tra La La Liga" ;)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma - połowa kadry na Euro trafiła tam grając w naszej lidze - takie są fakty. Nasz kraj/liga jest konkurencyjny dla coraz większej liczby cudzoziemców.

Od kilku lat dzięki Tuskowym orlikom i komercyjnym szkółkami mamy coraz więcej grających dzieciaków/ młodzieży. Spokojnie mamy potencjał aby w oparciu o duże ośrodki stworzyć 4-5 klubów które regularnie grałyby w lidze europejskiej gwarantując sobie regularny dopływ gotówki na kontynuację działającego modelu. Trzeba się pozbyć tylko paru czarnych owiec ze środowiska ( wśród trenerów, działaczy, agentów, skautów i ...kibiców )

Marek masz rację , nie brakuje piłkarzy którzy mają siano w głowie ale nikt nie każe klubom korzystać z ich przewartościowanych usług ( pierwszy z brzegu - pogoniony z Legii Kosecki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że nasza liga to poziom Bundesligi ale porównywanie ich w oderwaniu choćby od możliwości gospodarczych obydwu krajów zdradza " poziom ekspercki" porównującego. Mimo tego nasza reprezentacja której połowa ( kadry ) to piłkarze ekstraklasy daje radę w pojedynkach nie tylko z Niemcami. Jeśli ktoś interesuje się piłką z poziomu telewizora to jak mu nie pasuje ekstraklasa zawsze może zmienić kanał bo przecież nie dołożył złotówki żeby kluby były mocniejsze. a co do Legii - skoro słabszym składem skasowała Celtic jestem pewien że jak uda się ustabiliować sytaucję kadrową i organizacyjną to da radę wywalczyć więcej. Szkoda że inne kluby jej nie pomagają będąc bardziej konkurencyjnymi. Ale jak czytam opinie sprzed telewizora to nie dziwię się że jest Warszawa i długo , długo nic.

Od razu trzeba było pisać, że jesteś fanatycznym kibicem Legii. Mimo, iż kilka razy wyraźnie pisałem, że nie jestem z Łodzi i nie jestem kibicem żadnej drużyny z naszej "ekstraklasy", siliłeś się na gimbusowe docinki na temat Widzewa, Ipswich, etc. - teraz z kolei pojawił się "wyrafinowany" docinek o "poziomie eksperckim" i subtelne klepania w kółko pętli o "kibicowaniu przed telewizorem" - jedno i drugie pełne takiej gracji, jak maniery Leśnodorskiego.  ;)

 

"Poziom ekspercki"? Gdyby tu chodziło przede wszystkim o siłę gospodarek i finansów, to w czołówce futbolowych lig mielibyśmy ekstraklasy m.in. takich krajów, jak Chiny, Kanada, Australia, Katar, Bahrajn, Indie, Luksemburg i kilka podobnych. Mamy? Podpowiem: nie.

 

Więc nie broń tak desperacko przegranej sprawy - to, że dokładasz swoje trzy grosze do tego, żeby Legia mogła płacić prawie piłkarzom krocie, UEFA kary i gaże prawnikom, nie daje Ci wyłącznego prawa do zabierania głosu na temat krajowej piłki. ;) A mnie nie znasz, nie masz bladego pojęcia, gdzie, kiedy, jak długo chodziłem na mecze jako kibic, czy może przypadkiem nie grałem sam w piłkę na poziomie zawodnika, itd. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu trzeba było pisać, że jesteś fanatycznym kibicem Legii. Mimo, iż kilka razy wyraźnie pisałem, że nie jestem z Łodzi i nie jestem kibicem żadnej drużyny z naszej "ekstraklasy", siliłeś się na gimbusowe docinki na temat Widzewa, Ipswich, etc. - teraz z kolei pojawił się "wyrafinowany" docinek o "poziomie eksperckim" i subtelne klepania w kółko pętli o "kibicowaniu przed telewizorem" - jedno i drugie pełne takiej gracji, jak maniery Leśnodorskiego. ;)

 

"Poziom ekspercki"? Gdyby tu chodziło przede wszystkim o siłę gospodarek i finansów, to w czołówce futbolowych lig mielibyśmy ekstraklasy m.in. takich krajów, jak Chiny, Kanada, Australia, Katar, Bahrajn, Indie, Luksemburg i kilka podobnych. Mamy? Podpowiem: nie.

 

Więc nie broń tak desperacko przegranej sprawy - to, że dokładasz swoje trzy grosze do tego, żeby Legia mogła płacić prawie piłkarzom krocie, UEFA kary i gaże prawnikom, nie daje Ci wyłącznego prawa do zabierania głosu na temat krajowej piłki. ;) A mnie nie znasz, nie masz bladego pojęcia, gdzie, kiedy, jak długo chodziłem na mecze jako kibic, czy może przypadkiem nie grałem sam w piłkę na poziomie zawodnika, itd. ;)

Komentujesz wydarzenie ( mecze ) których nie widziałeś w dodatku na dużym poziome ogólności , protekcjonalnie stawiasz się ponad kibicowskim motłochem i dziwisz się że nie traktuję tego z "wystarczającą powagą". Wypisz wymaluj kanapowy komentator który sugeruje że grał kiedyś w piłkę ...no to jest referencja , prawdziwy uniwersytet piłkarskiego analityka. Twój selektywny komentarz ad absurdum na temat gospodarek w oderwaniu od piłkarskich tradycji zdradza intencje. Nie cenisz polskiej ligi to przełącz program bo narzekanie na wszystko nie jest atrakcyjne ani konstruktywne.

Nigdzie nie napisałem że jestem kibicem Legii co nie przeszkadza mi bywać na jej meczach, nie kończyłem gimnazjum więc trudno mi się odnieść do Twoich insynuacji szczególnie że sam kontynuowałeś dyskusje które teraz deprecjonujesz. A rozważania o gracji zostawiam Tobie podobnie jak kłopoty z dopasowaniem emotikonów do treści.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.