Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Recommended Posts

Posted (edited)
Godzinę temu, Rebrov napisał(-a):

Co do Tonali przypomniała mi sie wypowiedź Szczęsnego.

Marzenia z dzieciństwa fajnie jest realizować, ale trzeba iść do przodu. 

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem - ale... co to właściwie znaczy "iść do przodu"..? Przejść do większego i lepszego klubu? Jeśli tak, to pod jakim względem, w jakiej perspektywie czasowej, etc...? Droga klubowa Szczęsnego to, jak wiadomo: Agrykola>Legia>Arsenal>Roma>Juventus (jak dotychczas). Bentford pomijam. Można więc powiedzieć, że cały czas przechodził do, w najszerszej możliwej perspektywie, poważniejszego klubu, bardziej utytułowanego. No, OK. Sytuacja "Arsenal>Roma" do małej dyskusji.  ;)

A Sandro Tonali - ma 21 lat i jego dotychczasowa kariera klubowa to: Piacenza>Brescia>AC Milan.

No i teraz ten MILAN. Oczywiście, że nie jest u szczytu potęgi. Ale bywał już w ZNACZNIE gorszej sytuacji/kondycji w swojej historii i się podnosił. Nie mogąc więc wykluczyć, że w przyszłości tak się zdarzy i patrząc na całokształt osiągnięć klubu, ile znasz klubów piłkarskich bardziej od AC MILAN utytułowanych..? Czy zamiana przez Donnarummę AC MILAN na PSG to zamiana mniejszego klubu na większy..? Jakie ma osiągnięcia/tytuły PSG..? Jest (obecnie) znacznie bogatszym klubem, kupuje (niemal) kogo chce, ale... czy to wystarczy do zbudowania legendy takiej, jaką mają REAL MADRYT, AC MILAN, FC LIVERPOOL, czy BAYERN MONACHIUM..? Może tak, może nie... Może ceny ropy nagle spadną... ;)

Dlaczego w Juventusie tak bardzo szanują Pavla Nedveda, Buffona, czy Del Piero..? ŻADEN z nich nie uciekł "z tonącego okrętu" po degradacji do Serie B - żeby "iść do przodu".

A Franco Baresi, Paolo Maldini, Paul Scholes, Carles Puyol, Ryan Giggs, Steven Gerrard, Lionel Messi i inni..? Cała lub niemal cała kariera w jednym klubie dała im, jak sądzę, coś znacznie ważniejszego niż 10 milionów zamiast 8 miesięcznie, a - w niektórych przypadkach - nawet i znacznie cenniejszego od liczby tytułów...

Czy piłkarski świat bardziej szanuje Tottiego, czy trzecich bramkarzy drużyn, które zdobywały Puchar Europy lub Ligę Mistrzów..?  ;)

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Nikt nie kwestionuje historii i osiągnięć Milanu, ale klub jest daleki od swoich najlepszych lat. Zależy co dla kogo jest priorytetem. Totti pozostając w klubie ma na koncie 1 tytuł mistrzowski i bodajże 2 puchary. Przechodząc do Realu dorzuciłby wiele więcej osiągnięć a i może status legendy w Madrycie. Serie A to nie moja bajka, ale być może Tonali miał do wyboru : redukcja zarobków albo powrót do Bresci. Reszta to budowanie PR-u

21 minut temu, Rebrov napisał(-a):

Nikt nie kwestionuje historii i osiągnięć Milanu, ale klub jest daleki od swoich najlepszych lat. Zależy co dla kogo jest priorytetem. Totti pozostając w klubie ma na koncie 1 tytuł mistrzowski i bodajże 2 puchary. Przechodząc do Realu dorzuciłby wiele więcej osiągnięć a i może status legendy w Madrycie. Serie A to nie moja bajka, ale być może Tonali miał do wyboru : redukcja zarobków albo powrót do Bresci. Reszta to budowanie PR-u

Przecież sam napisałem, że aktualnie AC MILAN jest daleki od swoich najlepszych lat. Ale (to też napisałem), MILAN bywał w dużo gorszej sytuacji niż teraz, a potem zdobywał Puchar Europy. A co zrobił Donnarumma? Zamienił LEGENDARNY klub, który nie gra przecież w Serie B ;) na ekipę, która - póki co - może się pochwalić jedynie pokaźnym rachunkiem bankowym. Tonali sam wyszedł z ofertą obniżenia zarobków. Oczywiście, w grę wchodziło również oddanie go do Brescii. Ale wówczas Brescia z łatwością sprzedałaby go do lepszego od niej samej klubu (jest wielu chętnych). Czyli, reasumując, jednak Sandro BARDZO zależało na grze WŁAŚNIE w ACM, a nie np. w Juve, czy Interze.

Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi trąci cynizmem - do którego, żeby wszystko było jasne - masz pełne prawo. :) Ja jednak jestem sentymentalnym dziadem, który - mimo, że życie wielokrotnie mi pokazywało, iż ta moja wiara jest co najmniej "kontrowersyjna" - nadal wierzy, że nie wszystko można kupić, chociaż... wszystko można spróbować sprzedać...  ;)

Ja nigdy jakimś wielkim kibicem futbolu nie byłem, ale będąc nastolatkiem bardzo lubiłem AC Milan z trójką słynnych Holendrów. Więc teraz, mieszkając niedaleko San Siro i mając możliwość chodzenia na mecze, chętnie korzystam z tej okazji. Jest coś magicznego, kiedy można iść na stadion i obejrzeć mecze drużyny która, jeszcze za szarej komuny, była dla mnie tą z lepszego, innego świata. I nawet jeśli San Siro jest starym stadionem, a polski Narodowy bije go na głowę, to tutaj czuję większe emocje. A jeszcze jak mi się udaje siedzieć czasem fartownie obok gwiazd z młodości, to dokładnie rozumiem Lincolna i jego sentymentalizm. Choć niestety komercjalizacja piłki obecnie jest  już tak zaawansowana, że są chwilę wszystkie top drużyny będą chińskie, arabskie itp.

Właśnie obejrzałem "briefing prasowy" Lukasa Podolskiego po przylocie do Pyrzowic.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/948117/lukas-podolski-zdradzil-co-chce-osiagnac-w-gorniku-zabrze-to-wystarczy-dla-mnie

Posłuchałem go, zastanowiłem się nad tym chwilę i (jako sentymentalny dziad)... dziwnie się czuję... :ph34r:

Skomentujecie jakoś przyjście Podolskiego do Górnika, itp....?

Tak patrzę na obecne okienko tranferowe i generalnie to chyba tylko Man Utd (Sancho, Varane) Barcelona (Aguero i Depay) i PSG (Ramos, Wijnaldum, Hakimi, Donnarumma) dają radę. 

Madryt robi wyprzedaż żeby kupić Mbappe? 

Man City coś cicho. Czekają na H. Kane'a?

Chelsea po wygraniu Ligi Mistrzów też chyba uznało że im wystarczy sukcesów 🤔

Liverpool po słabym sezonie, myslalem że będą robić lepsze zakupy... 

Jestem ciekaw Interu - w zeszlym roku świetnie. Ciekawe czy po zakręceniu kurka i dużych osłabieniach będą mocną siła w lidze. 

Juventus też coś słabo. 

W niemczech wiadomo. Bayern skupuję nahlepsze talenty i największych przeciwników. Nic tam się nie zmienia od lat :D

Ale w sumie jeszcze trochę czasu zostało. Może czekają nas jeszcze transferowe bomby 💣

Posted (edited)
15 godzin temu, karloss napisał(-a):

😁😁😁   😐

Pal licho wynik ale jak na mecz przyjaźni to dużo ofiar....a tu czeka rąbanie lasu z Chorwatami ...

Edited by desmo

4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Juventus też coś słabo.

Zdaje się, że Juventus właśnie sprzątnął Milanowi (i to za relatywnie śmieszne pieniądze) całkiem ciekawego zawodnika... Niestety.  :(

Milan zwiększył apetyt w zeszłym sezonie na więcej. Kibice oczekują wzmocnień, by realnie walczyć o mistrzostwo. Na ten moment jednak chyba słabiutko (chociaż nie śledziłem dokładnie ich transferów).

Tymczasem Man City zamiast po Kane'a, sięgną najprawdopodobniej po Grealisha. 100m funtów 🤯

Wspomniałem o Kaio Jorge, bo to bardzo perspektywiczny zawodnik i był jednym z celów MILANU. Ale tam cienko z funduszami. Przyszedł nowy bramkarz, Maignan. Przyszedł Giroud. Udało się zatrzymać Tomoriego, Diaza i Tonaliego. Przyszedł Ballo-Toure (zmiennik Hernandeza). Wrócił i chyba zostanie Pobega. Podobno trwa walka o transfery Ziyecha, Kamary i Kvaratskhelii...

Messi poza FC Barceloną... Dziwne czasy nastały

Ma nową robotę …..
450ea14989a50225f5723a1b6b6c8524.jpg
Osobiście jestem kibicem FCB ale jakoś czułem, że tak to się skończy i osobiście nie żałuje zaistniałej sytuacji.

1 minutę temu, rafiros napisał(-a):

Ma nową robotę …..

Osobiście jestem kibicem FCB ale jakoś czułem, że tak to się skończy i osobiście nie żałuje zaistniałej sytuacji.

Może to przyniesie jakieś korzyści klubowi, nie mówię że nie, ale... to koniec pewnej epoki. Mam 34 lata, od więcej niż 20 kibicuje Barcelonie, a od mniej więcej 17lat Leo grał w pierwszej Barcy... Dziwnie będzie się oglądało ukochany klub bez niego. Czas pewnie to ułatwi... Przyzwyczaiłem się do niebytu Xaviego i Iniesty (moi idole 4ever). Czas na niezapowiedzianego drinka

38 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No to PSG, czy City..?  ;)

Przyjaźń z Neymarem trwa w najlepsze, ale mam przeczucie, że będzie City

12 godzin temu, pepepatryk napisał(-a):

Przyjaźń z Neymarem trwa w najlepsze, ale mam przeczucie, że będzie City

City właśnie kupiło za 100 baniek (funtów) Grealisha. Dostał nr 10. 

Chociaż nie byłoby problemem pewnie dla nich i dodatkowo płacić największa tygodniówkę na świecie dla Messiego. Jednak nie sądzę, że tak się stanie.

Obstawiam PSG albo Stany Zjednoczone i wcześniejsza emeryturka :)

spacer.png

Te 100 melonów za pana przerośnięte łydki idealnie wpisuje się w moje spojrzenie na ten śmieszny klubik. Wygłupili się bardziej niż United odkupujący Pogbę z Juve. I fajnie.

i siup, Messi w PSG.

Pytanie do znawców - czy są szanse że jeszce by wzięli Christiano? ;)  to by było coś wielkiego zobaczyć 70-letni duet Messi-CR7. Dla czegoś takiego UEFA mogłaby im zawiesić finansowe fair play.

A z rzeczy prawdziwie ważnych, dzisiaj Legia z Dinamo. Kto wie, kto wie, może się uda wyszarpać awans wbrew bukmacherom (kursy na Legię coś koło 4.00...)

It's not a hobby, it's a sickness.

3 minuty temu, MichTheOne napisał(-a):

i siup, Messi w PSG.

Pytanie do znawców - czy są szanse że jeszce by wzięli Christiano? ;)  to by było coś wielkiego zobaczyć 70-letni duet Messi-CR7. Dla czegoś takiego UEFA mogłaby im zawiesić finansowe fair play.

A z rzeczy prawdziwie ważnych, dzisiaj Legia z Dinamo. Kto wie, kto wie, może się uda wyszarpać awans wbrew bukmacherom (kursy na Legię coś koło 4.00...)

Coś wielkiego to byłoby, gdyby po transferze Messiego i (ewentualnie) Ronaldo oraz tych wszystkich poprzednich, zobaczyć, jak LILLE łoi dupsko PSG.  :D  ;)

Posted (edited)

Po cichu liczyłem, że nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie i będzie chciał spełnić wymagania finansowe Messiego. Dla piłki byłby to krok w dobrym kierunku i odejście od patologii w wynagradzaniu piłkarzy. Szok i wydarzenie symboliczne, że jeden z dwóch najlepszych piłkarzy świata po obniżeniu swoich wymagań finansowych o połowę nie może znaleźć pracodawcy. Szansa była na to niewielka, ale po odrzuceniu kilku tych, których byłoby stać, ale nie są zainteresowani (Bayern, MU), realnie w grze pozostawały: PSG, MC i ew. Chelsea.

Edited by tomek.wzr

Ja już lekko "rzygam" tymi transferami i "wunderteamami". Tęsknię za czasami, kiedy w danym klubie mogło grać maksymalnie dwóch obcokrajowców. Teraz to są kluby bardzo często bez żadnej tożsamości. Nie wszystkie, ale wiele. Sytuacja, w której w klubie z kraju "X" na boisku w podstawowej jedenastce jest 1-3 piłkarzy z tego kraju (a niejednokrotnie 0) jest dla mnie jakaś paranoiczna.

11 godzin temu, tomek.wzr napisał(-a):

Po cichu liczyłem, że nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie i będzie chciał spełnić wymagania finansowe Messiego. Dla piłki byłby to krok w dobrym kierunku i odejście od patologii w wynagradzaniu piłkarzy. Szok i wydarzenie symboliczne, że jeden z dwóch najlepszych piłkarzy świata po obniżeniu swoich wymagań finansowych o połowę nie może znaleźć pracodawcy. Szansa była na to niewielka, ale po odrzuceniu kilku tych, których byłoby stać, ale nie są zainteresowani (Bayern, MU), realnie w grze pozostawały: PSG, MC i ew. Chelsea.

Kontrakt chciał obniżyć o połowę dla Barcy (więcej nie mógł bo przepisy La Liga). PSG już musiało wykartkować (prawie) pełną sumę :)

Bo taką pensję 20 baniek rocznie to w Premier League mogłaby by płacić i Aston Villa 🤣