Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RadG

Powitanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum i chciałbym na początek serdecznie wszystkich powitać.

Zegarkami interesuję się od dawna, jednak można powiedziec, że jestem zwykłym entuzjastą-amatorem. Swoją wiedze na ten temat określam jako bardzo chaotyczną, pełną luk i mocno nieuporządkowaną. Od pierwszych chwil pobytu na tym forum widzę, że jest to istna kopalnia wiadomości.

Moim nieosiągalnym chyba obiektem pożądania jest Vacheron Constantin serii Malte, a na co dzień zadowalam się Tissotem PR 50, Ballade, Rotary, Atlantic`iem Seewingiem i paroma Swatchami, do których mam upodobanie i chętnie co jakis czas nabywam podobający się mi model.

Chętnie poczytam to piszą ci, którzy mają rozległą wiedzę w temacie, a sam od czasu do czasu poproszę o rozwiązanie nurtującego mnie problemu.

 

I na początek pierwsze pytanie laika:

Czy dobrze mi się wydaje, że oferowane ostatnio w dużej ilości na serwisach aukcyjnych zegarki Krug & Baumen to dosyć podejrzane "okazy"? Osobiście mam wrażenie, że jest to sztucznie nakręcana kampania mająca ukazać luksus (te ceny sugerowane wyższe kilkunastokrotnie od oferowanych), dorobioną bogatą tradycję fabryki, za którymi kryje się zwykły japoński mechanizm Miyota jak w każdej reklamówce? Jak więc jest naprawdę?

Ufff, rozgadałem się...


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

 

I na początek pierwsze pytanie laika:

Czy dobrze mi się wydaje, że oferowane ostatnio w dużej ilości na serwisach aukcyjnych zegarki Krug & Baumen to dosyć podejrzane "okazy"? Osobiście mam wrażenie, że jest to sztucznie nakręcana kampania mająca ukazać luksus (te ceny sugerowane wyższe kilkunastokrotnie od oferowanych), dorobioną bogatą tradycję fabryki, za którymi kryje się zwykły japoński mechanizm Miyota jak w każdej reklamówce? Jak więc jest naprawdę?

Ufff, rozgadałem się...

 

żeby chociaż Miyota (to dobra firma!) . Przeważnie no-nameowe Chiny jednak

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=837


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: Drugi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, znaczy się nie pomyliłem się. Coś mi tu nie grało - na stronie KB niewiele o firmie i bardzo niekonkretnie. Te ceny sugerowane były dla mnie podejrzane. I faktycznie - obrażam Miyotę. Kiedyś pod supermarketem znalazłem "omegę" z chińskim mechanizmem - nawet na ręce miewała opóźnienia, a o przetrwaniu nocy nie było mowy.

Przeczytałem temat na forum. Wyczerpujący. Dziękuję za wskazanie.

A ciągnąc temat:

Na allegro pojawiają się też czasomierze Stovard Jurgensson. Na czarnej liście ich brak. A pachną mi jak KB.

Do tego Reveu Thommen, które już na chińskie podróby nie wyglądają. Ale w piramidzie prestiżu ich brak.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię!

Mam podobne podejrzenia co do SJ, ale Revue Thommen to dość dobra firma, moim zdaniem porównywalna jakościowo z Longines i Fortisem.

A to, że jej nie ma w piramidzie prestiżu jeszcze nic nie znaczy.

Nie ma tam przecież wielu innych firm, których o istnienie wyłącznie w internecie posądzić nie można (jak np. Jaquet Droz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to miło - wątpliwości rozwiewane na bieżaco, wielkie dzięki :-)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum! :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przywitanie, czytam, czytam i już wiem więcej :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.