Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pagan

Zamknięty temat w "Galerii"

Podforum zegarków chińskich  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

do kkwpk

Chciałbym skomentować zegarek kolegi Swissmakera,którym to pochwalił się w dziale "Galeria"

Jak mam to zrobić?Przez PW?

 

Kiedy temat zostanie odblokowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

nie zostanie,

to stary numer po mabokach zgapiony

 

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślałem...

Żal bierze...wpaść..zamknąć i Adieu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie

zamknięto temat gdzie pisałem o przyjaźni miłośników zegarków.

Tyle pięknych słów.

echh


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No właśnie szkoda, że temat został zablokowany, bo nie zdążyłem jednemu z klubowiczów wyjaśnić treści mojego posta. W efekcie powstało błędne przeświadczenie, że mam klapki na oczach i nie widzę świata poza zegarkami szwajcarskimi i niemieckimi, a tak nie jest. A insynuacje, że krytyka MM ma podłoże rasistowskie, to już przegięcie. No nic, mam nauczkę żeby nie zabierać więcej głosu w tego typu dyskusjach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmieszy że do niektórych klubowiczów nie dociera w dalszym ciągu, że Marina to nie jest podróba. Patenty nie są dane na zawsze - jakoś nie opłacamy się do dziś starożytnym Fenicjanom, którzy podobno wymyślili koło.

 

AAA, no i teraz z niecierpliwością oczekuję równie porywającej dyskusji na temat kopiowania przez Szwajcarów. To jak się teraz ten rolex nazywa grovana?


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

No właśnie temat został zamknięty i nie ma gdzie w kulturalny sposób odpowiedzieć pewnemu trolowi, talibowi czy coś tam , ? propos czy ktoś kiedyś widział jego zegarek? Ale co tam, przeniosę mąją odpowiedź dla wybitnego znawcy motoryzacji, zegarmistrzostwa i czort wie jeszce czego.

 

Niume, ponieważ temat w którym tak zręcznie wszystkich obrażałeś został zamknięty odpowiem Ci tutaj tylko na jedno Twoje powątpiewanie , bo i wtej materii także jasteś niedoinformowany. Chodzi o cytat z Twojej wypowiedzi "Jesli Leganza przypomina Ci tak bardzo Jaguara", gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę na temat tych dwóch samochodów (Leganza i Jaguar S) to wiedziałbyś iż projekty nadwozia jednego i drugiego wyszły z tej samej pracowni Giorgio Giugiaro a Leganza jest niewykorzystanym przez Jaguara projektem S . W pozostałych kwestich, nie mam nic do dodania poza tym co napisałem DUŻYMI literami i moją sygnaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że zagorzali zwolennicy porównywania MM do innych firm , oraz do usilnego udowadniania , tego co nie jest udowadnialne nie ustają w soich staraniach.

Może ktoś w końcu zauważy ,że firmy typu cytowana "Grovana" ( nota bene chodziło o Certinę ) - są to firmy mające znaczny dorobek w produkcji zegarków i pomimo wypuszczenia roleksopodobnego egzemplarza nikt o zdrowych zmyslach nie zarzuci Certinie ( wydającej miliony m.in na formułę 1 ) ,że produkuje zegarki po to , aby podszyć się pod cudze osiągnięcia . W przypadku Mariny można bez cienia wątpliwośći stwierdzić ,że głównym celem jest takie działanie aby wyprodukować zegarek łudząco podobny do Panerai ale w taki sposób , aby ciężko sie było do tego przyczepić prawnie .

Cała działalność tego typu to jedno wielkie naginanie prawa i udawanie ,że się nic nie dzieje , przecież nie używamy zastrzeżonej nazwy , o a ile to firm produkuje zegarki w stylu Roleksa czy też innych .

I to jest cała i naga prawda , w związku z tym naprawdę podawanie tego typu przykładów jest chybione.

Nie ma żadnego znaczenia czy MM jest chińska czy australijska .

 

P.S.

nowopowstające subforum zegarków chińskich będzie opowiadać o zegarkach chińskich , a nie klonach mających udawać co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś w końcu zauważy ,że firmy typu cytowana "Grovana" ( nota bene chodziło o Certinę ) - są to firmy mające znaczny dorobek w produkcji zegarków i pomimo wypuszczenia roleksopodobnego egzemplarza nikt o zdrowych zmyslach nie zarzuci Certinie ( wydającej miliony m.in na formułę 1 ) ,że produkuje zegarki po to , aby podszyć się pod cudze osiągnięcia . W przypadku Mariny można bez cienia wątpliwośći stwierdzić ,że głównym celem jest takie działanie aby wyprodukować zegarek łudząco podobny do Panerai ale w taki sposób , aby ciężko sie było do tego przyczepić prawnie .

Cała działalność tego typu to jedno wielkie naginanie prawa i udawanie ,że się nic nie dzieje , przecież nie używamy zastrzeżonej nazwy , o a ile to firm produkuje zegarki w stylu Roleksa czy też innych .

 

Ach, już rozumiem! Wolno kraść cudze wzornictwo! Trzeba tylko: być Szwajcarem wydawać miliony na formułę 1 i mieć znaczący dorobek. Aż korci żeby spytac kogo trzeba zasponsorować żeby bezkarnie gwałcić i rabować?

 

 

Jeszcze jedno - siedzisz na forum od zawsze i do dziś nie wiesz, że po tylu latach w przypadku paneraja chroniona jest tylko nazwa (ponieważ firma dalej istnieje) Wszystkie stare modele może kopiować kto chce i jak chce.


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
AAA, no i teraz z niecierpliwością oczekuję równie porywającej dyskusji na temat kopiowania przez Szwajcarów.

 

oj no to nie doczekasz sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Szanowany Panie Prezesie

W takim razie proszę zastrzec w regulaminie o jakich , markach czy pseudo markach nie wolno pisać i nie będzie problemu, na innych obcojęzycznych forach można bez problemu pisać o prawie wszystkim co ma tylko jakikolwiek werk i służy do pokazywania czasu i jakoś nikt nie robi z tego problemu. Czy zwolennicy chińskich zegarków między innymi MM, czy Parnisa być może Vodołaza i innych rosyjskich zegarków mają się mówiąc kolokwialnie "wynieść" na zagraniczne fora i tam posługiwać się obcym językiem robiąc jednocześnie wątpliwą reklamę naszemu forum. Czy ja jako posiadacz ponad 100 zegarków współczesnej produkcji rosyjskiej, jestem gorszy od posiadaczy zegarków szwajcarskich czy niemieckich. Dalej twierdzę że wśród rosyjskich zegarków zgodnie z tokiem myślenia wielu kolegów są ordynarne klony. Czy w końcu w związku z tym niektórzy z reklamodawców na tym forum którzy wprowadzili, myślę że po części za moim przyczynkiem (zaprezentowałem na tym forum wiele rosyjskich czasomierzy, co niewątpliwie wzbudziło ogromnie nimi zainteresowanie) do swojej oferty zegarki rosyjskie nie powinni zostać "potępieni".

Myślę że to czas najwyższy na powstanie subforum poświęconego zagarkom chińskim, produkowanym legalnie z punktu widzenia prawa, chyba że na tym forum obowiązuje jakieś inne prawo.

Pozdrawiam sszwedo

 

Edit

Przepraszam za mój oficjalny zwrot, ale zwracam się do Ciebie nie jako do kolegi klubowego ale jako do Prezesa Stowarzyszenia

Edit

Oto jeden z przykładów rosyjskiego "klona" , i niech nikt nie mówi że on ma rodzimy werk, Parnisy też mają ST-25

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=32611

i kolejny

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=32595

następny

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=32507

 

To tylko kika przykładów które zamieściłem w galerii, jakie marki klonują jest chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku Mariny można bez cienia wątpliwośći stwierdzić ,że głównym celem jest takie działanie aby wyprodukować zegarek łudząco podobny do Panerai ale w taki sposób , aby ciężko sie było do tego przyczepić prawnie .

Cała działalność tego typu to jedno wielkie naginanie prawa i udawanie ,że się nic nie dzieje , przecież nie używamy zastrzeżonej nazwy , o a ile to firm produkuje zegarki w stylu Roleksa czy też innych .

OK, ale jak na owym łudząco podobnym do Paneraia zegarku stoi "Parnis: albo zgoła brak jest napisu? czy to się różni od zegarka łudząco podobne do Rolexa, na którym stoi Grovana, Epos, MarcelloC?

 

bym się nie wypowiadał, gdyby nie zamykanie tematu. Były takie czasy, kiedy się zamykało niewygodne dla mających władzę czasopisma. Nie krępujmy dyskusji tylko dlatego, że jest kontrowersyjna. Cenzurujmy czy zwracajmy uwagę na wycieczki osobiste, inwektywy, wypowiedzi niemerytoryczne, ale nie dyskusję jako taką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
P.S.

nowopowstające subforum zegarków chińskich będzie opowiadać o zegarkach chińskich , a nie klonach mających udawać co innego

 

Szanowny Panie Prezesie, a kto będzie decydował o tym który zegarek dostąpi zaszczytu możliwości obecności na tym nowym forum, a który nie? Kto będzie decydował o tym, który zegarek jest be, a który może być? Jestem tego bardzo ciekaw, bo jeśli to będzie jednoosobowa decyzja np. (nie boję się tego napisać) w gorącej wodzie kąpanego, jednostronnego i wypowiadającego się tak zdecydowanie na tematy, których do końca nie zna, Szanownego Pana Prezesa, to widzę to niezbyt dobrze. Od prezesa Stowarzyszenia oczekiwałbym bardzo stonowanych i wyważonych decyzji, a nie pisania czegoś w stylu "złodziej, złodziej, złodziej." To, co uchodzi w prywatnej dyskusji, to nie jest dopuszczalne, gdy ma to być oficjalnym stanowiskiem.

 

Myślę, że problem nie polega na tym, że mod zamknął tamtą dyskusję, tylko w tym kiedy to zrobił i dlaczego po raz kolejny wniosków z tego nie wyciągnięto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy zastanowiliście się, że nie wszystkich stać na zegarek po 30 tyś, a takiego "zerżniętego" Parnisa kupuje ze względu na namiastkę tego "prawdziwego"?... Wiele ludzi obeznanych z tematem kupi go, ponieważ wygląda jak Panerai, jednak tego napisu nigdzie nie uświadczy. Nie wiem po co tak zażarta dyskusja, skoro wiele europejskich marek produkując dajmy na to divery, również zżyna design z np. Rolexa i nikt nie protestuje. To dzielenie zegarków na "lepsze" i "gorsze" jest bezcelowe. Bądźmy miłośnikami każdych zegarków i dyskutujmy na poziomie zarówno o markach z tradycją, jak i o tych "wschodnich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
P.S.

nowopowstające subforum zegarków chińskich będzie opowiadać o zegarkach chińskich , a nie klonach mających udawać co innego

 

Orwell odcinek X ....

A to co "udaje" a co nie "udaje" , kto "wnosi" a kto "nie wnosi" zwyrokuje kto ? Ty? Czy jakiś nominowany na moda pretorianin ?

"Nowopowstające" to też chyba eufemizm! Ono "nowopowstaje" od pół roku! Nie pasuje? To zbierzta się w końcu koledzy na odwagę, i to powiedzcie jak dorośli ludzie!

 

Sszwedo - oczywiście że jesteś gorszy, i ogólnie obrzydliwym jest wogóle pomysł byś śmiał się przyrównać do posiadacza przepłaconej 10 razy obudowy Unitasa. Zasadniczo, powinieneś tak jak Swissmaker wleźć pod stół, i zacząć odszczekiwać. Sprzedaj to całe niearyjskie badziewie, kup sobie coś w politycznie słusznej sieci dystrybucji, wtedy dostaniesz order "Przyjaciela Klubu Wiedzącego O Co Kaman", i będziesz mógł otrzymywać poklepywanie po ramionch w wątkach "a popatrzta jakiego sobie kupiłem zajefajnego Lotnika, ma koronkę o 4 mikrony szerszą od protoplasty, więc jest to wspaniały ZEGAREK a nie jakieś tam badziewie dla podludzi!"

 

Edyta : poza konkursem, to nie dziwię się że kkwpk zamknął topik, i osobiście nie mam do tego jakichkolwiek pretensji - rzeczywiście popisy jednego z "kolegów" i sprowokowana nimi reakcja trochę już przegięło dopuszczalny poziom forum _moderowanego_, więc dziękuję kkwpk za interwencję. Można otworzyć kolejny - jak ten - a chama po prostu ignorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Alamo, myślę, że to będzie robione metodą losowania na tzw. sierotkę. Bo przecież nie będziemy podejrzewać prezesa o autorytaryzm i cenzurę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Do kkwp nikt nie ma pretensji, to była jedyna słuszna w tym momencie decyzja, nie zmienia to faktu że nasz Talibski przyjaciel zamiast ludzkiego "przepraszam" dalej nas obrażał. z całej tej dyskusji mogę powiedzieć jedno na jego obronę, szybko się uczy jeszcze niedawno miał problemy z odróżnieniem Corteberta, Molni i Unitasa a tu proszę dzięki Alamo nasz kolega pisze:

 

"Nie wiesz dlaczego Unitasem? Brawo. Cortebert - tak - Unitas i Mołnia wywodza sie od Corteberta - ale to w MM czy Penisach to PODRÓBA, Klon itp unitasa w czystej postaci, albo modyfikowanego przez Soprod. Wiem Wiem - nie ma ochrony. Wiele wnosi do zegarmistrzostwa."

 

Alamo dzięki Ci za to, w końcu się czegoś nauczył, z czasem może i kultury się nauczy, bo

o jego kulturze świadczy słowo które w cytacie podkreśliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Do kkwp nikt nie ma pretensji, to była jedyna słuszna w tym momencie decyzja, nie zmienia to faktu że nasz Talibski przyjaciel zamiast ludzkiego "przepraszam" dalej nas obrażał. z całej tej dyskusji mogę powiedzieć jedno na jego obronę, szybko się uczy jeszcze niedawno miał problemy z odróżnieniem Corteberta, Molni i Unitasa a tu proszę dzięki Alamo nasz kolega pisze:

 

"Nie wiesz dlaczego Unitasem? Brawo. Cortebert - tak - Unitas i Mołnia wywodza sie od Corteberta - ale to w MM czy Penisach to PODRÓBA, Klon itp unitasa w czystej postaci, albo modyfikowanego przez Soprod. Wiem Wiem - nie ma ochrony. Wiele wnosi do zegarmistrzostwa."

 

Alamo dzięki Ci za to, w końcu się czegoś nauczył, z czasem może i kultury się nauczy, bo

o jego kulturze świadczy słowo które w cytacie podkreśliłem.

 

Dlatego mówiłem - ignorować. Zresztą styl wypowiedz przypomina mi inny "niestały byt" forum - niejakiego "kieszonkowego". Naudzielało się toto kompilowanymi postami aż strach, a jak przyszło do konkretów, jak się te wypociny odcisnęło z głupot - to została straszna rzeczywistość, czyli słowotok faceta który nie ma pojęcia o czym mówi. W chwili gdy zaczęto to merytorycznie weryfikować - gość zniknął. Jak mówił Lem, nie miał pojęcia że na świecie jest tylu idiotów aż nie poznał Internetu ... Każdy się może tu zalogować ... Każdy sam buduje swój wizerunek. I grunt, to się nie wstydzić za siebie po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. Dajmy spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Chłopaki. Dajmy spokój.

O.K. ja już odpuszczam, oczekuję jadnak zajęcia jednoznacznego stanowiska przez Zarząd Stowarzyszenia w nawiązaniu do mojej wcześniejszej oficjalnej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Chłopaki. Dajmy spokój.

 

Znów zgoda ;) - Armagedon! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Dobrze że moderator coś zrobił z tamtym tematem, bo zaczęła się tam robić nie zdrowa atmosfera (choć nie mam siły czytać waszych postów ciągle o tym samym :) ) ale ja proponuję żeby go odblokować, bo w końcu chodzi o zdjęcia w tym temacie, a wszelkie nie potrzebne dyskusje wykasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Dobrze że moderator coś zrobił z tamtym tematem, bo zaczęła się tam robić nie zdrowa atmosfera (choć nie mam siły czytać waszych postów ciągle o tym samym :) ) ale ja proponuję żeby go odblokować, bo w końcu chodzi o zdjęcia w tym temacie, a wszelkie nie potrzebne dyskusje wykasować ;)

Jestem z odblokowaniem tematu, ale bez kasowania wypowiedzi bo to wyglądałoby na cenzurę.

 

Edit

O tym jakie zegarki są prawne a jakie nie, powinno decydować obowiazujace w naszym kraju prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Aż mnie zamurowało, ale zgodzę się z Adim. Dajmy już spokój. Pewnych spraw się nie przeskoczy, a pewnych ludzi nie zmieni, póki oni sami nie będą tego chcieli.

 

Skasować off topy, otworzyć temat i nie dopuszczać do dalszych wybryków słownych, ot co.

 

I rzeczywiście sprawą do wyjaśnienia jest kto i w jaki sposób będzie decydował jakie zegarki będą prawe, a jakie lewe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.