Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lawnowerman

Czym odkurzacie w domu?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Dysona. Mam V8 od dwóch lat i to najlepszy 'taki gadżet' jaki kupiłem do domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam robota sprzątającego z funkcją mopowania wraz ze stacją oprozniajaca. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Czy możecie się podzielić z czego korzystacie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iRobota Roomba, ale taki zwykły model, bez mopowania itd. Ma już 5 lat i działa bez zastrzeżeń. Nawet akumulator jakoś niespecjalnie uległ degradacji 😉 Ja jestem zadowolony. Tylko że nie mam porównania z niczym innym - być może roboty sprzątające innych marek są lepsze... Ale pod względem jakości polecam iRobota - sprząta u mnie od 5 lat co drugi dzień i nic mu nie dolega 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam irobot roomba combo ,polecany jak masz zwierzaka u mnie jest psiak  .robot zdaję egzamin . Dobrze sprzata ,jest dokładny, długi czas pracy na jednym ładowaniu  ,ma funkcje mopowania....ale hymmm ciężko coś o tym powiedzieć, prawie nie używam, co to za mopowanie jak wchodzi setka wody ,płynu ,a ma do sprzątnięcia 60m płytek np. Świadomie nie wziąłem stacji czyszczącej bo to dodatkowy koszt a stacje i tak trzeba wyczyścić samemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maariusz napisał(-a):

 

Szukam robota sprzątającego z funkcją mopowania wraz ze stacją oprozniajaca. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Czy możecie się podzielić z czego korzystacie.

Z góry dziękuję.

 

Potrzebujesz stacji?? 

 

Co do urządzenia mam roborock s5 max a niedawno kupiłem roborock s7. Bardzo fajnie myje szczerze polecam. 

 

Ze stacją jest s7max i jeszcze droższy s7 ultra. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecovacs deebot T8 Aivi. Bez stacji opróżniającej. Moim zdaniem super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odkurzacza w granicach 2,5-3k zł. Myślałem nad stacją bo wtedy na tydzień mam spokój z oproznianiem pojemnika na kurz (przynajmniej tak piszą w internecie).

Zastanawiam wstepnie nad: Cobbo pro 27 UV, Roborock S7+, ew. Roomba i7+.
Cobbo polski producent, najładniejszy wyglad. Roomba najdokładniej odkurza, niestety uderza w meble. Roborock S7 także ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stacje są przereklamowane. W niektórych markach huczą jak złe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś zwykłą rumbę od iRobot, która wysyła mi po sprzątaniu mapkę mieszkania z informacją, gdzie posprzątała i gdzie był kocioł. Polecam. Te mopujące do mnie nie gadają - jak porządnie umyć kilkadziesiąt metrów szmatką wielkości chusteczki płynem o objętości szklanki? Nawet, jeżeli takie mycie miałoby mieć miejsce codziennie, to jakość musi być średnia. Jeżeli masz zwierzaki, to rumba może zrobić psikusa - znajomi mają psa, któremu zdarzyło się zrobić w domu "2", a rumba (model bez szmatki) ślicznie to rozprowadziła po całym piętrze... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg fachowców odpuść sobie roboty z nieruchomą szmatką - one rozmazują, a nie czyszczą.

Jedyna opcja to roboty z obrotowymi mopami, a nie jest ich wiele na rynku.  Jeśli masz dużą powierzchnię, to bez stacji dokującej się nie obędzie, inaczej co paręnaście-parędziesiąt m2 będziesz musiał ręcznie myć pady.  Niestety roboty takie kosztują niemało.

Ale albo jakość, albo cena.

Jak wybrać robota? https://www.agdmaniak.pl/62916/wybieramy-odkurzacz-automatyczny/

Przykłady modeli z mopowaniem: https://www.agdmaniak.pl/87070/roidmi-eva-promocja-2/

https://www.agdmaniak.pl/87149/ecovacs-deebot-t10-turbo-promocja/

Najlepiej poczytaj sobie testy i porównania tutaj: https://www.agdmaniak.pl/

Na przykład: https://www.agdmaniak.pl/73808/najlepsze-roboty-sprzatajace-top/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia a przerabiałem już ze 3 roboty.

 

Po pierwsze : zanim kupisz - sprawdź dostępność części zamiennych. Tu mam dwie sytuacje. Mediamarktowe no names, zużyje się filtr hepa i nigdzie nie znajdziesz na wymianę.

Media markt mówi że nie ma, odsyła do strony producenta. Na stronie producenta qpa, kupić nie można.

Xiaomi - ostatni zakup mi robot vacuum mop 2 pro. Z mopem.

Nauczony doświadczeniem pytam się w media markt "a części eksploatacyjne macie?" 

No ooooczywiście. Obsługa pokazuje pudełko. Dobra, biorę trzy pudełka.

Po 3 miesiącach chcę wymienić hiltr hepa bo jest zapchany i niespodzianka - filtr hepa nie pasuje. Idę do media markt. 

"no faktycznie teraz zorientowaliśmy się że nie pasuje". Nie mamy, niech pan idzie do mi store.

Poszedłem do mi store. Nie ma. Bo to nowy model.

Okazało się że Xiaomi z modelu na model, a tu inaczej troszkę ząbek jest wycięty, a to 5 milimetrów przesunięty w inne miejsce.

Nie będzie pasować mówi obsługa. Dobra, biorę na wymiary pasujący ale z innymi troszke ustawieniem plastikowych ząbków.

W domu wsadzić się nie da bo nie pasują plastikowe ząbki ale szlifierka precyzyjna w ruch i już pasuje. 

Ale robot i jego czujniki go nie wykyrywa i bez tego NIE RUSZY Z MIEJSCA.

Iroboty - cena nieadekwatna do tego za co się płaci. Po prostu są drogie w porównaniu do innych marek bo para idzie w marketing.

Co do mopa - podpisuje się za tym co napisał poprzednik Iko. Ewentualnie szmatka nieruchoma ale z ultradzwiękami.

 

Na to, że będzie robił robot a ty będziesz leżał na kanapie nie licz. 

W szczotki się zaplątują naprawde różne rzeczy. Trzeba i tak je regularnie czyścić. Tak że stacja dokująca niewiele daje.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xiaomi pro z mopem od roku. Mopowania nawet nie uruchomiłem, bo tak jak koledzy wyżej napisali to tylko przesuwa brud po podłodze - jak zwykły mop (do mycia mam elektryczny mop z rolką który ściąga brud do wewnątrz). Natomiast z odkurzania jestem bardzo zadowolony, puszczam dwa razy w tygodniu i jest czysto. I kosztował 1k, przy zakupie posiłkowałem się testami z Interentu i potwierdzam najlepszą relację jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

s5 max

 

używam od Maja 2021, nie mam zastrzeżeń. Mopowanie to jednak tylko przecieranie na mokro i rzadko tego używam - generalnie ta funkcja nie była moim priorytetem przy wyborze tego modelu. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jakubos napisał(-a):

Iroboty - cena nieadekwatna do tego za co się płaci. Po prostu są drogie w porównaniu do innych marek bo para idzie w marketing.

Ale są części oryginalne jak i "pierdyliard" zamienników :-) Także w iRobotach wymienisz wszystko samemu (jest to dziecinnie proste, wiele rzeczy nawet pokazuje sama aplikacja co masz odkręcić żeby wymienić) - od kółek, przez szczotki/pojemniki na bród, na akumulatorze kończąc. A przynajmniej tak myślę, że to dziecinnie proste, bo sam nie miałem potrzeby jeszcze nic wymieniać oprócz szczotek i filtrów 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ecovacs mop działa oscylacyjnie i robi robotę. 

Plusy-cichy, nie tłucze w meble, mopowanie ok

Minusy - brak polskiego w interfejsie, aplikacja za mocno rozbudowana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Roborocka S7 ze stacją opróżniającą pojemnik na kurz.

Dobrze odkurza, stacja też dział super, ja czyszczę ją co miesiąc około. Ktoś wspomniał że jest głośna, no i jest. Po każdym odkurzeniu wyje przez 10 sekund jak opróżnia robota.

Co do mopowania, to zależy czego oczekujesz. Oczywiście z brudu podłogi nie wyczyści, ale moim zdaniem dobrze uzupełnia odkurzanie, co tam nie wciągnie odkurzacz, to przyczepia się do mopa. 

Gdybym kupował ponownie kupiłbym sam odkurzacz ze stacją opróżniającą, no chyba że mop byłby w gratisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze i nawet nie wiedziałem, że są roboty, które aktywnie mopuja. A jest to przydatna funkcja.
Ecovasc T10 Turbo byłby ciekawa opcja. Niestety stacja nie oproznia pojemnika na kurz + mopy nie są unoszone na dywanach
W pełni bezobsługowe roboty ze stacja to już 5-6k zł.
No nic. Szukam dalej.

Btw: wszystkie najdrozsze roboty aktywnie mopujace są made in china. Mhh. Znak czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maariusz napisał(-a):

Przyznam się szczerze i nawet nie wiedziałem, że są roboty, które aktywnie mopuja. A jest to przydatna funkcja.

 

pozostan dalej w tej milej nieswiadomosci, ponad rok temu kupilem sobie Roombe i7 a zanim to zrobilem
przejrzalem wiele materialow i rozmawialem i kilkoma osobami, i tymi ktore maja roboty mopujace, i tymi 
ktore je naprawiaja, dodatkowo obejrzalem w sieci materialy traktujace o 'mopujacych' robotach,
gra niewarta swieczki poniewaz to mopowanie bardziej przypomina zwilzenie podlogi niz rzeczywiste
sprzatniecie jej na mokro
podobnie ze stacja dokujaca, za 1000 PLN ktory stanowi roznice pomiedzy urzadzeniem ze stacja i bez,
moge to robic wlasnorecznie nie gromadzac gory smieci w kolejnym pojemniku, ktory i tak musze kiedys
oproznic

uderzania w meble nie musisz sie obawiac, mebli nie przewraca, ma amortyzujace zderzaki ; )
problemem moze byc (albo nie) wysokosc cokolow mebli, jesli bedzie odpowiednia podjedzie

blisko krawedzi mebla (gorna plaszczyna robota schowa sie ponizej wypuszczonego cokolu),
to uderzanie wynika z tego ze inaczej skanuje teren, czsem jest to wada, czasem zaleta, Roomba

przepchnie zaslone albo firanke i pojedzie dalej, Roborock cofnie sie

 

i7 ma tez funkcje wyznaczenia na mapie stref sprzatania ktorej, (jesli mnie pamiec nie myli)
nie mialy poprzednie modele
od czasu do czasu pomerda sie jej w tym elektronicznym mozgu, zaczyna bladzic, wtedy odsylam
do stacji  i na nowo musze uruchomic cykl
generalnie jestem bardzo zadowolony z i7, polecam

 

spacer.png

 

nabiera sil przed akcja ; )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stacji pełna zgoda , co do mopowania nie ma zgody. 

Mam w tej chwili mopa i jestem zadowolony. Oczywiście podłogi uwalanej gnojem czy tłuszczem nie umyje, ale z racji tego, że takich ciekawostek na podłodze u mnie nie ma a tylko zwyczajne zabrudzenia daje więc radę. 

Co do roomby to nie wiem jak jest w nowych modelach ale w mojej starej 786p kupionej parę lat temu już wymieniłem dwa aku (a wcale nie była katowana dramatycznie), nap.... a w meble jak zła 😁 no i jest w głośna. Ten ecovacs to szepcze w porównaniu z roombą. W tej chwili R jest na piętrze a cały dół ogarnia deebot. 

Aha, i żeby nie było, że chwalę bo mam. Ja nie jestem taki- gdyby to było g...o to bym powiedział, że to g.. o, żeby ktoś na minę nie wlazł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco50, a jak zachowuje sie Ecovacs na dywanach? Rozpoznaje dywany i zatrzymuje mopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Do mycia kanap i pidlog- 2w1?

mi tylko karcher wyskakuje…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2022 o 15:57, MarcinP86 napisał(-a):

A ja odkurzam na zmianę z żoną ;) Dzielimy się obowiązkami. Mamy Karchera. Sprawdza się.

A jaki model Karchera używacie? 

Edytowane przez Sn@p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2022 o 20:22, maariusz napisał(-a):

Loco50, a jak zachowuje sie Ecovacs na dywanach? Rozpoznaje dywany i zatrzymuje mopy?

Jak jest założona przystawka mopująca to nje wjeżdża na dywan. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.