Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi

Orient "BIG MAKO" - pierwsze odczucia

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten czerwony tez ma taka mieniacą się tarczę jak granat czy jest to mat?


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czerwony, ale pomarańczowy, a tarcza wg mnie jest matowa.


Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazior - abstrahując od tego konkretnego zegarka: świetnie wykonane pierwsze zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac: Mako II jest zaje***te :D

 

:blink:

 

W zasadzie to wystarczyłoby za całą recenzję tego zegarka... :lol::)

 

Mam go od kilku dni(czarne Big Mako na bransolecie)i zgadzam się z tym, co napisał Adi, że Big Mako nie mając z nią żadnego detalu wspólnego przywodzi na myśl Omegę PO...Ten zegar to świetny przykład na to, jak można się inspirować nie zrzynając...

 

Bardzo fajny zegarek za niewielką kasę, nie pozbawiony rzecz jasna wad(nie świeci zbyt dobrze), ale któż jest doskonały... :)

 

Co do problemów z zapięciem, u mnie takowe nie występują, może mam lepszy egzemplarz...? :D

 

Zegarek prezentuje się na nadgarstku znakomicie, nosi się wygodnie, przez ostatnie dni nie schodzi z ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie gratuluję :blink: i niech się nosi :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od kilku dni(czarne Big Mako na bransolecie)... Zegarek prezentuje się na nadgarstku znakomicie, nosi się wygodnie, przez ostatnie dni nie schodzi z ręki.

Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że przydałoby się zrobić temu zegarku kilka zdjęć :blink:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazior...ostatnia fota-świetna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopię...

 

ciekawi mnie jak będzie się prezentował na nadgarstku 16,5 cm... nie będzie za duży?

 

niestety nie mam możliwości przymierzenia, a do poniedziałku muszę podjąć decyzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17,5 cm i jeszcze jest w miare OK (chociaż na bransolecie jest dla mnie nieco za ciężki). Boje się, że na 16,5 bedzie jednak za duży. Najlepiej przymierzyc i dopiero podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopię...

 

ciekawi mnie jak będzie się prezentował na nadgarstku 16,5 cm... nie będzie za duży?

 

niestety nie mam możliwości przymierzenia, a do poniedziałku muszę podjąć decyzję...

U mnie na 17,3 jest "tak se". Na 16,5 raczej będzie za duży, Kup sobie Ray'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płaski nadgarstek to jescze moze ... ale jak okragły to beda uszy wystawac poza nadgarstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta - odezwał się ten z małym nadgarstkiem :lol:

 

Na CW użytkownik Tomek miał BM na 16,5cm nadgarstku. Są tam foty - aczkolwiek on ma dziwnie płaską łapę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem płaska reka , mówiłem

 

Jaca sugerujesz ze jestem GRUBY :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - broń boże - po prostu sugeruję, że jesteś należytej budowy i nadgarstek do małych się nie zalicza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest też mój dylemat. Zegarek mi się potwornie podoba. Jakiś czas temu miałem 17cm, a teraz znowu mi spadło do 16,5cm :(

Ale myślę, że kiedyś w lepszych czasach i tak sobie go kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak bym chyba na nadgarstek 16,5 cm bez przymiarki nie ryzykował

 

Na nadgarstku 19,5cm

 

 

dscf2733q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie 16,5 i wczoraj miałem okazję przymierzyć big mako. Wcześniej miałem spore obawy, a okazało się że leży jak ulał po prostu :) Tylko że ja też mam raczej płaski nadgarstek. Na pewno warto w miarę możliwości przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się również posiadaczem takiego Orienta, w wersji black.

Czytając ten temat zwracałem uwagę na te minusy które żeście zaobserwowali w swoich zegarkach - nierówne ustawianie się daty, słaba jakość zapięcia.

Sprawdziłem to na swoim i nie potwierdzam tego o czym piszecie.

Wskazania nazwy tygodnia i dnia równiutko się ustawiają w szeregu, brak jakichkolwiek przesunięć.

Zapięcie również jest pewne i nie pozostawia, zwłaszcza przy masie zegarka, złudzenia że nagle się rozepnie, tym bardziej że jest podwójne.

Nie wiem jak z tą lumią i jej czasem świecenia, gdyż zegarek dotarł do mnie kilka godzin temu, ale nawet jesli świeci dość krótko, to przy pozostałych jego zaletach (dla mnie) nie będzie to miało jakiegoś szczególnego znaczenia.

Będę najwyżej spał trzymając latarkę pod poduszką B)

Wadą natomiast może być w nim brak stop sekundy, chyba że jednak posiada tą funkcję, a tylko ja się jeszcze jej nie dopatrzyłem.

Zastanawiam się czy posiada mozliwość dokręcania, czy tylko "chodzi" noszony na nadgarstku, lub obracający się w rotomacie.

Jeśli macie jakieś wiadomości na ten temat chętnie je przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wadą natomiast może być w nim brak stop sekundy, chyba że jednak posiada tą funkcję, a tylko ja się jeszcze jej nie dopatrzyłem.

Zastanawiam się czy posiada mozliwość dokręcania, czy tylko "chodzi" noszony na nadgarstku, lub obracający się w rotomacie.

Jeśli macie jakieś wiadomości na ten temat chętnie je przeczytam.

 

Mechanizm w Big Mako nie ma funkcji stop-sekundy, ani dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by to uznać za wadę, choć z drugiej strony ...

Po co dokręcanie kiedy zegarek noszony jest na nadgarstku, obracany w rotomacie, lub leży nie noszony ?

Dotkliwszym brakiem wydaje się brak tej stop-sekundy, ale za te pieniądze nie należy marudzić na pominięcie tej funkcji przez konstruktorów tego zegarka.

Może ich uwaga została przerzucona na najbardziej istotną cechę, jaką jest dokładność wskazań (?).

Mam nadzieję że się o tym przekonam już niedługo i potwierdzę Wasze obserwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie w Orientach jest mniej więcej tak potrzebne, jak rybie potrzebne są uszy. Toż tym zegarkiem wystarczy drgnąć i mechanizm już cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.