Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepsze PF to The Piper at the Gates of Dawn. Później daleko nic i TDSOTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca wakacji już bliżej niż dalej, więc pora przypomnieć końcowo-wakacyjny evergreen ;)

 

i nieco ;) inna piosenka, która pochodzi z albumu wydanego równo 25 lat temu - 16 sierpnia 1989 r.

https://www.youtube.com/watch?v=xNtO91LJ_f0

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na talerzu Desire.

rad0A04Dbobdylan2Ddesire.jpg


Omega Vintage, Zenith Vintage, Hamilton Khaki Field, Sea-Gull Seamaster, Atlantic Art Deco, Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o Kate Bush, to zdecydowanie polecam jej sztandarowe dzieło - czyli album "Hounds of Love". Na pewno jest bardziej popowy niż "The Kick Inside", ale ciężko znaleźć na nim słaby punkt. Pamiętajmy, że to Kate Bush pierwsza wykonała "Running up that hill", które później z powodzeniem zostało przypomniane przez Placebo. To właśnie ten utwór otwiera album:

 

Mniej znanymi, ale wartymi polecenia utworami z tej płyty są "Under Ice" płynnie przechodzący w "Waking the Witch" - całkiem inny klimat niż "Running up that Hill".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kate Bush, to zdecydowanie polecam jej sztandarowe dzieło - czyli album "Hounds of Love". Na pewno jest bardziej popowy niż "The Kick Inside", ale ciężko znaleźć na nim słaby punkt. Pamiętajmy, że to Kate Bush pierwsza wykonała "Running up that hill", które później z powodzeniem zostało przypomniane przez Placebo. To właśnie ten utwór otwiera album:

 

Mniej znanymi, ale wartymi polecenia utworami z tej płyty są "Under Ice" płynnie przechodzący w "Waking the Witch" - całkiem inny klimat niż "Running up that Hill".

Ja lubię jej piosenkę z Peterem Gabrielem - Don't give up oraz utwór "Wichrowe Wzgórza "

 

A nie sądzicie, że Kate była Lady Gagą lat 80 - tych ?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc twórczości wielkich kompozytorów King Crimson jest dla mnie muzycznym Olimpem.

 

Z drugiej strony uwielbiam Nirvanę, która z wirtuozerią i wyrafinowaniem kompozycji wiele wspólnego nie miała.

Ładunek emocjonalny - coś czego nie da się zmierzyć.

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) z takim nickiem musisz być w zgodzie z linią naszej kingcrimsonowej partii :)

To fakt mój nick nie jest przypadkowy:)

a tak na na marginesie to słucham teraz dużo the mars volta i mastodona (zwłaszcza crack the skye) i zadziwiające jest jak tam wiele odniesień do patentów granych przez KC, zakładam ze wielu fanów ww zespołów nie zdaje sobie sprawy że takie połamańce grał ktoś już dużo wcześniej, zresztą ja to miałem z tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jej piosenkę z Peterem Gabrielem - Don't give up oraz utwór "Wichrowe Wzgórza "

 

A nie sądzicie, że Kate była Lady Gagą lat 80 - tych ?

 

Teledysk do "Don't give up" to chyba nawet jakiś oficjalny rekord pobił :) A czy Kate Bush była Lady Gagą lat 80-tych? Nie sądzę. Osobiście do Lady Gagi to porównałbym bardziej Cyndi Lauper niż Kate Bush :)

 

Ja natomiast przypomniałem sobie o pierwszym albumie The Sisters of Mercy. Płyta trochę chyba niedoceniana, bo wielu fanów zespołu ale także krytyków muzycznych rozpływa się nad drugą płytą ("Floodland").

 

 

Warto też przypomnieć jednorazowy "wyskok" lidera The Sisters of Mercy związany z pewnym konfliktem w zespole - czyli projekt Sisterhood:

 

 

Utwór "Colours" pierwotnie wyszedł właśnie pod szyldem Sisterhood, ale później występował również na wznowieniach płyt "Siostrzyczek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kate Bush, to zdecydowanie polecam jej sztandarowe dzieło - czyli album "Hounds of Love". Na pewno jest bardziej popowy niż "The Kick Inside", ale ciężko znaleźć na nim słaby punkt. Pamiętajmy, że to Kate Bush pierwsza wykonała "Running up that hill", które później z powodzeniem zostało przypomniane przez Placebo. To właśnie ten utwór otwiera album:

 

Mniej znanymi, ale wartymi polecenia utworami z tej płyty są "Under Ice" płynnie przechodzący w "Waking the Witch" - całkiem inny klimat niż "Running up that Hill".

 

 

Przypomniane... gdyby nie Placebo (których jestem fanką od kilkunastu lat) nie znałabym w ogóle tej piosenki ;) Ale Kate Bush jest wspaniałą piosenkarką ,choć może słowo piosenkarka do niej niezbyt pasuje biorąc pod uwagę współczesne kanony.

 

Z kolei ja się broniłam nogami i rękami przed Bring Me The Horizon. Nigdy darcie mordy (screamo) mi się nie podobało. Ściągnęłam gdzieś kiedyś ich pierwszy album raz posłuchałam i koniec. Nie podobało mi się. A potem a FB ktoś wrzucił piosenkę "Can you feel my heart" i mi się spodobała, potem znalazłam drugą na moje uszy. Ale to mi wystarczyło. Teraz uszu i oczu nie mogą oderwać od tego darcia ryja :D

 

Teledysk - https://www.youtube.com/watch?v=QJJYpsA5tv8

 

Wersja koncertowa - https://www.youtube.com/watch?v=J-jA9KZMW0o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.