Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

 a w CD zamieniają się tylko miejscami płyty AC/DC ;)

 

Jakiś niepoddający się świątecznej atmosferze Scrooge mógłby spytać: "a w sumie to nie wystarczy jedna?" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie Święta i trochę wolnego - to zawsze dla mnie również czas na ulubioną muzykę. Żadnych nowości, same tradycyjne, smakowite dania, a wśród nich m.in.:

 

post-64635-0-25840500-1419891320_thumb.jpg

 

"Enigmatic" oczywiście znałem wcześniej, ale nie miałem jak dotąd porządnego wydania tej płyty i znalazłem je pod choinką. Na powyższym zdjęciu można dostrzec niestety coś, co mnie drażni - w nowiutkim, empikowym egzemplarzu lekko wgięta okładka... No cóż, może się przyzwyczaję... W środku na szczęście wszystko przepiękne:

 

post-64635-0-43862600-1419891446_thumb.jpg

 

A co do samej muzyki powiedziano już wszystko. Gdybym miał znaleźć dla tej płyty odpowiednie towarzystwo, to byłyby to "Red" i "In the Court of the Crimson King", "Wish You Were Here", debiut SBB, "Abbey Road"...

 

Teraz w moich planach jest "Czerwony album" - również wyszedł już w takim pięknym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edmund Exley, dnia 29 Gru 2014 - 23:25, napisał:

 

 (...) znalazłem je pod choinką.

 

Witam,

ładny prezent :) , to i ja się pochwalę. Rzadko już kupuję płyty CD - pod choinką znalazłem, IMO dość wyjątkową płytę. Jak na współczesne czasy, jest na niej Muzyka + świetne brzmienie > projekt nazywa się Barracuda Triangle - tu próbka:

 

 

 

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie rzeczywiście fajne - tak mi się skojarzyło, jakby muzycy High Tide posłuchali ProjeKcts i nagrali coś współczesnego. To niemiecka ekipa?

 

ja od kilku dni słucham (na youtube, bo nie mam tej płyty) "Soundtracks" Can. Świetne, bardziej podoba mi się niż "Tago Mago", które cenię, ale od którego "nie dostaję kopa", jakby to powiedział mądrala z pamiętnej sceny z "Annie Hall" Woody'ego Allena :) a "Soundtracks" to nagrania bardziej osadzone w rockowej tradycji, ale odpowiednio - jak na Can przystało -  odjechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam nową płytę Decapitated, dla mnie miazga...

 

Edytowane przez MagMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio kupiłem sobie dwie pierwsze płyty TUFF ENUFF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odtwarzaczu wylądowała właśnie płytka ze starą (1979 r.) rejestracją szóstej symfonii Brucknera (CSO / Solti). Tak mnie akurat zebrało przy okazji Nowego Roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pamiko

też lubię tę płytę - brzmienie idące z duchem czasu, ale charakter Floydowskiej klasyki. Dla mnie to Waters był i na zawsze pozostanie misterem Pinkiem Floydem :)

 

U mnie natomiast na przemian Niemen i Can. Nasz Mistrz oczywiście lepszy, ale Can też warto znać, na zachętę:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali ktoś, kto to pamięta?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali ktoś, kto to pamięta?

 

O! Oglądałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę pewnego Artystę, który zaczynał w Ultravox, lecz później poszedł solową drogą:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja sobie kupiłem ostatnio płytę zespołu "Royal Blood". Zespół składa się z 2 muzyków, a się słucha...jak zespół. Tu akurat w radiu grają. Polecam!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes, płyta "Heaven and Earth".

 

Dopiero niedawno się dowiedziałem, że się ukazała - co już mówi sporo o miejscu Yes na muzycznej mapie świata. Nie będę kopał leżącego. Odnośnie sfery muzycznej powiem tylko, że złapałem się na tym, że parę razy powiedziałem sobie: "O, te trzy sekundy nawet niezłe!" (pierwszy raz chyba w 29. minucie). Niech to wystarczy za komentarz.

 

Ale bardziej boli/drażni sama idea, czy raczej bezideowość tej płyty. Yes bez Andersona to casus "Dwóch i pół" bez Charliego Sheena. Teraz kolejny wokalista-imitator. Płyta wydana w jakiejś włoskiej wytwórni, która jest takim muzycznym domem starców. Do tego okładka - zaraz, zaraz: przcież to Roger Dean! Tak, cyniczna eksploatacja dawnego stylu. Nawet Dean zaczął mnie już drażnić, bo jest nadużywany, i przez to i on sprawia wrażenie coraz bardziej nijakiego.

 

Zaprojektowałem więc inną, bardziej adekwatną okładkę:

 

post-64635-0-90488700-1420571484_thumb.jpg

 

Zastanawiam się, kiedy był dobry moment dla końca kariery Yes. Narzuca się "Magnification", naprawdę fajna płyta, z pomysłem na brzmienie i kompozycję. Ale może - mimo mej chorej sympatii do "90125", ale i "Dramy", czy uzasadnionej sympatii do "Endless Dream" z "Talk" - dla zespołu, który tak bardzo przynależał muzyczną myślą do pierwszej połowy lat 70., idealnym końcem byłby "Relayer"? Nie była to wielka płyta, ale ładnie kończyłaby karierę Yes. Tylko co chłopacy robiliby przez ostatnie 40 lat?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.