Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskoczyła i zasmuciła mnie wiadomość o śmierci Chrisa Squire'a. Niewielu było muzyków, których można było rozpoznać po jednym dotknięciu struny gitary basowej. Wybitny muzyk, nie ma wątpliwości.

 

Wiele razy pisaliśmy tu o Yes - oczywiście o prawdziwym Yes, a nie o tym dzisiejszym tworze używającym tej nazwy (grupa muzyków bez Andersona, Wakemana, teraz bez Squire'a, a od dawna bez pomysłów i chyba honoru). Prawdziwy Yes to wiele świetnych płyt, a dwie to arcydzieła rocka. "Close to the Edge" sumuje ideę grupy, ale mój pierwszy kontakt z grupą to "Fragile" - i to zarazem płyta z najbardziej mięsistym, charakterystycznym basem Chrisa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=kHl6sDLX8tQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=MiQbX3WnC6k&index=3&list=RDkHl6sDLX8tQ

 

Wiele razy, gdy mówiłem o jakiejś płycie Yes, jednym z kryteriów jej oceny było to, czy bas Squire'a jest należycie wyeksponowany (m.in. dlatego nie jestem fanem "Tales..."). On i wokal Andersona to były dwa najważniejsze składniki brzmienia Yes.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z filmu "Drive" cały wczorajszy wieczór.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Wiele razy, gdy mówiłem o jakiejś płycie Yes, jednym z kryteriów jej oceny było to, czy bas Squire'a jest należycie wyeksponowany (m.in. dlatego nie jestem fanem "Tales..."). On i wokal Andersona to były dwa najważniejsze składniki brzmienia Yes.

 

Witam,

fakt - dźwięk basu i perkusji to była zawsze słaba strona większości płyt YES. Za to na koncertach (byłem 3x) bas Squire'a był ogromny, powalający (The Fish) ... szkoda, że już go nie usłyszymy :(

Jednak dla mnie, wszyscy członkowie YES są ważni - w równym stopniu :).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze wolałem płyty od koncertów, ale Napalmiczków, Carcass i to co pozostało po Voivod chętnie w Gda zobacze, Paradajsów może przy okazji :)

 

A co do zespołu Obitewary to klip z ostatniej płyty mają zabawny.https://www.youtube.com/watch?v=3IRja90Ua0s

Ostra jazda!!!!!!!

Ja na koncert się wybieram głównie ze względu na Carcass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w dalszym ciągu jestem pod wrażeniem TERIONa. Tym razem gorąco polecam ich koncert  Budapesztu - dla mnie REWELKA!. Utwór Lemuria w wersji akustycznej - po prostu wymiata (ok. 49 min. koncertu):

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę w innym od ww. klimacie. Ale za to po polsku:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiem, że post pod postem itp. Ale przynajmniej w tematyce. Może Ktoś odsłucha, a może Komuś wrócą wspomnienia:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack z mojego filmu wszech czasów:

 

All_That_Jazz_NBLP7198.jpg

 

I ulubiony fragment, razem ze sceną (Jezu, jak to jest wykonane, sfilmowane, zmontowane...):

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

akurat byłem na wakacjach, ale zawsze znajdzie się ktoś życzliwy :)  >

 

 

 

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mówią, co chcą - dla mnie to wyborny soundtrack, idealnie pasujący do filmu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=tItxr8cY8Gc

No to ja powiem, co chcę ;) - całkowicie się zgadzam z przedmówcą. A ode mnie dzisiaj trochę bardziej pokręcony, taneczny klimat na lato:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem, co chcę ;) - całkowicie się zgadzam z przedmówcą. A ode mnie dzisiaj trochę bardziej pokręcony, taneczny klimat na lato:

Fajny kawałek i rzeczywiście trochę pokręcony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letnie noce są dziwne - człowiek chce sobie czasem posłuchać popu. Ale dobrego, na szczęście :)

 

Każdy, kto widział "Boskiego", wie, jakiego kopa ma ten kawałek:

 

A propos Boskich (bo było ich dwóch) - ten to też naprawdę niezły "powerplay":

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było wczoraj wieczorem :)

Edytowane przez 13lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slucham ciezkiej muzy zasadniczo :) a to takie prawie jak sepultura zasadniczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wulfgar nawet twój nik sugeruje mocną rzecz :)  ale kiedy ja dorastałem przy AC\DC to jeszcze nikt nie słyszał o takiej muzyce Ektomorf  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slucham ciezkiej muzy zasadniczo :) a to takie prawie jak sepultura zasadniczo

Muzyka, jak muzyka - nawet częściowo w moim guście, ale teledysk jest mocny. Do przeczytania ostatniej planszy miałem ochotę napisać, że jest ostro popierdzielony, ale ona sporo zmienia w jego odbiorze.

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.