Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

U mnie dzisiaj taki trochę psychodeliczny klimat.

 

 

BTW, chciałem zamówić w HMV japońskie wydanie "My Favorite Things" Johna Clotrane'a, ale Japończycy napisali, że jest koronawirus i "kazali spadać". Poza Japonię obecnie nie wysyłają płyt. No nic, trzeba będzie poczekać aż ten cały syf się skończy. 😣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj i atakuj ich. W lutym kupiłem na Chrono24 Seiko w Japonii i od tamtej pory czekałem na przesyłkę. W zeszłym tygodniu dostałem wiadomość, że zegarek czeka na odprawę w Urzędzie Pocztowym Celnym, tak więc wysyłki do Polski już ruszyły. Syn mojego świadka (świadkowy?) będzie jeszcze przynajmniej do września w Japonii więc mogę go podpytać o sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak, bardzo mile wspominam ich koncert na zeszłorocznym Mysticu:




Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, McIntosh napisał:

 

Dziękuję, ale każdemu czasem się uleje. Mam poglądy wolnościowe, jestem zwolennikiem niskich podatków, na socjalizm i komunizm mam alergię, więc chyba rozumiesz.

 

Ja wszystko fersztejen. ;) Wracając do muzyki, znowu mam ostatnio fazę na DIRTY LOOPS. :)

 

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Peter Murphy, lubię solo i w Bauhausie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem jakość audio względem poprzednich filmów, z obrazem gorzej.

Ambient, elektronika.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 2 tygodnie temu sześćdziesiąt latek skończył VINCE CLARKE - co by nie mówić, postać, która przybiła swoją pieczątkę na synth popie ostatnich kilkudziesięciu lat mocno i wyraźnie. :)

 

Kilka momentów z kariery:

 

 

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Niecałe 2 tygodnie temu sześćdziesiąt latek skończył VINCE CLARKE - co by nie mówić, postać, która przybiła swoją pieczątkę na synth popie ostatnich kilkudziesięciu lat mocno i wyraźnie. :)

 

Kilka momentów z kariery:

 

 

Haha, a więc to jest Erasure? Nigdy nie słyszałem chyba tego zespołu, ale doskonale pamiętam zdanie opublikowane niegdyś w "Tylko Rocku":

 

"Radio 1 nie będzie grać mojego pieprzonego singla, ponieważ wiedzą, że nie jest dobry. Wiedzą, że nie jest tak dobry jak Erasure lub pieprzona Janet Jackson. Wiedzą, że brytyjska publiczność nie powinna go słuchać. Jak słyszę coś takiego, gotuje się we mnie krew! Jeśli nie masz 17 lat i nie nosisz czapki baseballowej, to nie chcą cię znać".

 

Kto to powiedział? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Edmund Exley napisał:

 

Haha, a więc to jest Erasure? Nigdy nie słyszałem chyba tego zespołu, ale doskonale pamiętam zdanie opublikowane niegdyś w "Tylko Rocku":

 

"Radio 1 nie będzie grać mojego pieprzonego singla, ponieważ wiedzą, że nie jest dobry. Wiedzą, że nie jest tak dobry jak Erasure lub pieprzona Janet Jackson. Wiedzą, że brytyjska publiczność nie powinna go słuchać. Jak słyszę coś takiego, gotuje się we mnie krew! Jeśli nie masz 17 lat i nie nosisz czapki baseballowej, to nie chcą cię znać".

 

Kto to powiedział? :)

 

Roger Waters. Ale nie zaczynajmy może w tym wątku "trendu" wyśmiewania wykonawców, bo za chwilę muzyka tak nas połączy na fali miłości i tolerancji, jak poczucie humoru w "Żarty żartami". ;)

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał:

 

Roger Waters. Ale nie zaczynajmy może w tym wątku "trendu" wyśmiewania wykonawców, bo za chwilę muzyka tak nas połączy na fali miłości i tolerancji, jak poczucie humoru w "Żarty żartami". ;)

 

 

Dokładnie. Erasure - po wysłuchaniu - zresztą nie jest złe, a Waters, wiadomo, lubi coś chlapnąć bez zastanowienia. Ale tę wypowiedź zapamiętałem (może dlatego, że wkładkę o nim czytałem chyba kilkanaście razy), podobnie jak te: "Zarobiłem na rocku mnóstwo pieniędzy, nic się nie stanie, jak trochę na nim stracę" i "Mają nazwę Pink Floyd. Trzymają ją teraz w pudełku" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Edmund Exley napisał:

 

Dokładnie. Erasure - po wysłuchaniu - zresztą nie jest złe, a Waters, wiadomo, lubi coś chlapnąć bez zastanowienia. Ale tę wypowiedź zapamiętałem (może dlatego, że wkładkę o nim czytałem chyba kilkanaście razy), podobnie jak te: "Zarobiłem na rocku mnóstwo pieniędzy, nic się nie stanie, jak trochę na nim stracę" i "Mają nazwę Pink Floyd. Trzymają ją teraz w pudełku" ;) 

 

Roger Waters cierpi na popularną przypadłość "osób zasłużonych" ;) - uważa się za nieomylnego. Chociaż, akurat pod tym względem, pozycja Bono wydaje się nadal niezagrożona. ;) Radio 1 nie gra również Brahmsa, Pendereckiego, czy Szostakowicza - taka to stylistyka. 

 

Ja akurat Erasure osobiście nie słucham - z całości dorobku Clarke'a zdecydowanie leży mi najbardziej YAZOO. Ale, jak napisałem, coś w rodzaju "piętna" na synth popie Vince jednak odcisnął i trudno tego nie zauważyć. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę Yazoo wysłuchałem jakoś po obejrzeniu "Ostatniej rodziny" - w scenie w Trójce Tomasz Beksiński zaczyna od nich pierwszą audycję, w której bierze udział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Edmund Exley napisał:

Płytę Yazoo wysłuchałem jakoś po obejrzeniu "Ostatniej rodziny" - w scenie w Trójce Tomasz Beksiński zaczyna od nich pierwszą audycję, w której bierze udział.

 

Tak, pamiętam tę scenę. No, w końcu parę ładnych lat prowadził "Romantyków muzyki rockowej", gdzie głównie właśnie wykonawcy "ściślej i luźniej" związani z new romantic się pojawiali. Pamiętam całą masę płyt, które poznałem dzięki tamtej audycji: Ultravox, Depeche Mode, Soft Cell, Spandau Ballet, Duran Duran, New Order, John Foxx, Gary Numan, Kissing the Pink, Icehouse, China Crisis, Talk Talk, Culture Club, Eurythmics, Visage, Classix Nouveaux, etc. ...

 

W "Ostatniej rodzinie" jest jeszcze chyba ULTRAVOX puszczany na jakiejś dyskotece... No właśnie... ;) To może trójeczka utworów niekoniecznie z pierwszej piątki najbardziej popularnych kawałków Midge'a Ure'a i kolegów. :)

 

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie włączyłem sobie świetną płytę "The Who Sell Out", na której chłopaki łączą psychodelię, rock and rolla i wręcz progresywne myślenie o koncepcyjności albumu (co rozwiną już wkrótce). Mam tę płytę w bardzo fajnej wersji, z bonusami i grubą książeczką pełną smakowitych materiałów, plakatów i zdjęć. 

 

IMG_0001.JPG.145a741ceb88323d1fa5be202b9114fc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

U mnie dzisiaj uczta melomana, bo odebrałem właśnie dziesięciopłytowy box z nagraniami Bierezowskiego zarejestrowanymi dla wytwórni Teldec.

 

spacer.png

 

😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobry tydzień :) jedno z najznakomitszych dzieł ery prog-rocka

 

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.