Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, WMT napisał(-a):

@kingcrimson

@tbn

Byliście może na koncercie w Krakowie? Jak wrażenia akustyczne? Ja byłem na balkonach dość wysoko i w zasadzie co drugiej piosenki nie było słychać. Tzn. było słychać ścianę kakofoni. Kończące koncert Invincible można było poznać tylko po wstępie. Ponoć na płycie tzn na samym dole było ekstra. Mam straszny niedosyt... Tak czy inaczej i tak było warto iść 😃

 

Pewnie że było warto, tym bardziej ze oni do Europy i Polski przylatuja bardzo rzadko.

Płyty przesłuchane setki razy, natomiast udział w koncercie to u mnie ciągle marzenie do spełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WMT napisał(-a):

@kingcrimson

@tbn

Byliście może na koncercie w Krakowie? Jak wrażenia akustyczne? Ja byłem na balkonach dość wysoko i w zasadzie co drugiej piosenki nie było słychać. Tzn. było słychać ścianę kakofoni. Kończące koncert Invincible można było poznać tylko po wstępie. Ponoć na płycie tzn na samym dole było ekstra. Mam straszny niedosyt... Tak czy inaczej i tak było warto iść 😃

 


Ja siedziałem na trybunach, ale na dole. Dźwięk był ok, wokal trochę schowany za instrumentami. Byłem ma koncertach ze zdecydowanie lepszym nagłośnieniem ale byłem też z gorszym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 14:23, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Zagadka dla emerytowanych punkowców  ;).

 

283674616_562099541948030_6124050487304985303_n.thumb.jpg.b4e9b86d6afd89734426a793ff45db61.jpg

The Stranglers ?

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Nie, chociaż nie aż tak daleko - to (S)-ex Pistoleros.  ;)

To też mi przez głowę przeleciało 😃 Choć The Stranglers są o rok starsi .

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutny dzień dla muzyki i kina, bo oprócz Fletchera i Liotty zmarł także Alan White, który współpracował z Lennonem i od lat był perkusistą Yes. Miał trudne zadanie, bo zastąpił w zespole być może największego geniusza perkusji, ale dał sobie świetnie radę. Mój ulubiony utwór z White'em to - uwaga, niespodzianka - ten:

 

 

Pisałem już chyba kiedyś, że z kilku względów mam wielki sentyment do tej płyty.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

(...) zmarł także Alan White, który współpracował z Lennonem i od lat był perkusistą Yes. Miał trudne zadanie, bo zastąpił w zespole być może największego geniusza perkusji, ale dał sobie świetnie radę.

 

 

 

Szkoda, IMO trochę niedoceniany perkusista, znakomicie pasował do zespołu. Na trasie koncertowej z okazji 35-lecia zespołu korzystał z ciekawego zestawu perkusyjnego (byłem, widziałem, słuchałem :) ), "rytuał" zaczyna się ok. 17:35min

 

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapa !!?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And One. Różne. Ich wersja Smalltown Boy Bronski Beat rzuca na kolana 😁 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rocznica wydania (1985) szóstego solowego albumu BRYANA FERRY - "Boys and Girls". Dla mnie wciąż muzyka, która natychmiast przychodzi mi na myśl, kiedy pomyślę o dźwiękowej elegancji. W porządku, nieco egzaltowane to granie, odrobinę "połkniętokijowe" może nawet, ale ze wszystkich napuszonych "ą" i "ę", te należą do czołówki moich ulubionych (obok np. "Avalon" ROXY MUSIC). Zestaw muzyków, którzy brali udział w nagraniu płyty po prostu miażdży - poza głównym bohaterem, mamy to m.in. Nile'a Rodgersa, Davida Gilmoura, Tony Levina, Marcusa Millera, Omara Hakima, Marka Knopflera, David Sanborna... Klasa.  :)

 

 

 

 

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln Six Echo, bardzo fajny set Ferry'ego. A jak na płycie jest Tony Levin, to i ja wskakuję na pokład :)

 

A słyszeliście to?

 

 

Rok 1968. Sięgnąłem do tego utworu czytając opisy nowych płyt koncertowych w sklepie Leśniewskiego, gdzie wspomniał o sprawie z Zeppelinami.

 

No i na fali wiadomości o remake'u Pana Kleksa - Pan Geniusz Korzyński i piosenka, która autentycznie wzrusza (choć ja akurat samej Akademii nigdy nie widziałem w całości):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Life is funny.  ;)

 

Dzisiaj rocznica wydania albumu BRUCE'a SPRINGSTEENa "Born in the USA" (4 czerwca 1984).

 

Wtedy miałem 15 lat i kawałki Springsteena... wkoorviały mnie. :D Na zapowiedź teledysku lub utworu w stacji radiowej reagowałem mocno alergicznie.

 

Dzisiaj mam prawie 53 lata i... już mnie nie wkoorviają.  ;)

 

Ale pewnie ktoś zaraz napisze, że... jego nadal wkoorviają.  :lol:

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie utwór, który jest idealny w sytuacji, gdy jesteś w liceum, Twój kumpel chodzi z najpiękniejszą dziewczyną w szkole, a Ty co najwyżej samotnie kontemplujesz sobie dzieła sztuki ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LP357, genialne imo

Edytowane przez jackm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.