Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Ceremony... i Passage, to były płyty! Najlepszy czas Samaela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uznają tylko Worship him😅, a dla mnie to właśnie te co wymieniłeś bardziej lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście coś podobnego w latach 90tych? Magia😍

 

fUllEOnexkUzt2rhLwMvR5FFip5ZAyu2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 nie było stać.

 

Paul coś chyba twoje klimaty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miło jest posłuchać SBB w kooperacji 😍. Dziękuję 👍.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystko poza radiem, do tego nagrywarka 1x czyli trzeba było ściszać czasem głośniki, a te to Unitra była 🙂 Powera miały małego bo były nie pod tenże aplituner i ktoś na imprezie stwierdził że pogłośni, więc nastąpiła cisza. Kleiło się, takie czasy 🙂 W późniejszym czasie człowiek poszedł niby w technikę, a tu d*pa 😉 

 

Wracając do tematu:

Nic nowego

 

W temacie co noszą ktoś wspomniał moje ukochane Rush - dzięki za przypomnienie 🙂

 

Nie mam czasu ostatnio na nic, no może poza muzyką w słuchawkach których szczerze nie trawię ale ktoś może nie lubić mojej muzyki, nie? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ewentualnie Lacrimosę podać na tacy, jednakowoż Deine Lakaien brzmi cudnie...a Kobieta Wąż to nie moja bajka, ja kocham Nosferatu:Phantom der Nacht i Popol Vuh jako ścieżkę dźwiękową. No ale tu nic.

 

Zgadzam się że: 

 

Wszystkie te chwile przepadną w czasie, jak łzy w deszczu. Pora umierać.

 

😉

 

 

Cytat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, niczym Michael Madsen, jestem fanem "superhitów lat siedemdziesiątych". No może trochę ostrzejszych niż on miał na myśli. 

Moim zdaniem muzyka lat 70 (powiedzmy od końca 60 do przełomu lat 70 i 80) jest najciekawsza i najbardziej wszechstronna. Wtedy powstało i rozwinęło się wiele nurtów muzycznych, które "rządzą" do dziś. Do tego nie było tyle wszechobecnej elektroniki.

Kiedyś (ponad 20 lat temu) miałem fazę na Supertramp. Potem DP i generalnie wielka trójka (BS, DP i LZ). Później to przeszło w fascynację muzyką takich zespołów jak Thin Lizzy czy UFO (w sumie mocno niedoceniany zespół. Genialne kompozycje zwłaszcza w czasach Schenkera). Było też Rainbow, oczywiście Rush i wiele innych. Podrzucę kilka ciekawostek. 

 

1. Wersja z wczesnych lat zespołu. Eric Bell na gitarze. 

 

2. Polecam cały koncert. Kiedyś ciężko było coś znaleźć na youtube od nich (jakieś spory o prawa autorskie). 

 

 

3. Love to love (już z Paulem Chapmanem w miejsce M. Schenkera) 

 

4. A kto to tak ładnie śpiewa? 😉 

 

5. Ach ten głos ;-). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenię pierwszy okres twórczości Santany, a w szczególności genialną płytę "Caravanserai". Z tego okresu pochodzi znakomity, długi album koncertowy z piękną okładką (jak to często u Santany) i tytułem wielokrotnie przywoływanym na naszym forum ;)

 

https://youtu.be/urgnkiV3CSs

 

https://m.media-amazon.com/images/I/41+x94SGUmL._AC_SX425_.jpg

 

Ostatnio przypomniałem też sobie jeden z filmowych motywów, który lubię - gitarowe solo z filmu "Jezus z Montrealu", słyszane w nim na tle wieczornych panoram miasta. Obejrzałem ten film pod koniec podstawówki i zrobił na mnie duże wrażenie, po paru latach wróciłem do niego i wydał się już nieco zbyt dosłowny, ale mimo wszystko nadal ciekawy.

 

https://youtu.be/gvnY-mV62aU

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę płytę i uważam ją za bardzo cenna w kolekcji 🙂 ja traktuje koncerty z tamtego okresu jako wydarzenia muzyczne ale też jako fragment historii. Natomiast do Caravanaserai wracam regularnie co najmniej kilka razy w roku. No i ta okładka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo - "Caravanserai" to jedna z moich ulubionych płyt. Właśnie jej sobie teraz słucham :) A okładka, wiadomo - w dyskografii Santany było kilka mocnych projektów, ale ten jest nie do pokonania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojny bit idealny na noc

 

 


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuno Bettencourt gra po prostu NIEZIEMSKO. Kawałek spoksik. I, przy okazji nowego singla, zrobiłem sobie małą podróż sentymentalną do albumu, który wciąż uważam za jeden z najlepszych w historii rocka. Serio.  ;)

 

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sorry za post pod postem ale to najpiękniejszy kocnert Marillion 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wamo napisał(-a):

Sorry za post pod postem ale to najpiękniejszy kocnert Marillion 🙂

Post-fishowcy pewnie by się nie zgodzili ;) Ale co do mnie, to masz moje pełne poparcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.